boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 05-01-20, 10:46   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Włodarczyk: W życiu trzeba być skurczybykiem

Dwukrotny mistrz świata i polski pięściarz dekady. Od pięciu lat jednak bez korony. Krzysztof Włodarczyk wierzy, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W boksie i w życiu. Ma już 38 lat, zmaga się z kilkoma kontuzjami, większość z jego ostatnich rywali nie stanowiła sportowych wyzwań. Ale wierzy. I nie można tej wiary przekreślać. Zwłaszcza, że „Diablo” wciąż bije mocno, a od niedawna płynie po spokojnym morzu. Deklaruje, że poukładał sprawy prywatne. A przecież to one były często determinantem jego słabszej postawy w ringu.

Krzysztof Włodarczyk: Dzisiaj ludzi trzeba zachęcać do boksu. Ktoś musi przyjechać i im ten boks pokazać. Nie są to duże pieniądze. Jakiś czas temu prowadziłem trening w Działdowie i były tam dosłownie 4 osoby, którymi można by się było zająć. Na 30, może 40. Wiadomo, że większość tych ludzi trenowała, żeby po prostu się poruszać. Ale problem jest szerszy, nie ma kolejnych narybków, które mogłyby tę dyscyplinę dalej prowadzić. Ludzie chcą za szybko mieć z tego profity, chcą, żeby od razu im płacić, najpierw chcą być znani i popularni, zapominają o ogromnym wysiłku. A żeby coś osiągnąć, potrzeba cierpliwości.

Hubert Kęska: Ty kiedy zacząłeś zarabiać na boksie?

Pierwsze stypendium dostałem po dwóch latach, kiedy zdobyłem mistrza Polski. Puchar Polski, a potem mistrza. Dostawałem 200 albo 300 złotych. Nie co miesiąc, ale co jakiś czas, taka pomoc doraźna. To były niesamowite czasy. Bo nikt wtedy nie widział w tym pieniędzy. Tylko widział chęć boksowania, wygrywania, zdobywania trofeów. Potem to było w granicach 600-800 zł. A jak już miałem 19 lat, pamiętam, tysiąc.

Walcząc ze Stevem Cunninghamem miałeś 25 lat. Jesteś najmłodszym polskim zawodowym mistrzem świata w historii. Dzisiaj wydaje się to nieosiągalne dla któregokolwiek z naszych młodych zawodników.

Obserwowałeś wtedy Cunninghama, cofnąłeś się do tamtych czasów? Pamiętasz, z kim miał walkę przede mną? Z Guillermo Jonesem.

Tym samym, który pokonał później Lebiediwewa.

Obił go jak gruszkę! Niesamowicie dobry zawodnik. A Steve Cunningham wygrał z nim przed naszą walką. I zobacz jak boksował! Potem zgnoił Hucka. Miał ciężką walkę, ale wygrał przed czasem. Cunningham był wtedy, moim zdaniem, najlepszy na świecie. Miał niesamowicie długie ręce. Tam gdzie kończą się moje palce, miał pięść. Ja mam około 191 cm rozstawu rąk, on ponad dwa metry.

Jak oceniasz swój bokserski czas po Drozdzie?

Trochę źle. I właśnie tu mogę mieć pretensje do Andrzeja Wasilewskiego, bo trzymał mnie rok i osiem miesięcy, nie dawał mi walk. To było dla mnie może nie traumą, ale powodowało mocne wkurzenie. Każdy z moich bliskich miał wtedy do niego pretensje. Dlaczego nie boksuje? Bo co, bo nie wyszedł do ringu, bo był chory? I za to się karze człowieka?

Ja odbierałem to albo jako karę, albo jako oczekiwanie na duży strzał.

Kara. Ale do czego była adekwatna? Bo człowiek był chory, nie wyszedł do ringu i też nie zarobiłeś?

Odniosłem wrażenie, że Andrzej Wasilewski o odwołanie rewanżu z Drozdem był zły nie tyle na ciebie, co na Fiodora Łapina, który jest wrogiem antybiotyków i leczył cię swoimi sposobami.

Nie, pomagał mi mój przyjaciel. Ale wtedy miałem organizm zainfekowany jakimś wirusem. Nie miałem siły dwie rundy sparować, no to jak miałbym walczyć?

Bez sensu taka walka.

Pojechać, żeby zarobić?

Tak jak teraz miałem propozycję boksowania z Makabu. Z największą przyjemnością bym zaboksował. Ale w lutym, nie w styczniu. I dlatego oddaliśmy to, z pełną świadomością, Michałowi Cieślakowi.

Wiesz, jak odebrali to internauci?

Nie interesują mnie to, ja w ogóle internetu nie czytam. W internecie prawie nikt nie jest szczery. To nie oni wychodzą i nie oni boksują. 80-90% tych fałszywych ludzi nigdy w życiu nie miała nic wspólnego ze sportem.

Cały wywiad Huberta Kęski z Krzysztofem Włodarczykiem możecie przeczytać tutaj.

Źródło: sporteuro.pl/ Hubert Kęska

Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-20, 12:17   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Przyjmować życiowe rady od takiego gościa byłoby niezłym samobojem

Przecież gdyby nie promotor Wasilewski, to Wlodar już dawno, dawno temu skończyłby marnie
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-20, 15:11   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Do tego nieźle sobie lukruje, a co złe, to nie on. Krzysiu odzyskuje rezon, pewnie życie niedługo znowu go sprowadzi na ziemię.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-20, 15:19   #4 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
I właśnie tu mogę mieć pretensje do Andrzeja Wasilewskiego, bo trzymał mnie rok i osiem miesięcy, nie dawał mi walk.
Że co kurwa? Ale niby kiedy Wasyl mu nie dawal walk przez rok i 8 miesiecy za kare? Przeciez rewanz Drozd vs Wlodarczyk mial odbyc sie 22 maja 2015 roku, ale zostal odwolany ok. 10 dni wczesniej. A nastepna walke Wlodarczyk stoczyl w marcu 2016 roku, czyli niecale 10 miesiecy pozniej. Juz pomijam fakt, ze raczej nielatwo zorganizowac walke ktora sie zwroci promotorowi dla Wlodarczyka, to 10 miesiecy to nie jest znowu jakas wielka przerwa jak na boks zawodowy. A juz wymyslanie bzdurnych historii o tym, ze mu promotor za kare nie dawal walki przez 20 miesiecy, to ja juz nie wiem co jest grane. Przeciez to sie w ogole mija z faktami.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-20, 16:23   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

nie pamiętam tej sytacji z chorym włodarem...ale vasyl chciał odwoływać walke sulecki - andrade jak się pokapował że sticzu jest kontuzjowany...wątpie aby pchał na siłę swego pupila do ringu, a potem go jeszcze karał..jak by to wyszło wtedy to rzeka gówna płynęła by do teraz i krytycy vasyla mieliby używania co nie miara...oj Krzysiu krzysiu
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-20, 17:09   #6 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Jakiś katarek czy coś wtedy Włodarczyk dostał, w ostatniej chwili puscili wtedy na te walke Janika.

Włodarczyk ma duże ego, chyba największe w polskim boksie, on myślał że bez pasa dalej będzi dostawał atrakcyje walki za duży hajs. Powinien dziękować na kolanach że WBSS spadło mu z nieba bo ta lekcja od Drozda wieściła jego koniec, rewanż by zamknął sprawę na zawsze więc suma sumarum nie stracił tego okresu tylko fuksem ominął temat końca kariery.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-01-20, 00:50   #7 (permalink)
bum

Domyślnie

Mieli i mają w knockout boxing jak u Pana Boga za piecem. Nikt w Polsce by im takich warunków nie zapewnił, kasa co miesiąc plus wychodzone przez Wasilewskiego walki o pasy, cykliczne obozy w górach, stale zaplecze trenerskie, kontrakt z telewizją publiczna na organizację gal.
Bongo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania