boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-02-20, 22:39   #1 (permalink)
champion

Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Wasilewski: rewanż możliwy jest tylko w systemie PPV

Oto fragmenty wypowiedzi promotora Andrzeja Wasilewskiego dla Sportowych Faktów i Sport.PL.

Don King, który ostatecznie zdecydował się nie przylatywać do Demokratycznej Republiki Konga mówił, mi, żeby tam nie lecieć [...]

Pieniądze

Braliśmy taką okoliczność pod uwagę. Sytuacja z pieniędzmi była kuriozalna. Wydaje się, że gospodarze raczej wiedzieli naszym zdaniem, że przelewając pieniądze do USA czy do innych krajów one nie dojdą. My tak naprawdę walczyliśmy o nie do samego końca. Jeszcze przed wylotem do Kinszasy szantażowaliśmy ich, że nie przylecimy, jeżeli pieniądze nie będą zabezpieczone. W samym Kongo również dochodziło do dziwnych sytuacji, ale ostatecznie udało się otrzymać pieniądze w gotówce w dniu walki [...]

Pas

Pojedynek na pewno by się nie odbył bez pasa. Nie przyjechaliśmy przecież na pojedynek towarzyski w takiej miejsce, tylko na walkę o Mistrzostwo Świata WBC. Federacja w dniu potyczki wyraźnie zakomunikowała, że jeżeli nie znajdą się pieniądze, to tytuł zostanie wycofany. Łatwo się domyślić, że w magiczny sposób pieniądze dość szybko się znalazły. Jestem wdzięczny prezydentowi WBC Mauricio Sulaimanowi, który mimo że na odległość, robił wszystko co mógł, aby nas wspierać i zapewnić bezpieczeństwo [...]

O Michale Cieślaku i aklimatyzacji

Pierwszy raz widziałem pięściarza, który jest tak skoncentrowany na robocie. Wcześniej tak dobrze się nie poznaliśmy, jak podczas tego krótkiego wyjazdu. Wiedział, że ma w Kongu boksować o tytuł mistrza świata, i tylko to go interesowało. A my staraliśmy zabezpieczyć jego komfort, na ile mogliśmy. Od wejścia do samolotu w Warszawie pił tylko wodę zabraną z Polski, mył nią zęby i jadł żywność polską, którą przechowywaliśmy w lodówce. Nad wszystkim czuwał promotor Michałą Zbigniew Ratyński.

Czy można było przygotować się lepiej? Może warto by przyjechać 10 dni wcześniej i aklimatyzować się w sąsiednim, bezpiecznym kraju, na przykład tu, gdzie jestem teraz, w Brazzaville. Ale to wiemy dziś, no i wcale nie ma pewności, że faktycznie byłoby to lepsze rozwiązanie.

Co do innych okoliczności: walki pod gołym niebem, w klimacie parnym i gorącym, na dystansie 12 rund - Michał wszystko to przeżył pierwszy raz. Do światła słabego na ringu, do rodzaju dopingu też nie można się było przygotować wcześniej. Ale jak już obaj weszli do ringu, walka była godna tytułu.

Wielka ucieczka

Czekałem w Brazzaville na wylot Michała i ekipy z Kinszasy. Opłacona przez nas grupa żandarmerii wojskowej w dwóch pickupach z bronią maszynową eskortowała ich na lotnisko. Odetchnąłem nieco, ale tak naprawdę poczułem się spokojny dopiero wtedy, gdy wylądowali w Brukseli. Teraz mogę bez obaw patrzyć na sąsiedni brzeg rzeki Kongo. Nie o wszystkim mogę mówić, gdyż wciąż są w Kinszasie ludzie związani z organizacją walki, nie chciałbym ich narażać, a także część pieniędzy. Ale miałem cztery dni wyjęte z życiorysu.

Walka w PPV

My w Polsce mamy jeszcze stare myślenie, że coś tak naprawdę nam się należy. Czy idąc do kina na film, dostajemy popcorn za darmo? Czy serwisując samochód, dostajemy olej gratis? Wiem, że za te słowa spotka mnie krytyka w internecie, ale nie da się doprowadzić do dużych walk na małym rynku, jakim jest rynek polski bez PPV. Oczywiście są argumenty, które przemawiają za tym, że walka powinna odbyć się w otwartym kanale, z którymi zresztą się częściowo zgadzam. Zerkając w przyszłość i myśląc o rewanżu, pewne jest, że możliwy jest on tylko w systemie PPV.

wywiad dla Sport.PL
wywiad dla Sportowych Faktów

Źródło: Mateusz Hencel/Sportowe Fakty, Radosław Leniarski/Sport.PL

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-02-20, 23:00   #2 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Wasilewski jak zawsze mówi do rzeczy i z prawie wszystkim się zgadzam.
Mam tylko pytanie o PPV. Nie jest to dla mnie szczególnie ważne, bo jedyne PPV jakie do tej pory kupiłem to na ostatnie FAME MMA i pewnie już nigdy nie kupię więcej a na boks to na pewno nie, bo w boksie ważniejsza jest dla mnie walka niż emocje z nią związane i czy oglądam ją na żywo czy miesiąc później nie robi mi większej różnicy.
Ale chodzi mi o to jak to wygląda u innych? Kupujecie PPV? Przecież stream można sobie znaleźć bez problemu, jeżeli ja potrafię a nie interesuję się tym i specjalnie nie szukam to znajdzie każdy inny. A z poślizgiem to pewnie można to wszystko gdzieś zassać kilka dni po walce.
Im się opłaca to sprzedawać na PPV? Inna sprawa, że być może alternatywy nie ma. Bo to nie można powiedzieć tak, że w Polsacie większe wpływy byłyby z reklam. Jeżeli ludzie nie chcą czegoś oglądać to nie będą. Dlatego niektórych sportów nie ma w TV, bo nikogo nie interesują. A czegoś poniżej pewnego wskaźnika oglądalności Polsat nie puści nawet za darmo.
Podsumowując, jak myślicie, może macie jakieś dane :
1 Ile osób w Polsce kupuje PPV na boks? Ile osób kupiłoby za 40 zł Cieślaka a ilu gdyby była naprawdę mega gala z Tysonem, Foremanem i Holyfieldem jednego wieczoru?
2 Ile osób zobaczy galę na Polsacie za darmo? Znowu : ilu dla Cieślaka a ilu gdy będzie to gala marzeń?
Tashun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-02-20, 23:24   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Ja np kupuje czasem PPV, ale musi to być godny event z wieloma fajnymi walkami, długi, ciekawy wieczór. Zdarzało mi się w boksie, np pamiętna gala szpilka Adamek, lepszej do dziś nie było, czy inne polsatowskie, zdarzało się KSW np na narodowym. Stream to nie to samo, czasem znajdzie się dobry, czasem nie, wywali się lub nie, jakość komputerowa. PPV mam na wielkim tv w HD, bez reklam, że studiem i wywiadami, komfortowo. To PPV z walki Cieślaka to jakaś kpina i nieporozumienie, nie potrafię tego pojąć, nie wiem jak ktoś mógł za to zapłacić, zdarza się, że wykupuje pojedyncze mecze koszykówki. Robi się tego dużo, ale każdy może wybrać to co lubi. Za dobre show można płacić. Na gali Adamka chyba padł niedościgniony rekord.
legos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-02-20, 23:48   #4 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał legos Zobacz post
np pamiętna gala szpilka Adamek, lepszej do dziś nie było
Jak nie bylo. Przed ta gala bylo kilka lepszych, a z pozniejszych np. Masternak - Kalenga albo Adamek - Molina.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-02-20, 00:17   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Macie w Polsce stare myslenie Januszki...co Wy chcecie coś za darmo?
Ja się pytam czy tak na pewno za darmo jak twierdzi ten żałosny ignorant. Skoro z naszych podatków płacimy na TVP ,-2.000.000.000 złotych , a to TVP organizuje gale tego pana promotora. Marnej jakości gale. Gdy tylko wydaję mu sie że ma cos większego to hyc do Polsatu żeby bylo PPV. Gdzie jakaś moralność wobec swojego pracodawcy/płatnika. Jeszcze takie bezczelne słowa że jesteśmy ociężali umysłowo i niepostępowi w naszym myśleniu....mamy smialość chcieć takiego wielkiego wydarzenia jak walka w Kongo za darmo.
Proponuje zrobić akcję że jako płatnicy i sponsorzy gal AW w TVP nie chcemy więcej za to płacić. Żałosny promotorek tylko chajs wziął w łapki to z pomocą wojska i przez jakieś rzeki spierdalał po nocach. Wielkiej gali nie chciał oglądać?
Zostawił boksera żeby uratować te 500 tys złotych. To jakies gorsze w tym sporcie.
Nie wiem jakie prywatnie biznesy robi ten pan ,ale widać że odkąd uszczelnili podatki i VAT to ten biznesmen coraz słabiej przędzie.
Bierze wszystko i wszędzie ,aby tylko podreperować budżet. Tak to ostatnio wygląda.
Niech sobie robi gale z nudnym i czerwonym na mordzie bez pomysłu na walke Diablo i ukraincem który dla Polski nie chce walczyć , a to ważne dla przecietnego kibica. Nikt w sumie ukrainca nie chce oglądać.
Wołał bym żeby z moich podatków i mojej rodziny tych załosnych gal tego pana nie opłacali.
Może ktoś kupi te jego gale , tylko nie za publiczne pieniądze.
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-02-20, 02:10   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Andrzejku, Sulaiman też był do działy, więc dbał o swoje, a że przy okazji było na plus dla was to serio nie musisz mu, aż tak kinola w rowa wsadzać. No chyba, że lubisz. Nie oceniam.

Fakt, nic się ludziom nie należy. Rób gale w salkach gimnastycznych w pvv, powodzenia, pawianie.

Miałeś PPV w Polsacie i dostałeś kopa w dziąsło. Jesteś teraz w tvp. Tam nic nie pójdzie w płatnej transmisji. Ciesz się, że w ogóle ciągniesz kasę z podatków, lebiodo, bo to z nich stacja ci płaci. Cieślaka masz do działy z Babilonem, ale za ppv nikt wam nie zapłaci . Mieliście okazję go puścić na otwartym kanale, ale bilety lotnicze musiały się zwrócić, więc było ppv, walkę widziało 279 użytkowników, warty wspomnienia na taflu na tt, Andrzejku, co z tobą, nie pochwalisz się? Dlaczego? Za mało? Nikt za anonima nie wyda na ppv, a takim będzie Cieślak. Anonim.

Andrzejku, rewanż? Jaki rewanż? Był remis? Nie? Cieślak został przekręcony? Nie. Gaża Cieślaka wyniosła 150 tysięcy $, wiadomo, promotorzy, trenerzy, itp., ale chyba nie chcesz ludziom wmówić, że jesteś w stanie pokryć z Babilonem i resztą 200K $ dolę Makabu, chociaż teraz pewnie wynosi więcej, więc nie wciskaj ludziom klocków. Nikt nie dopłacić byś zarobił, umyj się, ogól, zadbaj o siebie ogólnie. I wiem, że to czytasz. Niby nic nie czytasz, ale wszystko wiesz ;p
Pierwszy_i_ostatni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-02-20, 03:14   #7 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

kolejny toksyczny temat
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-02-20, 06:48   #8 (permalink)
champion

Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
kolejny toksyczny temat
Nie mówię, że się całkowicie zgadzam z krytyką, ale komentarze są różne jak niejednoznaczny jest temat. Przynajmniej nie ma jednolitej, narzuconej z góry myśli redakcyjnej
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-02-20, 07:55   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Ja to ostatni raz kupiłem PPV na Adamek-Abell.
Michael Scofield jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-02-20, 08:39   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Porównywanie PPV do popcornu w kinie trochę śmieszne, bo Polsat Sport sam w sobie trzeba wykupić... A z Iplą wiadomo jakie są problemy, dopracowana platforma to to nie jest.
Jak zrobią rewanż w Polsce i wszystko będzie porządnie zrobione, kupię. Ale żądanie pieniędzy za coś takiego, co miało miejsce w Kinszasie, w zasadzie tego samego dnia, w jakości jak w latach 70, na łapu capu... No niesmaczne to jest...
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania