boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 06-06-20, 20:03   #1 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 3642
Nominowany 141 razy w 36 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 13
Domyślnie Grabowski i Borek: mieliśmy 250 zgłoszeń do GROMDAPromotorzy Mariusz Grabowski i Mateusz Borek wystartowali dziś na poważnie z projektem GROMDA. Dostęp do pierwszej gali kosztuje 19,99 PLN. Oto esencja z rozmów przeprowadzonych przez Krzysztofa Smajka/Po Gongu.

Wywiad z Mariuszem Grabowskim.

Jakie ma pan oczekiwania wobec projektu Gromda?

Mariusz Grabowski: Zawsze daję sobie czas na rozkręcenie biznesu. Pierwsza Gromda będzie turniejem rozpoznawczym. Chcemy zobaczyć, na co stać zawodników i na co nas stać. Przekonamy się, czy kibice będą chcieli to oglądać. Nie napinamy się na nie wiadomo jaką oglądalność. Chcemy sprawdzić, czy potencjał internetowy faktycznie jest taki, jak się o nim mówi. Na pewno chcemy, żeby to dobrze wyszło, żeby obrazek był świetny. Kibice zdecydują, czy wykupią PPV za 19,99 złotych czy nie. Dajemy im produkt, którego w Polsce jeszcze nie widzieli. Jesteśmy pierwszą polską organizacją, która pokazuje walki na gołe pięści w samej stójce i mam nadzieję, że to się przyjmie.

Czy w Polsce jest miejsce na kolejną odmianę sportów walki?

To się okaże w sobotę. Na pewno ludzie chcą krwi i emocji. Wydaje się nam, że to się dobrze sprzeda [...].

Jak wyglądał proces weryfikacji zawodników do turnieju?

Była selekcja, mieliśmy około 250 zgłoszeń. Z zawodników, którzy się zgłosili, część odpadła już w przedbiegach. Rezygnowali, gdy dzwoniliśmy do nich. Tłumaczyl, że zgłosiła ich dziewczyna lub kolega, a nie byli jeszcze gotowi. Nie chcę wymieniać nazwisk. Było wielu zawodników z boksu zawodowego, którzy odpadli na początku selekcji. Znałem tych zawodników i chciałem dać im szanse, wypromować ich jeszcze bardziej. Później może walczyliby na naszych galach. Jeśli chodzi o selekcję, to zawodnicy wysyłali filmiki na youtubie, niektórzy wybierali formę opisową. Ktoś kogoś rekomendował. Mieliśmy też trenerów, którzy oglądali tych zawodników [...]

Rozmowa z Mateuszem Borkiem

Krzysztof Smajek: jaki jest twój udział w projekcie Gromda, organizacji walk na gołe pięści?

Mateusz Borek: Będę zajmował się promocją, sprzedażą eventu w usłudze PPV, kontaktem z dziennikarzami i oprawą medialną wydarzenia, które już 6 czerwca się zmaterializuje. Mniej zajmowałem się matchmakingiem, procesem kwalifikacji zawodników czy kwestiami prawnymi. To było po stronie Mariusza Grabowskiego.

To jest twój i Mariusza Grabowskiego wspólny biznes?

Tak, prezesem Gromdy jest Marcel Grabowski, syn Mariusza, a my jesteśmy współwłaścicielami.

Dlaczego weszliście w ten sport i czy w ogóle możemy walki na gołe pięści nazwać sportem?

Wiele razy mówiłem, że w sporcie chodzi albo o poziom mistrzowski, albo o emocje. W polskim boksie mogłoby być więcej emocji i bardziej iskrzyć. Nie mamy wielkich gwiazd, jest paru obiecujących zawodników. Wydaje mi się, że walki na gołe pięści będą budzić sporo emocji. Kiedyś dość dobrze poznałem Bobby’ego Gunna, to było w czasie, kiedy walczył z Tomkiem Adamkiem. Gdy byłem na kolejnych walkach Tomka, spotykałem się z Bobbym. Dużo opowiadał mi o Bare Knuckle Fighting i specyfice walk na gołe pięści. Walczyli tam pięściarze i zawodnicy MMA. Niedawno kontrakt na walki na gołe pięści podpisał Shannon Briggs. Federacja Bare Knuckle Fighting złożyła propozycję Mike’owi Tysonowi za 20 milionów dolarów, żeby walczył na gołe pięści z Wanderleiem Silvą. Dzisiaj takie walki są popularne w USA i w Wielkiej Brytanii. Ludzie potrzebują emocji i szukają czegoś nowego. Kiedyś nikt nie znał MMA. Później nikt nie wyobrażał sobie, że będą bić się celebryci. Dzisiaj popularyzują się nowe dyscypliny i wśród nich na pewno są walki na gołe pięści.

Pewnie zdajesz sobie sprawę, że będzie wielu przeciwników walk na gołe pięści.

Zrobimy dwie-trzy imprezy i zobaczymy, jak to się przyjmie. Czy ludziom to się spodoba i czy te walki będą wzbudzać emocje. Nie jest to rozrywka, na którą może wpaść dziecko, bo trzeba wykupić dostęp. Nie ma możliwości, by dzieciak wziął pilota od telewizora i na to trafił. Jest to dyscyplina kilka razy zdrowsza od boksu, gdzie przyjmujesz trzysta lewych prostych na głowę i mózg doznaje wielu mikrourazów. W walkach na gołe pięści głównie są mechaniczne urazy – rozcięcia, pęknięcia czy złamania. Będzie też krew.

Sporo kontrowersji wywołał zwiastun pierwszej edycji Gromdy. Krytycy twierdzą, że jest tam za dużo golizny.

Czasami ludzie przyjmują zbyt poważnie pewne rzeczy. Wiadomo, że czasami „sztuka” musi wstrząsnąć, czasami rozśmieszyć. Dla mnie jest to opowiedzenie jakiejś historii, pierwsza z etiudek filmowych, która miała wzbudzić reakcję. Kogoś rozśmieszy, kogoś trochę zniesmaczy, komuś się spodoba, a ktoś będzie dyskutował o kształtach kobiecych, które są w tym filmiku.


Wiemy, z czym powszechnie kojarzą się ludziom takie walki. Z podziemnym kręgiem. Maciek Miszkiń kilka razy występował w krajach nadbałtyckich i opowiadał mi, że miał zawiązane oczy, wysiadał z windy i nie za bardzo wiedział, gdzie jest. Byli tam tylko wybrani ludzie. Przy stołach kręciły się dziewczyny, w tle był bilard, kasyno, żetony, pieniądze w gotówce i fighterzy [...]

Artur Szpilka twierdzi, że to będzie kontuzjogenny sport. Mówi, że zawodnicy po takich walkach mogą mieć połamane ręce, a później operacje.

W walkach na gołe pięści nie zadaje się tylu ciosów co w boksie. Nawet inaczej zaciska się pięści. Wielu zawodników stoi w pozycji bocznej, jest dużo zbijania ciosów. Zawodnicy koncentrują się bardziej na pojedynczym uderzeniu. Jest też inna technika wyprowadzenia ciosu. Jest kilka aspektów techniczno-taktycznych, które będą predestynowały pewnych zawodników do osiągnięcia sukcesu [...]

Pięściarze zawodowi są zainteresowanych walkami na gołe pięści? W mediach przewinęły się nazwiska Tomasza Gromadzkiego i Marcina Siwego.

Kilku było zainteresowanych, później kilku się wycofało. Zgłosili się zawodnicy z MMA i kickboxingu. W dwa tygodnie dostaliśmy 250 zgłoszeń od chłopaków, którzy chcą się bić na gołe pięści.

Ochotę na walkę na gołe pięści miał też Mariusz Grabowski. Chciał się bić z Marcinem Najmanem. Jakie dałbyś szanse Grabowskiemu w walce z Najmanem?

Jestem przekonany, że gdyby doszło do tej walki, to Gromda odniosłaby sukces finansowy, PPV by się sprzedało. Przy tej walce nawet konferencje prasowe i ważenie mogłyby być w PPV. Chciałbym zobaczyć polemiki między nimi. A jeśli mówimy zupełnie poważnie o ich walce na gołe pięści, to kasę postawiłbym na Mariusza.

Brałeś na poważnie ten pomysł?

Znam Mariusza wiele lat i skoro wyraził zainteresowanie walką z Najmanem, to nie rzucał zaproszenia w powietrze. Marcin uważa się za sportowca i byłego mistrza Europy w kickboxingu. Gdyby był zainteresowany walką z Mariuszem, to nie mówiłby o milionie od Adamka i kolejnym milionie, tylko zamiast gadać o kasie, od razu przyjąłby wyzwanie. Bo prawdopodobnie uznałby, że zbicie 48-letniego promotora będzie łatwe. Ale z jakiegoś powodu nie odpowiedział twierdząco na wyzwanie Mariusza. Do Marcina nic nie mam, czasami z sympatią obserwuję jego działania, ale ma inny pomysł. Walczy dla fame’u.

A tobie nie przemknęła przez głowę myśl, by spróbować się w sportach walki?

Nie jestem tym zainteresowany. Nie trenuję, jestem zajęty nowym biznesem i taka myśl mi nie przemknęła.

Na polskim rynku jest miejsce na kolejną odmianę sportów walki?

Wychowałem się w czasach, gdy był jeden program telewizyjny. Później były dwa biało czarne i tylko część programów była nadawana na żywo. Dzisiaj są dwie wielkie platformy cyfrowe, kilkaset kanałów, w tym 26 sportowych i jakoś dla każdego jest miejsce na rynku. Uważam, że nikomu nie zaszkodzi nowość i konkurencja.

Bierzesz pod uwagę organizację gali boksu zawodowego razem z walkami na gołe pięści?

Ring w boksie zawodowym ma wymiary 6-7 na 6-7 metrów, a w walkach na gołe pięści zdecydowaliśmy się pójść w stronę większego kontaktu i mniejszego tańczenia na nogach, dlatego ring ma wymiary 4 na 4 metry. Nie bardzo wiem, jak w trakcie jednej imprezy miałbym błyskawicznie zmniejszyć lub zwiększyć ring. A musielibyśmy to zrobić, bo żadna komisja nie wyrazi zgody, żeby walki bokserskie odbyły się w ringu o wymiarach 4 na 4.

Kto będzie sankcjonował walki na gołe pięści?

Mamy w federacji sędziów z boksu zawodowego i olimpijskiego. To są wykwalifikowani sędziowie, ze świadectwami i certyfikatami międzynarodowymi. Będzie supervisor, sędziowie ringowi, punktowi i czasowi. Pierwsza gala będzie w okrojonym składzie ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób. Dlatego czas będzie kontrolował sędzia ringowy. Supervisor będzie odpowiadał za rzeczy związane z regulaminem. Będzie też lekarz sportowy. Bierzemy dwie karetki, bo mogą pojawić się rozcięcia. Jesteśmy przygotowani.

Czy w Gromdzie będą walczyły kobiety?

Nie wykluczamy tego, ale myślę, że te walki będą się odbywały w kategorii superfightów, a nie walk turniejowych.

Całość

Źródło: Krzysztof Smajek/ Po Gongu

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-06-20, 12:52   #2 (permalink)
champion
  
 
Avatar LegiaPany
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Skąd: Krakow
Postów: 2024
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Wypowiedz " najman zaakceptowal by walke a nie gadal o kasie" - haha sami wyzywali go na milion zl i co? tetaz to sie nie liczy bo kolega/partner biznesowy? slabo borek..
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-06-20, 13:55   #3 (permalink)
journeyman
  
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 481
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nie mam nic przeciwko takiej odmiany boksu, tylko że to nie przyciaga prawdziwych bokserów ale bijoków z ulicy i trzecią ligę MMA. I do tego na grubo koks/sterydy/pobudzacze etc..
robford jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-06-20, 18:51   #4 (permalink)
prospect
  
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Postów: 622
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał robford Zobacz post
Nie mam nic przeciwko takiej odmiany boksu, tylko że to nie przyciaga prawdziwych bokserów ale bijoków z ulicy i trzecią ligę MMA. I do tego na grubo koks/sterydy/pobudzacze etc..
Koks jest w każdej organizacji MMA w PL.Ksw,Fen itd-nie maja badań antydopingowych.Dla mnie takie gale są lepsze niż mma
rambo2010 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-06-20, 19:30   #5 (permalink)
journeyman
  
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 481
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo2010 Zobacz post
Koks jest w każdej organizacji MMA w PL.Ksw,Fen itd-nie maja badań antydopingowych.Dla mnie takie gale są lepsze niż mma
Racja koks leci grubo a dziennikarze jak Borek i reszta nic wspominaja ale spoko. Tez sie zgadzam ze to jest lepsze niz nudny MMA. Tak naprawde ja bardzo lubialem caly koncept BKB big knockout boxing(czy jak tam) ktory paru lat temu lecial w USA, i do tego potrafili dokooptowac bokserow z prawdziwoego zdarzenia jak Rosado i Bryan Vera a nie tylko karkow, bijokow i trzecia lige MMA.
robford jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-06-20, 22:38   #6 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Jan 2002
Skąd: NY
Postów: 11264
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał LegiaPany Zobacz post
Wypowiedz " najman zaakceptowal by walke a nie gadal o kasie" - haha sami wyzywali go na milion zl i co? tetaz to sie nie liczy bo kolega/partner biznesowy? slabo borek..
Najman zaakceptowal walke od razu, a Adamek i Grabowski wydygali. Gdzie te miliony? Pośmiewisko zrobili z siebie, ale nikt nie komentuje tego...bo jeszcze przestaną wywiady czy akredytacje dawac
kubakj jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-06-20, 07:17   #7 (permalink)
Super Moderator
  
 
Avatar Rockefeller
 
Zarejestrowany: May 2009
Postów: 5996
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubakj Zobacz post
Najman zaakceptowal walke od razu, a Adamek i Grabowski wydygali. Gdzie te miliony? Pośmiewisko zrobili z siebie, ale nikt nie komentuje tego...bo jeszcze przestaną wywiady czy akredytacje dawac
Jak nikt nie komentuje, to gdzie to posmiewisko? XD
W swiatku sztuk walki, posmiewiskiem jest tylko Marcin
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-06-20, 10:39   #8 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Jan 2002
Skąd: NY
Postów: 11264
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rockefeller Zobacz post
Jak nikt nie komentuje, to gdzie to posmiewisko? XD
W swiatku sztuk walki, posmiewiskiem jest tylko Marcin
Zaczeli gadac o milionach, ze znokautuja Najmana w kilka sekund, a ten to przyjal. I potem zamilkli.

Kto wzial te ich gatki na powaznie? Zrobili z siebie posmiewisko z takimi deklaracjami, ale polscy dziennikarze fachowi nie zapytaja w prost co z tymi milionami, bo to bylby ostatni ich wywiad z adamkiem, grabowskim czy z kim kolwiek z ich otoczeni. Dostaliby bana. Dlatego kazdy siedzi cicho.
kubakj jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-06-20, 11:43   #9 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 3642
Nominowany 141 razy w 36 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubakj Zobacz post
Zaczeli gadac o milionach, ze znokautuja Najmana w kilka sekund, a ten to przyjal. I potem zamilkli.

Kto wzial te ich gatki na powaznie? Zrobili z siebie posmiewisko z takimi deklaracjami, ale polscy dziennikarze fachowi nie zapytaja w prost co z tymi milionami, bo to bylby ostatni ich wywiad z adamkiem, grabowskim czy z kim kolwiek z ich otoczeni. Dostaliby bana. Dlatego kazdy siedzi cicho.
Nie wiem co tu drążyć

Dziennikarze nie pytają, bo temat jest mało ciekawy i żenujący. Nikogo nie obchodzi z wyjątkiem Najmana i paru fanów sensacji. Adamek to oleje i jak go rozumiem w 200 %, a Grabowski kto wie, gdyby Najman go przyparł, to na pewno unikał nie będzie. To są ludzie, którzy mają lepsze zajęcia niż dawanie 5 minut sławy bójko-celebrycie. Shame MMA, czy jakoś tak.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-06-20, 12:56   #10 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: May 2008
Postów: 5266
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ja to odbierałem od początku jako żart. Wyobrażacie sobie taki kontrakt, na taką kase? raczej nierealne. i każdy kto siedzie w tym biznesie o tym wie. podobnie jest jak najman rozkminia taktykę na walke z Adamkiem w MMA. Tak samo nierealna jak ta z Grabowskim. i wszyscy zainteresowani dobrze o tym wiedzą.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Borek o rywalu dla Wacha: Bakole początkowo odmówił, mieliśmy podpisanego Cornisha Krystian Sander Newsy 9 07-03-19 09:00
Mateusz Borek dla Boxing.pl: życzę Wasilewskiemu dobrze, ale ja pójdę swoją drogą Krystian Sander Wywiady 22 24-12-17 19:12


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.