boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Zobacz wyniki ankiety: Kownacki-Helenius, kto wygra?
Kownacki wygra przed czasem 81 17.53%
Kownacki wygra na punkty 91 19.70%
Helenius wygra przed czasem 100 21.65%
Helenius wygra na punkty 90 19.48%
Remis 100 21.65%
Kontuzja, dyskwalifikacja 0 0%
Będzie niesprawiedliwy werdykt 0 0%
Głosujących: 462. Sonda zamknięta

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 07-03-20, 01:12   #1 (permalink)
champion

Nominowany 141 razy w 36 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 13
Domyślnie Portal Boxing Scene o Kownackim + sonda: Kownacki-Helenius, kto wygra?

Czołowy dziennikarz Boxing Scene - Keith Idec poświęcił spory tekst Adamowi Kownackiemu. Zwraca uwaga coraz większa ilość liter poświęcana Polakowi na łamach znanego portalu i coraz liczniejsza publika na jego walkach.

30-letni Kownacki (20-0, 15 KO) jest notowany w czołowej piątce organizacji IBF, WBA i WBO. Jeśli nadal będzie wygrywał, może w przyszłym roku powalczyć o pas. Ostatnią potyczkę Polaka z Chrisem Arreolą obserwowało 8790 widzów, to był pierwszy raz, kiedy Kownacki uczestniczył w walce wieczoru w Barclays Center, gdzie odbyło się 9 z 11 ostatnich jego walk. Organizatorzy sobotniej gali przewidują, że tym razem do Barclays center wejdzie ponad 10 tysięcy osób.

Kownacki: "To niesamowite. Dorastać w Brooklynie, marzyć o wystapieniu w main evencie i spełnienie tego - to fantastyczne. Chodziłem na wszystkie walki Tomasza Adamka w Newark, a teraz w podobny sposób kibice wspierają mnie. Przez większość kariery to ja byłem underdogiem [Kownacki jest faworytem sobotniej walki - przyp. red.], wszyscy spodziewali się, że to raczej ja przegram. Byłem białym grubaskiem, tak więc mówili "on na przegra". W walce z Arreolą byłem sporym faworytem, ale mój przeciwnik stczył dobrą walkę, wyciągnąłem z niej ważną lekcję".

Około dwumetrowy Helenius był 10 lat temu typowany na przyszłego mistrza wagi ciężkiej. Trudniejsza niż oczekiwano 12-rundowa walka z Derekiem Chisorą w grudniu 2011 i 2-letnia przerwa spowodowana głównie kontuzjami skutkowały zaskakującą porażką przez nokaut w 6 rundzie walki z Francuzem Johannem Duhaupasem, która ewidentnie wstrzymała karierę Fina.

"Oglądałem go wtedy, gdy był czołowym prospektem. Pokonał Chisorę, który wywierał presję, podobnie jak ja. Potem był nokaut z Duhaupasem, ale Dillian Whyte nie potrafił go znokautować, Helenius walczył z wieloma trudnymi przeciwnikami. Bezapelacyjnie ma duże umiejętności i ma doświadczenie" - dodał "Babyface.

Josh Katzowitz na łamach The Forbes typuje wynik walki i pisze o tym, dlaczego Kownacki walczy z Heleniusem.

Dlaczego "Babyface" wybrał Roberta Heleniusa?

1) Helenius jest doświadczonym, wysokim ciężkim - te dwie cechy posiadane łącznie prawdopodobnie zadecydowały o wyborze go na rywala dla Polaka. "Nordycki Koszmar" jest najwyższym jak do tej pory przeciwnikiem Kownackiego. Patrząc na rozmiary Fury'ego, Wildera, Joshuy, a więc przeciwników, w których celuje wysoko notowany Polak, Helenius jest sensownym wyborem i zarazem zupełnie innym pięściarzem niż Arreola.

2) Kownacki pragnie walki o pas, więc potrzebuje także efektownych zwycięstw, a nokaut na Heleniusie transmitowany przez dużą telewizję na pewno wywrze wrażenie.

3) Fin jest zupełnie innym pieściarzem niż w czasach chwały. Obecnie jest zdecydowanym underdogiem i nie ma ważnej wygranej od 2013 roku. Już w 11 walce Fin zatrzymał byłego mistrza Lamona Brewstera i w ciągu następnych 22 miesięcy wygrywał z poważnymi nazwiskami: Siergiejem Liachowiczem, Samuelem Peterem i Derekiem Chisorą. Rozważano rewanż z Anglikiem w 2017 roku, ale wg trenera Heleniusa Fin w pierwszej walce z Chisorą mocno ucierpiał i nie był już tym samym człowiekiem.

Szczerze mówiąc, nie bardzo wierzę, że ta walka jest godna bycia walką wieczoru w primetime TV FOX. Dla Kownackiego jest to na pewno świetna okazja by pokazać się z dobrej strony i zrobić wrażenie wyrazistym nokautem na imponująco wyglądającym oponencie. Helenius ma solidny bilans, przede wszystkim patrząc na dawne czasy, ale to było lata temu. Widzę wygraną Kownackiego, powiedzmy, przez TKO w 7 rundzie.

Źródło: Keith Idec/Boxing Scene, Josh Katzowitz/The Forbes

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-03-20, 02:26   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Moim zdaniem Kownacki wygra przed czasem. Narzuci tempo,dużo ciosów i Fin pogubi się przyjmie coś mocniejszego i Adaś Go dobije.
Mr.KO jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-03-20, 07:04   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Kownacki wygra przez KO, bo Fin jest juz nikim. Jesli Helenius nie wyjdzie obsrany to moze oczywiscie cos wsadzic mocnego, bo to nie jest wielkie wyzwanie trafic Adama. Sek w tym, ze jeszcze jest chyba zdrowie a glowe ma chlopak z kamienia, wiec Polak to wygra i pomimo calego zniesmaczenia jakie odczuwam kiedy przygladam sie jak wyglada nasz rodak na zawodowych ringach i domyslajac sie jak gowniane musza byc jego przygotowania to ciagle trzymam za tego balwana kciuki.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-03-20, 09:23   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Kownacki na punkty, po zaskakująco wyrównanej walce. Tak mi się śniło.
eastofeden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-03-20, 09:39   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 232 razy w 58 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Helenius spróbuję trzymać go na dystans lewym prostym i dokładać w razie możliwości prawy. Jednak jest wolny na nogach i podobnie jak Wilder nie umie się cofać i używać ringu tak, by Kownacki się nie zbliżył. Będzie to robił raczej z łatwością i w końcu rozbije Fina w rundach 4-6.
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-03-20, 11:21   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Arreola miła być też szybko znokautowany, a było 12 rund jednak i nie była walka do 1 bramki, arreola był dobrze przygotowany. Helenius tez widac, ze nie proznowal, moze rozumie, ze to tak samo jego ostatnia szansa, a wygrana nad kownackim wywinduje na pewny payday z kims.

Ja mam duże obawy o Kownackiego, nie widze jego wiecznej dominacji z taka waga. Jak Helenius wygra, to dopiero otworzy wszystkim oczy, ze jednak waga była o 15kg za duza...

Stawiam na Heleniusa, ale wygrana szybka Kownackiego tez pocieszy, tylko, ze wtedy beda glosy, ze to był smark z nosa, a nie bokser przygotujacy do mistrzostwa swiata.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-03-20, 12:52   #7 (permalink)
bum

Cool

Kownacki wygra przed czasem ,w najgorszym scenariuszu na punkty .
prisonerhatred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-03-20, 13:14   #8 (permalink)
prospect

Domyślnie

Kownacki na punkty.
Helenius na pewno nie przełamie Kownasia, ale może być twardym rywalem. Adam ostatnio rozczarował i boję się że to może być dłuższa tendencja.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-03-20, 14:04   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Kownacki do 6-7 rundy. Helenius ma szklankę, kumulacja zrobi swoje. Tak myślę. Wygrana fina będzie sensacją.
Sputnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-03-20, 16:40   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Kownaś przed czasem. Przewiduję, że w końcówce starcia jego zmasowane ataki pozbawią Fina woli walki. Helenius wygląda na dobrze przygotowanego, Adaś jest tradycyjnie zapasiony, ale liczę na jego przewagę szybkości i ciąg na bramkę.
Szymon Aleksandrowicz jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania