boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 18-05-20, 13:52   #1 (permalink)
champion

Nominowany 107 razy w 26 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Makabu: nie mogę stoczyć z Cieślakiem rewanżu w waszym kraju

Fragmenty wywiadu Przemysława Osiaka z Ilungą Makabu Juniorem.

Przemysław Osiak: Zaskoczyła pana bardzo dobra, agresywna postawa Michała Cieślaka w pierwszej połowie 12-rundowej walki w Kinszasie?

Ilunga Makabu Jr: Byłem przygotowany na Cieślaka i nie miałem żadnego problemu, gdy z nim walczyłem. Kluczem do sukcesu były owoce wspólnej pracy – mojej i mojego zespołu. Nie mogę zdradzić wielu szczegółów, ale jeśli oglądaliście walkę, to sami wiecie, dlaczego zdołałem pokonać Cieślaka [...].

Starcie ze zwycięzcą turnieju World Boxing Super Series – kiedykolwiek odbędzie się starcie mistrza IBF Yuniela Dorticosa z Mairisem Briedisem – to ciekawa opcja?

Mogę walczyć zarówno z jednym, jak i drugim. Kto wygra? Raczej Briedis.

Po walce z Cieślakiem promotor Andrzej Wasilewski pisał na Twitterze, że dobrą opcją byłoby doprowadzenie do rewanżu w Polsce. Gdyby faktycznie mogły się znaleźć na to pieniądze, byłby pan zainteresowany?

To chyba jakiś żart. Ani ja, ani nikt z mojego teamu nie słyszał po walce o takim pomyśle ze strony polskich promotorów. Przed pojedynkiem nikt czegoś takiego też nie proponował. Nie sądzę zresztą, aby w Polsce mogli spełnić moje oczekiwania dotyczące gaży. Dlatego obawiam się, że nie mogę stoczyć z Cieślakiem rewanżu w waszym kraju.

Sportowo była to jednak bardzo dobra i zacięta walka, musi pan przyznać.

Jeśli Cieślak chce drugiej walki, powinien pokonać posiadacza pasa WBC Silver (ostatnio ten pas należał do Thabiso Mchunu – przyp. red.) albo stanąć do walki eliminacyjnej z którymkolwiek innym zawodnikiem z czołowej czwórki rankingu WBC.

Jeśli w tym roku walkę o wakujący pas WBO z Lawrence’em Okolie’em wygra Krzysztof Głowacki, to może z nim będzie panu po drodze?

Głowacki też mnie nie interesuje. WBC dawało mu szansę, aby zmierzył się ze mną, lecz odmówiono. Mam nadzieję, że to dla wszystkich jasne.

Zostaje jeszcze mistrz WBA Arsen Goulamirian...

Ta walka również mnie szczególnie nie obchodzi. We Francji nie ma na nią pieniędzy, a trofeum WBA Super nie uważam za znaczący tytuł. Gdyby jednak telewizja Canal+ zamierzała promować ten pojedynek i wyłożyć na niego znaczące środki, to czemu nie... Potrzebowałbym jednak zgody federacji WBC i nie sądzę, by mój menedżer Tarik Saadi mógł teraz negocjować z obozem Goulamiriana. Formalnie przede mną dwie obowiązkowe obrony pasa WBC zanim mógłbym stoczyć pojedynek w dobrowolnej obronie. Nie spekulujmy więc za dużo.

Cały wywiad

Żródło: Przemysław Osiak/Przegląd Sportowy

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-05-20, 14:15   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Mądre wywarzone odpowiedzi. Mnie też by nie interesowały zadne rewanże. Dobrze że realnie patrzy gdzie może teraz najlepiej zarobić.Uciekinierzy Babilon i Wasyl to sobie mogą dalej bajdurzyc o wielkich walkach i ...potędze.
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-05-20, 17:33   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Domyślnie

Chętnie zobaczę go z Łotyszem Briedisem, ponieważ ma szansę, żeby go w końcu ubić, w przeciwieństwie do naszych zawodników, którzy nie są w stanie tego dokonać.
Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-05-20, 19:09   #4 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Makabu nie jest az taki dobry. Troszke smieszne te wypowiedzi, bo z gory odmawia dwoch hipotetycznych unifikacji. Ciekawe kto mu zaplaci te wielkie pieniadze. Jesli ma zamiar liczyc na obrony pasa u siebie w kraju, to moze byc problem, bo nie za bardzo ludzie sie kwapią zeby tam jechac. Co do walki z Briedisem, to Łotysz wydaje sie wszechstronniejszy, szybszy i wiekszy.
robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-05-20, 19:14   #5 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Makabu To w tej chwili top3 CW Ale moim skromnym zdaniem, długo nie nacieszy się tym statusem. Cieślak na neutralnym terenie, zrobiłby na nim czasowke. Mam tu na myśli afrykanski klimat i braki kondycyjne które wykazał nasz rodak.
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-05-20, 05:43   #6 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał robercik Zobacz post
Makabu nie jest az taki dobry. Troszke smieszne te wypowiedzi, bo z gory odmawia dwoch hipotetycznych unifikacji. Ciekawe kto mu zaplaci te wielkie pieniadze. Jesli ma zamiar liczyc na obrony pasa u siebie w kraju, to moze byc problem, bo nie za bardzo ludzie sie kwapią zeby tam jechac. Co do walki z Briedisem, to Łotysz wydaje sie wszechstronniejszy, szybszy i wiekszy.
Briedis zdecydowanym faworytem takiej walki.
rambo2010 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-05-20, 11:38   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

W tej chwili nie widzę w cruiser rywala dla briedisa. Nadzieja w Dorticosie, choć faworytem też na pewno nie jest - zbyt jednowymiarowy. Ale może trafi. Oby.
Big Daddy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-05-20, 11:48   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Kolejni do odstawki to rewanz z Mchunu i potem Durodola
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-05-20, 12:27   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

Makabu nie ma najmniejszych szans z Briedisem
Bongo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-05-20, 13:29   #10 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Big Daddy Zobacz post
W tej chwili nie widzę w cruiser rywala dla briedisa. Nadzieja w Dorticosie, choć faworytem też na pewno nie jest - zbyt jednowymiarowy. Ale może trafi. Oby.
Też o tym ostatnio pomyślałem. Dorticos ma potężny cios więc zawsze będzie zagrożeniem. Ale ta jego jednowymiarowość raczej nie pozwoli mu wygrać. Briedis jest równie silny, lepszy technicznie, twardy oraz umie i lubi brzydko walczyć. Podobnie moim zdaniem byłoby z Gassijewem.

Makabu też moim zdaniem nie ma szans z Łotyszem. Wydaje mi się że teraz kolejnym rywalem będzie Mchunu, z którym już raz walczył. Oj będzie Makabu siedział w tym swoim ciepłym dołku. Tylko niby za co Mchunu ma dostać tą walkę? Kogo on takiego ostatnio pokonał? No starszego Labiediewa...

W ogóle zauważyliście, że ta jeszcze do niedawna bardzo silna dywizja, obecnie jest już słabsza? Odeszli do HW" Usyk, Hunter, Huck i Gassijew. Labiediew, Drozd i Bellew są na emeryturze. Sporo pięściarzy już jest starszych ( Włodarczyk, Durodola ). I co najważniejsze nie ma za dużo "narybku", który mógłby to pociągnąć dalej. W ciężkiej jest cała grupa świetnych prospektów, ale tu trochę słabo. To nie wróży dobrze tej dywizji na przyszłość.
Simon Phoenix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania