boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 04-05-20, 18:26   #1 (permalink)
champion

Nominowany 107 razy w 26 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Post-majówkowa Prasówka Boxing.pl 04-05-2020

Promotor walki Hagler-Leonard, słynny Bob Arum opowiedział Chrisowi Mannixowi z DAZN o tym dlaczego nie doszło do rewanżu.

Marvin mówił mi po walce, że czuje zmęczenie boksem. Rok później, zawsze będę pamiętał tę datę, Caesars Palasa robiło event, coś w rodzaju: tribute to boxing w Caesars Palace. Byli Ali, Leonard, Hearns, Duran i Hagler, każdy tam był, wszyscy w smokingach.

W pewnej chwili, podczas obiadu (siedziałem obok Raya) Leonard rozejrzał się po sali i rzekł: "Bob, weź pogadaj z Marvinem, niech nie będzie głupcem, zróbmy ten rewanż, weźmiemy dużo kasy".

Oczywiście, poszedłem. Zapytałem: "Marvin, gadałem z Rayem, chciałby zrobić rewanż, jest fortuna do zarobienia". Marvin spojrzał chłodno i odrzekł: "Bob, powiedz Rayowi, zeby zajął się prawdziwym życiem". I to był koniec.

W innej wypowiedzi, dla Sky Sports, 88-letni Arum powiedział, że nie dałby Muhammadowi Alemu szans z tak wysokim pięściarzem jak Tyson Fury, tym bardziej że "Król Cyganów" jest nadzwyczajnie szybki, jak na swoje rozmiary. Zastrzegł jednak, że w dzisiejszych czasach Ali miałby pewnie blisko 2 metry wzrostu, co zupełnie by zmieniło jego ocenę.

Promotor przypomniał też, że Angelo Dundee mówił mu kiedyś, że Ali świetnie sobie radził z dużymi pięściarzami i na pewno rozłożyłby Kliczków i wielu innych wysokich pięściarzy.

Promotor Frank Warren chciałby pod koniec roku zestawić Daniela Dubois z Deontayem Wilderem. Walka miałaby się odbyć po pomyślnym zakończeniu walki z Joem Joyce'em. Warren wspomniał, że Fury pokazał, że Wilder jest absolutnie do pokonania, wskazał wręcz sposób i chociaż ich trzecia walka jest "na tapecie", to zdecydowanie widzi Dubois z Wilderem.

Wilder jest dobry, nie zrozumcie mnie źle, ale mój facet już wkrótce będzie znacznie lepszy. Daniel jest duży, silny, każdy wie, że potrafi uderzyć. Ale jest też dobrym pięściarzem. Kiedyś wspomniałem, że ma jab w stylu Larry'ego Holmesa i bije w tułów jak najlepsi pod tym względem na planecie.

Tyson Fury nadal "czaruje publikę" swoimi zmiennymi jak rękawiczki opiniami. Ostatnio najczęściej wypowiada się na temat Anthony'ego Joshuy, nie ma wątpliwości, że "budowana" jest kolejna walka.

Jak mam nie wierzyć, że z nim wygram, jak Joshua walczył z 300-funtowym pretendentem i nie był w stanie zrobić z nim sensownego [mowa o rewanżu z Ruizem Juniorem - przyp.red.]. Jest tylko jeden niepokonany mistrz świata. Niepokonany, niedotykalny, nie do złamania.

Tyson dodał jeszcze, że "choć nie ma wiele do zrobienia" to będzie walczył jeszcze do czterdziestki,czyli przez kolejne 9 lat.

Źródło: Bad Left Hook, Boxing 247, Mirror, Sky Sports

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-05-20, 19:46   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Chętnie będę obserwował Furego walczącego na najwyższym poziomie aż do 40 roku życia. To co już osiągnął (chodzi oczywiście okoliczności) jest już wielką historią. Myślę, że Furego dzielą jakieś 5-6 walk aby zostać bezdyskusyjnym Championem wszechczasów. Wygrać trzecią walkę z Wilderem, następnie zdeklasować Joshuę - odejść na 5 lat - wrócić i kolejny raz zunifikować pasy
Bysiorek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-05-20, 20:58   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bysiorek Zobacz post
Chętnie będę obserwował Furego walczącego na najwyższym poziomie aż do 40 roku życia. To co już osiągnął (chodzi oczywiście okoliczności) jest już wielką historią. Myślę, że Furego dzielą jakieś 5-6 walk aby zostać bezdyskusyjnym Championem wszechczasów. Wygrać trzecią walkę z Wilderem, następnie zdeklasować Joshuę - odejść na 5 lat - wrócić i kolejny raz zunifikować pasy
Fury nie bedzie nigdy bezdyskusyjnym championem wszechczasow. Prosze nie sluchac dziennikarzy.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-05-20, 21:56   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubakj Zobacz post
Fury nie bedzie nigdy bezdyskusyjnym championem wszechczasow. Prosze nie sluchac dziennikarzy.
to ze jakiś janek zawsze będzie stawiał swojego gołote na 1 nie znaczy ze wiekszosc ekspertow nie umiesciloby furasa na na swoich jedynkach, Oczywiście jezelie zajda odpowiednie okoliczności, raz fury musi wygrywać dwa czolowka walczyc ze sobą.
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-05-20, 22:05   #5 (permalink)
champion

Nominowany 107 razy w 26 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Ciekawe, że nikt nie skomentował zdecydowanie sensacyjne informacji o walce Hagler-Leonard
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-05-20, 00:19   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubakj Zobacz post
To wyłącznie moja opinia - w wersji fantazyjnej. Mało prawdopodobne aby tak się stało. Z historii wiemy, że długie panowanie na szczycie nie zawsze wpływa na wysokie miejsce wszechczasów (parz Holmes/Hopkins/Kliczko). To tylko spekulacje ale gdyby Fury dokonał to co wcześniej opisałem w przymrużeniem oka to pewnie zrobiłby coś wyjątkowego. W zależności od okoliczności, nie wiemy gdzie by go umiszczano w przyszłości. Fury generalnie mnie irytuje, należy mu się oprażka jak Joshui czy Wilderowi - wtedy byłaby równowaga. Ja jednak lubię wyjątkowe postacie z ponadprzeciętnymi dokonaniami w każdej dyscyplinie sportu tj. Michael Phelps, Usain Bolt, Ole Einar Bjoerndalen.
Bysiorek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania