boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 20-03-20, 19:34   #31 (permalink)
champion

Nominowany 48 razy w 15 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
Na pewno dłuższa walka z Kenem lepiej by go przygotowała na Kinszase.
Na pewno, tylko jakie to miało znaczenie, skoro Ali i tak był past prime

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-03-20, 20:16   #32 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Na pewno, tylko jakie to miało znaczenie, skoro Ali i tak był past prime
nie był, może delikatnie. Był cięższy, wolniejszy ale i silniejszy, twardszy i bardziej doświadczony. Te ostatnie cechy miały większe znaczenie na miekkim ringu Kinszasy gdzie Ali w latach 70-tych stracił tą niezwykła lotność ale tam i tak nie byłby w stanie tańczyć, za to wykorzystał liny gdzie jego spryt, mocna szczęka i zimna krew okazała się decydująca. Dla mnie ta walka absolutnie nie kwalifikuje Foremana niżej od Alego, Tak samo jak walka Douglas - Tysona nie kwalifikuje wyżej JBD a przecież wygrał z Mikem w wielkim stylu.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-03-20, 22:57   #33 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
nie był, może delikatnie. Był cięższy, wolniejszy ale i silniejszy, twardszy i bardziej doświadczony. Te ostatnie cechy miały większe znaczenie na miekkim ringu Kinszasy gdzie Ali w latach 70-tych stracił tą niezwykła lotność ale tam i tak nie byłby w stanie tańczyć, za to wykorzystał liny gdzie jego spryt, mocna szczęka i zimna krew okazała się decydująca. Dla mnie ta walka absolutnie nie kwalifikuje Foremana niżej od Alego, Tak samo jak walka Douglas - Tysona nie kwalifikuje wyżej JBD a przecież wygrał z Mikem w wielkim stylu.
Do czasów Kliczków, nowych technologii, wspomagania itd. pięściarze zwykle mieli prime między piątym a dziesiątym rokiem kariery. Każdy jest inny, wiadomo, różne kariery, ilości walk, trwania amatorstwa, sparringów, różne style walki, ale oceniam tak, patrząc na Holmesa, Fraziera, Nortona. 5-10 lat.

Można spokojnie zakładać, że prime Alego to były lata 1965-1970, z których jak wiemy trzy, być może najlepsze lata stracił. Jasne, inteligencja, doświadczenie, pozwalały mu na dużo później, w jednym elementach był gorszy, w innych lepszy, ale można śmiało założyć, że jego idealny moment w historii to byłaby walka z niepasującym mu Frazierem w okolicach 1968-1970 roku.

Aha, nie przerzucałbym trzech lat przerwy na lata 70te, bo ta przerwa zrobiła tyle dobrego, co i złego. W każdym razie musiał zaczynać w jakiejś mierze od nowa. A rywale byli groźniejsi niż dawniej i była ich niezła gromadka. To trochę tak jakby Władek Kliczko miał teraz 38 lat i teraz by wrócił. Miałby nielekko.

Foreman był z kolei dobrze przed "prime". Jasne, wspaniale kasował Nortona i Fraziera, ale potencjał miał straszny, na amatorce walczył króciutko, nie był rozbity, mógł się bardzo dużo nauczyć. Teoretycznie, bo coś jednak nie poszło, ten dziwny wyjazd do Younga, przerwanie kariery, tak naprawdę sam się wymiksował.

stare 21-03-20, 18:27   #34 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Wypada mi tylko podziękować Wam za tą i wiele innych dyskusji. Czasy Foremana, Fraziera i Alego z grubsza mnie nie interesują, ale czytając Wasze wypowiedzi patrzę na to nieco inaczej. Poza tym to kopalnia informacji, dzięki której uzupełniam wiele luk w mojej wiedzy. Świetna sprawa, zamiast banałów i frazesów, które zazwyczaj słyszy się w telewizji, konkrety i własne przemyślenia. Mam nadzieję, że będzie tego więcej.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-03-20, 19:10   #35 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Wypada mi tylko podziękować Wam za tą i wiele innych dyskusji. Czasy Foremana, Fraziera i Alego z grubsza mnie nie interesują, ale czytając Wasze wypowiedzi patrzę na to nieco inaczej. Poza tym to kopalnia informacji, dzięki której uzupełniam wiele luk w mojej wiedzy. Świetna sprawa, zamiast banałów i frazesów, które zazwyczaj słyszy się w telewizji, konkrety i własne przemyślenia. Mam nadzieję, że będzie tego więcej.
Haha, masz to jak w ruskim banku
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania