stare 12-03-20, 12:35   #1 (permalink)
champion

Nominowany 48 razy w 15 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie Prasówka Boxing.pl 12-03-2020

Prawdopodobnie. To jest słowo-klucz w kontekście prawdopodobnej symbiozy ze zwierzątkiem zwanym koronawirusem. Czyli jak zwykle, będziemy pisać o zapowiedziach, ale tym razem nie warto się zbytnio przywiązywać do terminów.

Ukraińska gwiazda P4P i realnie: niedawny, wybitny mistrz wagi cruiser - Oleksandr Usyk (17-0, 13 KO) zmierzy się 2 maja z Derekiem Chisorą (32-9, 23 KO). Walka została oficjalnie potwierdzona, a pięściarze mają walczyć 23 maja w znanej kibicom boksu hali O2 w Londynie. Świetnie zapowiadająca się potyczka będzie transmitowana przez Sky Sports i DAZN.

W ankiecie serwisu British Boxing News więcej szans przyznaje się Ukraińcowi (ponad 50% stawia na wygraną przez KO, 30% uważa, że wygra na punkty).

Usyk:
Spodziewam się, że Chisora da mi konretny, realny test - jest silny, twardy i sprężysty. Jak byłem amatorem, oglądałem jego walkę z Witalijem Kliczką. Wydawał się być duży, a walka z nim odległa. Teraz będziemy walczy. Pracuję ciężko na obozie, by dać spektakularny występ 23 maja.

Chisora:
Wojna się zbliża. Usyk zrobił krok w górę i teraz musi przetrwać mierząc się z dużymi chłopakami. Mógł być niekwestionowanym mistrzem cruiser, ale 23 maja zobaczy jak to jest, gdy walczy się z prawdziwym ciężkim. Zamierzam pomscić porażkę Tony'ego Bellew.

Eddie Hearn:
Ta walka ma potencjał by być jedną z największych w historii O2 Arena. Usyk ma już w UK rzeszę fanów, w wadze cruiser osiągnął wszystko, zostając niepodważalnym mistrzem w zaledwie 15 walkach.

David Haye:
O tej walce mówi się ponad pół roku. "War" Chisota był już skreślany przez ekspertów, a jednak parę lat temu ludzie ponownie w niego uwierzyli i wielu poważnie rozważa jego szanse na wygraną 23 maja. Dereck ma 9 porażek w bilansie i zmierzy się z pieściarzem notowanym powszechnie w top 5 rankingu P4P. Na papierze, wygrana z nim to "mission impossible", ale tak faktycznie Chisora szykuje się ostro, by pokazać Usykowi coś, z czym ten się jeszcze nie spotkał - intensywność twardej jak skała, 119 kg maszyny bojowej, która utoruje sobie drogę do zwycięstwa w ojczyźnie.

Eddie Hearn woli zakładać, że Usyk wygra z Chisorą i potem zmierzy się w kasowej walce z Anthonym Joshuą. Scenariusz Hearna zakłada zapewne porażkę Ukraińca z jego czekoladową maszynką do robienia pieniedzy. Usyk nie ma się co martwić, portal boxing247.com rozpisał mu plan na życie (po porażce z AJ)
Możliwości są następujące:

- zejście powrotne do cruiser
- pozostanie w HW i szukanie pasa WBC
- paydays z rywalami typu Chisora i Whyte
- spokojna praca nad ewentualnym rewanżem z Joshua i w międzyczasie mierzenie w Andy'ego Ruiza Juniora lub przegranego w walce Fury-Wilder III

Nathan Gorman wierzy, że Joe Joyce (10-0, 9 KO) jest w stanie zaskoczyć Daniela Dubois (14-0, 13 KO) w świetnie zapowiadającej się walce, która odbędzie się 11 kwietnia w londyńskiej O2 Arena. Gorman miał okazję poczuć siłę ciosów Duboisa w lipcu zeszłego roku, kiedy pieściarze walczyli o wakujące mistrzostwo Wielkiej Brytanii. Na Dubois stawia m.in Tyson Fury, a Gorman daje Joyce'owi całkiem spore szanse.

To fascynująca walka. Myślę, że to jest typowe 50:50, błędem byłoby skreślanie Joyce'a już teraz. Nie zrozumcie mnie źle, jeśli Daniel go dobrze trafi, pewnie może go naruszyć, ale pamiętajmy, że Joyce to ponad 120-kilogramowy facet i jeśli on trafi Dubois, to też może go zranić. Joyce długo walczył jako amator, miał spore sukcesy, sparowałem z nim w gymie Davide Haye'a, również w Sheffield na obozie kadry brytyjskiej. Wszyscy wiemy, że jest duży, ja byłem pod wrażeniem jego siły i wytrzymałości jak na tak ogromnego gościa. On jest bardzo, bardzo sprawny.

Szybka piłka:

- 22 kwietnia w junior średniej mają powalczyć Jeff Horn and Tim Tszyu.
- w bardzo nieodległej przyszłości zostanie potwierdzona interesująco zapowiadająco się walka między Kiwi-manami. Joseph Parker ma zmierzyć się z Juniorem Fa
- Gołowkin-Alvarez III ma już potencjalny termin i miejsce: 12 września, Stadion AT&T w Arlington w stanie Texas.
- w lipcu zamierza wrócić na ring Errol Spence Jr
- nadal nikt nie chce walczyć z Luisem Ortizem, choć ten ma już pewnie 200 lat
- podobny problem ma Tony Yoka, który niedawno związał się z Top Rank
- 36-letni Chińczyk Zhang Zhilei nie może rozkręcić na dobre swojej kariery, przed powrotem do USA na obóz treningowy powstrzymał go nasz stary, dobry znajomy koronawirus
- walkę Adama Kownackiego Z Robertem Heleniusem widziało w szczycie jakieś 1 681 000, czyli troszkę mniej niż bitwę Polaka z Arreolą

Źródło: Boxing Scene, Boxing 247, Seconds Out

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-20, 06:45   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nie wiem czy teraz ma sens ustalanie jakichkolwiek terminów. Sytuacja jest płynna i nikt nie wie jak się rozwinie.
omen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-20, 18:03   #3 (permalink)
champion

Nominowany 48 razy w 15 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał omen Zobacz post
Nie wiem czy teraz ma sens ustalanie jakichkolwiek terminów. Sytuacja jest płynna i nikt nie wie jak się rozwinie.
Wg mnie, nie ma sensu. Ale nadal ustalają.
Myślę, że na 80% nie będzie ani Olimpiady, ani tym bardziej ME w piłce nożnej .
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-20, 19:02   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Wg mnie, nie ma sensu. Ale nadal ustalają.
Myślę, że na 80% nie będzie ani Olimpiady, ani tym bardziej ME w piłce nożnej .
Ja bym poczekał. Równie dobrze za dwa tygodnie życie może wrócić do normy.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-20, 07:27   #5 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Ja bym poczekał. Równie dobrze za dwa tygodnie życie może wrócić do normy.
Patrząc na wzrost liczby zachorować jest to niemożliwe. Zeszłej doby we Włoszech przybyło 2 tyś. chorych.
omen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-20, 20:15   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał omen Zobacz post
Patrząc na wzrost liczby zachorować jest to niemożliwe. Zeszłej doby we Włoszech przybyło 2 tyś. chorych.
Włochy to Włochy. Olali temat, więc zbierają żniwa, ale to nie jest miarodajny przykład. Nie wiemy jak to będzie, ale chcę przekazać, że niekoniecznie czeka nas masowa zagłada. Teraz tak to wygląda, ale nie wierzyłbym we wszystko, co mówią w TV, a szczególnie tzw. "ekspertom". Z zachowaniem wszelkiego rozsądku warto jednak mieć pewien dystans.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania