boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-01-20, 19:17   #41 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
to dobrze bo Helenius kiepsko się ostatnio prezentuje w ringu. Fin jest duży, ma dobry rekord, wygląda poważnie ale jest relatywnie bezpieczny. Adamowi potrzeba bezpiecznych wyjść. On w każdej walce mnóstwo przyjmuje.
Ale pisałeś, że walka z Heleniusem może być korzystniejsza niż z Breazeale'em. A ja przedstawiam argumenty, że jest gorsza zarówno pod względem sportowym, jak i marketingowym. Dlatego traktuję to tylko i wyłącznie jako podtrzymanie aktywności, a to w mojej ocenie trochę zbyt minimalistyczne podejście.

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-20, 20:23   #42 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Ale pisałeś, że walka z Heleniusem może być korzystniejsza niż z Breazeale'em. A ja przedstawiam argumentu, że jest gorsza zarówno pod względem sportowym, jak i marketingowym. Dlatego traktuję to tylko i wyłącznie jako podtrzymanie aktywności, a to w mojej ocenie trochę zbyt minimalistyczne podejście.
wszystko zależy od oczekiwań. Walka z Breazelem nie przybliży go do walki z Wilderem bardziej niż obicie Heleniusa, jest duzo bardziej ryzykowna, prawdopodobnie zabierze mu dużo więcej zdrowia. Jako kibic Breazele jest faktycznieciekawszy ale z pkt widzenia kariery Adama takie walki mogą mu ją zniszczyc. Przecież walka z Arreolą była b cieżka, Kownacki jest w takim momencie kariery że zbytnie ryzyko to dla niego bezsens. Zobacz z kim walczył Adamek po Arreoli.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-20, 22:16   #43 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Breazeale się wkurzył, że jednak rywalem będzie raczej Helenius:
https://www.instagram.com/p/B7RE63SFwZb/
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-01-20, 17:41   #44 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
wszystko zależy od oczekiwań. Walka z Breazelem nie przybliży go do walki z Wilderem bardziej niż obicie Heleniusa, jest duzo bardziej ryzykowna, prawdopodobnie zabierze mu dużo więcej zdrowia. Jako kibic Breazele jest faktycznieciekawszy ale z pkt widzenia kariery Adama takie walki mogą mu ją zniszczyc. Przecież walka z Arreolą była b cieżka, Kownacki jest w takim momencie kariery że zbytnie ryzyko to dla niego bezsens. Zobacz z kim walczył Adamek po Arreoli.
Oczywiście, że przybliży go bardziej. Kownacki pokonał już Szpilkę i Washingtona w dużo lepszym stylu niż Wilder. Załatwienie Breazeale'a byłoby już bardzo jasnym sygnałem: Ja też tak umiem, teraz my się sprawdźmy. Poza tym Trouble jest kojarzony w USA i na Brooklynie, a Heleniusa znają zapewne tylko najzagorzalsi fani w Stanach.

Jest jeszcze jeden aspekt. Jest duża szansa, że wybitka z Breazeale'em skończy się szybko. Helenius jest twardy i ma inny styl, mogłoby to trochę potrwać. Wbrew pozorom opcja nr jeden nie musi być wcale lepsza.

stare 14-01-20, 17:50   #45 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Oczywiście, że przybliży go bardziej. Kownacki pokonał już Szpilkę i Washingtona w dużo lepszym stylu niż Wilder. Załatwienie Breazeale'a byłoby już bardzo jasnym sygnałem: Ja też tak umiem, teraz my się sprawdźmy.
Kownacki i Wilder boksuja dla Haymona, wiec raczej zadnej roznicy nie ma dla Haymona, czy Kownacki zawalczy z tym czy innym, bo i tak Adam dostanie walke z Wilderem w dogodnym dla Wildera momencie. Nawet nie wiem czy promotorom bedzie sie oplacac zeby wystawiac Adama na Wildera. Przeciez za chwile moze byc mandatory, albo wyznaczony do eliminatorow w pozostalych 3 federacjach. W WBA jest 4 za Bryanem i Usykiem, w IBF 3 za Pulewem i w WBO 3 za Usykiem i Parkerem. Usyk pewnie zaboksuje o pas z Parkerem, a Pulew za niedlugo z Joshua. Z kolei Wilder byc moze stoczy 2 walki z Furym, a potem ciezko sie bedzie wykrecic od mandatory z Whyte'm.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-01-20, 16:28   #46 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał robercik Zobacz post
Kownacki i Wilder boksuja dla Haymona, wiec raczej zadnej roznicy nie ma dla Haymona, czy Kownacki zawalczy z tym czy innym, bo i tak Adam dostanie walke z Wilderem w dogodnym dla Wildera momencie. Nawet nie wiem czy promotorom bedzie sie oplacac zeby wystawiac Adama na Wildera. Przeciez za chwile moze byc mandatory, albo wyznaczony do eliminatorow w pozostalych 3 federacjach. W WBA jest 4 za Bryanem i Usykiem, w IBF 3 za Pulewem i w WBO 3 za Usykiem i Parkerem. Usyk pewnie zaboksuje o pas z Parkerem, a Pulew za niedlugo z Joshua. Z kolei Wilder byc moze stoczy 2 walki z Furym, a potem ciezko sie bedzie wykrecic od mandatory z Whyte'm.
Zawsze jest opcja, że Kownacki uprze się na Wildera. Gdyby pokonał Breazeale'a miałby jeszcze mocniejszą pozycję żeby się dopominać takiej walki. Poza tym jak napisałem, Trouble jest w miarę rozpoznawalny w Stanach, Helenius wcale. Więc bilans zysków i strat jest korzystniejszy w przypadku pojedynku z Breazeale'em nawet bez opcji wilderowej.

stare 16-01-20, 16:34   #47 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Zawsze jest opcja, że Kownacki uprze się na Wildera. Gdyby pokonał Breazeale'a miałby jeszcze mocniejszą pozycję żeby się dopominać takiej walki. Poza tym jak napisałem, Trouble jest w miarę rozpoznawalny w Stanach, Helenius wcale. Więc bilans zysków i strat jest korzystniejszy w przypadku pojedynku z Breazeale'em nawet bez opcji wilderowej.
Kownacki nie ma nic do gadania, uprzec to on sie moze tylko na zlosc z coraz wiekszym sadłem.

Bedzie walczyl z kim mu dadza.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-01-20, 19:14   #48 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubakj Zobacz post
Kownacki nie ma nic do gadania, uprzec to on sie moze tylko na zlosc z coraz wiekszym sadłem.

Bedzie walczyl z kim mu dadza.
dokładnie. Zresztą już przykład Whyte pokazuje, że zasugi nie mają większego znaczenia w tym biznesie. Adam jest w gronie pretendentów, klasyfikowany we wszystkich rankingach, teraz te pozycję musi utrzymac i robić szum. Ma za sobą Polonie, jest niepokonany, boksuje widowiskowo. W czymmu pomoże Brazele którego Wilder zdekapitował? Helenius to bezpieczniejsza opcja. większa szansa na efektowną czasówkę.. wiem że to głupie ale wbrew pozorom walka z Washingtonem dużo bardziej przybliżyła Adama do Wildera niż walka z Martinem. Helenius zapowiada sie na powtórkę z Wahsingtona, Breazela prędzej na Martina.
Jest jeszcze kwestia finansowa którą z pkt widzenia kibica pomijamy - i słusznie - ale dla teamu Kownackiego może być zasadnicza. Nie wiadomo ile dostanie za Breazele, ile za Heleniusa. Ale jeżeli to są porównywalne kwoty to pamiętajmy, że boks jest zawodem Adama. I ciężko oczekiwać aby wybrał bardziej ambitną ale duzo trudniejszą i niebezpieczniejszą pracą od teoretycznie dużo łatwiejszej
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-01-20, 13:42   #49 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

https://www.barclayscenter.com/event...enius-20200307
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-01-20, 17:27   #50 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
dokładnie. Zresztą już przykład Whyte pokazuje, że zasugi nie mają większego znaczenia w tym biznesie. Adam jest w gronie pretendentów, klasyfikowany we wszystkich rankingach, teraz te pozycję musi utrzymac i robić szum. Ma za sobą Polonie, jest niepokonany, boksuje widowiskowo. W czymmu pomoże Brazele którego Wilder zdekapitował? Helenius to bezpieczniejsza opcja. większa szansa na efektowną czasówkę.. wiem że to głupie ale wbrew pozorom walka z Washingtonem dużo bardziej przybliżyła Adama do Wildera niż walka z Martinem. Helenius zapowiada sie na powtórkę z Wahsingtona, Breazela prędzej na Martina.
Jest jeszcze kwestia finansowa którą z pkt widzenia kibica pomijamy - i słusznie - ale dla teamu Kownackiego może być zasadnicza. Nie wiadomo ile dostanie za Breazele, ile za Heleniusa. Ale jeżeli to są porównywalne kwoty to pamiętajmy, że boks jest zawodem Adama. I ciężko oczekiwać aby wybrał bardziej ambitną ale duzo trudniejszą i niebezpieczniejszą pracą od teoretycznie dużo łatwiejszej
Tu bym polemizował. Co prawda Helenius przegrywał ostatnio przed czasem, ale nigdy nie miał w zwyczaju szybko kłaść się na dechy. Poza tym to nie ten styl, on nie będzie szukał wojny. Pozostaje kwestia motywacji. A pojedynek z Breazealem mógłby być podobny do tego, co zaprezentował z nim Ugonoh. To była bezwzględna wojenka na zasadzie kto kogo pierwszy.

Fin jako przeciwnik dla Kownackiego to nie jest dramat, ale już Arreola był tutaj (i nie tylko) ostro krytykowany. Nagle Helenius jest OK, a widzę, że coraz więcej osób nie ma nic przeciwko, żeby kolejny przeciwnik był z tej samej półki. Takie holowanie raczej nie wpływa zbyt dobrze na motywację, bo człowiek może popaść w złudny komfort. Szczególnie Polak, który średnio umie się opierać wygodnictwu. Sytuację rozumiem, ale podejście "byle ta walka w końcu przyszła, nieważne kiedy" mnie nie przekonuje.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania