boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 04-01-20, 23:10   #1 (permalink)
champion

Nominowany 13 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Borek: bardzo blisko walki Kownacki - Breazeale

Adam Kownacki (20-0, 15 KO) mówił w rozmowie z redaktorem portalu badlefthook.com, że jego kolejnym rywalem będzie prawdopodobnie ktoś z dwójki Dominic Breazeale (20-2, 18 KO), Christian Hammer (25-6, 15 KO).

Chętnie zleję Breazeale'a za to, co o mnie wygadywał. Po nokaucie od Wildera chyba trochę spokorniał, ale niektórzy nigdy się nie uczą. Słyszałem też o Hammerze, jest szósty w rankingu WBA, wygrana z nim przybliżyłaby mnie do walki o pas - powiedział "Babyface".

Wygląda na to, że naszemu rodakowi mocno utkwiły w pamięci zaczepki Breazeale'a, bo wg informacji podanej tuż po północy przez Mateusza Borka, walka z obdarzonym świetnymi warunkami fizycznym Amerykaninem jest bliska dogadania.

Jak ocenić takie zestawienie? Jako szansę czy raczej zbędne ryzyko? W internecie pojawiają się już pierwsze analizy. Wszystkich przebił jednak Maciej Miszkiń, który już w styczniu 2018 roku w rozmowie z Krzysztofem Smajkiem oceniał szanse Kownackiego z Breazeale'em uznając tego drugiego za lekkiego faworyta.

Na miejscu Adama unikałbym tego gościa. Amerykanin ma świetne warunki fizyczne, bardzo dobrze boksuje ciosami prostymi. Mimo gabarytów dobrze pracuje na nogach, ma doświadczenie w pojedynkach z mocnymi rywalami. Kownackiemu walka z Breazeale’em nie da większego splendoru i pieniędzy niż konfrontacje z Martinem, Millerem czy Washingtonem. Nie ma sensu ryzykować, odstawiłbym tego rywala na dalszy plan.

Ciekawe jest to, że wśród kilku wysoko cenionych, potencjalnych rywali Polaka (Whyte, Miller, Martin, Washington) właśnie Dominic został oceniony przez Miszkinia jako najtrudniejsza przeszkoda. Oczywiście, od tego czasu sporo się wydarzyło. W maju "Trouble" został błyskawicznie rozniesiony przez Deontaya Wildera, sprawiając spory zawód swoim kibicom, którzy liczyli na to, że "zła krew" pomiędzy pięściarzami może zlikwidować różnicę w możliwościach obu bokserów. Od tamtej pory Breazeale pauzuje, a Kownacki zdążył stoczyć trzy zwycięskie walki: z Martinem, Washingtonem i Arreolą.

Na portalu Boxing News 24 z kolei Robert Addams podkreśla, że nie należy się sugerować ostatnimi walkami, a raczej patrzeć bardziej kompleksowo. Wg niego Kownacki jest mocno przeceniany, a szanse obu pięściarzy to 50/50.

Kownacki, naciskając na walkę z Breazeale'em podejmuje spore ryzyko, bo jest pięściarzem mniej utalentowanym, mającym mniejsze doświadczenie amatorskie niż amerykański olimpijczyk z 2012 roku. [...] Mimo że Kownacki jest wciąż niepokonany i wysoko notowany, nie pokonał jednak nikogo wartościowego w czasie 10-letniej kariery zawodowca. Fakty są takie, że jest ostrożnie prowadzony przez promotorów i management. Męczył się ogromnie z Charlesem Martinem, a werdykt mógł nawet inny, remis, czy nawet zwycięstwo Martina nie byłoby specjalnie krzywdzące. "Babyface" wyglądał okropnie w ostatniej walce z 38-letnim Chrisem Arreolą. [...]

Oczywiście, biorąc Kownackiego na pierwszego przeciwnika po bolesnej porażce z Widlerem "Trouble" również ryzykuje. Zwykle po nokaucie pięściarze walczą z kimś lżej i rzadziej bijącym niż Kownacki. Fakt, że Breazeale rozważa taką walkę (a nawet prowokuje do niej "Babyface'a") zdaje się sugerować, że "Trouble" wierzy, że może pokonać Kownackiego. W końcu Polak wyglądał jak pięściarz na tym samym poziomie co Arreola, czyli absolutnie do ogrania przez Breazeale'a i połowę ciężkich przyzwoitym poziomie. Pytanie, czy Breazeale jest w stanie wytrzymać napór pięściarza bijącego ponad 900 ciosów w 12-rundowej walce? Amerykanin nie ma dobrej pracy nóg jak na HW, a tu będzie musiał się nieźle ruszać, żeby nie przyjmować zbyt dużo. Z kolei Kownacki bije nieprawdopodobnie wolno, a siła jego ciosów spada gwałtownie w drugiej połowie walki.

Robert Addams zdaje się nie być najlepszego zdania o Polaku, ale prawda leży pewnie pośrodku, gdzieś między opiniami Addamsa a Miszkinia. Najbardziej różnią się jeśli chodzi o ocenę pracy nóg Breazeale'a.

Obaj pięściarze "nie głaszczą", "Trouble" ma przewagę wzrostu i kilkanaście cm więcej zasięgu. Potrafi skontrować, uderzyć dość szybko, nie traci też tak szybko mocy. Ma jednak za sobą porażkę przez nokaut, co jednak nie pozwala precyzyjnie snuć wróżb na przyszłość, bo przeciwnicy Wildera różnie znosili zarówno nokdauny, jak i nokauty.

Adam Kownacki nie bije szybciej, uderza za to o wiele częściej, co samo w sobie jest dość nietypowe i na pewno niczego nie ułatwia. Zdaje się mieć co najmniej równie bogaty repertuar uderzeń. Zarówno Breazeale, jak i Kownacki "lubią" i potrafią przyjąć, a wyniszczający styl walki chłopaka z Łomży wskazuje na szybko zbliżający się koniec kariery, wcale nie jest wykluczone, że np. trzecia walka od zwycięstwa z Arreolą będzie już tą ostatnią na w miarę wysokim poziomie.

Bój z Breazeale'em zapowiada się oczywiście zarówno zagadkowo, jak i frapująco. Polak ryzykuje o wiele więcej, przy czym on tak naprawdę nie musi aż tak nadstawiać głowy. Oczywiście wygrana prawdopodobnie da mu wyższe miejsce w rankingach, jeszcze większą rozpoznawalność i będzie kolejnym krokiem "po śladach" Deontaya Wildera, co mocno uprawdopodobni ich ewentualną potyczkę. Decyzja, zdaje się już zapadła, pozostało nam mocno kibicować Polakowi w być może - najtrudniejszej potyczce na profesjonalnych ringach.

Źródło: Po Gongu/Boxing News 24

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-20, 00:28   #2 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Fajna analiza, ale wiadomo do paru rzeczy ciężko się nie odnosić:
- "Mimo że Kownacki jest wciąż niepokonany i wysoko notowany, nie pokonał jednak nikogo wartościowego w czasie 10-letniej kariery zawodowca."
Nie za bardzo to wiedze, bo Martin to dość dobry zawodnik w reasume. Miał tylko 1 porażkę, leworęczny, naturalny duży ciężki, ponoć mocno bijący. Werdykt z Adamem był sprawiedliwy.

- Tak mi się wydaje, że Dominic i Adam mają podobne resume, owszem byłby raczej bardziej na plus dla Amerykanina ale ten ma już 2 porażki i kilka liczeń a Adam tylko jedno liczenie w karierze. Choć w sumie analizowanie desk ma mały sens - liczy się wynik walk. Adam mniejszą ilość topowych rywali rekompensuje brakiem porażek.

-Potencjalna wygrana Adama, to oprócz oczywistych korzyści ( doświadczenie, awans w rankingach itp.) to kolejny krok w pogoni za Wilderem - Babyface walczy z byłymi rywalami Deontay'a co stanowi wiadomość dla Amerykanina

"Chętnie zleję Breazeale'a za to, co o mnie wygadywał. Po nokaucie od Wildera chyba trochę spokorniał, ale niektórzy nigdy się nie uczą. Słyszałem też o Hammerze, jest szósty w rankingu WBA, wygrana z nim przybliżyłaby mnie do walki o pas - powiedział "Babyface". "

Kojarzy ktoś co konkretnie powiedział Breazeale w tych zaczepkach? Słyszałem że nazwał Adama krową ale nie mogłem tego znaleźć poza kanałem pana Przemka Garczrczyka.
Dominic na Instagramie dość spokojnie pisał na temat potencjalnej walki z tego co kojarzę.
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-20, 02:24   #3 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Kownacki jest bardziej utalentowany od Breazeala, odnoszac sie do wypowiedzi czyjejs tam w newsie. Jakiego by Breazeale nie mial doswiadczenia w amatorce, to zauwazcie jak Adam sie rozwinal boksersko od poczatku kariery, a jak regres bokserski zalicza Breazeale z walki na walke. Juz nie wspominajac o tym, ze Breazeale nie widzi ciosow jak kiedys i nie ma takiego refleksu jak pare lat temu. Poza tym czy on byl jakos wybitnie uzdolniony? Wg mnie nie i wiele walk jego to udowodnilo. Najwazniejsza kwestia wg mnie w ewentualnym pojedynku Kownacki vs Breazeale, juz pomijajac brak formy Amerykanina, to to ze Adam calkowicie nie bedzie pasowal stylowo Breazealowi. Od razu przypominam sobie walke Dominica z Devinem Vargasem, gdzie Breazeale strasznie gubil sie pod presja Vargasa. Tzn calkowicie szans nie odbieram Breazeale'owi, no ale zdziwilaby mnie przegrana Polaka.

Wg mnie rywal moglby byc troszke innej masci, tzn. taki dwumetrowiec jest ok, ale ktos bardziej boksujacy na dystans niz bijok, ktory sie wywraca co druga walke bo nie widzi ciosow. Wolalbym zobaczyc Adama w ringowych szachach z kims dobrym technicznie, ale tez z nikim mocno destrukcyjnym. Jennings bylby fajnym testem dla Adama. Wiadomo jednak, ze rywalem dla Adama musi byc ktos od Haymona, albo ktos kto w razie wygranej bedzie walczyl pod jego szyldem. Taka polityka promotorow zeby miec jak najwiecej pasow i pretendentow w wadze ciezkiej.
robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-20, 04:06   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Dominic nie jest i nigdy nie będzie taktykiem, a biorąc pod uwagę styl Adama to zapowiada się dość krótka walka, gdzie obaj od początku pójdą na wymianę. Kownacki jest strasznie dziurawy, więc pewnie znowu przyjmie kilka soczystych czyściochów, ale jeśli przyłoży się do przygotowań to powinien wygrać to starcie mimo braków w defensywie. Wilder szybciutko skończył Bazyla, ale Amerykanin pewnie doskonale sobie zdaje sprawę jak ważna będzie to dla niego walka. Jeśli przegra to jego akcje mocno spadną, a w razie wygranej będzie mógł liczyć jeszcze na jakiś dobrze płatny pojedynek, więc z pewnością podejdzie do sprawy poważnie. Kownacki wydaje się być faworytem, ale przy tak dziurawej obronie nie zdziwi mnie jeśli wpadnie jakiś czyścioch, który go zamroczy i później Bazyl pójdzie serią. Zapowiadają się max trzy rundy.
Pierwszy_i_ostatni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-20, 09:34   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Jeżeli faktycznie by do tego doszło, to jest OK. Nie można już by było narzekać, że jest to jakieś tam przetarcie, bo ryzyko naprawdę spore.

Addams zdaje się nie być zbyt obiektywny albo nie zgłębił tematu. Zgadzam się w dwóch kwestiach z Głosem. Kownacki pokonał Martina i Washingtona, to są całkiem wartościowe skalpy. Bo kogo lepszego załatwił Breazeale? 44-letniego Mansuora? Druga rzecz, to wynik walki z Martinem. Zacięta i twarda, ale nie mam żadnych wątpliwości, że Kownacki ją wygrał. Tak, remis albo wygrana Amerykanina byłyby krzywdzące. Poza tym czy naprawdę bije "nieprawdopodobnie wolno"? Polemizowałbym. Jakoś przeciwnicy mają problem z dostrzeganiem jego ciosów, więc nie jest tak źle. Z Arreolą to faktycznie wyglądało w tempie "slow", ale wiemy, że to nie jest szczyt możliwości Adama.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-20, 10:47   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Na tle rywali taiego furego brizel wygląda na mocnego. Jak zawsze w przypadku Adama , który ma sporo braków technicznych i problemy z kondycja pojawia się ryzyko. Dodatkow brizel zapewnie wyjdzie na spiętej duppie "na ostatnia szanse" w karieującrze. Nie mniej jednek dobrze przygotowany Adam Ambicjonalnie rywalizujący z wilderem na nokauty zapewne szybko zakończy sprawę.
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-01-20, 17:51   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Pewnie Brezal wyjdzie w świetnej formie, bo z Adamem zawsze jest realna szansa na wygraną i nikt nie odpuszcza przygotowań przed nim. Adam natomiast nie potrafi się do walki dobrze przygotować, więc nie wiem dlaczego Brezal mialby tego nie wygrac. To jest duzy i silny facet, ktory nie przestraszy się Kownackiego. A jak się nie przestraszy to będzie potrafił przyjąć i oddać, no nie wygląda za dobrze to zestawienie dla Polaka. Duże ryzyko a kasa na pewno nie będzie z tych największych. Niech lepiej dzwoni do Chyckiego Adam to może coś z tego będzie, jeśli zrobi po swojemu to może być bolesne potknięcie.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-01-20, 18:21   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Myszkin i Pindera w studio TV.

Myszkin -- mówi ,mówi ,analizuje, mówi...
Pindera -- mówi ze się z tym nie zgadza...mówi ,mówi ,mówi...
Myszkin -- "oczywiście, tak jak mówisz..." mówi ,mówi ,mówi ,analizuje...

W każdej walce wróżą Adamowi że się wywróci.
Czy breazale wygra na pkt.? ...wątpię ,jedyna szansa dla Dominica to KO.
KO według niego to...idzie cios na cios i kto upadnie ,tak było z Izu. Ż DW ,Dominic tez tam szedł z ciosem. Zeby coś zmienić w swoim boksie w tym wieku niemożliwe, za słabe IQ bokserskie ,a drugim Aurolą nie jest, który ostatnio pokazał ciekawy boks. Ciężko mi uwierzyć żeby Dominic potrafił tak na luzie i z polotem boksować jak Aurola. Jeśli pójdzie cios na cios to rożnie możne być, no ale wierze że Adam go zasypie ciosami tylko Adam musi go wyprzedzać jeśli nie będzie szybszy to też możne sporo zebrać w półdystansie. On nie ma tak szybkich rąk ,ale jak jest ciasno wyprowadza szybkie i mocne sierpy.
Przeciwnik taki sobie ,ale ważne że otwarta TV to pokaże. Rozpoznawalność większa jak i finansowo tez pewnie lepiej.
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-20, 12:15   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

dla mnie analiza miszkina jest trafna. zwyciestwo nic adamowi nie da, bo breazeale nikogo sensownego nie pokonal, za to zostal brutalnie zweryfikowany przez AJ i wildera. on ma status taki sam jak washington. za to jest duzy, mobilny i niezly technicznie. i jak zaznaczyl adams, kownacki ostatnie walki mial slabiutkie, regres rosnie tak samo jak waga.

pomijam fakt, ze amerykanin nie jest notowany w top10 zadnego rankingu.

to juz lepiej byloby wyjsc do millera,ktory jest 14 miesiecy nieaktywny.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-20, 12:35   #10 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał wariat3000 Zobacz post
dla mnie analiza miszkina jest trafna. zwyciestwo nic adamowi nie da, bo breazeale nikogo sensownego nie pokonal, za to zostal brutalnie zweryfikowany przez AJ i wildera. on ma status taki sam jak washington. za to jest duzy, mobilny i niezly technicznie. i jak zaznaczyl adams, kownacki ostatnie walki mial slabiutkie, regres rosnie tak samo jak waga.

pomijam fakt, ze amerykanin nie jest notowany w top10 zadnego rankingu.

to juz lepiej byloby wyjsc do millera,ktory jest 14 miesiecy nieaktywny.
Miller dla Adama jest jak brat, i kiedyś mówił że takiej walki nie będzie chyba że o MŚ.

Breazeale ma kilka fajnych nazwisk w rekordzie - Mansour,, zabrał 0 Izu i Kubańczykowi Consuegra'owi, do tego Molina, Kassi i Negron. Nie ma kogoś takiego jak np Parker czy Whyte, ale te nazwiska które wymieniłem to solidna półka.

Z tymi słabymi ostatnimi walkami to tak średnio bo z Washingtonem wypadł świetnie.
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania