boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-04-20, 16:31   #1 (permalink)
champion

Nominowany 106 razy w 25 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 9
Domyślnie Marvin Hagler: oburęczność - to był dar od Boga

Marvin Hagler (62-3, 52 KO) był w latach 1980-1987 bezdyskusyjnym mistrzem świata kategorii średniej. Znany z nadzwyczajnego współczynnika nokautów - 78% i drugiego najdłuższego panowania w middleweight po Tonym Zale'u (choć jemu akurat wliczono czas wojny, podczas której "zamrożono" wszelkie tytuły). Hagler był hegemonem w znakomitych dla średniej czasach, by utrzymać pas, musiał wygrać z Duranem, Hearnsem i Mugabim.

Wywiad został przeprowadzony przez radio internetowe "On The Ropes". To klasyczne interview sprzed kilku lat, kolejne części już niebawem

Jenna J. [On The Ropes]: Marvin, jakie były twoje oczekiwania na starcie profesjonalnej kariery?

Marvin Hagler: Myślę, że od zawsze chciałem być mistrzem świata wagi średniej. Miałem bilans 50 nokautów w 52 walkach amatorskich. Ominęła mnie olimpiada i postanowiłem przejść na zawodowstwo.

Czy frustrowało cię długie oczekiwanie (49 walk) na walkę o tytuł?

Tak, byłem coraz bardziej spragniony, zdeterminowany. Chciałem coś światu udowodnić. Zamiast bycia niekoronowanym mistrzem, pragnąłem prawdziwej korony.

Wielu kibiców oceniało, że wygrałeś walkę z Vito Antuofermo, to była tak bliska walka.

Pamiętam swoją złość, choć wyraziłem swoje uznanie dla rywala, czułem się źle, kiedy sędziowie orzekli remis. Wiedziałem, że wygrałem. Wyciągnąłem z tego nauczkę na przysżłość - aby wygrać pas, trzeba pokonać mistrza zdecydowanie.

W dzisiejszym boksie jest sporo kontrowersji, co weekend jest jakaś walka z dziwnym werdyktem. Czy ludzie nie za łatwo oddają swój los w ręce sędziów?

Tak, dokładnie. Nie można tego zostawiać sędziom. Myślę też, że obecnie [wywiad był przeprowadzony w 2014 - przyp. red.] zbyt łatwo mistrzowie oddają pasy, wakują je. Ze mną nie było tak łatwo, żeby miec mój pas, trzeba było mnie zabić lub mi go ukraść (śmiech).

Z wszystkich twych walk o tytuł tylko jedna poszła na cały dystans - z Roberto Duranem. Przegrywałeś na kartach przed 13 rundą.

Doznałem rozcięcia w 11 rundzie, ale to była bardzo fajna walka - jedyna jaka naprawdę sprawiała mi frajdę, walka z trzykrotnym mistrzem świata. To było trochę jak pójście do szkoły - obaj mogliśmy się czegoś od siebie nauczyć. Mieliśmy różne style, techniki. W pierwszych rundach mnie złapał szybkim prawym i trener tłumaczył, że Duran cały czas wyczuwa, kiedy uderzę prawym jabem. Postanowiłem zmienić pozycję, to była dar od Boga - od zawsze byłem oburęczny i umiałem zmieniać pozycję na lewo- i praworęczną.

Po zmianie trafiłem go mocnym ciosem w tułów, usłyszałem głośne stęknięcie i już wiedziałem, że wszystko idzie we właściwym kierunku. Szacunek dla Durana, za jego odwagę, on naprawdę próbował odebrać mi pasy. Nadal myślę jednak, że brakło mi 30 sekund, by go zastopować.

Muszę cię zapytać o jedną walkę, trwała krótko, to była bitwa, wojna, z Thomasem "Hitmanem" Hearnsem.

Perła w moim dorobku. Słyszałem, jak mówił, że chce strącić moją łysą głowę, na co odpowiedziałem, że "to świetnie, bo wiem już, że się pojawi i że mi zapłacą" (śmiech). Po walce rozmawiałem z konferansjerem i zapytałem przez mikrofon Hearnsa, czy teraz już uważa mnie za świetnego pięściarza? Milczał i wreszcie usłyszałem to: "Jesteś świetnym pięściarzem Marvelous", odpowiedziałem na to "Dziękuję, dziękuję" (śmiech).

Czy po tego rodzaju walce rozmawialiście kiedykolwiek na temat rewanżu?

Myślę, że Tommy chciał walczyć, ale powiedziałem mu: "Po co ci to, przecież nie pamiętasz nawet pierwszej" (śmiech)? Żartuję. Wiesz, jak jest, szedłem naprzód, miałem następną trudną potyczkę, chyba z Johnem Mugabim, nigdy z nim nie było łatwo, to był zawsze dla mnie pretendent nr 1.

Druga część wywiadu

Żródło: Jenna J/On The Ropes Boxing [http://ontheropesboxing.com]

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-04-20, 20:34   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ogladam jego walke z Leonardem na kanale top rank na youtube. Ale walka, ale mistrz. To byly niesamowite czasy dla kibicow boksu.
robford jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-04-20, 22:19   #3 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Który Bóg dał Mu taki dar?Ares?
Mr.KO jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-04-20, 15:43   #4 (permalink)
champion

Nominowany 106 razy w 25 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał robford Zobacz post
Ogladam jego walke z Leonardem na kanale top rank na youtube. Ale walka, ale mistrz. To byly niesamowite czasy dla kibicow boksu.
Teraz była 33 rocznica. Będzie o tym sporo w następnych fragmentach wywiadu z Haglerem, odniesie się do tego też Leonard.
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania