boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Arslan nie dał rady, Lerena obronił pas IBO (http://www.boxing.pl/forum/newsy/57025-arslan-nie-daa-rady-lerena-obronia-pas-ibo.html)

Tejksio 09-02-20 09:49

Arslan nie dał rady, Lerena obronił pas IBO

Nie było niespodzianki na gali w Goeppingen w Niemczech. Niemal 50-letni były mistrz świata, Firat Arslan (47-9-3, 32 KO) przegrał przez techniczny nokaut z Kevinem Lereną (25-1, 12 KO), który tym samym obronił ceniony tytuł IBO kategorii junior ciężkiej.

Od samego początku walka przebiegała zgodnie z oczekiwaniami. Faworyt gospodarzy w swoim stylu ruszył do przodu, starając się wywierać nieustanną presję. Niewiele jednak z tego wynikało. Młodszy o 23 lata (!) Lerena starał się trzymać go na dystans prawym prostym (obaj bokserzy to mańkuci), regularnie obijając tułów weterana. Ponadto Afrykaner wyraźnie górował szybkością, bił dłuższe kombinacje, a jego ciosy robiły zdecydowanie większe wrażenie. Mimo to Arslan nie zamierzał się poddawać.

Trzecia i czwarta runda miały nieco bardziej wyrównany przebieg. Lerena konsekwentnie realizował swój plan, ale Niemiec tureckiego pochodzenia odgryzał się celnymi lewymi podbródkowymi i sierpowymi, nie zapominając również o uderzeniach na korpus.

Jednak od piątej odsłony przewaga Lereny rosła z minuty na minutę. Doprowadzał coraz więcej mocnych uderzeń do głowy rywala, a w końcówce wyraźnie nim wstrząsnął potężnym lewym sierpowym. Jak się okazało, był to początek końca.

Od początku szóstej rundy Arslan ruszył do przodu, chcąc zatrzeć niekorzystne wrażenie, jednak ta taktyka wkrótce się zemściła. Po kolejnym lewym sierpowym ugięły się pod nim nogi. "KO Kid" nie przepuścił takiej okazji, zasypując swojego oponenta serią ciosów na górę i na dół, w konsekwencji czego na ring poleciał ręcznik i Leszkowi Jankowiakowi nie pozostało nic innego, jak przerwać pojedynek.

Wyraźnie niezadowolony Arslan nie mógł pogodzić się z takim obrotem sprawy, jednak koniec końców Lerena dołożył do swojego dorobku kolejną wygraną i po raz szósty obronił wspomniany wcześniej pas IBO.

Źródło: redakcja
Zdjęcie: Torsten Helmke

Szymon Aleksandrowicz 09-02-20 12:39

Postawiłem dla zabawy parę złotych na Pirata skuszony wysokim kursem, ale wieku Turek nie oszuka. Jedna z moich ulubionych postaci z generalnie przeze mnie nielubianego niemieckiego rynku bokserskiego.

Rockefeller 09-02-20 12:43

Cytat:

Napisał Szymon Aleksandrowicz (Post 608933)
Postawiłem dla zabawy parę złotych na Pirata skuszony wysokim kursem, ale wieku Turek nie oszuka. Jedna z moich ulubionych postaci z generalnie przeze mnie nielubianego niemieckiego rynku bokserskiego.

Ja i tak sie dziwie, ze Pirat tak dlugo boksuje i w wieku 49 lat boksowal z czolowka CW.
Pamietam jak w 2010 walczyl o zycie, kiedy zabraklo mu tlenu w walce ze Steve'em Hereliusem, nie za ciekawie tam to wygladalo. I wydawac by sie moglo, ze to juz koniec marzen o jakimkolwiek powaznym boksie.
A juz 2 lata pozniej o WBO z Huck'iem byl zdecydowanie lepszy, natomiast dostal wtedy perfidnego wała.

Mateusz Wajs 09-02-20 12:57

Fajna kariera, pamiętam jak zdominowal i obił Hucka. Jeśli dobrze pamiętam to z Hernandezem też powinien był zostać ogloszony zwycięzca? Już mi się mięszaja te walki niemieckie, a w tamtych czasach była ich niezla obfitość.

liverpoolczyk 09-02-20 13:16

Co kraj, to obyczaj, tymczasem bokserska rzeczywistość pokazuje, że co organizator, to inne zasady. Na galach organizowanych przez Pana Ceylana to promotor jest tym, który rzuca ręcznik i decyduje, w którym momencie należy poddać swojego pięściarza.

Mr.KO 09-02-20 14:03

Fajnie się oglądało Arslana typowy swarmer zajezdzal przeciwników.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.