boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 14-01-20, 16:56   #1 (permalink)
champion

Nominowany 29 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 3
Domyślnie Kownacki: wiele razy mogłem machnąć ręką

Adam Kownacki (20-0, 15 KO) opowiedział Przemkowi Garczarczykowi o swoich początkach na ringach zawodowych. Z wywiadu wyłania się znany nam obraz kariery w USA, gdzie nikt nic nie daje, wszystko jest zorganizowane w oparciu o interes własny, a nagradzani są ci, pokonują kolejne przeszkody i wykazują się niezłomością.

Pierwsze walki to są dzwoniłem do promotorów lokalnych, prosiłem, żeby mi taką walkę dali. Pamiętam, pierwszy to był jakiś Irlandczyk z Yonkers, O’Shea chyba się nazywał. Powiedziałem: “Dajcie mi tą walkę, dużo wam biletów sprzedam”. Bracia, kuzyni mi pomagali sprzedać bilety. Było dobrze: przyszli kibice i piwa zabrakło na gali. Wszystko sprzedali. Dostałem 700 dolarów. Walka była w kasynie, więc od razu wszystko tam przegrałem, w tą samą noc. Miałem już wtedy pierwszego sponsora - “Dunnes Polemost” na Greenpoincie. Kupiłem sobie w sklepie spodenki Everlasta, poszedłem, żeby mi naszyli nazwę sponsora. Tak się zaczęła moja historia.

Dorabiałem na bramkach, zarabiałem 3-4 stówki, dorabiając na boku, ale mieszkałem wtedy z rodzicami, którzy wierzyli w mój talent, dali dach nad głową i jedzenie. Dla chłopaka, który miał 19 lat, to były jakieś pieniądze. Była opcja podpisania kontraktu z Lou DiBellą, który zaoferował mi kontrakt. Chciał dać managera, który mi będzie płacił dobrą tygodniówkę. Albo była opcja, żeby tą drogą iść samemu. Nie chciałem, żeby od kogoś zależała moja kariera. Niby kontrakt na trzy lata, później jakieś przedłużenia i się robi z trzech lat 15. To były czasy, kiedy DiBella nie był dużym promotorem, liczyli się Top Rank Aruma i Golden Boy De La Hoyi. Ich brałem pod uwagę. Pamiętam, jak usiedliśmy z rodziną, bracia, kuzyni, i zrobiliśmy głosowanie co dalej robić. Każdy miał jeden głos. Na końcu się okazało, że to mój miał zdecydować. Postanowiłem, że pójdę sam [...]

Tak naprawdę to solidny zarobek był po raz pierwszy za walkę ze Szpilką. Poczułem, że to są jakieś pieniądze, można było zacząć spłacać długi, karty kredytowe. Za Iago Kiladze było OK, ale mniej niż za Szpilę, później kontrakt managerski z Keithem Connolly. Też przełomowa sprawa - nie ma lepszego niż Keith, nikt nie da lepiej o pięściarzy. Do tego nie bierze dużo, bo jak słyszę, ile zabierają kolegom managerowie czy pseudo-managerowie, którzy podają się za promotorów - to okropne, nieuczciwe. Boks jest skomplikowany, charakter trzeba mieć, zanim jeszcze wyjdziesz na ring. Wiele razy mogłem machnąć ręką. Nigdy tego nie zrobiłem, choć gwarancji tego, gdzie jestem dziś, nie miałem żadnych.

Przypomnijmy, że ekipa Kownackiego jest na ostatniej prostej negocjacji z 36-letnim Szwedem Robertem Heleniusem (29-3, 18 KO), czym głęboko zniesmaczony jest typowany wcześniej na rywala "Babyface'a" Dominic Breazeale. "Trouble" opublikował na swoim Instagramie zdjęcie... kaczora, które ma symbolizować strach Polaka przed taką konfrontacją.

Wyraz twarzy Adama Kownackiego, kiedy przychodzi do podpisania umowy na walkę ze mną. Teraz chce walczyć z rozbitym facetem, zamiast dać fanom ciężką walkę i walczyć ze mną. Śmiało, uzupełnij swój rekord i bądź bezpieczny, jednak w pewnym momencie będziesz musiał walczyć. A ja pozostanę w treningu i będę nadal szukał najlepszych walk dla fanów - napisał pod kaczym zdjęciem niezadowolony Amerykanin.

Cały wywiad

Źródło: Przemek Garczarczyk/Polsat Sport, Sportowe Fakty

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-01-20, 17:02   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Szparkooki Kownacki powiedzial, ze najlepszymi promotorami byli Top Ranks i MAyweather promotions, a jajcarczyk zamienil na Golden boy....oczywiscie Kownacki gowno wiedzial, bo Mayweather promotions nigdy nie mialo swojego dobrego show, zawsze byli doszywka do gal mayweathera, a za nic nie odpowiadali.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-01-20, 18:30   #3 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Helenius moze sie okazac dla Kownackiego tak samo trudnym rywalem jak Martin. Wydaje mi sie, ze przebieg zalezalby od kondycji Heleniusa. On umie boksowac i z Teperem bylo to widac. Moze byc tez tak, ze dzieki warunkom fizycznym i nienajgorsza praca nog Heleniusa, Fin moglby okazac sie szybszy od Kownackiego, co w polaczeniu z jego kontrami, moglby sie okazac destrukcyjny dla Polaka. Kownacki ma mocna szczeke, ale jakby Heleniusowi wchodzily jego firmowe ciosy, to nie wiadomo jakby Adam na to reagowal. Szczerze to wolalbym obejrzec Adama wlasnie z Heleniusem niz z Breazealem, bardziej mnie ciekawi to polaczenie stylow. Wiadomo, moze byc tak, ze Adam sie przejedzie po Heleniusie tak jak po Washingtonie, no ale scenariusz gdzie Kownacki zbiera baty, bo bedzie pasowal stylowo Heleniusowi, jest dla mnie rownie prawdopodobny.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-01-20, 19:38   #4 (permalink)
bum

Domyślnie

Zdecydowanie najlepsze walki dla fanow to te które Breazeale konczy na dechach w 1 rundzie.
Helenius miałby bić Kownackiego? naprawdę w to wierzysz?
Bongo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-01-20, 20:15   #5 (permalink)
V.I.P

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bongo Zobacz post
Helenius miałby bić Kownackiego? naprawdę w to wierzysz?
Przed Martinem i Arreola tez dostawalem takie pytania.

stare 16-01-20, 01:39   #6 (permalink)
contender

Domyślnie

Moim zdaniem Helenius łatwiejszym rywalem niż Breazeale.Kownacki jest otwarty w ataku i może być niespodzianka jak Go Fin skontruje a ma czym uderzyć.
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-01-20, 13:30   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

a mógł machnąć*ręką na to wszystko i byśmy teraz byli w ciemnej dupie hehe
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-01-20, 13:30   #8 (permalink)
V.I.P

Domyślnie

Tak szczerze piszac, z Heleniusem z formy z walki z Whytem i z kondycja na 12 rund nie widzialbym Adama w roli faworyta.

stare 16-01-20, 13:40   #9 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał robercik Zobacz post
Tak szczerze piszac, z Heleniusem z formy z walki z Whytem i z kondycja na 12 rund nie widzialbym Adama w roli faworyta.
Przeciez Helenius wygladal tam jak totalny shit, po paru niezlych rundach, reszte walki spierdalał od jakichkolwiek konfrontacji z Whyte'em. Nie wiem o czym mowa Robert

Zauwazylem, ze w temacie Adama ostatnio pojawily sie bardzo skrajne opinie, od takich, ze ma szanse na MŚ w walce z Wilder'em, po takie, ze to totalny amator, nie pokonal tak naprawde nikogo i zaraz wylozy sie na byle leszczu. Ciekawe zjawisko
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-01-20, 14:02   #10 (permalink)
champion

Nominowany 29 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rockefeller Zobacz post
Zauwazylem, ze w temacie Adama ostatnio pojawily sie bardzo skrajne opinie, od takich, ze ma szanse na MŚ w walce z Wilder'em, po takie, ze to totalny amator, nie pokonal tak naprawde nikogo i zaraz wylozy sie na byle leszczu. Ciekawe zjawisko
Ciekawa uwaga, to w sumie można rozciągnąć na większość forumowych dyskusji A już sprawdzalność wszelkich prognoz ludzi, którzy naprawdę sporo wiedzą o boksie, to całe osobne zjawisko.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania