stare 21-05-20, 17:44   #1 (permalink)
champion

Nominowany 106 razy w 25 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Talent: Ryan Rozicki

Ryan Rozicki (12-0, 12 KO) jest posiadaczem "paska" WBC International Silver w wadze cruiser, na liście Boxreca plasuje się na 33 miejscu, czyli za... Arturem Szpilką. I nie jest to na razie dla niego szczególnie krzywdzące, bo 25-letni Kanadyjczyk o polsko brzmiącym nazwisku nadal jeszcze niezbyt wiele umie, choć ciągle robi postępy.

Ryan walczy już 10-rundowe walki. Ma ofensywny styl walki, uderza niezbyt często, ale widać, że dokładnie wie co robi Widać jeszcze spore problemy z dystansowaniem, zbyt szeroko wyprowadzane ciosy, jest jednak widoczny coraz wyższy poziom dyscypliny i dobre ciosy w korpus. Ryan zdecydowanie ma czym uderzyć, i to z obu rąk, w walce o pas WBC jednym z ciosów wyrzucił swgo przeciwnika poza liny. Jak do tej pory, walki kończy przed upływem trzeciej rundy. Swoje miejsce w wirtualnej przestrzeni oddały mu już portal Boxing 247 i Ring Magazine.

Pseudonim: The Bruiser (pięściarz, bokser)
Znak szczególny: liczne tatuaże
Dlaczego boksuje: w wieku 15 lat obejrzał film o Jacku Dempseyu
Mieszka w Sydney, Nova Scotia, Canada
Waga: cruiser
Wzrost: 188 cm
Bilans amatorski: 14-9
Przejście na zawodowstwo: 2016
Trener: Steve Bailey
Manager: sam jest swoim menedżerem
Promotor: Three Lions Promotions

Dotychczasowe osiągnięcia:

National Golden Gloves - złoty medal
Dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Kanady
2015 w kadrze Kanady
2013-2015 mistrz prowincji Nowa Szkocja
2015 uczestnik prób przedolimpijskich

Ryan Rozicki:

Miałem trochę problemów podczas kariery amatorskiej, ponieważ w Kanadzie nie ma zbyt wielu cruiserów-amatorów. Większość walk toczyłem w wadze ciężkiej, co miało swoje dobre strony w kontekście przyszłości na ringach profesjonalnych, dzięki temu mogłem przyzwyczaić się do większych, silniejszych rywali. 100% czasu poświęcam boksowi.

W eliminacjach przedolimpijskich biłem się z trzykrotnym mistrzem Kanady Simonem Keanem i przegrałem w bardzo bliskiej walce, wielu twierdziło, że to ja zasłużyłem na zwycięstwo. Już podczas potyczki z Keanem poczułem, że muszę się przenieść na ringi zawodowe.

Na razie Rozicki porusza się w obszarze bumów i przeciętnych journeymanów. Towarzystwo międzynarodowe: Kanadyjczycy, Czech, Węgier, a w najbliższym pojedynku 27 czerwca Ryan ma zmierzyć się z Argentyńczykiem Jose Gregorio Ulrichem (17-3, 6 KO). Prawdopodobnie bez publiczności, a warto zauważyć, że Rozicki ma już sporą grupę fanów. Młody Kanadyjczyk dość świadomie dobiera przeciwników, ten następny ma mu dać więcej rund.

Rozicki sparował z Keanem, Oscarem Rivasem, Dillonem Carmanem, Frankiem Rillem, Kirkiem Johnsonem i Mladenem Miljasem. Pytany o swoje mocne strony, obok siły i zdolności przyjęcia ciosu, wymienia niepowstrzymaną żądzę zwycięstwa. Do poprawy według niego są obrona, balans, przydałoby mu się też więcej doświadczenia.

Ryan Rozicki niewątpliwie ma cechy, które pozwalają prognozować udaną karierę. Choć nie da się ukryć, że ani waga ciężka, w której walczy jego kolega Simon Kean, ani cruiser, nie należą do kategorii "łatwych" - z różnych względów. Nic nie wiadomo na razie o jego polskich korzeniach, choć nazwisko prawie jednoznacznie wskazuje na pochodzenie. Rozicki do boksu podchodzi bardzo poważnie, choć nie jest grzecznym chłopcem i miewa swoje kłopoty.

W marcu został oskarżony o rozbicie komuś szyby w samochodzie, oficjalnie wiadomo, że ma sądowy zakaz kontaktów ze swoją dziewczyną, nie wolno mu używać alkoholu i leków (innych niż przepisanych przez lekarza), musi też przebywać w miejscu zamieszkania i raz w tygodniu kontaktować się z policją. Aresztowanie utrudniał jego stryj Michael i on również doczekał się swojej sprawy przed sądem. Obie rozprawy będą miały miejsce w lecie.

Źródło: Ring Magazine, Boxing 247, Cape Breton Post

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-05-20, 22:45   #2 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Kolega Binkowskiego?
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-05-20, 06:01   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Nie widziałem nigdy. Serio talent? Rekord amatorski ma fatalny. Na tym etapie mógłby mieć jedną, góra dwie porażki
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-05-20, 09:50   #4 (permalink)
bum

Domyślnie

Podobny do Kesslera . Tamten też miał sporo tatuaży.
Simon Phoenix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-05-20, 11:21   #5 (permalink)
champion

Nominowany 106 razy w 25 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
Nie widziałem nigdy. Serio talent? Rekord amatorski ma fatalny. Na tym etapie mógłby mieć jedną, góra dwie porażki
Każda kariera jest inna. Rubryka "New Faces" W Ring Magazine to raczej zapowiedź zapowiedzi, a nie jakieś poważne wróżenie. Zresztą sam wiesz, jak się kończy przewidywanie
kariery tzw. prospektów, szczególnie jeśli nie mają za sobą międzynarodowej amatorskiej przeszłości. Czasami dla stabilizowania poziomu pokory czytam sobie wróżby sprzed lat na boxingu, można paść ze śmiechu. Teraz patrzę na to tak, że kilkanaście walk to zdecydowanie za mało w XXI wieku na oceny.

W latach 70. jeśli ktoś nie był Foremanem, to czasem czekał ponad trzy lata na dobrą walkę. A teraz jest gorzej, bo nikt się nie podłoży, jeśli wie, że inni też manipulują. Wielu miało pretensje do AW o budowanie rekordów, ale przecież trudno się dziwić, że on stara się grać w tę samą grę co wszyscy: budowanie gładkiego bilansu. Małe wydatki, większy zarobek.

Rozicki jest na oko nienadzwyczajnym amatorem, z kraju o mocno średnich tradycjach. Ale jako cruiser ponoć bardzo dobrze radził sobie z ciężkim Keanem, można zrozumieć dlaczego: jego technika, szczególnie poruszanie się nie imponuje, ale ma inne walory: cios, szczękę. Tak więc to nie jest ktoś na miarę ringów w szeroko pojętej Ameryce (USA, Meksyk, Kuba, Puerto Rico), widzę, że umiejętności zdobywa powoli, przeciwników dobiera bardzo spokojnie. Na razie nic specjalnego

Pamiętam pierwsze walki Gassijewa, on już wtedy był dobrze poukładany, przyjmował trochę za dużo, przy Rozickim to był mistrz pięści.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-05-20, 17:12   #6 (permalink)
bum

Domyślnie

Zbiera trochę na głowę jak ktoś umie złożyć kombinacje i rzeczywiście ma problem z wyczuciem dystansu, przy czym zbiera proste. Trzeba jednak przyznać, że potrafi też zamortyzować odchyleniem, zasłonić się dobrze rękawicą na automacie więc nie jest tak, że nie ma obrony. Jest co rozwijać. Przyjmuje ciosy bez wrażenia i lubi się bić ale jest cierpliwy. Ciekawe zestawienie cech charakteru.
Pogo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-05-20, 19:29   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Jak on już w tym wieku ma problemy takie z prawem, to skonczy jeszcze gorzej niz Binkowski
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-05-20, 21:31   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Wygląda jak jakiś menel po kajdanowie i kryminale...a sorry to teraz typowy wygląd sportowców-celebrytów.
Amatorski bilans walk? ...haha. Jakaś patologia bez drygu bokserskiego i umiejętności.
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-05-20, 21:01   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Widziałem jedną walkę jego z jakimś spasionym Węgrem, i nic specjalnego nie pokazał, dawał temu bumowi sporo miejsca i tamten rozwijał się w ofensywie ale na plus wyglądała garda. Ja w tym zawodniku wielkiego potencjału nie widzę. Tacy zawodnicy jak Beterbijev, Bivol, Stevenson czy Crawford już w pierwszych walkach pokazywali pierwiastek czegoś niezwykłego, u Rozickiego tego nie widzę.
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania