boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 06-03-20, 20:02   #1 (permalink)
champion

Nominowany 146 razy w 38 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Kownacki-Helenius: ważenie, konferencja, komentarze

Jesteśmy już po ceremonii ważenia. W skrócie: Adam Kownacki - 120,2 kg, Robert Helenius - 108,3 kg. Tych, którzy są przerażeni zbliżoną wagą Polaka do tej z poprzedniej walki, pragnę uspokoić, że nie jest tak źle. Polak ponoć ostatnio pilnował diety i mocnej pracował nad siłą i wytrzymałością - na filmie z sesji zdjęciowej przed walką wygląda prezentuje się jednak sporo lepiej niż przed bitwą z Arreolą.

Komentarze:

Tomasz Adamek:

Adam nie umie inaczej boksować. To jest jego jedyny styl i nie powinien go zmieniać. W boksie chodzi o to, aby iść do przodu. Jednak będzie musiał uważać, aby nie otrzymać przypadkowego ciosu z góry, bo Helenius jak dobrze trafi, to może znokautować naszego rodaka.

Oto co powiedzieli główni bohaterowi gali w Barclays Center na konferencji prasowej:

Adam Kownacki:

Trenowałem naprawdę ciężko, specjalną uwagę poświęcaliśmy dodaniu siły oraz na trening wytrzymałościowy. Oczywiście, jak zawsze, pracowaliśmy także nad techniką - to wszystko sprawi, że w sobotę zobaczycie znakomitą walkę. To wyróżnienie być znowu główną walką wieczoru telewizji FOX. Zrobiłem sporo promocji - kocham wywiady. Koncentruje się tylko na Heleniusie, bo to będzie mocny, twardy test. Co będzie później, jaka będzie następna wyższa poprzeczka, to sprawa przyszłości. Muszę dokładnie wykonywać plan walki, przejść kolejny test. Koncentruję się na jego lewym prostym - jak mi się uda go ominąć, to wszystko będzie przebiegać po mojej myśli. Jak skrócę dystans, to dostanie niezłe lanie, jeśli będę miał szansę, skończę walkę przed czasem.

Oczywiście, że pojedynek przed własną publicznością, walka na Brooklynie, gdzie mam coraz więcej fanów, to dodatkowa presja. Pokazuję, że zwykły chłopak może sprawić, że jego sny się spełniają. Wystarczy ciężka praca. To, że jest presja mi nie przeszkadza - chcesz być wielki, musisz radzić sobie z takimi sytuacjami. Presja będzie większa i większa, a ja będę coraz lepszy.

Robert Helenius:

Adam miał ciężką walkę z Chrisem Arreolą, ale zbiera coraz więcej doświadczenia. Jest głodny sukcesu, co sprawia, że widzowie zobaczą w sobotę świetną walkę. Mam 20 lat doświadczenia w boksie zawodowym i amatorskim, co pomoże w walce z Kownackim. Muszę go trzymać na odległość, nie mogę pozwolić na skrócenie dystansu. Moją największą bronią będzie lewy prosty. Mocny lewy będzie przygotowywał cios z prawej - miałem tyle sparingów by nad wszystkim pracować, że już nawet nie wiem, ile tych rund naprawdę było. Każdy w wadze ciężkiej bije mocno, ale w przypadku Adama liczy się bardziej liczba ciosów a nie ich siła. Ja muszę być gotowy na zdanie jednego nokautującego ciosu, a on na to, by złamać moją defensywę i zasypać mnie ciosami.

O sparringach: Najpierw były cztery tygodnie treningów w Finlandii, później przyleciałem na tygodniowe sparingi do Alabamy, do gymu Deontay’a Wildera. Sparowałem z pięściarzami klasy Roberto Alfonso i Nathana Gormana - to na pewno pomogło mi w przygotowaniach przed sobotnią walką.

I opinia Janusza Pindery:

Helenius przed walką z Kownackim fizycznie prezentuje się bardzo dobrze, jego wypowiedzi też wskazują na daleko idącą pewność siebie i wiarę w sukces, ale w odróżnieniu od niepokonanego rywala Fin poznał już dobrze gorycz porażki. I jeśli pytany o najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej twierdzi, wskazuje na siebie, to oznacza jedynie, że ma poczucie humoru lub nie ma kontaktu z rzeczywistością.

Jeśli Helenius faktycznie postrzega Kownackiego przez pryzmat jego ograniczeń, popełnia błąd. Atuty „Bayface’a” są znacznie ważniejsze. Fin mógłby o to zapytać kilku byłych rywali Polaka, chociażby wspomnianego Washingtona lub Artura Szpilkę, któremu pomagał w Warszawie w przygotowaniach do jego walki z Mariuszem Wachem półtora roku temu. I ponoć podczas sparingów miał spore problemy ze „Szpilą”, szczególnie po ciosach na korpus. A Kownacki bije na dół mocniej i częściej.

Helenius jest od Kownackiego 10 cm wyższy i liczy, że będzie rozbijał Polaka ciosami z dystansu. Ale Washington też na to liczył i szybko został poddany. Jeśli „Babyface” przedostanie się do półdystansu, wykończy Heleniusa równie szybko. A trudno mi sobie wyobrazić, by nie był tego w stanie dokonać, tym bardziej że Fin nie grzeszy szybkością.

Pełna karta walk gali w Nowym Jorku (od końca):

Waga ciężka: Adam Kownacki vs Robert Helenius
Waga ciężka: Efe Ajagba vs Razvan Cojanu
Waga ciężka: Frank Sanchez vs Joey Dawejko
Waga ciężka: Carlos Negron vs Robert Alfonso
Junior lekka: Zachary Ochoa vs Angel Sarinana
Waga piórkowa: Sean Garcia vs Omar Catillo
Waga ciężka: Steven Torres vs Alex Ajabor
Waga średnia: Francis Hogan vs Brent Oren

Transmisję z trzech głównych starć gali w Barclays Center przeprowadzi Polsat Sport w nocy z 7 na 8 marca. Początek studia o 2.00.

Źródło: Sportowe Fakty, Janusz Pindera/Polsat Sport

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-03-20, 20:20   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Helenius przez TKO/KO/pts lub nawet poprzez poddanie sie Kownackiego po braku tlenu.

Ale podobno porsze i felgi wygladaja dobrze wypucowane
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-03-20, 20:37   #3 (permalink)
challenger

Domyślnie

kubakj - serio tak sądzisz, czy to tylko antypatia? ja też nie przepadam za tym jak Kownacki podchodzi do treningów, ale Helenius ostatnio prezentował się raczej słabo w ringu, rozjebał go wspomniany Washington...

P.S. Waga Kownackiego nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem :D to było do przewidzenia :D te usprawiedliwienia, ze mimo takiej samej wagi on niby lepiej wyglada i jest lepiej przygotowany... kurwa dajcie spokój, pouprawiajcie jakis sport i sprawdzcie jak kilogramy lecą po intensywnych treningach, ktoś przy masie Adasia gubi te pierwsze nadprogramowe kilogramy w ekspresowym tempie... szczuplejsi muszą walczyć o każde 100 gram wagi, a ktos taki jak AK po 2 tygodniach powinien zjechać 2 kilo kurwa bez problemu. Obóz ma 8 tygodni mniej wiecej, wiec sami sobie zadajcie pytanie jak ciezko on zapierdala.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-03-20, 20:44   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Tego się niestety obawiałem widząc sylwetkę Adasia pod bluzą na wczorajszej prezentacji zawodników. Szkoda, że tak podchodzi do kwestii wagi. Szkoda też, że Polsat nie zaprezentuje czterech walk w ciężkiej. Starcie Negron Alfonso wygląda ciekawie i czuję, że zwycięzca walki będzie kolejnym rywalem, któregoś z głównych bohaterów gali.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-03-20, 21:01   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał pain.exe Zobacz post
kubakj - serio tak sądzisz, czy to tylko antypatia? ja też nie przepadam za tym jak Kownacki podchodzi do treningów, ale Helenius ostatnio prezentował się raczej słabo w ringu, rozjebał go wspomniany Washington...

P.S. Waga Kownackiego nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem :D to było do przewidzenia :D te usprawiedliwienia, ze mimo takiej samej wagi on niby lepiej wyglada i jest lepiej przygotowany... kurwa dajcie spokój, pouprawiajcie jakis sport i sprawdzcie jak kilogramy lecą po intensywnych treningach, ktoś przy masie Adasia gubi te pierwsze nadprogramowe kilogramy w ekspresowym tempie... szczuplejsi muszą walczyć o każde 100 gram wagi, a ktos taki jak AK po 2 tygodniach powinien zjechać 2 kilo kurwa bez problemu. Obóz ma 8 tygodni mniej wiecej, wiec sami sobie zadajcie pytanie jak ciezko on zapierdala.
Serio. Adam jest symptyczny i zawsze wpozo, nie da sie go nielubić, ale widzac te
Wage, a takze wiedzac jak on podchodzil do treningow, to nie widze tego.

Jak wygra to w sposob jak z Arreola, to bedzie hejt.

Jak wygra z Heleniusem jak z Washingtonem to dalej bedzie sluchal, ze taki beben to nie przeszkadza i mozna dolozyc kg jeszcze...

Jak przegra przez KO to wyjdzie pogrom wymiotow, ze grubas i mial farta do tej pory.

Ja mu życze wygranej,
Bo fajnie szpilke poskladal i zamknal mu ryjka.

Napewno nie obraze sie jak wygra, tylko czy wtedy nie bedzie tlumaczen, ze Helenius juz byl rozbity? Wyglada, ze zapierda.... ale w ringu wyjasni sie.

stare 06-03-20, 21:19   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Domyślnie

Widząc Kownackiego przypomina mi się zawsze nasza krótko rozbrzmiewająca gwiazda, Paweł Wolak. Mam nadzieję, że na skojarzeniach w tym wypadku się zakończy, niemniej jednak lekceważące podejście Adama do treningów, sylwetki i diety, powoduje wielki niepokój i możliwość wpadki, taką jaką Wolak zaliczył z Rodriguezem, podobnie jak i Grzesiek Proksa z Kerrym Hope'm. Chwila rozluźnienia, teoretycznie łatwy rywal, mniejsze skupienie i cała żmudnie budowana kariera zaczyna się sypać. Ku przestrodze
Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-03-20, 21:34   #7 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Dla mnie nie będzie niespodzianką jak wygra Helenius, jakis czas temu sie rozpisałem co do roznych wariantów tego pojedynku. Pracą nóg, warunkami fizycznymi, szybkością i niekiepskimi umiejetnosciami, Kownacki może wyłączyć Adamowi wiele atutów. Pytanie czy Adam narzuci swoj styl walki i jesli narzuci, to czy Helenius podobnie jak Martin nie podejmie walki. Kondycyjnie Adam ma szanse przełamać Heleniusa, chyba ze roznica styli bardziej wymeczy Polaka.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-03-20, 21:46   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał szavci017 Zobacz post
A jak myślisz? To wypominanie Kownackiemu tych samochodów, deprecjonowanie Garncarczyka jako twórcę bardzo fajnych filmików. Po prostu, Polonusy są wobec siebie bardzo zazdrosne.
Lubię jak ktoś dokładnie czyta moje posty Jestem BARDZO ZAZDROSNY, szkoda, że nie dowalił jeszcze kilku kg.

stare 06-03-20, 21:55   #9 (permalink)
prospect

Domyślnie

Kownaś będzie miał okazję zgubić te swoje kg kiedy wróci do roboty na budowie po wpierdolu od Heleniusa :D
heatbeat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-03-20, 22:55   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał szavci017 Zobacz post
No to chyba przejaw szacunku, że czytam dokładnie posty. Już któryś raz widzę jak piszesz o tych samochodach Kownackiego i o tym, że poświęca im tyle uwagi.
Pomijam już skąd to wiesz. Istnieje jakiś koleś, który obserwuje Kownasia i notuje czas poświęcany samochodom?
Porównałem sobie jak wyglądał Kownacki na ważeniu z Washingtonem, tylko 3kg mniej w mięśniach dużo gorzej. Teraz widać poprawę. Pamiętam takiego japońskiego sumitę Takanohanę, przy 183cm ważył 140-155kg, tam było sadło jak to u sumity, ale to się wszystko trzymało na potężnych mięśniach, które było pod tym tłuszczem widać, to nie był zwykły grubasek jak inni. Świetna walka się szykuje, ogólnie inne walki też, walczy 2 niepokonanych Kubańczyków, jeden z nich z Dawejką, będzie walka Ajakby. Szkoda, że w Polsce nie da się tego oglądać na żywo.
Już prędzej uwierzę, że Radczenko pokona Szpilkę niż, że Kownacki natnie się na Heleniusie. Chciałbym, żeby Kownacki zawalczył latem z Ruizem, to by mogła być walka roku.
A czy ja bronię Ci kibicować wadze Kownackiego? Zarobił trochę kasy, nie jakieś kokosy, żeby było na extra domek, to zaraz idzie kupic porszaka...sodówka.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania