boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 16-01-20, 14:39   #1 (permalink)
champion

Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Vito Mielnicki Jr: nie chcę zadowalać się przeciętnością

Mieszka w nowojorskim Roseland, uczy się "na pełny etat" w West Essex High School. Jego dziadkowie pochodzili z Gdańska, ma też sycylijskie korzenie, wie, co to kapusta i pierogi. Bardzo utalentowany amator, członek kadry USA i czterokrotny zdobywca juniorskich "Złotych Rękawic". Najmłodszy w historii stanu New Jersey bokser, który został dopuszczony do profesjonalnych pojedynków.

Vito Mielnicki Junior (3-0, 3 KO) według Boxing Scene nie jest zwyczajnym nastolatkiem, ponieważ:

- boksuje już od siódmego roku życia
- był zbyt młody, żeby załapać się olimpijskiej ekipy USA w Tokio, z kolei olimpiada w 2024 roku była zbyt odległa czasowo, więc zdecydował się przejść na zawodowstwo
-stoczył już trzy profesjonalne walki, wszystkie wygrał błyskawicznie przed czasem. W pierwszej, w lipcu w Prudential Center, Vito pokonał Tamarcusa Smitha w zaledwie 76 sekund
- w ostatniego Sylwestra, w porze, kiedy przeciętny nastolatek szykował się na noworoczną bibę, Vito Junior miał normalne sparringi w gymie
- obraca się wśród najlepszych, długo podglądał w gymie Shakura Stevensona, a ostatnio również Juliana Williamsa
- jego karierą zajmują się ludzie znający ten biznes od podszewki: od menedżera Anthony Catanzaro, którego najsłynniejszym klientem jest Paul Malignaggi, po Ala Haymona, z którym niedawno młody Mielnicki podpisał umowę, nie mówiąc już o codziennym wsparciu ojca - wieloletniego szefa zajmującej się boksem zawodowym GH3 promotions

"White Magic" zdaje się być nad wyraz dojrzałym nastolatkiem. Zapytany o to, ile musi poświęcić dla boksu, odpowiedział:

Wiem, że to jest rodzaj poświęcenia, ale to jest to, co chcę robić, chcę być wybitny, nie zamierzam zadowalać się przeciętnością. Kiedy chodzę codziennie do gymu, mam w głowie, że nie robię tego tylko dla siebie. Jestem tu dla mamy, ojca i całej mojej rodziny. Widząc ich idących codziennie do roboty, marzę o tym, żeby nigdy już nie musieli pracować, to byłoby dla mnie absolutnie największe osiągnięcie.

W najbliższą sobotę walczący w wadze półśredniej nastolatek o polskich korzeniach stanie na ringu w Filadelfii twarzą w twarz z 27-letnim Prestonem Wilsonem (6-3, 4 KO). W walce wieczoru na gali transmitowanej przez telewizję FOX będzie bił się kolega Mielnickiego z gymu - mistrz WBA, IBF i IBO w wadze junior średniej Julian Williams, który będzie bronił tytułu z Dominikańczykiem Jeisonem Rosario. "J-Rock" nie ukrywa, że jego długofalowy cel to pierwsza pozycja w rankingu P4P.

Źródło: Boxing Scene, Mateusz Fudala/Twitter, PBC, Redakcja

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-01-20, 21:14   #2 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

z tej mąki będzie chleb
Kuba Rychlik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd