boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-05-20, 17:38   #1 (permalink)
champion

Nominowany 107 razy w 26 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Michalczewski: żaden team mnie nie chciał bez niemieckiego paszportu

23 obrony tytułu, ponad 9 lat na tronie WBO, bycie ważną postacią w niemieckiej TV. Tylko Joe Louis miał więcej udanych obron i zaledwie sześciu mistrzów panowało dłużej.

Dariusz Michalczewski za pośrednictwem syna Michała opowiedział RingTV parę szczegółów ze swego życia. Zgodnie z zasadami cyklu Best I Faced, wyróżnił też paru rywali, szczególnie chwaląc Virgila Hilla.

Czułem, że Niemcy powitają mnie z otwartymi ramionami. Byłem mistrzem Polski, w reprezentacji kraju. Wydawało mi się, że szybko mnie zaakceptują, ale tak się nie stało. Moje pieniądze, przez inflację w Polsce, nie były wiele warte i żaden team mnie nie chciał bez niemieckiego paszportu. Pracowałem na budowie, aż w końcu dostałem szansę.

Najlepiej boksowałem w walce z Markiem Prince'em. To był pierwszy raz, kiedy miał pełną kontrolę, pewność siebie. Zjadłem go (śmiech). Jasne, ta z Hillem była ważniejsza, ale nie panowałem wtedy nad wszystkim.

Jeśli chodzi o Tiozzo, pod względem psychicznym nie byłem już w grze. Miałem niby normalny trening, ale żyłem czymś innym, zajmowałem się już poważnie biznesem w Polsce.

Zapytany z kim najbardziej chciałby walczyć, odpowiedział bez wahania:z Royem Jonesem Juniorem. Były poważne negocjacje, ale nigdy nie doszło do podpisania umowy, bo jedna strona chciała, żeby Jones przyjechał do Europy, a druga chciała mnie widzieć w USA. Myślę, że zadecydowały telewizje.

Michalczewski powiedział też, że chciał walczyć z Maskem, ale obaj byli u konkurujących ze sobą promotorów, pokazywali ich w różnych telewizjach i nie dało się dogadać.

JAB
Virgil Hill. Dla mnie to oczywisty wybór, bardzo precyzyjny i twardy jab.

NAJLEPSZA DEFENSYWA
Hill. Leeonzer Barber i Virgil Hill. Barber był bardzo silny fizycznie, miał długie ręce, dobry timing i wyczucie dystansu. Hill był wszechstronny, trudny do namierzenia. Jednak skłaniam sie ku Hillowi, był bardziej kompletnym, sprytniejszym pięściarzem.

SZCZĘKA
Hill. Myślę, że Virgil przyjął najwięcej uderzeń ode mnie. Jeden z najbardziej klasowych pięściarzy. Do naszej walki przegrał tylko z Thomasem Hearnsem.

NAJSZYBSZE RĘCE
Montell Griffin. Walczył na różnych wysokościach, ruszał ciałem w górę i w dół, uderzał z różnych pozycji.

PRACA NÓG
Znów Hill. To miało oczywiście związek z defensywą.

INTELIGENCJA RINGOWA
Nestor Giovannini. Znów przyszli mi tu na myśl Barber i Hill, ale Giovannini był najsprytniejszy. Nieco brudny, uliczny styl, na pograniczu przepisów. Sprawiał, że czułem się niekomfortowo.

SIŁA
Graciano Rocchigiani.

PUNCHER
Richard Hall. Był jeszcze Mark Prince, który bił z całej siły każdy cios, Hall był bardzo dynamiczny i precyzyjny.

UMIEJĘTNOŚCI
Hill. Montell Griffin i Hill, ze wskazaniem na tego drugiego.

OGÓLNIE NAJLEPSZY
Hill. Wybierałem między Barberem i Hillem. Virgil miał dobrą pracę nóg, był dojrzałym pięściarzem, więc był sprytny, potrafił prowokować, kontrolować walkę. Miał dobre czucie dystansu. Walka z nim była jak szachy.

Źródło: Ring Magazine

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-05-20, 18:00   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

No na pewno, zeby nie te telewizje to by z RJJ wyskoczyl do ringu Ech bokserzy i te ich bajki na emeryturze :D
Archonus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-05-20, 09:34   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Archonus Zobacz post
No na pewno, zeby nie te telewizje to by z RJJ wyskoczyl do ringu Ech bokserzy i te ich bajki na emeryturze :D
Były prowadzone rozmowy w sprawie starcia Darka z Royem i z powodu niechęci każdej ze stron do opuszczania własnego podwórka skończyły się fiaskiem.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-05-20, 10:44   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szymon Aleksandrowicz Zobacz post
Były prowadzone rozmowy w sprawie starcia Darka z Royem i z powodu niechęci każdej ze stron do opuszczania własnego podwórka skończyły się fiaskiem.
Darka byla niechec. Hbo zaprosilo Darka do Usa na gale Roya na hbo ppv i mial byc przedwalka przed Royem, zeby go rozpromowac, bo ten byl nieznany w usa i ten zaczal burczec, ze on nie bedzie walczyl w przedwalce, tylko jako main event moze i wysmieli go i tenatu juz nie bylo. Darek lubil swoje walki w Niemczech jak Calzaghe w UK - z byle jakimi fighterami z rankingu wbo. Zobaczcie sobie w kaDej dywizji kto w tych rankingach jest i jak to sie ma do innych federacji...
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-05-20, 15:38   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szymon Aleksandrowicz Zobacz post
Wiem, że były bo to żadna tajemnica, natomiast doskonale wiadomo, że Darek nigdy tak naprawdę nie chciał walki z RJJ, bo wiedział jak ona by się skończyła
Archonus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-20, 21:29   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Ciekawe z jakiej paki RJJ miał jechać z trzema pasami do Niemiec Śmieszny jest Michalczewski. Choć na bieżące tematy wypowiada się bardzo ok z tego co kojarzę.
Ciekawe swoją drogą czy kiedykolwiek wejdzie do hall of fame. Kandydaci będą co roku mocni a o nim coraz bardziej będzie się zapominac.
Big Daddy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-20, 22:08   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Big Daddy Zobacz post
Ciekawe z jakiej paki RJJ miał jechać z trzema pasami do Niemiec Śmieszny jest Michalczewski. Choć na bieżące tematy wypowiada się bardzo ok z tego co kojarzę.
Ciekawe swoją drogą czy kiedykolwiek wejdzie do hall of fame. Kandydaci będą co roku mocni a o nim coraz bardziej będzie się zapominac.
Myślę, że to jest cena walk na swoim podwórku. Żeby cię docenili jako mistrza świata wypada walczyć na całym świecie lub w USA ( chociaż Amerykanów ta zasada nie dotyczy). W końcu jest się mistrzem ŚWIATA., a nie danego kraju czy kontynentu
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania