boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 24-01-20, 14:40   #1 (permalink)
champion

Nominowany 146 razy w 38 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Keith Connolly: Al nigdy nie stanie na drodze Kownackiego mogącego zdobyć tytuł

Adam Kownacki (20-0, 15 KO) zmierzy się 7 marca w brooklińskim Barclays Center w walce wieczoru z 36-letnim Robertem Heleniusem (29-3, 18 KO). Przemek Garczarczyk przeprowadził wywiad z prowadzącym "Babyface'a" Keithem Connollym, świeżo upieczonym Menedżerem Roku wybranym w głosowaniu Boxing Writers of America.

O początkach i etyce pracy

Od połowy lat osiemdziesiątych oglądałem Leonarda z Duranem, z Benitezem, ale mój tata zawsze chciał bym poznał historię tego sportu. Rozkładaliśmy w domu stary projektor, oglądaliśmy wspólnie czarno-białe walki z lat 50 i 60. Nigdy nie myślałem, nigdy nie planowałem, że będę w tym zawodzie. Po prostu się przydarzyło. Spotkałem Danny Jacobsa, kiedy był jeszcze nastolatkiem, zaczęliśmy wspólnie pracować, kiedy był amatorem. Po przejściu na zawodowstwo, poprosił mnie o pomoc. Wtedy nie myślałem zupełnie o tym, że to praca, która mnie w całości pochłonie. Przez lata pięściarzy, którzy szukali mojej pomocy przybywało, ale dopiero w ostatnich 2-3 latach znalazłem w sobie motywację, by podpisać kontrakty jeszcze z kilkoma zawodnikami, poświęcić się byciu managerem.

Kiedy spotykasz pięściarzy, często natychmiast wiesz, że nie mają wokół siebie nikogo, kto o nich naprawdę dba, widzisz jak są wykorzystywani. Staram się poświęcać im wiele czasu. Czasami moje zaangażowanie wykracza poza barierę tylko spotkań z klientem, którego interesy reprezentuję. Robi się związek emocjonalny, niektórzy stają się moimi przyjaciółmi. Tym bardziej walczę o to, by płacono im tyle, na ile zasługują. W wielu przypadkach tak niestety, nie jest.

O Adamie Kownackim

Nigdy nie słyszałem o nim złego słowa. Od nikogo. Nie był primadonną, kim to ja nie jestem. Zawsze byłem przekonany, że w tym sporcie nie ma nikogo z większym sercem i determinacją i że Adam ma jedną z najtwardszych szczęk w tym biznesie. To plus talent i zawziętość pomaga mu wygrywać większość walk. Od razu przypadliśmy sobie do gustu, teraz spotykamy się przynajmniej dwa razy w tygodniu na kawie, gadamy przez godzinę lub więcej. Przyznaję się - Adam, ponownie jak Danny, to przyjaciele. Nie z każdym mam taki kontakt jak z nimi, ale każdemu poświęcam ile tylko czasu mogę.

O pasie dla Kownackiego i Alu Haymonie

Gdyby Tyson Fury nie podpisał kontraktu na drugą walkę z Deontay’em Wilderem to już teraz, 22 lutego w Las Vegas Adam Kownacki biłby się o tytuł mistrza świata WBC. To fakt. Podobnie jak jest faktem, że w przypadku efektownego nokautu, zwycięstwa Wildera przez KO i możliwej decyzji Tysona stoczenia walki przygotowawczej przed trzecim pojedynkiem, rywalem Deontay’a latem lub wiosną będzie Adam. 100 procent, nie - tysiąc. Dlatego wygrana z Heleniusem jest koniecznością.

Oczywiście jest opcja numer 2: Top Rank Boba Aruma, czy Eddie Hearn i jego Matchroom Boxing - z każdym z nich mam bardzo dobre, długie kontakty i każdy z nich jest zainteresowany pokazaniem Adama. Uprzedzam pytanie: Al Haymon z którym razem pracujemy nie zablokuje Adama, gdyby miał walczyć o pas z kimś innym niż Wilder czy nawet stoczyć jedną czy dwie walki na stacji innej niż te współpracujące z Premier Boxing Champions. Mamy takie porozumienie: Al nigdy nie stanie na drodze Kownackiego mogącego zdobyć tytuł. Gdzie, na jakiej stacji, u kogo - to naprawdę nie ma znaczenia.

Całość

Źródło: Przemysław Garczarczyk/Polsat Sport

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania