boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 24-01-20, 13:33   #1 (permalink)
champion

Nominowany 146 razy w 38 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Kamil Łaszczyk: żadna praca nie hańbi

Kamil Łaszczyk (27-0, 9 KO) buduje od nowa swoją karierę. 29-latek wrócił na ring (trzy walki w 2019) i pracuje nad słabymi punktami z Piotrem Wilczewskim. Oto fragmenty wywiadu dla TVP Sport:

O początkach

Trenuję od osiemnastu lat. Pierwszy raz na trening zaprowadził mnie wujek. Po trzech dniach dostałem szansę pierwszego sparingu. Dostałem tęgie lanie od Roberta Wrońskiego, który trenował już rok. Strasznie mnie zlał. Na drugi dzień poszedłem do trenera, domagając się rewanżu. Nie mogłem uwierzyć, że dostałem aż takie lanie. To już pokazywało, że mam charakter do boksowania. Oczywiście skończyło się drugim laniem od Roberta, jeszcze mocniejszym niż za pierwszym razem ...

O pracy jako brukarz

Z brukiem do czynienia miałem już w wieku dwunastu lat. Mój tata pracuje jako brukarz, ma firmę. To jest naprawdę ciężka praca. Tym bardziej wtedy, kiedy chcesz pogodzić ją z treningami. Wystarczy sobie wyobrazić, że w ciągu dnia trzeba przerzucić parę ton kostki brukowej. Uważam jednak, że żadna praca nie hańbi. Co więcej, starałem się pracę wykorzystywać też w… boksie. To była forma przygotowania fizycznego. Mój tata ma silne ręce. Bije pięciokilowym młotkiem przez kilka godzin dziennie. Ja też to robiłem. Tak wyrabiałem sobie mocny nadgarstek, wzmacniałem przedramię [...].

O Farmerze i sparringpartnerach

Pamiętam, jak oglądałem pierwsze walki Farmera i mój ówczesny trener przekonywał, że nie bierzemy tego wyzwania, bo to niewygodny rywal. A ja, tradycyjnie w gorącej wodzie kąpany, od razu chciałem walczyć. Skoro mam być najlepszy na świecie, to muszę wygrywać z każdym! Przekonałem Mariusza Kołodzieja, który wtedy był moim promotorem i powalczyliśmy. Tevin Farmer to mańkut, niewygodny gość. Trzeba było wciągnąć go w swoją grę. Jego ciosy nie dochodziły, a ja dopiąłem swego. Obecnie Farmer poprawił ruchliwość i dużo więcej widzi. Nie zmienił się jednak, nadal boksuje z kontry.

Farmer jest dzisiaj kategorię wyżej. Z chęcią bym się jednak raz jeszcze zmierzył. Boksowałem z nim osiem rund i pamiętam, że do tej ostatniej wychodził już w takim stanie, jakby potrzebował butli z tlenem. Dużo ludzi twierdzi, że to nie jest ten sam Farmer co kiedyś. Ja się z tym w pełni zgadzam. Ale rozmawiasz też z innym Kamilem Łaszczykiem. Potrzebuję dwóch walk, żeby wejść na wysokie obroty. Pracuję nad poprawieniem precyzji ciosu. Mam też problem z dystansem, co pokazała moja ostatnia walka. Trenujemy mocno z Piotrkiem Wilczewskim. Przed tą cholerną, trzyletnią przerwą, byłem w bardzo dobrej formie. Kondycyjnie mogłem zajechać każdego. Trzeba mieć też rytm bokserski, żeby dobrze się czuć. W ciągu roku mogłem stoczyć sześć-siedem walk. Więcej widzisz, czujesz lepiej ring, nie ma problemu z dystansem. Co innego mieć też kilku sparingpartnerów. Zacząłem karierę w USA. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania to trampoliny boksu na świecie. Przykład, w mojej wadze było w USA 30-40 sparingpartnerów. W Polsce znajdzie się dwóch, góra trzech.

Cały tekst

Źródło: Maciej Piasecki/TVP Sport, foto: Maciej Kulczyński/PAP

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-01-20, 15:40   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Dobre. Niepokonany Łaszczyk ma walczyć u siebie z gościem o bilansie 4-2-1, ale nie bierzemy go, bo jest niewygodny. Jeżeli chłopak nic nie przekręcił, to pogratulować trenerowi ambicji.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania