boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 28-12-19, 16:41   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Fury - Wilder II oficjalnie 22 lutego

Stało się to, na co fani bosku z całego świata czekali od wielu miesięcy. Wielki rewanż mistrza WBC w wadze ciężkiej, Deontaya Wildera (42-0-1, 41 KO) i byłego championa tej kategorii Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO) został oficjalnie potwierdzony. Wydarzenie będzie miało miejsce 22 lutego w MGM Grand Arena w Las Vegas. Ponadto obaj zawodnicy potwierdzili informacje na swoich profilach społecznościowych.

Nie ma wątpliwości, że panowie mają sobie co nieco do udowodnienia. Poprzednio spotkali się w grudniu 2018 roku. Sędziowie po 12 rundach ogłosili kontrowersyjny remis. Zdaniem większości oglądających i ekspertów Fury zasłużył na zwycięstwo, mimo że dwukrotnie znalazł się deskach. Wszystko więc wskazuje na to, że pięściarze będą mieli teraz okazję ostatecznie wyjaśnić sobie w ringu który z nich jest lepszy.

Gwoli uzupełnienia należy dodać, że od tego czasu stoczyli oni po dwa pojedynki. Wilder zanotował kolejne dwie udane obrony, odprawiając przed czasem Dominica Breazeale'a i Luisa Ortiza. Fury natomiast zwyciężył niepokonanych Toma Schwarza (techniczny nokaut w drugiej rundzie) oraz Otto Wallina (zwycięstwo na punkty po dwunastu rundach).

Źródło: redakcja, Polsat Sport
Zdjęcie: Polsat Sport

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-12-19, 17:22   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Będę w szoku jeśli tym razem Wilder nie wygra tego przed czasem. Gibanko TF już nie powinno działać. DW będzie wiedział czego się spodziewać. On ciągle robi postępy i na pewno wyciągnie wnioski z pierwszego pojedynku.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-12-19, 18:17   #3 (permalink)
challenger

Domyślnie

Hmm odbieranie szans Furemu, który wręcz zdeklasował Wildera w pierwszej walce to raczej nie jest dobry pomysł

Fury wygrał 1 walke nie tylko przez gibanie, ale ogólne umiejętnosci bokserskie. Mimo, że został dwukrotnie ustrzelony to bez problemu robił go jak chciał, nawet w 12 rundzie zaraz po tym ciezkim KD, sam zamroczył Deontaya.

Jasne możesz założyc, ze tym razem Wilder go trafi lepiej i nie wstanie, tak jak Ortiz, ale ja moge założyc ze Fury skupi sie tym razem i na 150% zepnie dupę w tej walce i nie da sie ani razu trafic dzikusowi robiąc go tym razem 12-0 bez zadnych KD - obie opcje sa możliwe i ja tego nie wykluczam, ale jesli miałbym obstawiać to sklanialbym sie jednak w strone cygana.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-12-19, 18:41   #4 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Oba scenariusze możliwe, tak jak mówisz pain, ja jednak skłaniam się ku zdaniu darulki. Dzikus ustrzeli Clownsona, bo będzie wiedział czego się spodziewać, a jemu naprawdę wystarcza 2 perfekcyjne sekundy. Fury za to musi być "perfecto" praktycznie całą walkę.
Pojedynek na samym szczycie wagi ciężkiej
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-12-19, 20:08   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Totalnie nie rozumiem przekonania, że skoro Wilder "będzie wiedział czego się spodziewać", to będzie umiał to wykorzystać. Co za tym przemawia? Nic. Raczej myślenie życzeniowe. Równie dobrze mogę stwierdzić, że Fury zawalczy na full koncentracji, ale też nie mam podstaw by tak uważać. Atuty obydwu widzę gdzie indziej.

Leshun trzyma stabilną formę, jest w swoim prime, utrzymuje stały poziom motywacji. Ostatnio walczy też z lepszymi przeciwnikami. Do tego znakiem zapytania jest łuk brwiowy Fury'ego oraz jak się będzie prezentował po zmianie trenera.

Anglik natomiast nie musi zrzucać 200 kg, jest aktywny. Ponadto Wilder jest coraz bardziej pasywny w ringu, bardzo wierząc w swój cios. Mniej uderzeń, większa szansa na uniknięcie najgorszych bomb. Ponadto Cygan jest młodszy, może się jeszcze poprawić (jeżeli nie w ogóle, to w stosunku do pierwszego pojedynku), a patyczak prochu już nie wymyśli, wiadomo co szykuje.

Co przeważy, nie wiem. Oceniam to 60/40 dla Wildera, ale dyspozycja dnia, mentalna, a także przygotowania mogą wywrócić te proporcje do góry nogami.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-12-19, 20:49   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Domyślnie

Nie wiem skąd to dyskredytowanie Tysona Fury'ego w Polsce, dosłownie przed każdą jego walką, od początku jego kariery. Toczyłem długie dyskusje przed rewanżem z Chisorą, gdzie wielu pisało, że Dereck "zmiecie clowna", często jeszcze przed walką z Kliczko pojawiały się głosy, że Fury jest "wolnym klocem". Czasem się zastanawiam czy ludzie piszący takie komentarze poświęcają chociaż chwilę na oglądanie walk. Dyskredytuje się Fury'ego od samego początku, dyskredytuje się jego zwycięstwo nad Kliczko, który był bezradny jak nigdy przedtem i nigdy potem, to nie był lucky punch i rozbicie szklanki, tylko odebranie wszystkich atutów, którymi Władimir wygrywał walki. Fury jest genialny jeśli chodzi o rozgrywki psychologiczne i podejrzewam, że znowu wymyśli coś, czego Wilder nie będzie się spodziewał. Wcale się nie zdziwię jeśli cały obóz przygotowawczy będzie mówił, że tym razem idzie po nokaut, Wilder pomyśli, że to podpucha, a Fury faktycznie będzie chciał iść po nokaut i zdecydowanie bardziej podkręcić tempo walki. To taki zawodnik, który spina się mentalnie na te największe walki, przez co zdecydowanie lepiej wyglądał na tle Chisory, Wildera i Kliczki, niż na tle McDermotta, Cuninghama (bez trenera!) czy Wallina. Rewanż z Chisorą to było coś wybitnego, po dwóch rundach widać było, że Dereck nie ma ani 1% szans, co zrobił Gypsy? Zaczął walczyć z odwrotnej pozycji, testować jakieś dziwne ustawienia, cokolwiek czego próbował na treningach, zamiast kończyć walkę. To mu dało wiele rund doświadczenia, później te same tricki stosował z Władimirem.
Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-12-19, 21:13   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

To będzie ostatnia walka pajaca. Śpij słodko, aniołku.
Pierwszy_i_ostatni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-12-19, 21:20   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Ciężko wskazac wygranego łatwo. Dla mnie ta walka to 50/50. Jak Fury bedzie skoncentrowany i nie bedzie pajacowal, to na punkty wygra gładko. Wilder ma szanse wygrac to w przypadku kilku KO na Furym. Bedzie mu bardzo ciezko wygrac na punkty, ale przez KO moze to wygrac jak dobrze i celnie trafi. Tylko Fury moze mu na to pozwolic lub nie.
kubakj jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-12-19, 21:25   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Roman Wojewoda Zobacz post
Nie wiem skąd to dyskredytowanie Tysona Fury'ego w Polsce, dosłownie przed każdą jego walką, od początku jego kariery. Toczyłem długie dyskusje przed rewanżem z Chisorą, gdzie wielu pisało, że Dereck "zmiecie clowna", często jeszcze przed walką z Kliczko pojawiały się głosy, że Fury jest "wolnym klocem".
Akurat należę do tych dziwaków, którzy widzieli w TF faworyta w pojedynku z Haye (do którego nie doszło) i dawałem mu szansę z Kliczko, zwłaszcza po tym jak widziałem lekkiego pietra w zachowaniu Ukraińca. Tyson niszczy swoich przeciwników psychicznie. Haye był totalnie spięty na konferencjach, zupełnie nie wiedział jak się przy tym wariacie zachować i miał tego dość. Kliczko zobaczył faceta większego od siebie, który się go kompletnie nie boi i w ringu był sparaliżowany. Nie umniejszam umiejętności TF i nie sprowadzam wszystkiego do głowy, ale to jednak jest bardzo ważne w przypadku Anglika. Nie zadziała to jednak na DW, bo to pewny siebie skurczybyk, który zmężniał i otrzaskał się w czołówce. Coś mi sie wydaje, ze Amerykanin nie docenil TF za pierwszym razem. Myslal, ze wyjdzie do niego wrak i da radę zmieść go z łatwością swoja szybkoscia. Chcial sie popisac, przesadzil ze zrzucaniem wagi i w efekcie dal kiepską walke, bo jednak 96 kg. to nie jest jego normalna sylwetka na dzisiaj, ale bardziej eksperyment. Teraz stawiam na poważne przygotowania, ponad 100 kg. i dużo wiekszą energię do walki.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-12-19, 21:41   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pierwszy_i_ostatni Zobacz post
To będzie ostatnia walka pajaca. Śpij słodko, aniołku.
o tym właśnie pisałem.
Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania