boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 22-03-20, 14:19   #31 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

W której walce Adam klinczował? ....bo ja takie nie pamiętam. Postawie tezę ze on nie umie klinczować.
Gdzie miał sie tego nauczyć? w sparingach z grubym Millerem. Oni na tych sparingach zapewne tylko stoją i okładają się który więcej razy trafi...
Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Nie musi od razu być Łomą żeby te jego wiatraki miały większa wymowę pojedynczego ciosu. Myślę że poprawa tego byłaby najefektywniejsza ,bo skoro tyle wali to niech to robi lepiej.
Biomechanika sportu pt. BOKS u niego nie istnieje. Gdzieś na YT jest fajny film jak Janik pod koniec kariery doświadczył tego ,ktoś mu pokazał jak ważna jest biomechanika. Boks to bardzo skomplikowany sport i trudny do wykonywania. Jedni mają tzw. dryg (T.Fury, Usyk, Canelo) inni są super wytrenowani i mają dużą powtarzalność swoich ruchów. Jak AJ...myślę że nie zrezygnowali z McKrakena dlatego ,że on go tego wszystkiego nauczył. Filozofia boksu. Teraz próbują zrobić coś takiego z Okolie.
Zaproszenie Kliczki też nie było przypadkowe...Witalij to świetnie wykształcony teoretyk sportu. Zdawał u profesora z z Ukrainy który później uczył na AWF Wrocław.
Walka Witalija z Lenoxem...wiadomo zbierał bo Lenox był dobry. Ale jego sylwetka ,styl, mechanika poruszania, to wszystko na tle Lenoxa było ....kick-boxersko-bokserskie. Na S.P. C.Sandersa ruszył jak Adam ma w zwyczaju....i co? ....do drugiej rundy zebrał takie kontry ,że jeszcze dwie rundy takich natarć i siadł by na dechy jak brat. Zreflektował się i mimo że pokracznie to jednak starał się walczyć z defensywy. Na tle Sandersa widać było ,że mimo wielkiej siły i wytrzymałości jego boks mechanicznie wygląda słabo. Po przerwie 4 lata wrócił jako bokser przez duże B. Zachowawczy sposób poruszania się,koordynacja i coś niesamowitego czyli te bite ciosy na balansie z luzu.Ciosy wyprowadzane wręcz z pasa ze współmiernym balansem do mechaniki ciosu dawały efekt piorunujący. To był ten jego potencjał sportowy poparty nauką, który on wykorzystał. Całkiem inny bokser. Czy Sanders był boksersko lepszy od Solisa czy Petera? Wątpię. Na pewno szybszy.
W czasie MS 2002 w kopanej Polska kadra trenerska liczyła może 6-7 osób. Niemiecka 30 parę.
Adam ze swoim ziomem z Brooklynu i kadra trenerską a`la dobry NY GYM ...może jedynie pomarzyć o rywalizacji z resztą świata. Miał jedynie szanse na lucky fight.

Zobaczcie na Heleniusa w walce z Adamem....on wiedział...on czekał tylko na ten moment. Wiedział że musi zebrać. Wiedział że gdy Adam przestrzeli on musi iść już z ciosem. Martin z Heleniusem wypracowali to i jak widać nie było to trudne.
Wszystko o czym tu piszemy to potencjał Adama, który jest ,albo nie jest możliwy do realizacji.
Gym w Brooklynie ,MCD i pączki na rogu w starciu ze światowa filozofia boksu, fizjonomią, biomechaniką, morfologią czy motoryką to dno....
Gettowy Ruiz też był pewny swojego boksu ,a go ograli światowcy...(mniej ważne w jakim stylu)

Emocje opadły, realizm wziął górę i przestałem wierzyć w sukces Adama.

BezStraha jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-03-20, 16:59   #32 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał BezStraha Zobacz post
W której walce Adam klinczował? .......
masz racje, nie klinczowal intencjonalnie. Ale często wpada bez ciosu, przepycha się, zadaje sporo nieprecyzyjnych ciosów i ewidentnie idzie na ilość a nie jakość. Adam boksujący technicznie stałby się łatwym celem bo nie ma defensywy, refleksu, umiejętności a warunki fizycznie takie se jak na ówczesne standardy.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-03-20, 19:43   #33 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał BezStraha Zobacz post
W której walce Adam klinczował? ....bo ja takie nie pamiętam. Postawie tezę ze on nie umie klinczować.
Gdzie miał sie tego nauczyć? w sparingach z grubym Millerem. Oni na tych sparingach zapewne tylko stoją i okładają się który więcej razy trafi...
Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Nie musi od razu być Łomą żeby te jego wiatraki miały większa wymowę pojedynczego ciosu. Myślę że poprawa tego byłaby najefektywniejsza ,bo skoro tyle wali to niech to robi lepiej.
Biomechanika sportu pt. BOKS u niego nie istnieje. Gdzieś na YT jest fajny film jak Janik pod koniec kariery doświadczył tego ,ktoś mu pokazał jak ważna jest biomechanika. Boks to bardzo skomplikowany sport i trudny do wykonywania. Jedni mają tzw. dryg (T.Fury, Usyk, Canelo) inni są super wytrenowani i mają dużą powtarzalność swoich ruchów. Jak AJ...myślę że nie zrezygnowali z McKrakena dlatego ,że on go tego wszystkiego nauczył. Filozofia boksu. Teraz próbują zrobić coś takiego z Okolie.
Zaproszenie Kliczki też nie było przypadkowe...Witalij to świetnie wykształcony teoretyk sportu. Zdawał u profesora z z Ukrainy który później uczył na AWF Wrocław.
Walka Witalija z Lenoxem...wiadomo zbierał bo Lenox był dobry. Ale jego sylwetka ,styl, mechanika poruszania, to wszystko na tle Lenoxa było ....kick-boxersko-bokserskie. Na S.P. C.Sandersa ruszył jak Adam ma w zwyczaju....i co? ....do drugiej rundy zebrał takie kontry ,że jeszcze dwie rundy takich natarć i siadł by na dechy jak brat. Zreflektował się i mimo że pokracznie to jednak starał się walczyć z defensywy. Na tle Sandersa widać było ,że mimo wielkiej siły i wytrzymałości jego boks mechanicznie wygląda słabo. Po przerwie 4 lata wrócił jako bokser przez duże B. Zachowawczy sposób poruszania się,koordynacja i coś niesamowitego czyli te bite ciosy na balansie z luzu.Ciosy wyprowadzane wręcz z pasa ze współmiernym balansem do mechaniki ciosu dawały efekt piorunujący. To był ten jego potencjał sportowy poparty nauką, który on wykorzystał. Całkiem inny bokser. Czy Sanders był boksersko lepszy od Solisa czy Petera? Wątpię. Na pewno szybszy.
W czasie MS 2002 w kopanej Polska kadra trenerska liczyła może 6-7 osób. Niemiecka 30 parę.
Adam ze swoim ziomem z Brooklynu i kadra trenerską a`la dobry NY GYM ...może jedynie pomarzyć o rywalizacji z resztą świata. Miał jedynie szanse na lucky fight.

Zobaczcie na Heleniusa w walce z Adamem....on wiedział...on czekał tylko na ten moment. Wiedział że musi zebrać. Wiedział że gdy Adam przestrzeli on musi iść już z ciosem. Martin z Heleniusem wypracowali to i jak widać nie było to trudne.
Wszystko o czym tu piszemy to potencjał Adama, który jest ,albo nie jest możliwy do realizacji.
Gym w Brooklynie ,MCD i pączki na rogu w starciu ze światowa filozofia boksu, fizjonomią, biomechaniką, morfologią czy motoryką to dno....
Gettowy Ruiz też był pewny swojego boksu ,a go ograli światowcy...(mniej ważne w jakim stylu)

Emocje opadły, realizm wziął górę i przestałem wierzyć w sukces Adama.
Wydaje się, że możesz mieć rację. Bardzo sensowny wywód.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-03-20, 15:23   #34 (permalink)
champion

Nominowany 48 razy w 15 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie

RP o Ruizie. Pomijając nagły przypływ gotówki u Ruiza, nie uważacie, że to podobny przypadek?

Spekuluje się, że nowym trenerem Meksykanina mógłby być Teddy Atlas, jednak słynny szkoleniowiec i bokserski ekspert ESPN twierdzi, że póki co nie ma w tej sprawie do przekazania żadnych konkretów.

- Na nic się jeszcze nie zgodziłem, powiedziałem mu tylko, że jeśli traktuje to poważnie, to niech przyleci do Nowego Jorku i spędzi ze mną kilka dni - powiedział Atlas na antenie SiriusXM. - W tym czasie przyjrzałbym się mu, zobaczył, czy można go czegoś nauczyć i poznał jego podejście do treningów.

- Z dzieciakami takimi jak Ruiz jest trochę jak z narkomanami. Nie jest tajemnicą, że on ma kłopoty z jedzeniem. Jak można sobie z tym poradzić? Trzeba go wyrwać z obecnego otoczenia - ocenie Teddy Atlas
.
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-03-20, 15:38   #35 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
RP o Ruizie. Pomijając nagły przypływ gotówki u Ruiza, nie uważacie, że to podobny przypadek?

Spekuluje się, że nowym trenerem Meksykanina mógłby być Teddy Atlas, jednak słynny szkoleniowiec i bokserski ekspert ESPN twierdzi, że póki co nie ma w tej sprawie do przekazania żadnych konkretów.

- Na nic się jeszcze nie zgodziłem, powiedziałem mu tylko, że jeśli traktuje to poważnie, to niech przyleci do Nowego Jorku i spędzi ze mną kilka dni - powiedział Atlas na antenie SiriusXM. - W tym czasie przyjrzałbym się mu, zobaczył, czy można go czegoś nauczyć i poznał jego podejście do treningów.

- Z dzieciakami takimi jak Ruiz jest trochę jak z narkomanami. Nie jest tajemnicą, że on ma kłopoty z jedzeniem. Jak można sobie z tym poradzić? Trzeba go wyrwać z obecnego otoczenia - ocenie Teddy Atlas
.
Choć nie jestem entuzjastom ocen Teddyego Atlasa to ta wypowiedź brzmi dla mnie przekonująco. Myślę, że zmiana otoczenia dobrze by mu zrobiła. Ruiz przegrał w rewanżu nie tylko z Joshua ale także z zarobionymi pieniędzmi. Ta wielka forsa go pokonała tak myślę. Mnóstwo nowych "przyjaciół", imprezy, opuszczanie treningów, sklepy itp... Jakby teraz Andy znalazł nowego ostrego trenera, obozy treningowe gdzieś w górach zdala od znajomych to myślę, że ma szansę na kolejne MŚ.

A tak szczerze mówiąc czy Ruiz wyglądał tak źle w tym rewanżu ? Wiadomo przegrał z 10 czy 11 rund, ale nie mieliście wrażenia że w wymianach nie było źle. Całkiem sobie radził, do tego nawet w słabej dyspozycji miał siłę do końca próbować nawiązać walkę... myślę że jak wtedy po słabych przygotowaniach tak się prezentował to co dopiero jak sobie uporządkuje pewne sprawy i skupi się na karierze pięściarza.
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-03-20, 15:51   #36 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

W pierwszej walce Ruiz byl bardziej lotny na nogach. Skracal dystans, wydluzal ciosy. W rewanzu nawet tego nie probowal, tak jakby nie mogl sie rozpedzic. Co do wypowiedzi Atlasa. Z niewolnika nie ma pracownika. Jesli Ruiz sam nie bedzie mial jasnego celu w boksie i wlasciwych priorytetow, to nikt go nie zmusi ani do treningow ani do diety. Jesli Ruiz zmarnuje potencjal jaki niewatpliwie ma (a co by nie mowic pare lat juz zmarnowal), to bedzie to chyba jeden z wiekszych niesmakow w HW w zaczynajacej sie dekadzie. Stac go pewnie na wiecej niz pokazal to w obu walkach z Joshua, no ale jego sprawa jak to rozegra. Sama ta zmiana trenera jest wedlug mnie taka ucieczka w wymowki, bo przeciez nie winą trenera byl brak motywacji Ruiza. Nie ma co gdybac i sie zastanawiac.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-03-20, 17:03   #37 (permalink)
champion

Nominowany 48 razy w 15 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie

Kłopoty z jedzeniem. Kownacki też je ma. Atlas dotknął tu istoty, problemy z trzymaniem bardzo często są związane z otoczeniem. Czasem to problemy psychiczne ("zajadanie problemów"), często powielane są schematy rodzinne, czasem nawet kumulowane błędy z obu rodzin.

Jest bardzo dużo nowych badań na temat otyłości i pokazują one większy wpływ genów, niż się dawniej zdawało. Nie jest to jednak ten przypadek

Nie mam wątpliwości co do tego, że lepiej jak Lewandowski żyć zdrowo przez cały rok, ma to wpływ i na formę i na kontuzjogenność. W boksie często, szczególnie w ciężkiej widzę schemat skoszarowania w obozie i potem hulaj dusza, piekła nie ma Jak ktoś ma problemy z komórkami tłuszczowymi, to nie ma lepszej drogi do efektu jo-jo.
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-03-20, 17:39   #38 (permalink)
champion

Domyślnie

Ruiz Adama przypomina tylko posturą. Styl i umiejetności zupełnie inne. Ruiz to technik, bijący kombinacjami, skracający dystans, czekający na okazje do kontry, wchodzący w tempo, itd. Dla Ruiza zejście do ok. 110 kg mogłoby rzeczywiście zdziałać wiele dobrego.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-03-20, 18:08   #39 (permalink)
champion

Domyślnie

Chciałbym, żeby Teddy złapał Andy'ego za kark i naprowadził jego karierę bokserską na właściwe tory. Niemniej jednak wątpię, żeby Andy w chwili obecnej był gotów zgodzić się na narzuconone przez Atlasa reżimy nie tylko treningowe. Pewnie za kilka lat Ruiz będzie tego mocno żałował, ale teraz melanż jeszcze potrwa.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-03-20, 19:16   #40 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Komunikat Atlasa jest prosty: musisz tego chcieć, a potem wprowadzić w czyn. Bez ściemniania, bo inaczej szkoda mojego czasu.

Po takim postawieniu sprawy byłbym zaskoczony gdyby Ruiz na to poszedł. Po tylu latach swobody ciężko byłoby mu wyjść poza strefę komfortu. Szczególnie z dnia na dzień.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania