boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 27-12-19, 08:44   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Avatar Roman Wojewoda
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Postów: 749
Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Kownacki: Na Brooklynie nie byłem grzecznym chłopcem


Adam Kownacki, który jako siedmiolatek wyjechał z rodziną z Polski i zamieszkał na nowojorskim Brooklynie, przyznał, że kilkakrotnie musiał stawać w obronie młodszych braci. “Nie byłem grzecznym chłopcem” – powiedział 30-letni bokser.

Pochodzący z Łomży Kownacki dorastał w owianej złą sławą nowojorskiej dzielnicy.

- Nie należałem do najgrzeczniejszych chłopców. Jak to na podwórku, było trochę bijatyk. Często stawałem po stronie słabszych. Na szczęście nie było żadnych poważnych konsekwencji. Mam kolegów, którzy siedzą w więzieniu, a niektórzy już nie żyją. Nie ukrywam, że na początku było mi ciężko. Pochodzę z małej miejscowości pod Łomżą, a trafiłem do największego miasta na świecie – przyznał trzydziestoletni pięściarz, który ma dwóch młodszych braci: Łukasza (27 lat) i Pawła (25). - Oni raczej trzymali się razem, a ja kumplowałem się ze starszymi chłopakami. Koledzy z mojej paczki byli starsi ode mnie nawet o 10 lat. Jak na swój wiek zawsze byłem większy od rówieśników. Dlatego zdarzało się, że musiałem stanąć w obronie braci. Dla rodziny jestem w stanie zrobić wszystko – podkreślił Adam.

Łukasz i Paweł zawsze mogli liczyć na brata.

- Generalnie byliśmy spokojni. Jeżeli jednak ktokolwiek zaczepił mnie lub Pawła, to zawsze mogliśmy liczyć na pomoc Adama. Poza tym na Brooklynie mieliśmy jeszcze trzech kuzynów, którzy byli starsi od Adama, więc mieliśmy mocne plecy – przyznał ze śmiechem Łukasz, który jest policjantem stanowym w Nowym Jorku, a w wolnym czasie zajmuje się marketingiem brata.

W ostatnich 20 latach Nowy Jork bardzo się zmieniło pod względem bezpieczeństwa. Wojnę przestępcom wypowiedział ówczesny burmistrz Rudy Giuliani.

- Kilkanaście lat temu było dosyć niebezpiecznie na Brooklynie. Nie było nam łatwo. Chodziliśmy do szkoły, do której uczęszczał w przeszłości słynny muzyk Jay-Z. Ta placówka była owiana najgorszą sławą w okolicy. Obecnie wiele się zmieniło pod tym względem, jest spokojniej i bezpieczniej – dodał Łukasz.

Najwięcej czasu chłopcy spędzali w polskiej części dzielnicy.

- Dobrze czuliśmy się na Greenpoincie, bo można powiedzieć, że było to polskie miasteczko. Tam zawsze mieliśmy wielu kolegów. Chodziliśmy do szkół i wychowaliśmy się w tej części Brooklynu – dorzucił najmłodszy z braci Kownackich Paweł, który pracuje w branży budowlanej.

Zanim Adam postawił wszystko na jedną kartę i skupił się na boksie, parał się różnymi zajęciami, m.in. pracował na budowach oraz był tzw. bramkarzem w klubach na Manhattanie.

- Tam akurat było bardzo spokojnie i nie musiałem używać pięści. Bardziej pilnowałem porządku i po prostu wyprowadzałem pijanych gości – przyznał.

Wokół niego zawsze pojawia się temat nadwagi.

- W dzieciństwie i okresie dorastania cały czas mi dokuczano z tego powodu. Problem zbyt dużej wagi chodzi za mną całe życie (śmiech). Z jednej strony decydują o tym uwarunkowania genetyczne, no i muszę przykładać większą wagę do diety. Z drugiej strony dobrze się czuję w obecnym stanie i swobodnie się ruszam – podkreślił.

Z powodu wahań wagi miał pewne problemy podczas sierpniowej walki z Chrisem Arreolą. Na kilka dni przed pojedynkiem z Amerykaninem meksykańskiego pochodzenia postanowił zgubić kilka kilogramów, aby lepiej wyglądać. To jednak negatywnie wpłynęło na jego dyspozycję fizyczną.

- On nie chce rozczarować swoich kibiców i czasami robi takie właśnie rzeczy. To było zupełnie niepotrzebne, bo był później osłabiony. Dowiedziałam się o tym dzień po walce. Do dnia pojedynku pracowałam, żeby się nie stresować. W efekcie nie wyłapałam faktu, że Adam głodził się na kilka dni przed tym pojedynkiem tylko po to, aby lepiej się prezentować – podkreśliła Justyna, żona polskiego pięściarza.

Pięściarz nie ukrywa, że ma ogromną słabość do słodyczy, z czym próbuje walczyć jego małżonka.

- Przede wszystkim uwielbia żelki. Z tą słabością nie jest łatwo walczyć i to jego duży problem. Ma genetyczne skłonności do tycia. W młodym wieku ma wysoki poziom cholesterolu, dlatego musi przykładać większa wagę do diety – podkreśliła Justyna Kownacka.

Adam wskazał, że dobrze się czuje w Stanach Zjednoczonych. Niedawno wyremontował dom, co zbiegło się w czasie z narodzinami syna Kazimierza.

- Jeśli tutaj chcesz pracować, to możesz wiele osiągnąć. Szczególnie w Nowym Jorku, gdzie są ogromne możliwości. Ciężką pracą i konsekwencją można zajść naprawdę daleko. Jeżeli będzie się cierpliwym, to dla każdego otworzą się odpowiednie drzwi – ocenił.

Ostatnio często odwiedza jednak ojczyznę.
-Coraz bardziej tęsknię za Polską. Mimo że mieszkam w USA i mam amerykańskie obywatelstwo, to czuję się imigrantem. Chciałbym kiedyś wrócić do kraju, choć odpowiada mi amerykański styl życia. Póki co latam do ojczyzny dwa razy w roku – tłumaczył.

Z dzieciństwa w Polsce ma wiele miłych wspomnień.

- Ten czas kojarzy mi się z... jazdą na rowerze. Przed przeprowadzką do USA dostałem pięknego +składaka+ i pamiętam, że praktycznie się z nim nie rozstawałem – wspomniał Kownacki.

Polski pięściarz znajduje się w czołówkach rankingów najważniejszych federacji. Prawdopodobnie w 2020 roku dostanie szansę walki o mistrzostwo świata.

- Czuję, że teraz jestem w stanie pokonać każdego w wadze ciężkiej. Namnożono jednak zbyt wiele tytułów i to odpycha kibiców. Brakuje jednego, niekwestionowanego mistrza i klarownej sytuacji. Chcę zostać pierwszym Polakiem, który zdobędzie tytuł w tej kategorii wagowej. Potem chciałbym otworzyć szkółkę bokserską i szkolić młodzież. Ta dyscyplina zmieniała moje życie – wyznał.

Eksperci krytykują Polaka za zbyt dziurawą defensywę. Dzięki temu walki Kownackiego są jednak efektowne, choć klasowy przeciwnik może to wykorzystać.

- Adam potrafi boksować bardziej rozważnie, nie inkasując tylu ciosów. Udowadnia to w sparingach. Jednak w trakcie walki chce pokazać swoją drugą twarz i widać, że lubi ringowe wojny. On bardzo liczy się z kibicami i dla nich chce tworzyć emocjonujące widowiska – powiedział Łukasz Kownacki.

Polski bokser jest coraz bardziej rozpoznawalny w USA, a jego popularność odczuwa również najbliższa rodzina.

- W niektórych sprawach my jako członkowie rodziny mamy łatwiej. Kiedy podajemy nazwisko w urzędach, jesteśmy traktowani z życzliwością. Z jeszcze większą serdecznością spotykamy się wśród tutejszej Polonii. Natomiast moi koledzy z pracy przyjeżdżają na wszystkie walki Adama. My z kolei przeznaczamy koszulki czy rękawice z autografami na licytację, z której dochód trafia do rodzin zmarłych tragicznie policjantów – przyznał Łukasz.

Źródło: Przegląd Sportowy

Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-12-19, 12:53   #2 (permalink)
bum
  
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Postów: 56
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Pozytywny chłopak, skromny i wychowany dobrze, zupelne przeciwieństwo innego polskiego boksera któremu w stanach nie pyklo. Powodzenia Adam!
Bongo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-12-19, 14:48   #3 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Jan 2002
Skąd: NY
Postów: 11264
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bongo Zobacz post
Pozytywny chłopak, skromny i wychowany dobrze, zupelne przeciwieństwo innego polskiego boksera któremu w stanach nie pyklo. Powodzenia Adam!
Skromnie wpierdala zelki.

Pozytywny, ale tluszczem obrasta. Jak przegra w koncu to bedzie jad wtedy ze za gruby, ze nie bokser, ze mial farta do tej pory, itp. Wyglada coraz gorzej. Powinna byc mega dyscyplina i dieta profesjonalna. Zobaczcie jaki byl szczupaczek na szpilke. Najgorsze, ze po krytyce z Arreola jeszcze przytyl.


Nastepny bedzie Dominick i wtedy bedzie ciezko dystans wyboksowac
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-12-19, 17:09   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 6894
Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubakj Zobacz post
Skromnie wpierdala zelki.

Pozytywny, ale tluszczem obrasta. Jak przegra w koncu to bedzie jad wtedy ze za gruby, ze nie bokser, ze mial farta do tej pory, itp. Wyglada coraz gorzej. Powinna byc mega dyscyplina i dieta profesjonalna. Zobaczcie jaki byl szczupaczek na szpilke. Najgorsze, ze po krytyce z Arreola jeszcze przytyl.


Nastepny bedzie Dominick i wtedy bedzie ciezko dystans wyboksowac
Z tą mega dyscypliną bym nie przesadzał. Wyegzekwowanie tego w przypadku Kownackiego jest bardzo mało prawdopodobne. Raczej skończyłoby się na odłożeniu postanowień na bardzo wysoką półkę, być może na zawsze. Chodzi jednak o zdrowe zasady. Ustalenie zdrowej diety; ilość dni w tygodniu, kiedy może sobie pofolgować (mniej niż tych "zdrowych"); sensowna ilość ruchu, kiedy nie jest w cyklu treningowym itd.. Żadnych cudów i wielkich przemian, tylko rozsądne zasady i wyrobienie dobrych nawyków. Tylko i aż tyle.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-12-19, 18:00   #5 (permalink)
champion
  
 
Avatar puciu
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Wołomin
Postów: 2849
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Wszystko tam to niestety amatorka, a Adam wszedł na poziom który już amatorki nie toleruje. O ile marketing robiony przez brata policjanta po godzinach jeszcze żadnymi poważnymi konsekwencjami nie grozi...to nieprofesjonalne prowadzenie się miedzy walkami jak i przygotowania na własną rękę. Prędzej czy później boleśnie wyjdą. Właściwie już można powiedzieć, że wyszły bo przez bebznon musiał olać walke z aj..a tamtego wieczora wielu by miało szanse jak ruzi pozamiatać ring Joshua..Reasumując brzunio kosztował go kilkanaście mln $.

Ja nie wiem, dieta pudełkowa w pl jakiś czas temu to był wydatek ok 1,5 k pln miech. Niech na Adama w stanach to będzie 5k pln / miech czy to kurwa taki piniondz aby na tym oszczędzać? O jakimś dietetyku raz na jakiś czas nie wpomne bo to grosze..
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-12-19, 18:11   #6 (permalink)
bum
  
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Postów: 56
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubakj Zobacz post
Skromnie wpierdala zelki.

Pozytywny, ale tluszczem obrasta. Jak przegra w koncu to bedzie jad wtedy ze za gruby, ze nie bokser, ze mial farta do tej pory, itp. Wyglada coraz gorzej. Powinna byc mega dyscyplina i dieta profesjonalna. Zobaczcie jaki byl szczupaczek na szpilke. Najgorsze, ze po krytyce z Arreola jeszcze przytyl.


Nastepny bedzie Dominick i wtedy bedzie ciezko dystans wyboksowac
Jeszcze nie przegrał a jad już jest kolego
Bongo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-12-19, 18:29   #7 (permalink)
Super Moderator
  
 
Avatar Rockefeller
 
Zarejestrowany: May 2009
Postów: 5999
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał puciu Zobacz post
Wszystko tam to niestety amatorka, a Adam wszedł na poziom który już amatorki nie toleruje. O ile marketing robiony przez brata policjanta po godzinach jeszcze żadnymi poważnymi konsekwencjami nie grozi...to nieprofesjonalne prowadzenie się miedzy walkami jak i przygotowania na własną rękę. Prędzej czy później boleśnie wyjdą. Właściwie już można powiedzieć, że wyszły bo przez bebznon musiał olać walke z aj..a tamtego wieczora wielu by miało szanse jak ruzi pozamiatać ring Joshua..Reasumując brzunio kosztował go kilkanaście mln $.

Ja nie wiem, dieta pudełkowa w pl jakiś czas temu to był wydatek ok 1,5 k pln miech. Niech na Adama w stanach to będzie 5k pln / miech czy to kurwa taki piniondz aby na tym oszczędzać? O jakimś dietetyku raz na jakiś czas nie wpomne bo to grosze..
A najgorsze jest to, ze Adas czytajac czy slyszac komentarze odnosnie wagi i schudniecia odbiera bardzo osobiscie, jako atak na niego.
Tak jak mowicie, to jest kwestia czasu i wszystko wyjdzie bokiem. Na Szpilke mogl sie elegancko przygotowac, byl o wiele szybszy niz ostatnio np z Arreola, ale on nie da sobie powiedziec
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-12-19, 20:16   #8 (permalink)
challenger
  
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Postów: 1514
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bongo Zobacz post
Jeszcze nie przegrał a jad już jest kolego
Nie żaden jad, a konstruktywna krytyka - jeśli nie potrafi tego rozróżnić to niestety straci w oczach kibiców, tak jak swojego czasu Fonfara, tyle, że polish prince to sie przynajmniej dobrze sportowo prowadził, fizycznie był bardzo dobrze przygotowany.

Andrzej ze swojej kariery wyciągnął maksa, a Adam może nie wyciągnąć nawet połowy tego co Fonfara. Fonfara miał 2 titleshoty i sporo fajnych walk z dobrymi nazwiskami o slabsze paski, albo i bez pasków. Adam stracił okazje na titleshota bo albo był zapasiony, albo był na bombie razem z kolezką od burgerów Millerem.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-12-19, 22:23   #9 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Jan 2002
Skąd: NY
Postów: 11264
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bongo Zobacz post
Jeszcze nie przegrał a jad już jest kolego
Ja nie jestem zaslepiony, ze wygrywa...bo on jeszcze gowno co wygral.


Doczlapywali sie gorsi, ale na szczyt nie wskoczyli tak latwo, a jak nawet wskoczy to trzeba to bronic.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-12-19, 08:16   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Avatar Roman Wojewoda
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Postów: 749
Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bongo Zobacz post
Jeszcze nie przegrał a jad już jest kolego
To nie jest jad. Trzeba głośno o tym mówić bo jak ewentualnie przegra i ktoś powie "a nie mówiłem, że za gruby" to odezwą się obrońcy i powiedzą "jak wygrywał to byliście cicho". Otóż nie, nie jesteśmy cicho. Kownacki ma dużo chęci do walku, jest pełen talentu, potrafi ciężko pracować... ale od czasu powrotu na ring po kontuzjach nie może schudnąć i chyba po prostu nie chce, ile to juz lat trwa? 7? w siedem lat można stać się Adonisem, Fury w rok zrzucił 60 kg, Kownacki nie potrafi 10 a nawet dalej tyje. Niestety, można być mistrzem albo jeść żelki nałogowo
Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Kownacki: niedawno byłem nikim, teraz niektórzy już mi wieszają mistrzowski pas Krystian Sander Newsy 34 15-03-19 15:07
Adam Kownacki - Charles Martin 25 sierpnia na Brooklynie? Krystian Sander Newsy 20 12-05-18 07:25
Kownacki o dorastaniu na Brooklynie: chłopaki przychodzili do szkoły z pistoletami Krystian Sander Newsy 2 26-11-17 14:04
Kownacki: Szpilka dużo się odkrywał, byłem w szoku Krystian Sander Newsy 10 16-07-17 14:03
Wasilewski dla Boxing.pl: Szpilka - Kownacki prawdopodobnie 22 kwietnia na Brooklynie Krystian Sander Newsy 10 16-03-17 21:05


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.