boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 19-05-20, 19:26   #1 (permalink)
champion
2nd Place Winner (TOTM)  

Nominowany 106 razy w 25 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Adam Kownacki odpowiada na pytania czytelników Boxing.PL

Adam Kownacki (20-1, 15 KO) odpowiedział na pytania, które zadali mu nasi Czytelnicy oraz współpracownik Kamil Pietraszko.

Jak wygląda Twoja codzienna dieta?

Dzisiaj było tak: rano spożyłem jajka z chlebem oraz jogurt, następnie makaron z wołowiną, potem ryż z indykiem, natomiast ostatnim posiłkiem przed snem będzie koktajl białkowy.

Czy korzystasz na stałe z pomocy amerykańskiego dietetyka i fachowca od przygotowania fizycznego, kogoś takiego jak dr Chycki?

Tak, konsultuję się z fachowcem od diety i treningu fizycznego, zwłaszcza w okresie przed pojedynkami. Moim największym problemem jest po prostu odpuszczanie przeze mnie wagi zaraz po walkach - pierwsze dwa tygodnie to powrót ok. 4 funtów, a potem dochodzi nawet łącznie do 10. Przez to dochodzą zmartwienia przed pojedynkami, bo nie mam "czystej głowy", gdyż zamiast skupić się wyłącznie na boksie, dochodzi jeszcze dieta. To nie jest tak jak niektórzy myślą, że tutaj nie ma limitów i hulaj dusza, trzeba jednak dbać o dynamikę, której może brakować przy niechcianych obciążeniach w masie ciała.

Jak wspominasz współpracę z dr Chyckim? Będzie kontynuowana?

Współpracę z dr Chyckim bardzo sobie cenię, jesteśmy w stałym kontakcie i kto wie, może przed obozem przygotowawczym w USA przylecę na kilka tygodni do Polski, by odbyć z nim trochę spotkań, przeanalizować parę spraw. Krótko: mam Kubę ciągle na uwadze.

Czy planujesz przed kolejnymi walkami odbywać obozy przygotowawcze poza miejscem zamieszkania?

Tak, najbliższy obóz jest zaplanowany poza miejscem zamieszkania i potrwa ok. 6 tygodni. Szczegółów brak z przyczyn wiadomych.

Czy rzeczywiście wiesz, co trzeba naprawić? Czy bierzesz pod uwagę częściową zmianę stylu?

Nie idziemy do przodu na hurra i przyjmujemy wszystko na twarz, ale czasem się odchylimy, zrobimy unik lub odskoczymy w tył, etc. Oczywiście, że na takim etapie kariery bardzo niebezpiecznie jest całkowicie zmieniać styl. Chodzi mi tylko o pewne istotne poprawki.

Powiem krótko, bo nie ma nad czym się za bardzo rozwodzić - po prostu od teraz mniej taktyki "na hurra do przodu", a więcej spokoju i realizowania rozważnej taktyki. To jest mój podstawowy przepis na udane kontrolowanie walk.

Czy obecny stan pandemii oraz związany z nią przestój będzie miał znaczący wpływ na twoją kondycję fizyczną i psychiczną? Wiemy przecież, że brak możliwości boksowania oraz sprecyzowanych planów może wpłynąć demotywujaco na pięściarza. Nie wiadomo przecież kiedy i z kim będzie walka. Do tego niestety jesteś po porażce...

Moja pechowa walka z Heleniusem odbyła się praktycznie w ostatnim możliwym momencie przed zamrożeniem boksu zawodowego, tak więc już wcześniej - niezależnie od okoliczności - był zaplanowany standardowy odpoczynek po pojedynku, a z racji, że ten przypadł na okres obostrzeń, to po prostu trzymaliśmy się z rodziną domu i najbliższej okolicy. Później powróciłem do aktywności fizycznej takiej jak choćby bieganie, walka z cieniem czy podnoszenie kettlebell.

Czy są jakieś plany w PBC na gale studyjne, a jeśli tak to czy Twój menadżer informował go o pewnych przymiarkach i czy ma ewentualne propozycje do występowania na takiej gali?

Plotki głoszą, że może wystąpię pod koniec roku, ale teraz tylko wiadomo, że nic nie jest wiadomo...

Czy zauważyłeś, czytając wypowiedzi kibiców w internecie, że część z nich odwróciła się od Ciebie po zaledwie pierwszej porażce, z kolei inni pomimo dalszego kibicowania Twojej osobie, otwarcie Cię krytykują? Jak się do tego wszystkiego odnosisz?

Nie będę ukrywał, że niektóre opinie po prostu mnie zabolały. Mówię oczywiście o takim czystym dogryzaniu, ocierającym się o hejt, a nie o konstruktywnej krytyce, na którą jestem, muszę być zawsze gotowy. Najbardziej uderza mnie fakt, że ta sama osoba może zgrywać kibica po kolejnej wygranej, podtrzymaniu zwycięskiej pasji, natomiast gdy tylko nastąpi pierwsze potknięcie, porażka, to okazuje się, że już nim nie jest, bo przegrałem. Mam nadzieję, że takich ludzi jest jak najmniej, ale wiem, że na pewno występują wśród śledzących moje walki. Takie sytuacje uczą mnie, że nie da się uszczęśliwić wszystkich i trzeba dbać zawsze najpierw o siebie i swoich bliskich. Oczywiście chciałbym wyrazić się jasno, że dla wiernych kibiców zawsze warto występować - bardzo im dziękuję i pozdrawiam moich wszystkich fanów.

Czy nie za często "Garnek" (Przemek Garczarczyk) "truje", prosząc Cię o wywiad, o wypowiedzi, czy jest to dla Ciebie męczące?

Lubię rozmawiać z "Garnkiem". Staram się dobrze żyć z dziennikarzami, nie lekceważyć ich pracy, dlatego nie uważam, by Przemek mnie męczył swoimi wywiadami. Uważam też, że robi dobrą robotę jako człowiek zajmujący się boksem, chociaż jego opinie bywają kontrowersyjne. Siedzi w pięściarstwie po uszy od wielu lat, pasjonuje się, żyje nim i ma znajomości - tacy ludzie są potrzebni, a ich praca pożyteczna.

Jak klasyfikujesz obecną czołówkę w wadze ciężkiej? Czy mógłbyś wymienić swoje TOP 5, a nawet TOP 10? Kto wg Ciebie jest najlepszy i z kim najbardziej chciałbyś się zmierzyć? Czy jest to rzeczywiście Andy Ruiz junior? A może jednak najpierw rewanż z Robertem Heleniusem?

Moje luźne TOP 5 to najpierw ja, bo czuję się najlepszy, a potem kolejno Fury, Joshua, Wilder, Ruiz jr., Whyte. Chciałbym zmierzyć się z całą wymienioną czołówką, wiadomo, że najbliżej mi do walki z Ruizem, choć nie chcę za mocno się napinać po ostatniej porażce. Po prostu jest we mnie sportowa złość, chęć udowodnienia, że ostatni pojedynek był wypadkiem przy pracy.

Kto z twoich dotychczasowych rywali bił najmocniej i jak na ich tle sytuuje się siła ciosu Szpilki? Słyszałeś o jego klątwie w typowaniu walk?

W wadze ciężkiej każdy bije mocno, o czym ostatnio przekonałem się na przykładzie rywala, który podobno nie miał być najmocniejszym z moich dotychczasowych przeciwników.

O klątwie Artura słyszałem, ale ma dla mnie wymiar humorystyczny - nie można kogoś obwiniać za własne niepowodzenia, porażka z Heleniusem to tylko i wyłącznie mój błąd.

Łukasz Różański wyraził chęć walki z Tobą. Co myślisz o tej propozycji? Czy traktujesz ją poważnie? Czy nie odnosisz wrażenia, że rzadko walczący Łukasz być może próbuje się wybić, stać się szerzej znanym w Polsce tak jak Ty zrobiłeś to dzięki wygranej ze Szpilką?

Pewnie, że traktuję go poważnie. Łukasz pokazał z Izu, że jest twardym zawodnikem. Jak ktoś jest w stanie robić boks przez tyle lat i nadal mieć rekord 11-0 (być niepokonanym), to na pewno coś potrafi i nie znalazł się w takim położeniu przez przypadek. Co do walki z nim, na razie myślę, że do niej nie dojdzie. Kroczymy na dzień dzisiejszy po innych drogach, które kiedyś mogą się oczywiście skrzyżować.

Czy twoje umowy z promotorem i telewizją w USA są restrykcyjne? Jeżeli otrzymałbyś kuszącą propozycję z Polski - na przykład występ na gali Mateusza Borka w Łomży, to czy miałbyś w ogóle możliwość wzięcia tego pod uwagę? Czy możesz korzystać z innych propozycji niż w PBC?

Na dzień dzisiejszy tematu walki w Polsce nie ma, ponieważ związki z amerykańskimi podmiotami, o których wspomniałeś, są zbyt silne, a nazwiska przeciwników zdecydowanie zbyt drogie jak na rynek polski. A co do dalszej przyszłości, to wiadomo, że chciałbym zaboksować kiedyś w moim rodzinnym kraju - nazwałbym to nawet swoim marzeniem.

Oglądałem fragmenty ostatniej gali w Łomży i widać zdecydowanie, że to miasto - bardzo bliskie mojemu sercu - potrzebuje dużej, klimatyzowanej hali. Kto wie, może za parę lat przybyłby do niej na walkę lub zorganizowaną przez siebie imprezę Adam Kownacki? Mam takie marzenie, zwłaszcza gdy widzę duże zainteresowanie pięściarstwem w tym mieście.

Czy lubisz w boksie lata 70.? Kto jest wg Ciebie najlepszy: Frazier, Ali czy Foreman i dlaczego?

Lubię klasyczne pojedynki z lat 70., ale coraz mniej czasu na taką rozrywkę, zwłaszcza od kiedy zostałem ojcem.

Co sądzisz o ostatnim polskim rankingu P4P wszech czasów?

Uważam, że ranking jest rzetelnie stworzony, choć pana Darka Michalczewskiego uważam mimo wszystko za niemieckiego pięściarza, tak więc jego obecność tutaj może być przedmiotem dyskusji. Wiem, że jest i czuje się Polakiem, poza tym to sympatyczny człowiek, tak samo cenię jego ringowy dorobek i nie chciałbym podgrzewać wiecznie gorących sporów na jego temat, ale fakty są takie, a nie inne. Zdecydowaną większość swoich walk stoczył w barwach naszych zachodnich sąsiadów. Sam też miałem podobne propozycje występów dla kraju, w którym mieszkam, ale nigdy nie miałem wątpliwości, że reprezentować mogę tylko i wyłącznie moją Ojczyznę - Polskę. Na pewno obydwaj jesteśmy wielkimi dłużnikami zamieszkiwanych przez nas państw i tamtejszych ludzi, którzy nas tam przyjęli, dlatego jestem bardzo wdzięczny Stanom Zjednoczonym i Amerykanom za naprawdę wiele rzeczy.

Jakie są Twoje ulubione rękawice bokserskie?

Trening - Winning, walka - Grant

Co lubisz robić poza boksem, jakie masz hobby?

Interesuję się giełdą, kryptowalutami, pokerem oraz piłką nożną - wszystkie zainteresowania przejawiam w stopniu umiarkowanym (śmiech). Na pierwszym miejscu jest jednak zawsze rodzina.

W polskim środowisku boksu olimpijskiego powoli zaczyna rozmawiać się na temat zmniejszenia limitu wiekowego dla młodych pięściarzy boksu olimpijskiego. W rozmowie z "Super Expressem" Piotr Jankowski, trener naszego najmłodszego medalisty ME Macieja Marchela podkreśla, że owo ograniczenie jest jedną z przyczyn naszych problemów w tej dyscyplinie. Krótko mówiąc: świat nam odjeżdża. Co Pan Adam na to? Jesteś za obniżeniem limitu?

Cóż, nie mam osobistych doświadczeń z boksowaniem przed 16. rokiem życia, a słyszę ciągle o różnych wynikach badań dotyczących wpływu przyjmowania bokserskich uderzeń na młodych. Jedne wyniki są korzystne, drugie niekorzystne dla zainteresowanych, ale ja wypowiem się jasno: niech zadziała zasada "chcącemu nie dzieje się krzywda", gdzie tym chcącym będą oczywiście rodzice dziecka. Oni wiedzą najlepiej, co jest dobre dla ich pociechy. Jeżeli jest taka chęć, to czemu nie zrobić tak u nas!?

Czy będziesz głosował w najbliższych wyborach prezydenckich? Jeśli tak, to na kogo oddasz swój głos i dlaczego? Oczywiście jeżeli to nie tajemnica. Pytam zarówno o USA jak i Polskę, bo nie wiem, jak wygląda Twoja sytuacja w tej kwestii.

Na tematy polityczne mówię "no comment" (śmiech).

Dziękuję za rozmowę.

Wywiad w Waszym imieniu przeprowadził Kamil Pietraszko.

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-05-20, 19:48   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Czyli te same wieczne ciasto lepione i można już darować sobie to...ciągle w koło to samo, po i przed każdą walką. Każdy wywiad te same pierdoły - bede, zmienie, a wioska się cieszy...

Nie widziałem odpowiedzi co on zmienił po przegranej i ile zrzucił kg? Ale wiadomo, że tylko przybrał, bo trzecia broda mu już uformowała się i powieki same ważą chyba po 2kg...

Adaś kogo ty chcesz oszukać? Kibiców? Ok, ale siebie nie oszukasz...będzie druga porażka i nie będzie to przegrana jak u Andego za kilka baniek, będzie na osłodę kilkanaście tyś $, a potem stanie na bramkach.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-05-20, 19:51   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Domyślnie

Kontrowersyjnie o Michalczewskim, nie spodziewałem się takich słów z ust Adama Kownackiego. Podejrzewam, że to pokłosie wypowiedzi Dariusza po porażce ze Szwedem Heleniusem

Cytat:
Adam ma wielkie serce, ale nie ma papierów na bycie mistrzem świata. Jest bardzo ograniczony boksersko. Jest bardzo solidny, potrafi mocno uderzyć. Przegrał przed czasem z przeciętnym zawodnikiem, tym Skandynawem
Co ciekawe, ja nie widzę w tej wypowiedzi nic negatywnego...
Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-05-20, 20:35   #4 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Roman Wojewoda Zobacz post
Kontrowersyjnie o Michalczewskim, nie spodziewałem się takich słów z ust Adama Kownackiego. Podejrzewam, że to pokłosie wypowiedzi Dariusza po porażce ze Szwedem Heleniusem

Co ciekawe, ja nie widzę w tej wypowiedzi nic negatywnego...
No tak, ale Michalczewski troche zbagatelizowal tego Heleniusa. Nawet nie wiedzial kto to jest, byc moze nie widzial zadnej jego walki, wiec po co sie wypowiadac na tematy na ktore nie ma sie pojecia. Adam Kownacki pokonal Martina i wszyscy sie cieszyli, ten sam Kownacki przegral z Heleniusem i wielkie zdziwienie. To jest waga ciezka, a Helenius to znacznie wiekszy od Adama i stylowo grozniejszy zawodnik dla Kownackiego niz kazdy poprzedni.

Co do wypowiedzi Adama, w tym samym wywiadzie Darka (bo ta wypowiedz o Adamie byla chyba w wywiadzie dla A. Kostyry), Michalczewski wspomnial i mial racje, że wtedy nikt tak nie postrzegał Michalczewskiego, jako Niemca. Mial tam mozliwosci, a chcac nie chcac, jak wynikalo z jego wypowiedzi, musial wystepowac jako obywatel Niemiec zeby spelnic sie sportowo, bo inaczej nie mialby startow na ringach. Wspomnial że to jego boksowanie jako Niemiec i bycie Niemcem rozdmuchane jest w dobie internetu i przez ludzi ktorzy nie znaja tamtych czasow i w sumie ciezko sie z tym nie zgodzic.

Poza tym boks zawodowy to nie jest reprezentacja narodow. Kownacki robi to samo w USA co Darek w Niemczech, taka jest prawda. Jedynym motorem w boksie zawodowym jest kasa a nie patriotyzm. Z reszta patriotyzm nie ma tu nic do rzeczy. Jakby tak kazdy byl patriotą na jakiego sie kreuje to by walczyl w Polsce, a nie robil walki tam gdzie jest najwieksza kasa. Za małą kasę czy charytatywnie to nikt nawet nie splunie w kierunku Polski.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-05-20, 20:42   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Nieźle się uśmiałem przy odpowiedzi o dietę codzienną chłop ma po prostu pecha. Odżywia się super zdrowo a wredny organizm wszystko przetapia w smalec
Big Daddy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-05-20, 20:56   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

@robercik, zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

Roman, jak by nie patrzeć, sam Darek przyznaje to otwarcie, że z technicznego punktu widzenia walczył dla Niemiec. Nie ma z tym problemu i ja także nie mam, bo te czasy pamiętam znakomicie. Natomiast Adam nie powiedział nic złego, jak popatrzysz na polskie P4P, to Przemek bodajże, też mówi o wątpliwościach wśród oceniających, jak zaliczać karierę Darka.

Przecież przypadek Kozakiewicza był podobny. Czy ktoś ma wątpliwości, że nasz wybitny lekkoatleta skakał dla Niemiec? Przecież jego wyniki były rekordami Niemiec. On był zawsze Polakiem, ale wyniki w tamtym okresie są liczone dla Niemiec.

Takich sportowców mających kilka obywatelstw było dawniej wielu. Szczególnie w piłce nożnej. Zmieniały się mapy świata, czasem po prostu ludzie chcieli robić kariery. Bican, Di Stefano, Schiaffino, itd.

stare 19-05-20, 21:21   #7 (permalink)
contender

Domyślnie

Marek - nikt normalny nie ma z tym problemu, tylko Adam uzył tego z premedytacją do odbicia piłeczki Darka, tak naprawdę bez odniesienia się do sedna wypowiedzi. Cos w stylu - "a u was murzynów biją" .

Kownaś jak zwykle kłamie, a wy ładnie zredagowaliscie pytania zeby go przypadkiem nie urazic Nie chce nic zarzucac bo wiem, ze Adam moglby jeszcze strzelic focha i po kilku pytaniach o masę własną oraz opierdalanie się na treningach, moglby odpuścić cały wywiad

Po porażce z Heleniusem stawianie siebie na pierwszym miejscu w HW to chyba taki rodzaj żartu, albo autozaorania, troche niepoważnie heh

A ostatnie pytanie to rzeczywiscie było kurwa niepotrzebne... Tu przyznaje racje Adamowi.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-05-20, 21:45   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał pain.exe Zobacz post
Marek - nikt normalny nie ma z tym problemu, tylko Adam uzył tego z premedytacją do odbicia piłeczki Darka, tak naprawdę bez odniesienia się do sedna wypowiedzi. Cos w stylu - "a u was murzynów biją" .

Kownaś jak zwykle kłamie, a wy ładnie zredagowaliscie pytania zeby go przypadkiem nie urazic Nie chce nic zarzucac bo wiem, ze Adam moglby jeszcze strzelic focha i po kilku pytaniach o masę własną oraz opierdalanie się na treningach, moglby odpuścić cały wywiad
Nie wiemy, czy użył z premedytacją. Co ma ocena jego klasy jako pięściarza, do flagi, pod którą się walczy ? Jeden i drugi powiedział prawdę.

Bez urazy, ale pytania o kg są infantylne. Przecież on nie żyje na Marsie Ma 31 lat, dokonał już pewnych wyborów, zostało mu maksymalnie kilka lat boksowania. Widać, że się z tym tematem męczy, a czasem mi się wydaje, że niektórzy myślą, że dokonali odkrycia Ameryki. Nie każdy chce być na 100% sportowcem. Ma do tego prawo.

Z tym "kłamie" to jest spora przesada. Ludzie najczęściej oszukują sami siebie. Przypomnij sobie wywiady z Adamkiem, Gołotą. Jak trafi się taka perła jak Szeremeta, który mówi wprost, to są komiczne narzekania, że nudno walczy i w ogóle, z czym do ludzi. Promotor załatwił mu super walkę, a my chcielibyśmy, żeby natychmiast, zamiast zarabiać i spełniać marzenia wrócił na ziemię, walczyć o puchar Podlasia

stare 19-05-20, 21:51   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Roman Wojewoda Zobacz post
Kontrowersyjnie o Michalczewskim, nie spodziewałem się takich słów z ust Adama Kownackiego.
Czyli nie potrafisz czytać, smutne. Tu nie było nic agresywnego/kontrowersyjnego, było tylko stwierdzenie faktu.
szavci023 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-05-20, 23:01   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Dzięki za umieszczenie mojego pytania ( ale o sparingach ze Stivernem zabrakło :/ hehe).
Fajne pytania od innych.
Adaś spoko gość
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania