stare 05-01-20, 12:35   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Jean Pascal: Ja nie odmawiam walk!

Jean Pascal (35-6-1, 20 KO) ma za sobą bardzo udany rok. Po powrocie z chwilowej emerytury, na którą udał się w grudniu 2017 roku po znokautowaniu Ahmed Elbiali'ego, wydawało się, że były mistrz świata nie będzie już zdolny do toczenia walk na najwyższym poziomie. Zaczęło się od "freak fightu" z Steve Bossem (1-1, 1 KO), znanym w Kanadzie zawodnikiem MMA oraz... hokeistą. Walkę wygrał oczywiście doświadczony Pascal, jednak sam fakt uczestnictwa w tego typu wydarzeniu sugerował, że jego kariera nie jest już poważna. Następnie dostał szansę walki z Dimitrijem Biwołem o pas WBA i został w tej walce zdeklasowany, przegrywając na punkty po 12 rundach. Po tej walce Pascal pauzował kolejne 10 miesięcy.

Nadszedł rok 2019 i propozycja walki z niepokonanym Marcusem Browne o tymczasowy pas WBA oraz WBC Silver. Potężnie bijący Amerykanin był zdecydowanym faworytem, w ostatnich walkach pokonywał mocnego Badou Jack'a, Sean Monaghana czy Radivoje Kalajdzicia. Nie wiadomo czy Browne zlekceważył Pascala czy Kanadyjczyk wyszedł w tak wspaniałej dyspozycji. Walka toczyła się pod dyktando byłego mistrza, który nie dawał się trafiać i skutecznie rozbijał faworyzowanego siłacza z sąsiedniego kraju. Po kontuzji Browna sędziowie podsumowali karty punktowe po ośmiu rundach i jednogłośnie orzekli na korzyść Pascala, który zanotował pierwsze bardzo wartościowe zwycięstwo w karierze od czasu pokonania Luciana Bute przed pięcioma laty.

Przed tygodniem, w ostatniej dużej gali roku 2019, Pascal zmierzył się z młodszym o rok Szwedem Badou Jackiem. W stawce były oba tytuły wywalczone kilka miesięcy wcześniej z Marcusem Browne. Tym razem walka nie była tak łatwa jak z Amerykaninem, zwłaszcza, że pod koniec widać było braki kondycyjne Kanadyjczyka. Podczas walki było dużo wymian w półdystansie, a w nich Pascal czuł się jak ryba w wodzie, czego skutkiem była sytuacja czwartej rudnzie, kiedy to posłał rywala na deski prawym overhandem. W ostatniej rundzie to waleczny Szwed przewrócił Pascala, jednak wygrana 10:8 ostatnia runda pozwoliła jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Wszyscy sędziowie punktowali walkę w stosunku 114:112, przy czym tylko jeden na korzyść pretendenta, a dwaj pozostali widzieli przewagę Pascala.

Mamy rok 2020 i Pascal jest gotowy na kolejne wielkie walki, a trzeba przyznać że dywizja półciężka jest obecnie bardzo mocno obsadzona.

- Zamierzam usiąść wspólnie z moim doradcą, Gregiem Leonem, oraz moim trenerem Stéphan Larouche. Podyskutujemy o tym co będzie dla mnie najlepsze ale jak dobrze wiecie - ja nie odmawiam walk - powiedział Pascal w rozmowie z Montreal Journal - Pamiętajcie jednak, że w ostatniej walce mieliśmy dwanaście rund twardego boksu. Nie jestem już dwudziestolatkiem, mam zmarszczki na twarzy. Na salę wrócę za miesiąc ale odpocznę przez kilka miesięcy od walk, minimum cztery muszą minąć zanim zaakceptuję kolejną ofertę - podsumował 38-letni Kanadyjczyk.

Jean Pascal to były mistrz świata WBC (2009-2011), IBO i The Ring (2010-2011) w kategorii półciężkiej.

Źródło: Redakcja, Montreal Journal

Roman Wojewoda jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-20, 16:05   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Co jak co, ale Pascal jest ostatnim, który unika wyzwań. Bardzo go za to szanuję, taka postawa to dzisiaj rzadkość.

Browne moim zdaniem wyszedł nieco zbyt pewny siebie, przekonany, że akcja z Kalajdziciem to był słabszy dzień. Nie wyciągnął wniosków. A Kanadyjczyk po prostu dobrze się przygotował, jak zawsze. Doświadczenie też pomogło. Gwoli ścisłości chcę dodać, że walka trwała 8 rund, bo Browne złapał kontuzję po zderzeniu głowami.

Generalnie walki Pascala dobrze się ogląda, bo facet się nie oszczędza. Życzę mu powodzenia, ale nie chciałbym żeby wychodził do Beterbijewa.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-20, 16:08   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Browne moim zdaniem wyszedł nieco zbyt pewny siebie, przekonany, że akcja z Kalajdziciem to był słabszy dzień. Nie wyciągnął wniosków. A Kanadyjczyk po prostu dobrze się przygotował, jak zawsze. Doświadczeniem też pomogło. Gwoli ścisłości chcę dodać, że walka trwała 8 rund, bo Browne złapał kontuzję po zderzeniu głowami.
Słusznie! Poprawione.

Pascal to twardziel, naprawdę go szanuję bo sam zdążyłem go już w swojej głowie skreślić a on powstał jak feniks z popiołów.
Roman Wojewoda jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-20, 22:26   #4 (permalink)
champion

Nominowany 13 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Walka była tak bliska, że spokojnie mogła pójść na konto Jacka. Ale Pascal to kozak - fakt.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania