boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-01-20, 14:10   #1 (permalink)
champion

Nominowany 146 razy w 38 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Maciej Sulęcki: celujemy w Stany Zjednoczone

Maciej Sulęcki (28-2, 11 KO) wraca do treningów i jest pełen optymizmu. Planuje iść drogą Adama Kownackiego w USA. Oczywiście, nie wszystko jest zależne od niego, Sulęcki nie jest też jak "Babyface" dla Amerykanów i Polonii swojakiem. Ma jednak też poważne zalety: pokazał się już w USA z niezłej strony, daje się lubić i co najważniejsze: ma duże umiejętności. Co bardzo cenne, jest też otwarty na zmiany - nadal nie odrzuca możliwości walczenia w wadze junior średniej, choć w wyższej kategorii ma być może więcej szans: Gołowkin powoli odchodzi z placu boju, Saul Alvarez będzie próbował nowych wyzwań, czołówka middleweight jest też średnio nieco bardziej zaawansowana wiekowo niż junior średnia.

Oto fragmenty rozmowy z komentatorem TVP Sport Piotrem Jagiełłą.

Piotr Jagiełło: Stare rany wydają się zaleczone. W końcu dobre wiadomości?

Maciej Sulęcki: W czwartek zdjęto mi gips i wyciągnięto z ręki druty. Powoli zaczynam się ruszać, a wkrótce planuje wyjazd na dwutygodniowy obóz do Karpacza. Byłby ze mną oczywiście trener Piotr Wilczewski. Muszę wcześniej przejść rehabilitację i słuchać się zaleceń lekarza. Po rozmowie z doktorem wiem, że muszę się jeszcze na chwilę wstrzymać.

Problemy z prawą ręką były dość skomplikowane...

Miałem problem z kośćmi, ścięgnami i więzadłami. Naruszona była kość łódeczkowata i księżycowatą, dodatkowo były zerwane ścięgna. To wszystko było bardzo czasochłonne. Lekarz, nie do końca wiem dlaczego, potrzebował dwóch zabiegów, by się tym kompleksowo zająć. [...]

Jaki kierunek chciałbyś obrać w takim razie na ten rok? Powrót w Polsce czy pozostanie na amerykańskim ringu?

Rozmawiałem z promotorem, cały czas celujemy w Stany Zjednoczone. Zaproponowałem panu Andrzejowi Wasilewskiemu, byśmy poszli śladem Adama Kownackiego, który zyskuje coraz większą rzeszę kibiców. Boksuje cały czas w jednej hali na nowojorskim Brooklynie. Fajnie by było też podjąć taką próbę, chociażby w hali Prudential Center, gdzie przez lata boksował Tomek Adamek. Tam jest głód boksu. Mogę zejść do kategorii junior średniej, jeśli pojawi się taka wizja. Chciałbym, by moja kariera była prowadzona podobnie do Kownackiego. Jestem w stanie się poświęcić i wyjechać do Stanów Zjednoczonych.

Wciąż czekamy na zawodowego mistrza świata. Jesteś w grupie pościgowej z Adamem Kownackim, Krzysztofem Głowackim, Michałem Cieślakiem i Kamilem Szeremetą. Nie masz wrażenia, że jesteście ostatnim bastionem polskiego pięściarstwa?

Dla całej tej grupy zostało jeszcze pięć-sześć lat walki. Wierzę, że jestem w szczytowej formie. Nie odczuwam jednak żadnej presji, nie chcę wbijać sobie za dużo do głowy. W pewnym momencie brałem życie zbyt poważnie i wyszło mi to wszystko bokiem. Na pewno nie widać wielu młodych, którzy mogliby nas zastąpić i boksować na wysokim poziomie. Wśród tych rokujących są na pewno Kamil Bednarek, Paweł Stępień i rzecz jasna Fiodor Czerkaszyn. Dziwnie się słucha tego, że jesteśmy "ostatnim bastionem", ale szczególnie rocznik 1989 jest bardzo mocny. Czekam, by Adaś Kownacki otrzymał w końcu szansę pojedynku z Deontayem Wilderem. Liczę również, że Michał Cieślak ostatecznie zaboksuje z Ilungą Makabu 25 stycznia w Afryce, bo ma możliwości, by go pokonać.

Cała rozmowa

Źródło: Piotr Jagiełło/TVP Sport

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-20, 18:46   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Z tego co powiedział Maciej, to z tą ręką nie jest najlepiej :/ Przede wszystkim musi być zdrowy i stoczyć ze 4 walki w przeciągu dwunastu miesięcy z zawodnikami średniej klasy, następnie próbować kolejny raz zaatakować czołówkę. Nie podoba mi się mała aktywność naszych rodaków po porażkach, nie rozumiem czym miałoby to służyć? To jakiś dziwny trend. Ostatnim zawodnikiem, który próbował szybko wejść na szczyt po sromotnej porażce był nasz Tomek Adamek. Fajnym przykładem są też Joseph Parker i Andy Ruiz Jr, którzy walczyli o wacat a to dzięki dużej aktywności, po której szybko wspięli się w rankingu.
Bysiorek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-20, 06:39   #3 (permalink)
challenger

Domyślnie

Sulęcki już dał popis z Andrade w USA.Jr.Średnia?Z kim?
Mr.KO jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-20, 12:07   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bysiorek Zobacz post
Z tego co powiedział Maciej, to z tą ręką nie jest najlepiej :/ Przede wszystkim musi być zdrowy i stoczyć ze 4 walki w przeciągu dwunastu miesięcy z zawodnikami średniej klasy, następnie próbować kolejny raz zaatakować czołówkę. Nie podoba mi się mała aktywność naszych rodaków po porażkach, nie rozumiem czym miałoby to służyć? To jakiś dziwny trend. Ostatnim zawodnikiem, który próbował szybko wejść na szczyt po sromotnej porażce był nasz Tomek Adamek. Fajnym przykładem są też Joseph Parker i Andy Ruiz Jr, którzy walczyli o wacat a to dzięki dużej aktywności, po której szybko wspięli się w rankingu.
Charr nie walczy od 2 lat i wciąż przy wakacie on jest pierwszy-drugi.
Bakole walczy od porażki z Hunterem 4 w roku. Do tego 3 walki w 2 miesiące ostatnio. I co...ma pas Miedzynarodowego Mistrza Polski Takie operację to znaczy że nie wszystko było ok z dłonią. To nie bark, biodro, kolano czy sledziona. Często bokserzy sie mocno ekspoloatuja aby osiągnąć jakiś cel sportowy czy finansowy , a po tym dopiero mają czas i pieniądze na leczenie regeneracje czy odpoczynek.

Cytat:
Napisał Mr.KO Zobacz post
Sulęcki już dał popis z Andrade w USA.Jr.Średnia?Z kim?
To że Andrade go ośmieszył to nie znaczy że każdy jest takim niewygodnym mankutem jak on. To jest ewenement może na miarę Roy j.j. .Nie mówię może o talencie ale niekonwencjonalnym stylu. Myślę że Sulecki jeszcze do tej pory jest w szoku i rozgrywa tą walkę w myślach pisząc różne scenariusze swoich zachowań na przykładzie poziomu i taktyki jaką zaprezentował Andrade.
Jak dłoń w porządku będzie po takich operacjach to wierzę że jeszcze trochę Maciek poboksuje. Klasa bokserów miedzy średnią a j.średnia jest znaczącą.
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-01-20, 00:35   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Z czołówką bez szans, ale jeśli obije ze dwóch średniaków to pewnie znowu dostanie większą walkę i jak się domyślam znowu nie podejmie ryzyka i wyjdzie tylko po pieniążki, by bezpiecznie przegrać.
Pierwszy_i_ostatni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania