boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Zobacz wyniki ankiety: Kto wygrywa: Adamek czy Szpilka, Fonfara czy Janik?
Adamek wygrywa przed czasem 24 40.68%
Adamek wygrywa na punkty 9 15.25%
Szpilka wygrywa przed czasem 0 0%
Szpilka wygrywa na punkty 2 3.39%
Fonfara wygrywa przed czasem 9 15.25%
Fonfara wygrywa a punkty 11 18.64%
Janik wygrywa przed czasem 2 3.39%
Janik wygrywa na punkty 2 3.39%
Głosujących: 59. Sonda zamknięta

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-05-20, 12:58   #1 (permalink)
champion

Nominowany 107 razy w 26 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Polish Fantasy Cruiser Tournament

W naszym Polish Fantasy Cruiser Tournament wezmą udział najlepsi polscy cruiserzy, a dodatkowo zaprosiliśmy młodego Andrzeja Gołotę z czasów medali w boksie amatorskim, Marka Piotrowskiego, kilka silnych postaci z wagi półciężkiej i Fiodora Czerkaszyna, który na treningach cruiserom się nie kłania

Zasady:
1. Najważniejsze są uzasadnienia i komentarze, to one decydują o tym, kto przechodzi dalej!
2. W drugiej kolejności bierzemy pod uwagę głosy w ankiecie
3. Bierzemy pod uwagę wyłącznie głosy zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników

Mamy 16 uczestników. Drabinka turniejowa już gotowa. Rozpoczynamy!

Na pierwszy ogień idą...

Tomasz Adamek vs. Artur Szpilka
Andrzej Fonfara - Łukasz Janik

Kto wygrywa? Na punkty, czy przed czasem?

Wszyscy pięściarze oczywiście w szczytowej formie.

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-05-20, 13:05   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Thumbs up

Mega!!! Już siadam spisywać argumenty. Szykuje się fajna zabawa :D
Zmora jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-05-20, 13:07   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Zmora Zobacz post
Mega!!! Już siadam spisywać argumenty. Szykuje się fajna zabawa :D
Świetnie
HW też będzie, ale w przyszły weekend.

stare 08-05-20, 13:31   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Adamek vs Szpilka:
Pod uwagę biorę Adamka z formy z USS. Ze Szpilką jest problem, po ten sprzed więzienia był zbyt zielony, a ten z Radczenki zbyt rozbity. Zakładam więc Szpilkę z jego najlepszej walki...czyli tej z Adamkiem.

Myślę, że to był maks możliwości Artura, w niższej wadze mógł być trochę bardziej lotny na nogach, ale CW Adamek był o tyle szybszy i bardziej mobilny od siebie z HW, że to on bardziej zyskuje na zmianie kat. wagowej

Więc mamy nieco szybszego Szpilkę, skoncentrowanego na taktyce, z Łapinem w narożniku. Nie wierzę, że nawet taki Artur zawalczyłby lepiej niż Cunningham w pierwszej walce z Adamkiem. Myślę, że przebieg walki byłby podobny do tej Adamka z Cunnem. Oczywiście proporcjonalnie do tego o ile Szpilka odstaje od USS motoryką i wyszkoleniem. Koniec końców widzę to tak:
- początek dla Artura, który jest bardzo ostrożny, stara się atakować z doskoku, punktuje, ale ciosy nie mają dużej wymowy (z resztą...szczęka Górala wytrzymałaby najlepsze ciosy jakie Artur miał do zaoferowania)
- Adamek atakuje seriami, na jeden cios Szpilki odpowiada serią 2-3 ciosów. Idzie do przodu i narzuca presję na Artura
- w jednej z wymian Adamek trafia i posyła Artura na deski. Góral zawsze imponował mi umięjętnością wykończenia zamroczonego rywala. Tu byłoby podobnie. Tomek zasypałby podłączonego Szpilkę ciosami, nie dał dojść do siebie i walka zostałąby przerwana.

Wynik walki: Tomasz Adamek przez KO w rundach 6-9

stare 08-05-20, 13:40   #5 (permalink)
contender

Domyślnie

Fajna zabawa ale te pierwsze typy dość oczywiste jeśli brać pod uwagę prime wszystkich zawodników

Adamek przez KO/TKO, Szpila nie miałby nic do powiedzenia z młodym, szybkim, agresywnym Adamkiem którego kontry były w punkt, wystarczy obejrzeć KO na Banksie - tam naprawdę była szybkość o której czesto sam Tomasz wspomina

Fonfara - Janik ? Tutaj też bez niespodzianki - Janik jedyne co ma lepsze to może szczęke, ale Fonfara tez w chuj potrafił przyjąć, więc to raczej nie jest jakąś wielką przewagą, zwlaszcza ze Janik na zawodostwie nikogo poważnego nie znokautował ani niczym nie straszył. Fonfara ma lepsze podstawy bokserskie, jest szybszy, lepiej składa kombinacje i potrafi niezle boksować outside kiedy chce, kondycja również po stronie Andrew. Widziałbym to w podobny sposob co Fonfara - Chavez Jr.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-05-20, 13:58   #6 (permalink)
bum

Domyślnie

Adamek vs Szpilka: dla mnie raczej dość pewnie Adamek, Szpila pewnie dużo by próbował kicać ale Adamek ma według mnie wyższe umiejętności czysto bokserskie. Nie wierzę że Szpilka miałby ten poziom umiejętności i cierpliwości co Dawson który przecież obskoczył Górala pewnie.
Na punktowe zwycięstwo Szpilki nie byłoby według mnie szans.
Dlatego stawiałbym na Adamka przed czasem.

Jeśli chodzi o Janik vs Fonfara to myślę że byłaby to bardziej wyrownana walka niż Adamka ze Szpilką, choć i tak stawiałbym raczej pewnie na Fonfare. Janik nie ma ciosu jak Stevenson lub Smith żeby Fonfare znokautować ani umiejętności jak Campillo żeby go przynajmniej przez pewien czas punktować. Dlatego stawiałbym na Fonfare w późniejszych rundach.
Melvin00 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-05-20, 14:01   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Widzę, że schrzaniłem pierwszą sondę Ustawiłem na jeden wybór. Poprawimy przy następnych parach.

stare 08-05-20, 14:12   #8 (permalink)
prospect

Nominowany 34 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Oczywiście zabawa, ale doprecyzujecie sobie kryteria. Bo prime vs prime nie do końca jest czytelny jako założenie, zwłaszcza jeśli dopuszczacie zawodników, którzy prime mieli w ciężkiej jak Szpilka czy Gołota.

Rozumiem, że założenie jest takie: pojedynek odbywa się w aktualnym limicie 200 funtów, dystans 12 rund. I skoro prime vs prime to zakładamy hipotetycznie, że np. Gołota prime - niech będzie z Bowe, ważący 240 funtów zbija do junior ciężkiej? To już abstrakcja, bo to był fizycznie już pełnoprawny ciężki, który schodząc z wagą po drodze pewnie by padł. A jeśli bierzecie pod uwagę AG z okresu amatorki, to wtedy nie jest to prime vs prime.
Przemysław Mrzygłód jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-05-20, 14:24   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Przemysław Mrzygłód Zobacz post
Oczywiście zabawa, ale doprecyzujecie sobie kryteria. Bo prime vs prime nie do końca jest czytelny jako założenie, zwłaszcza jeśli dopuszczacie zawodników, którzy prime mieli w ciężkiej jak Szpilka czy Gołota.

Rozumiem, że założenie jest takie: pojedynek odbywa się w aktualnym limicie 200 funtów, dystans 12 rund. I skoro prime vs prime to zakładamy hipotetycznie, że np. Gołota prime - niech będzie z Bowe, ważący 240 funtów zbija do junior ciężkiej? To już abstrakcja, bo to był fizycznie już pełnoprawny ciężki, który schodząc z wagą po drodze pewnie by padł. A jeśli bierzecie pod uwagę AG z okresu amatorki, to wtedy nie jest to prime vs prime.
JA sobie interplowałem Szpilkę prime do curiser. Ale prawda...z Gołotą to nie tak łatwo już. Ogólnie zaskakujący jest jego udział w tym turnieju. Fajnie, ze się zgodził :D

stare 08-05-20, 14:25   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Zachęcać czytelników do glosowania na parę Fonfara. Vs Janik.
Żeby była ankieta miarodajna , bo wiekszosc zagłosuje na pare nr 1.
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania