boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 23-01-20, 02:10   #1 (permalink)
champion

Nominowany 27 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 3
Domyślnie Falstart Polaków w eliminacjach olimpijskich

Mateusz Masternak (91 kg) przegrał na punkty z Francuzem Paulem Ombą Biongolo w 1/8 finału turnieju bokserskiego w Sofii. Dla byłego zawodowego pięściarza jeszcze turnieje w Londynie i Paryżu, podczas których będzie mógł powalczyć o kwalifikację olimpijską do IO w Tokio 2020.

32-letni Masternak był zawodowym mistrzem Europy, ale postanowił wrócić do olimpijskiego pięściarstwa. Jego marzeniem jest zdobycie kwalifikacji, a później medalu olimpijskiego w Tokio. Aby zrealizować cele, musi w marcu w Londynie wywalczyć "bilet" do Japonii. Drugą szansą będą majowe kwalifikacje światowe w Paryżu.

W Sofii w pierwszym pojedynku nieznacznie uległ Biongolo. Dwóch sędziów przyznało zwycięstwo Polakowi, a trzech innych ogłosiło remis. I właśnie oni wskazali Francuza jako triumfatora tego pojedynku.

Porażki ponieśli także wszyscy inni polscy pięściarze, m.in. w 1/8 finału Damian Durkacz (63 kg) i Ryszard Lewicki (75 kg); pozostali w 1/16 finału. Do ćwierćfinału awansowały natomiast trzy podopieczne trenerki Karoliny Michalczuk: Sandra Kruk, Kinga Szlachcic (obie 57 kg) i Karolina Koszewska (69 kg). Kolejne walki stoczą w czwartek.

Żródło: PAP, fot. Krzysztof Świderski

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-01-20, 08:38   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Widać treningi w kadrze pod okiem trenera dały rezultaty Ciekawe czy w przypadku równych walk wszystkie rezultaty pójdą przeciwko byłym zawodowcom
Zmora jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-01-20, 10:18   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

to jest patologia z tym punktowaniem. biongolo nie wygral ani jednej rundy wg zadnego z sedziow :D

master wygral ta walke mimo brudnego boksu rywala, ktory swoja droga jest brazowym medalista europy.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-01-20, 12:45   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=DhzM...1cXz_rTm6dV8-Q

Tak koło 6 :30 jest walka Mastera.
Ciekawe po czym sędziowie uznali zwycięstwo Francuza pochodzącego z tratwy. Przecież to Master był bardziej aktywny ,on szedł do przodu , wywierał presję. Ciosów czystych było jak na lekarstwo. Do tego Francuz faulował i cały czas trzymał. Zabrali mu pkt. i mimo to wygrał. Sędzia w postaci małej szczupłej blondynki to też dramat, gówniane parytety czy dawanie szans. Ogólnie Master fajnie się nawet przestawił na amatorke jest żywy i wywiera presję , ale to był pokaz anty-boksu ze strony francuza. Chyba trochę złą mowe ciała ma Mateusz , zachowuje się jakby dostał i od razu podbiega żeby oddać i się zrewanżować. Nie widać dokładnie ciosów ake wydaję się ze ciosów czystych było bardzo mało.
BezStraha jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-01-20, 02:25   #5 (permalink)
bum

Domyślnie

Chociaż od zawsze jestem sporym fanem Mateusza to wydaje mi się jednak iż ten werdykt nie jest kontrowersyjny, slabo widać ta walkę co prawda ale w 2 i 3 rundzie nie wyglądało to korzystnie dla naszego reprezentanta. Francuz wydluzal swoie serie i byl szybszy uderzał góra- dół, pokazał też cwaniactwo ringowe. Myślę że na amatorce trzeba prac a nie liczyć na ładną technikę. Tu nie ma czasu sa tylko 3 rundy i trzeba zadawać ciosy
Bongo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-01-20, 07:01   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Szczęść Boże.
Żadnej z walk jeszcze nie miałem okazji zobaczyć ale rezultaty mnie zaskoczyły.Nie będę krył rozczarowania bo miałem swoich dwóch faworytów w osobach Masternaka i Łącza. Powyższe komentarze sugerujące,że Master był lepszy podniosły trochę mnie na duchu.Podobnie jest z Piotrkiem który boksował mimo kontuzji.Zaryzykował i zdecydował się na na start nawet mimo niekorzystnego wyniku.Takie doświadczenie jest bezcenne.Obserwuję Łącza od kilku lat na turniejach krajowych i twierdzę że chłopak ma to coś.Nokauty które widziałem sprawiają że wyobraźnia działa.Do bardzo silnego uderzenia dorzucićmy dobre ułożenie techniczne,fajny tajming i uwzględnijmy czas na dalszy rozwój(to jest teraz najważniejsze)a przyszłość jego zarysuje się Nam w jasnych barwach.
Julek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania