boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 27-12-19, 16:45   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Joshua ma zamiar stoczyć jeszcze 15 walk, w tym w Demokratycznej Republice Konga

Opadł już nieco kurz po rewanżowym pojedynku pomiędzy Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) a Andym Ruizem Jr-em (33-2, 22 KO). Brytyjczyk mało widowiskowym, ale skutecznym boksem zapewnił sobie zwycięstwo na punkty nad słabo przygotowanym rywalem i odzyskał trzy mistrzowskie tytuły w kategorii ciężkiej. Teraz postanowił zdradzić co nieco ze swoich sportowych planów na przyszłość.

W tej chwili najważniejsza zdaje się być obowiązkowa obrona pasa IBF. Wszystko wskazuje na to, że Anglik w kwietniu stanie naprzeciwko Kubrata Pulewa (28-1, 14 KO) w Londynie. Na "liście" jest także miejsce dla Ołeksandra Usyka. Eddie Hearn robi co może by odłożyć w czasie obowiązkową obronę pasa WBO własnie z tym zawodnikiem. Gdyby to się powiodło, Ukrainiec byłby zapewne następnym w kolejce do walki z Joshuą. Ale nawet w przypadku niekorzystnego przebiegu wydarzeń - zwakowania trofeum, spotkanie obu pięściarzy jest całkiem prawdopodobne, tyle że w dalszej przyszłości.

- Chcę stoczyć jeszcze 15 zawodowych walk. Dla mnie każdy pojedynek to święto. Po nich mogę kończyć karierę - powiedział Brytyjczyk.

Następnym z celów boksera jest występ w Demokratycznej Republice Konga. Chciałby on iść w ślady Georga Foremana i Muhamada Alego, którzy 45 lat temu stoczyli w tym kraju pamiętny pojedynek. Jak wiadomo, Joshua ma afrykańskie korzenie i z przyjemnością stanąłby do konfrontacji na Czarnym Lądzie. Jednak są to plany raczej dalekosiężne.

- Promotor Eddie Hearn chciałby zorganizować walkę w Afryce. Nie będzie to kolejny pojedynek Anthony'ego, to nie jest ten moment. W przyszłości będziemy jednak do tego dążyć - powiedział Freddie Cunningham, menedżer pięściarza i dyrektor AJ Boxing.

Wspomniane plany są z pewnością interesujące, niemniej póki co należy oczekiwać na ostateczne potwierdzenie kwietniowego rywala.

Źródło: redakcja, Polsat Sport
Zdjęcie: Reuters/Andrew Couldridge

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-12-19, 17:09   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Myślę że tych pojedynków będzie więcej.
Michael Scofield jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku