boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Zobacz wyniki ankiety: Kto wygrywa?
Włodarczyk wygra przed czasem 21 44.68%
Włodarczyk wygra na punkty 6 12.77%
Czerkaszyn wygra przed czasem 0 0%
Czerkaszyn wygra na punkty 17 36.17%
Parzęczewski wygra przed czasem 1 2.13%
Parzęczewski wygra na punkty 0 0%
Masternak wygra przed czasem 9 19.15%
Masternak wygra na punkty 31 65.96%
Jeżewski wygra przed czasem 1 2.13%
Jeżewski wygra na punkty 1 2.13%
Michalczewski wygra przed czasem 35 74.47%
Michalczewski wygra na punkty 7 14.89%
Ankieta wielokrotnego wyboru Głosujących: 47. Sonda zamknięta

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-05-20, 14:38   #1 (permalink)
champion

Nominowany 107 razy w 26 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Polish Fantasy Cruiser Tournament odc. 3

Dzisiaj ostatnie 3 zestawienia eliminacji:

Krzysztof Włodarczyk - Fiodor Czerkaszyn
Mateusz Masternak - Robert Parzęczewski
Nikodem Jeżewski - Dariusz Michalczewski

Pierwsze dwa dość wyrównane. Pomysł na zmieszczenie Czerkaszyna w cruiser wziął się ze słynnego już tweetu:

Skoro sam promotor zaryzykował tezę, że Czerkaszyn miałby szansę, to natychmiast stawiamy go na przeciwko przeszkody, solidnej, porządnej, ale dość wrażliwej na uderzenia po dołach

Parzęczewski poszedł do góry siłą inercji. Też ma talent, doszedł do pólciężkiej, ma czym uderzyć, więc kto wie... Ale przeciwnik jest mocny, w cruiser czuje się jak ryba w wodzie i raczej nie pozwala się dominować.

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-20, 14:51   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nikodem Jezewski - Dariusz Michalczewski XD Nikodem poza tym, ze wydaje sie byc normalnym gosciem, jest po prostu srednim/solidnym piesciarzem i nic wiecej. 0 jakichkolwiek szans z Tigerem. Czy tym prime, czy tym z ostatniej walki. Poziomy kompletnie inne.

Robert Parzeczewski, mega ambitny chlopak, jest talent, w ostatnim czasie mocno sie rozwinal, ale to nie jego waga, a przy nie walczyl jeszcze z piesciarzem klasy Mastera. Jak na moje ciekawa walka przez kilka rund, a pozniej juz wyrazna przewaga umiejetnosci i doswiadczenia po stronie Mateusza.

Czerkaszyn - Kłoda? Fiodorka tutaj moglaby zablokowac tylko waga
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-20, 16:20   #3 (permalink)
contender

Domyślnie

No z tym Jeżewskim to pojechałeś Marek Rozumiem, że to z braku bokserów których możnaby dorzucić, ale tutaj wątpliwości żadnych nie ma. Nikoś przegrywał walki z journeymanami, które mu drukowali, to nie jest nawet średni poziom, jest sztywny, bez błysku i talentu, jedynie silny fizycznie i ma chyba solidny cios. Darek robi go jak chce i kiedy chce. KO na Nikodemie w dowolnym momencie.

Parzeczewski to superśredni tak naprawdę, fajnie się rozwinął, ale na Masternaka to nie wystarczy, znokautować by go nie znokautował, a na punkty jest bez szans. Gdyby Robert był większy to mogliby powalczyć, a tak to nie za bardzo ma atuty. Master na punkty, wysoko.

Fiodor vs Diabeł hmm no moim zdaniem to troche odklejone zestawienie, ciężko to sobie wyobrazić... Prime Wlodarczyka zalezalo w duzej mierze od jego formy psychicznej, bo fizycznie on bardzo dlugo trzymał się wyśmienicie, czy ten od Greena czy ten od Czakijewa wiele się nie różnią, forma była. Z jednej strony wyobrażam sobie jak ukrainiec punktuje go na dystansie 12 rund i obija jego podwójną gardę, a z drugiej wiem, że Krzysiu potrafi zaskoczyc kontrą, a że lewy sierp ma mega mocny to gasi światło.
Fiodor wygląda jak magik na tle swoich kolegów ze stajni, ale z Włodarem w prime trzeba było się liczyć, to była czołówka CW, a Czerkaszyn nie walczył jeszcze tak naprawdę z nikim. Stawiam na to, że Fiodor czując się aż za dobrze w ringu, mając przewagę nad Krzysztofem, chcąc bardziej zaznaczać swoją dominację w końcu wyłapuje w półdystansie tego słynnego lewego sierpa i pada. Włodarczyk przez KO, a co tam.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-20, 17:58   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Tiger TKO - no comment
Masternak pkt - Master nie za bardzo umie konczyc rywali, boksowal by z robertem 12 rund

Moj problem z DIablo jest taki ze nie wiem kiedy on mial swoj "prime" jezeli jest to czas walk z czakijewem i greenem to nie wiem....czerkaszyn nie walil by w diablo tak jak rahim wiec ta opcja juz odpada - walka moglaby wygladac tak jak ta z greenem pod ty wzgledem ze czerkaszyn prowadzi w 10 rundzie na pkt - i teraz: czy czerkaszynowi zgasnie nagle silnik jak greenowi? czy czerkaszyn nadzieje sie na takiego krotkiego sierpa diablo? nie widze tego.....nie lubie ale Czerkaszyn na pkt dosc wyraznie
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-20, 19:29   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Domyślnie

Tiger KO i to szybkie, bez dwóch zdań.
Masternak by wypunktował Roberta bo jest na niego zbyt cwanym bokserem.
Dzisiejszy Fiodor wygrywa z dzisiejszym Diablo ale 30-letni Włodarczyk mógłby złapać Czerkaszyna nokautującym ciosem.
Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-20, 21:04   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Biorę pod uwagę zawodników w najlepszej dyspozycji w jakiej widziałem, w prime.
Michalczewski nokautuje Jeżewskiego. Tiger to za wysokie progi.
Masternak wygrywa na punkty z Parzęczewskim. Robert miałby swoje momenty i wygrałby parę rund swoją agresją ale z biegiem czasu Masternak doświadczeniem i umiejętnościami neutralizowałby jego zapędy.
Włodarczyk wygrywa na punkty z Czerkaszynem. Po wyrównanej walce gdzie Fiodor jest bardzo aktywny i dużo bije również po dołach. Włodarczyk natomiast bije mniej ale mocniej i rzuca Fiodora na deski w końcowych rundach. Czerkaszyn do końca pojedynku walczy ostrożniej. U sędziów na kartach decyduje nokdaun, Krzysztof wygrywa.
Lotnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-20, 22:05   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Lubię Fiodora Czerkaszyna ale myślę, że na razie nie mamy powodów aby stawiać go w roli wygranego z Włodarczykiem. Do tej pory nie walczył nawet w półciężkiej więc nie wiadomo jak by sobie radził w takiej wysokiej kategorii jak cruser. Włodarczyk jak do tej pory walczył wielokrotnie z czołówką, Fiodor na razie nie mierzył się z topem swoich kategorii. D
W sumie po coś te kategorie wagowe wymyślono... choć wiadomo, czasem pojawia się ktoś taki jak James Toney.

Myślę że Diablo przez TKO/KO:
Krzysiek ma mocną głowę, dobrą obronę, bardzo mocny lewy sierp. Wrażliwość na ciosy na korpus??? No na ciosy Gassiejeva to tak, ale "Iron" to w ciosie może rywalizować z mocarzami z wagi ciężkiej. Fiodor myślę, że aż takiego kowadła nie ma.
Do tego Włodarczyk przeważałby fizycznie.
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-20, 22:35   #8 (permalink)
champion

Nominowany 107 razy w 26 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał LegiaPany Zobacz post
Tiger TKO - no comment
Masternak pkt - Master nie za bardzo umie konczyc rywali, boksowal by z robertem 12 rund

Moj problem z DIablo jest taki ze nie wiem kiedy on mial swoj "prime" jezeli jest to czas walk z czakijewem i greenem to nie wiem....czerkaszyn nie walil by w diablo tak jak rahim wiec ta opcja juz odpada - walka moglaby wygladac tak jak ta z greenem pod ty wzgledem ze czerkaszyn prowadzi w 10 rundzie na pkt - i teraz: czy czerkaszynowi zgasnie nagle silnik jak greenowi? czy czerkaszyn nadzieje sie na takiego krotkiego sierpa diablo? nie widze tego.....nie lubie ale Czerkaszyn na pkt dosc wyraznie
Ciekawe z tym jego prime rzeczywiście, bo taki żółw-puncher ma dość nieokreślony "wiek biologiczny". Dla mnie jego prime to bardziej jednak pierwsza walka z USS niż Czakijew i Green. Wcześniej był szybszy, aktywniejszy, nie dawał się tak łatwo zdominować.

Po latach trudno mi strasznie zachwycać się Greenem i Czakijewem. W pierwszej przegrywał na punkty, w drugiej, z niepasującym mu mocno przeciwnikiem, zbierał sierpowe, także bezpośrednie aż miło. Czakijew dał też czasem po dołach i generalnie przegrał przez słabą wydolność i "amatorskie" rozłożenie sił. To był typowy amator, taki styl się świetnie sprawdzał w 3 rundach, ale na dłuższą metę trzeba było nie tylko mieć kondycję, ale przede wszystkim umieć się cokolwiek bronić, Diablo go przeczekał i rozstrzelał.

Ja jestem jeśli chodzi o boks konserwatywny bardzo, w sensie: wierzę, że lepsze umiejętności spokojnie mogą zastąpić znaczny deficyt kilogramów. Ale w przypadku Czerkaszyna i Diablo to pewnie byłoby prawie 20 kg. Szczytowy Włodarczyk vs. tajemniczy, niewypróbowany jeszcze Czerkaszyn. Trudna decyzja, jednak nie pamiętam, żeby Diablo złapał kogoś, kto uciekał i potrafił boksować. Nas nie dogoniat.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania