stare 18-03-20, 20:19   #1 (permalink)
champion

Nominowany 48 razy w 15 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie Najlepsi wg Julio Cesara Chaveza

Julio Cesar Chavez (107-6-2, 86 KO) był jednym z najwybitniejszych meksykańskich mistrzów boksu. "El Gran Campeon" przyciągał ogromną widownię, na walkę z Gregiem Haugenem na Stadionie Azteków w stolicy kraju przyszło aż 132 000 kibiców boksu.

Chavez zdobył 7 pasów mistrzowskich w 3 różnych kategoriach wagowych i był niepokonany przez 90 walk - to ostatnie on sam uważa za największe osiągnięcie. Słynął z odbierającego siły lewego haka na wątrobę, żelaznej woli i granitowego podbródka. Brał udział w rekordowej ilości 37 walk mistrzowskich.

Próbował też zdobyć pas w półśredniej (147 funtów), ale jak sam twierdził: Szczerze mówiąc, to nie była moja kategoria. Nie byłem w stanie tyle ważyć. W drugiej walce z De La Hoyą ważyłem 144,5 funta, z Whitakerem 142 i to po śniadaniu.

Obecnie Chavez pracuje dla oddziału ESPN i TV Azteca. Nadal doradza Julio Cesarowi Chavezowi Juniorowi.

Oto najlepsi, wg Chaveza, w poszczególnych kategoriach cyklu "Best I Faced", wraz z komentarzami mistrza:

Umiejętności czysto bokserskie: Meldrick Taylor

Umiał wszystko. Prędkość, zrywy, siła, dosłownie wszystko.

Jab: Oscar De La Hoya

Obrona: Pernell Whitaker

Nieuchwytny. Choć uważałem go za "dirty fightera", był przede wszystkim trudny do złapania i maksymalnie trudny do trafienia.

Szczęka: Hector Camacho Sr. And Edwin Rosario

Puncher: Rosario

Ilekroć mnie trafiał, zawsze bolało. Frankie Randall również był twardym puncherem. Z Rosario pomogło mi to, ze byłem jeszcze młody, w prime.

Najszybsze ręce: Taylor

Bezapelacyjnie Meldrick Taylor. Trafiłem go jednym i dostawałem cztery. To nie były mocne ciosy, ale wytrącały mnie z mojego dystansu, traciłem zasięg. Był szybki. I przede wszystkim, miał szybkie ręce. W walce z nim zrobiłem ogromny błąd próbując bić się w jego tempie. Byłem po tym totalnie wyczerpany, znalazłem w końcu sposób, ale byłem wykończony.

Praca nóg: Camacho

Nogami potrafił zdominować walkę. Nie dawał się dopaść i co więcej, był "maratończykiem". Przede wszystkim nie pozwalał się trafić, ale kiedy było trzeba stawał i walczył jak mężczyzna.

Inteligencja ringowa: Whitaker

Niesamowicie sprytny. Był też Oscar De La Hoya, który widział jak wykorzystać przewagę wzrostu i zasięgu.

Siła: Jose Luis Ramirez

Był leworęczny, potrafił zarówno przyjąc jak i oddać.

Całościowo najlepszy: Taylor

Mierzyłem się z każdym i jak popatrzysz na mój bilans, miałem 37 walk o pasy i nie selekcjonowałem sobie przeciwników. Ogólnie najlepszym pięściarzem był dla mnie Meldrick Taylor.

Źródło: Ring Magazine

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-03-20, 22:01   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Bardzo lubię serię "Best I faced" - myślę że jedna z najlepszych serii wywiadów w boksie. Fajne by było jakby poszerzyć zakres pytanych o pięściarzy mniej znanych i o mniejszym dorobku np. tzw "journemanów"
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-03-20, 07:44   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Głos zza podwójnej gardy Zobacz post
Bardzo lubię serię "Best I faced" - myślę że jedna z najlepszych serii wywiadów w boksie. Fajne by było jakby poszerzyć zakres pytanych o pięściarzy mniej znanych i o mniejszym dorobku np. tzw "journemanów"
jest ok ale zawsze mam wrażenie że mocno nieobiektywny. Zauważcie też że bokserzy niemal zawsze jako najlepszych wymieniają tych których pokonali, rzadko doceniają swoich pogromców.
Chavez przegrał z Whiteakerem i raczej nigdy z kimś lepszym się nie spotkał, drugi byłby ewentualnie Oscar który wygrał z nim zresztą oficjalnie. Myślę że troche faworyzuje Taylora.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-03-20, 16:51   #4 (permalink)
champion

Nominowany 48 razy w 15 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
jest ok ale zawsze mam wrażenie że mocno nieobiektywny. Zauważcie też że bokserzy niemal zawsze jako najlepszych wymieniają tych których pokonali, rzadko doceniają swoich pogromców.
Chavez przegrał z Whiteakerem i raczej nigdy z kimś lepszym się nie spotkał, drugi byłby ewentualnie Oscar który wygrał z nim zresztą oficjalnie. Myślę że troche faworyzuje Taylora.
Bardzo cenna uwaga.

Podchodzę do tego z dystansem. Pięściarzowi trudno zachować obiektywizm, myślę, że Canelo naprawdę myśli, że z GGG wygrał obie walki.

Inna sprawa, że dla Chaveza Taylor był ciężkim rywalem, w pierwszej walce przegrał z nim prawie wszystkie rundy, przerwanie tuż przed końcem było więcej niż dziwne. A prime Chaveza to jednak była waga lekka, więc Whitakera i ODLH też może inaczej oceniać.
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-03-20, 18:48   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
Zgadza się, tak jest w rzeczywistości. Niewątpliwie chodzi o, świadome czy nie, dowartościowanie się.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-03-20, 22:36   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

W sumie tytuł tej serii to "Best I faced" czyli tyczy się mnie - nie obiektywne, moje własne odczucia. Jak to wszystko sam odczułem. i.
Nie twierdzę, że może niekiedy pięściarze mówią nieświadomie aby podwyższać swoje dokonania, ale nieszczerych intencji w tej serii nie widzę ( przynajmniej w tych odcinkach co czytałem).

Sam się zdziwiłem gdy Lennox Lewis jako najsilniejszego fizycznie wskazał Rahmana. Myślę jednak, że
część tych wyborów bierze się z przebiegu walki, np. po prostu z kimś nie klinczujesz więc nie znasz jego pokładów siły fizycznej. Na te odczucia może też wpływać dyspozycja danego dnia, w jakim okresie kariery jesteś (past czy w prime). Niekiedy możliwe jest też zapomnienie sporego fragmentu walki na skutek przyjętych ciosów czy KO.
Dlatego ta seria jest taka fajna - pokazuje subiektywne odczucia pięściarzy, ich własne jak to czuli.
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania