boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 26-01-20, 17:02   #1 (permalink)
champion

Nominowany 27 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 3
Domyślnie Dalsze wieści o Cieślak-Makabu [aktualizacja]

[UPDATE od Janusza Pindery]

Podróż do Kinszasy via Bruksela rozpocznie się we wtorek o 6 rano. W Demokratycznej Republice Konga wylądują tego samego dnia wieczorem i zamieszkają w pięciogwiazdkowym Pullman Grand Hotel. A mistrzowska walka z 32 letnim Ilungą Makabu (26-2, 24 KO) już w piątek, na stadionie miejscowego Shark Club. Obiekt raczej kameralny, mieszczący 10 tysięcy osób, z zadaszanym ringiem. Będzie gorąco nie tylko między linami, 31 stycznia, późnym wieczorem w Kinszasie spodziewana jest temperatura powyżej 30 stopniu przy wilgotności około 70 procent. Cieślak i jego trener Andrzej Liczik zapewniają jednak, że są przygotowani na każde warunki. Pięściarz z Radomia walczył już w swojej karierze na świeżym powietrzu w Ostródzie i Miedzyzdrojach, ale oczywiście nie da się tego porównać. Polak ma świadomość, że to będą okoliczności ekstremalne. Ale od chwili, kiedy się tylko dowiedział, że jest szansa bić się o mistrzostwo świata, był zdecydowany na wszystko.

Michał Cieślak opowiedział o pełnym emocji ostatnim miesiącu. O sparringach w USA, podczas których sparringpartnerzy przychodzili jednego dnia, by następnego już się nie pojawić, o przeżywanych nerwach w związku z kolejnymi zmianami dat - z wypowiedzi Cieślaka wyraźnie wynika, że w zespole Michała daleko było do pewności, że walka z Makabu na pewno się odbędzie. Przedłużanie sparringów, ponowne załatwianie sparringpartnerów i ekwilibrystyczne panowanie trenera Liczika nad formą, by w dniu walki Cieślak mógł się zaprezentować jak najlepiej.

Pięściarz z Radomia z dużym spokojem podchodzi do wszystkich przeszkód, jedynym poważnym problemem zdaje się być dla niego afrykański klimat. W Kinszasie będzie prawdopodobnie minimum 35 stopni z dużą wilgotnością. Polak uważa, że Makabu ma o wiele więcej do stracenia.

Strona afrykańska planowała 3 sędziów z Konga, ale oczywiście Polacy się nie na to zgodzili, ostatecznie ma być jeden polski arbiter i przynajmniej jeden neutralny. Co do wyjazdu, łącznie z Cieślakiem miało lecieć osiem osób, w tym promotorzy Tomasz Babiloński i Andrzej Wasilewski. Lot z przesiadką to ok. 18 godzin.

Obecny trener Liczika o Makabu: Jego bilans pokazuje, że jest bardzo dobrym, mocnym zawodnikiem. Mocno bije, ale też przede wszystkim cały czas naciera do przodu. Nie męczy się, jak maszyna. No ale zamierzamy tę maszynę połamać i przywieźć pas do nas.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami ogromną chęć walki o pas z Michałem Cieślakiem (w przypadku wygranej Polaka) wyraził Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.

Wg ostatnich informacji walka będzie ok. 22-23 czasu polskiego. Wg Andrzeja Wasilewskiego bój Makabu-Cieślak w Kinszasie transmitować będzie Polsat Sport.

Rozmowa z Michałem Cieślakiem
Wywiad z trenerem Andrzejem Liczikiem

Źródło: Bokser.org, To Jest Boks, Janusz Pindera/Polsat Sport, redakcja

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-01-20, 18:25   #2 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Jak to bedzie na otwartym terenie, to nie wiem jak ta walka bedzie wygladac. W taka pogode ciezko sie lezy na kanapie, a oni wyjda na ring boksowac. Makabu fizycznie moze byc przystosowany do takiego klimatu, w koncu jest z Kongo, a wiadomo jak to jest z ewolucja. Jedyna szansa Cieslaka to szybki nokaut, bo raz ze klimat i kondycja siadzie, to Makabu do tego jest inteligentnym piesciarzem i boksersko na pewno lepszym od Polaka. No ale fizycznie go Michal moze zaskoczyc, ale z biegiem rund ta przewaga warunkow fizycznych bedzie juz coraz mniej widoczna.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-01-20, 19:05   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał robercik Zobacz post
Jak to bedzie na otwartym terenie, to nie wiem jak ta walka bedzie wygladac. W taka pogode ciezko sie lezy na kanapie, a oni wyjda na ring boksowac. Makabu fizycznie moze byc przystosowany do takiego klimatu, w koncu jest z Kongo, a wiadomo jak to jest z ewolucja. Jedyna szansa Cieslaka to szybki nokaut, bo raz ze klimat i kondycja siadzie, to Makabu do tego jest inteligentnym piesciarzem i boksersko na pewno lepszym od Polaka. No ale fizycznie go Michal moze zaskoczyc, ale z biegiem rund ta przewaga warunkow fizycznych bedzie juz coraz mniej widoczna.
Nie do końca łapię Twój tok myślenia. Zakładasz, że w zamkniętych obiektach w Kongo jest klimatyzacja? Myślę, że we wnętrzach jest jeszcze gorzej.

stare 26-01-20, 19:46   #4 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Nie do końca łapię Twój tok myślenia. Zakładasz, że w zamkniętych obiektach w Kongo jest klimatyzacja? Myślę, że we wnętrzach jest jeszcze gorzej.
Kinszasa to jest konkretne miasto, a nie jakas pustynia. Tam na pewno obiekty renomowane sa klimatyzowane. Poza tym sens mojej wypowiedzi dotyczyl czego innego.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-01-20, 19:57   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Trzech sędziów z Konga, dobre. Pewnie jeszcze dostali zapewnienie, że będą bardzo obiektywni.

Zastanawia mnie poza tym tok myślenia Babilońskiego, który twierdził, że im krócej będą w Kongo, tym lepiej. Przecież to mniej czasu na aklimatyzację. A może coś pominąłem?
Tejksio jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-01-20, 22:33   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Trzech sędziów z Konga, dobre. Pewnie jeszcze dostali zapewnienie, że będą bardzo obiektywni.

Zastanawia mnie poza tym tok myślenia Babilońskiego, który twierdził, że im krócej będą w Kongo, tym lepiej. Przecież to mniej czasu na aklimatyzację. A może coś pominąłem?
Babiloński mówił, że chcą ograniczyć ryzyko związane z uciążliwym klimatem i zakażeniami. Ebola, bakterie, te sprawy. Na pewno liczą na to, że walka nie będzie trwała pełen dystans.

stare 27-01-20, 01:58   #7 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post

Tutaj chodzi raczej o to że akli czasowa jest nie potrzebna bo miedzy Polską a Kongo nie ma różnicy z tego co patrzyłem.
Co do akli warunków klimatycznych to i tak nie ma szans , żeby sie przestawić do tych warunków nawet w tydzien czasu.
Chcieli lecie w środę ale ma byc w środę konfa prasowa w czwartek ważenie i piątek walka. To jest akurat dobre. Nawet bardzo różne warunki pogodowe nie osłabią Cie tak bardzo w ciagu 2 dni i mozna powiedzieć że wyjdzie na świeżości. Co akurat może byc dużym znakiem zapytania , bo co z tego że głowa Michała będzie chciała jak ciało będzie odmiennego zdania. Ciekawi mnie jak sobie poradzą z tym gorącym powietrzem które tam wdychasz. Szczególnie wieczorem gdy wiatr zanika i jest powietrze stoi. Makubu też tam sie nie przygotowuje tylko w Rumuni. Pewnie nie mieszka na codzien w Kongo/ buszu.
Kongo to infrastrukturalna pustynia. Sala klimatyzowana do walki? Raczej wątpię. W hotelach jest klima. Najlepsze że holele mają 5 * to i tak nie są to hotele największych marek. Najlepsze marki hotelowe nie pozwolą sobie na firmowanie tych miejsc w buszu swoją nazwą.
Jesli Michał do 3-4 rundy nie naruszy mocno Makubu lub go nie powali to będzie bardzo ciężko.
BezStraha jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-01-20, 07:25   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Chcieć można, tylko nie wiadomo czy organizm sprosta. Człowiek nie zdaje sobie sprawy co to jest tak duża różnica warunków klimatycznych dopóki się z tym nie zderzy.
Biały europejczyk potrafi w afryce zemdleć idąc lub nawet siedząc.

Boks na wysokich obrotach - współczuję Cieślakowi.
omen jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-01-20, 14:49   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał omen Zobacz post
Chcieć można, tylko nie wiadomo czy organizm sprosta. Człowiek nie zdaje sobie sprawy co to jest tak duża różnica warunków klimatycznych dopóki się z tym nie zderzy.
Biały europejczyk potrafi w afryce zemdleć idąc lub nawet siedząc.

Boks na wysokich obrotach - współczuję Cieślakowi.
idiotyczna decyzja sztabu cieslaka. i jeszcze ten tekst- ,,jestesmy przygotowani na kazde warunki''.

powinni conajmniej 2 tygodnie siedziec w kinszasie. obawy o choroby sa absurdalne, rownie dobrze moze dostac sraczki w polsce i sie odwodnic. albo przeziebic.

facet ponad miesiac siedzial w stanach, teraz 2 tygodnie w polsce a zaraz jedzie do kinszasy. to sie nie moze udac, zwlaszcza ze czeka bo wojna na wyniszczenie.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-01-20, 17:27   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał wariat3000 Zobacz post
idiotyczna decyzja sztabu cieslaka. i jeszcze ten tekst- ,,jestesmy przygotowani na kazde warunki''.

powinni conajmniej 2 tygodnie siedziec w kinszasie. obawy o choroby sa absurdalne, rownie dobrze moze dostac sraczki w polsce i sie odwodnic. albo przeziebic.

facet ponad miesiac siedzial w stanach, teraz 2 tygodnie w polsce a zaraz jedzie do kinszasy. to sie nie moze udac, zwlaszcza ze czeka bo wojna na wyniszczenie.
wiadomo, że ma być jak najtaniej...szanse sa nie wiem? 20? 30%? max na powrót z pasem wiec tniemy gdzie się da plus te puste kawałki o przygotowaniu na wszystkie warunki..przecież to nic nie kosztuje Szkoda tylko, że oszczedzaca się na aklimatyzacji...za to 7 Panów leci sobie na egoztyczny weekend..zapłaci i w papę dostanie ten 8 A jak poakzayły niedawne wydarzenia jak przyjdzie co do czego to nawet w cywilizowanej europie...nie zzrobia doslowanie nic ..gdy bedzie "gwałt" w ringu.

Oczywiście to nie wina Cieslaka jak to wszysko wyglada, chłopak dostał szanse i chce włączyć
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania