boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Zobacz wyniki ankiety: Kto wygrywa?
Michalczewski przed czasem 8 20.51%
Michalczewski na punkty 21 53.85%
Remis 0 0%
Głowacki przed czasem 6 15.38%
Głowacki na punkty 3 7.69%
Cieślak przed czasem 5 12.82%
Cieślak na punkty 14 35.90%
Remis Cieślak-Masternak 3 7.69%
Masternak przed czasem 0 0%
Masternak na punkty 13 33.33%
Ankieta wielokrotnego wyboru Głosujących: 39. Sonda zamknięta

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 14-05-20, 13:31   #1 (permalink)
champion

Nominowany 107 razy w 26 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Polish Fantasy Cruiser Tournament odc. 7

Dzisiaj kończymy drugą rundę (w sumie będzie siedem rund finałowych). We wczorajszych walkach Diablo wygrywa z Fonfarą, a w boju Gołoty z Adamkiem postanowilismy dać remis, bo obydwie strony mają swoje argumenty.

Dzisiaj zmierzą się: Dariusz Michalczewski - Krzysztof Głowacki oraz Michal Cieślak - Mateusz Masternak

Zasady:
System "każdy z każdym.
Można dać remis.
Zwycięstwo - 2 pkt, remis - 1pkt, porażka - 0 pkt.

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-05-20, 16:12   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Patrząc na przewagę w komentarzach i ankietach, to Diablo wyrzucił Fonfarę z ringu wręcz :D
Dziś ciekawe zestawienia bardzo! Będzie może jakaś tabelka podsumowująca aktualny stan?
Zmora jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-05-20, 16:18   #3 (permalink)
champion

Nominowany 107 razy w 26 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zmora Zobacz post
Patrząc na przewagę w komentarzach i ankietach, to Diablo wyrzucił Fonfarę z ringu wręcz :D
Dziś ciekawe zestawienia bardzo! Będzie może jakaś tabelka podsumowująca aktualny stan?
Będzie od jutra po każdej rundzie, czyli co dwa dni.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-05-20, 20:17   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

lol co za sonda - cielak z masterem wygrywa teraz na punkty i przez k.o XD Michał fajnie wygląda fizycznie na tle tych naszych niemrawych zawodników... ładnie składa rozbitą 2 lige ...ale na mastera to za mało.
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-05-20, 21:48   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Dałem że Głowacki przed czasem.
Myślę że przełamałby Michalczewskie swoją fizycznością (jest większy), twardym charakterem (walki na wyjazdach a nie ciągle na swoim podwórku jak Dariusz). Byłby też niewygodny bo mańkut. Ale nie powiem - sympatia też wpłynęła na moją decyzję.

Master - Cieślak
Po ciężkiej walki myślę że wygrały Cieślak na PKT. Myślę że pomogłyby zmiana pozycji, siła ciosu i ogólna agresja. Ale walka bliska, coś w stylu że remis też można by dać.
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-05-20, 22:24   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Trudno jest mi uzasadnić mój typ (Michalczewski i Masternak wygrywają nieznacznie na pkt.). Bardzo wyrównane zestawienia. O ile Głowacki nie zdominowałby fizycznie Michalczewskiego to Tiger punktuje Krzyśka lewym prostym. Główka gorszy w obronie co może zdecydować.
Master vs Cieślak...
Jeszcze trudniejszy typ... Masterowi zawsze coś brakuje. Myślę jednak, że większym doświadczeniem oszuka Cieślaka. On to potrafi zrobić. Obaj nieco sztywni ale technicznie ułożony jest nieco lepiej Master w moim odczuciu przez co stawiam na Mateusza.
Bysiorek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-05-20, 23:08   #7 (permalink)
szavci023
Guest

Domyślnie

Masternak trochę bez błysku, ale to jednak wyższa półka, wygrałby 7 na 10 walk, może nie ma psychiki urodzonego boksera ale nigdy nie pęka, Cieślak za mało umie i popełnia za dużo błędów.

I kolejne zestawienie, gdzie nie mam zdania, bo nie znam zasad. A ten Michalczewski to o walce z Głowackim by się dowiedział kiedy? To znaczy, czy by do ringu wszedł wzmocniony po przejściu do cruiser czy tylko miałby taki atut, że by nie musiał zbijać do LHW? Bo gdyby miał to być wyskok na jedną walkę, bo się trafiła okazja, a później powrót do LHW to raczej Głowacki, Główka to wbrew pozorom klasowy bokser i Michalczewski musiałby się pilnować całą walkę. A Michalczewski zawsze walczył z równymi sobie, nie widziałem, żeby przed kimś musiał uciekać cały czas. Co innego walczyć na wstecznym i kontrolować sytuację a co innego balansować na krawędzi.

Ten turniej jest ciekawy tylko za dużo jest tych dodatkowych założeń. Ciekawszy i łatwiejszy do oceny byłby turniej najlepszych zawodników HW w historii przy założeniu, że każdy z nich ma powiedzmy rok na przygotowanie się do walki, żeby taki Liston nie był pokrzywdzony.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 15-05-20, 08:15   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Z Głowackim ciężko...czasem daje fajne, dobre walki, czasem totalnie zawala. Mam w głowie, że to taki dirty fighter, a wiemy jak cwaniak Tiger radzi sobie z dirty fighterami. Dlatego po namyślę obstawiam, że Darek robi szopkę po faula, która kończy się DQ główki. Gdyby nie to, to stawiam, na Główkę walczącego jak z Własowem, fizycznie zamęczającego Tigera. To taki zawonidk, który jak ma szansę to wychodzi zmotywaowany i daje 120% swoich możliwości. Do tego myślę, że naturalny CW wygra w takim zestawieniu z pompowanym LHW. Więc o ile nie będzie DQ to stawiam na Główkę na punkty - po równej walce

Na niekorzyść Michalczewskiego, jest to, że jego kariera skończyła sie dawno temu. Wszyscy na świeżo wiemy co umie Główka. Tiger, trzeba by sobie odświeżyć, a do jego walk nie chce się wracać

edit: a widzę w ankiecie dałem Tiger na punkty...widocznie ciężko mi tu określić co będzie. Równa walka moim zdaniem (dla zmotywowanego Główki).

stare 15-05-20, 09:12   #9 (permalink)
prospect

Domyślnie

Widzę to tak:
Michalczewski zaskakująco łatwo punktuje sfrustrowanego w ringu główke. Po kilku niedobrych dla niego rundach Głowacki próbuje zmienić wszystko jednym urywającym łeb ciosem - poza kilkoma gorącymi momentami Tiger unika niebezpieczeństwa i spokojnie dowozi zwycięstwo do końca.

Masternak po słabym początku w okolicach 3-4 rundy zaczyna zaczyna nieznaczna przesagę. Walka ookazuje się do punktowania, sędziowie punktują 2:1 na Masternaka.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-05-20, 09:55   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cieślak vs Master...

Ja znowu postawię na to, że Master - jak to Master w każdej swojej dużej walce - zawalczy dobrze, ale trochę przegra. Ale wiele osób będzie mówiło, że mógł wygrać (już widzę takie opinie xD).

O Cieślaku wiemy tyle co po walce z Makabu. Zakładając, że tam kondycja skończyła się bo było ciepło, to z Masterem nie spuchnie. Nie zakładam kryzysu kondycyjnego żadnego z nich, przy czym Master raczej będzie świeższy na końcu.

Obrona na plus u Mastera, Cieślaka łątwiej trafić. Nawet te siłowe i zawsze jakby pchane z każdego mieśnia osobno, a nie w efekcie współpracy i jako złożony ruch,ciosy powinny dochodzić celu. Mimo tego przed czasem Matuesz nie wygra.

Myślę, że walka będzie pod punktowanie Master, przy czym za każdym razem, gdy Cieślak będzie wchodził swoją agresją, to będzie robił spustoszenie. Myślę, że porozbija Mastera (też po ramionach, łokciach, barkach) przez co temu będzie się coraz gorzej walczyło. Możliwa też jakaś kontuzja u Mateusza.

Jak tylko Cieślak poczuje krew to przyspieszy, myślę, że rozbity Master nie wyjdzie do którejś z rund, po krew będzie osłabiało mu wizję
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania