boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 06-12-19, 12:59   #11 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Dla mnie zupełnie nieistotne jest to czy Wilder to np. top 25 czy np. top 30, Edwards zresztą w swoim tekście też się specjalnie do tego nie przywiązuje.

Najbardziej wartościowe są w jego wypowiedziach konkrety i oceny. Bardzo wg mnie trafnie ujął zalety i braki Wildera. To jest clou. I oczywiście kwestia dopingu przemawia za Wilderem.
Nie jestem jakimś strasznym fanem jego stylu boksowania i osoby. Ale nie dociera do mnie to, co piszesz. Wilder jak na razie nie dał powodów, by kiedykolwiek łączyć go z dopingiem, a to naprawdę w tych czasach nie jest mało. To, co pisze o małej ilości rywali z top 10 w porównaniu do innych, też jest ważne i ucina wg mnie wszelkie porównania Wildera z Joshuą. A z drugiej strony patrząc, to, że Wilder nie jest winny temu, że Powietkin i inni mieli problemy z dopingiem i nie z nimi walczyć - to przecież fakt.
dla mnie też nie istone..już samo zestawianie jego nazwiska z jakimś Top jest kuriozalne gdy chłop nie mierzy się z najlepszymi w swojej wadze a z jednym zećpanym grubasem okrutnie przegrał A dalsze zabiegi o których pisałem, śmierdzą manipulacją (mniej znane nazwiska i wybitnie podatny na styl Wildera wład...a końcówka wywodu to już najlepszy pojazd "gdziekolwiek w rankingach byłby WIt - Wilder byłby tuż za nim" - klękajcie narody - piękne przejście od od top 25 i tych mniej znanych poprzez Włada...z którym jak wiadomo wildeer wygrywa 10/10 do wita który walczył jak równy z równym z Lennoxem a któty przez wileu jest uważany za top hw all time - można ? można w kilku zdaniach od z góry błędnej tezy do top3 hw

Cytat:
Napisał Mateusz Wajs Zobacz post
Ostro odlecieli z tym top25 w ciężkiej. Chyba ktoś zapomniał, że Wilder (wyłączając nokdaun) został ograny do jednej bramki przez Tysona Fury'ego? Zapomnieli, że w zasadzie Fury wygrał tamtą walkę bez kontrowersji? Jakie niby skalpy mają Wildera umieszczać w tym top25? Jedyny sensowniejszy to w zasadzie Ortiz, który można powiedzieć jest zawodnikiem niezweryfikowanym w walkach na pełnym dystansie na najwyższym poziomie.

Wilder czysto boksersko mógłby sobie nie poradzić z zawodnikiem z 3 dziesiątki HW. Jak do tej pory wszystko nadrabia atutami fizycznymi, ale prędzej czy później zapłaci cenę za swoją surowość techniczną (Już z Furym powinien był zapłacić). Do tego słaba defensywa wg mnie prędzej czy później będzie kosztowała go porażkę przed czasem (wcale niekoniecznie z zawodnikiem z topu).

OK, nie lubię Wildera, ok, zrobiły wrażenie jego nokauty na Ortizie, ale chyba ktoś tu mocno odleciał.

Wilder to dla mnie przykład boksera, który dzięki świetnemu pojedynczemu uderzeniu może wygrać z każdym, ale przez braki bokserskie może przegrać z bardzo wieloma bokserami - nie tylko tymi z absolutnego topu. Zobaczymy, jaką karierę zrobi. Za parę lat może być super-mistrzem, ale też może być ciekawostką (jak np. Randall Bailey). Czas pokaże na bazie większej próbki walk z topem.
Zgodze się . Dodam jeszcze, że Wilder posiadając Pas ma trochę łatwiej w obronach ze swoim stylem. Bo to pretendenci muszą być bardziej aktywni, odkrywają mu si na ciosy. CHciałbym go zobaczyć, jak on próbuje "wyrwać pas" komuś mocnemu. Gdzie wtedy zaszedłby ze swoim stylem czekania na cios gdy zawodnik nie kwapi się do ataku? Wiatraki ? Co gdy walka nie będzie w usa ?? Etc etc..

puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-12-19, 13:02   #12 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Ostro odlecieli z tym top25 w ciężkiej. Chyba ktoś zapomniał, że Wilder (wyłączając nokdaun) został ograny do jednej bramki przez Tysona Fury'ego? Zapomnieli, że w zasadzie Fury wygrał tamtą walkę bez kontrowersji? Jakie niby skalpy mają Wildera umieszczać w tym top25? Jedyny sensowniejszy to w zasadzie Ortiz, który można powiedzieć jest zawodnikiem niezweryfikowanym w walkach na pełnym dystansie na najwyższym poziomie.
Jest tak jak piszesz. Gdyby Wilder przegral na punkty oficjalnie z Fury'm, to wtedy echo tej walki by sie roznioslo na caloksztalt jego kariery, bo to byla slaba walka w jego wykonaniu, a tak to karuzela kreci sie dalej.

Odnoszac sie jeszcze do wypowiedzi supervixena, to fakt ze Joshua jakby tak patrzec na resume to Joshua odniosl wiecej niz Wilder. Taki Powietkin tez odniosl wieksze sukcesy i dalej z reszta odnosi oceniac te pokolenie wagi ciezkiej bedzie mozna dopiero jak wyjasni sie kto faktycznie jest najlepszy. Sa Fury, Ruiz, Joshua, Wilder, tylko ich bezposrednie pojedynki wyjasnia mniej wiecej gdzie kogo umiescic w takim rankingu na przestrzeni epok. Zobaczymy co wyniknie z pojedynku Joshua-Ruiz. Mnie najbardziej interesowaloby zestawienie tej dwojki z Wilderem albo Fury'm. Rewanz Wildera z Fury'm w ogole mnie nie interesuje.
robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-12-19, 13:57   #13 (permalink)
champion

Domyślnie

coz, wilder nieuczciwie zremisowal z furym, a z AJ i ruizem nie walczyl. dla mnie nie ma o czym mowic.

jak pokona furego w rewanzu a potem AJ/ruiza to jak najbardziej moge uznac ze jest juz legenda HW (zalozmy ze legenda to ten top25). ale szanse na to sa malutkie.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-12-19, 14:20   #14 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Top 25 wagi ciężkiej w historii? Z czym do ludzi. Niesmaczny żart.
Pierwszy_i_ostatni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-12-19, 16:24   #15 (permalink)
champion

Nominowany 48 razy w 15 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał pain.exe Zobacz post
Za wcześnie na takie spekulacje, Wilder nie jest jeszcze niekwestionowanym mistrzem dzisiaj, a co dopiero wrzucać go jakieś rankingi z najlepszych HW ever.

Czysto hipotetycznie można by wymienić mnóstwo ciężkich którzy powinni sobie z nim poradzić- Lewis, vitalij, brewster w formie, na nawet holyfield moim zdaniem by go zajechal.
Jestem dokładnie tego samego zdania, jest za wcześnie. Samo założenie, że Wilderowi należy się miejsce w szerokiej czołówce (np. top 25), bo wydaje się być groźniejszym pięściarzem niż zaliczany do niej Władimir, nie jest wg mnie jakieś szczególnie błędne. Na razie jednak miał tylko dwóch przeciwników z czołówki, z jednym z nich wygrał dwa razy, z drugim tak naprawdę przegrał. Władimir faktycznie nie za bardzo miał się z kim mierzyć, ale dla Wildera wyzwań nie brakuje. Jest AJ, jest Ruiz, niebawem dojdą Hrgovic, Dubois. I jest rewanż z Furym. Jeśli wygra 2-3 takie poważne walki i np. za dwa lata zakończy się karierę - ok.

Najbardziej brakuje mi tu walki z Joshuą, wbrew pozorom, ta gra na czas nie ma sensu, bo jak na razie to Deontay się szybciej i skuteczniej uczy, a nikt nie każe mu walczyć jeszcze pięć lat, kiedy tak naprawdę jest już w dużej mierze spełniony finansowo. Obawiam się, że do tego hitu może już nigdy nie dojść.
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-12-19, 18:12   #16 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:

Wilder czysto boksersko mógłby sobie nie poradzić z zawodnikiem z 3 dziesiątki HW. Jak do tej pory wszystko nadrabia atutami fizycznymi, ale prędzej czy później zapłaci cenę za swoją surowość techniczną (Już z Furym powinien był zapłacić). Do tego słaba defensywa wg mnie prędzej czy później będzie kosztowała go porażkę przed czasem (wcale niekoniecznie z zawodnikiem z topu).

OK, nie lubię Wildera, ok, zrobiły wrażenie jego nokauty na Ortizie, ale chyba ktoś tu mocno odleciał.

Wilder to dla mnie przykład boksera, który dzięki świetnemu pojedynczemu uderzeniu może wygrać z każdym, ale przez braki bokserskie może przegrać z bardzo wieloma bokserami - nie tylko tymi z absolutnego topu. Zobaczymy, jaką karierę zrobi. Za parę lat może być super-mistrzem, ale też może być ciekawostką (jak np. Randall Bailey). Czas pokaże na bazie większej próbki walk z topem.
Gruba przesada. Oglądałem i punktowałem to na spokojnie, łącznie z liczeniem ciosów i wyszedł mi remis. I nie tylko mi. Walki się punktuje runda po rundzie, a nie za wrażenia. Zgodzę się za to z tym, że top 25 brzmi trochę niepoważnie. Myślę, że jest masa bokserów z lat 70-tych i 90-tych, którzy daliby radę Leshunowi. Nawet tacy, którzy nigdy nie zostali mistrzami.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-12-19, 19:51   #17 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Szczęść Boże.
Trudno byłoby wymienić 24czempów lepszych(tutaj naturalnie każdy kierowałby się indywidualnym kryterium w swojej topce) niż Wilder,chociaż dawniej z pasją łykałem wszystko co dotyczyłoby tej wagi ,przynajmniej od ery Jacka Johnsona.Sama argumentacja pana Edwardsa chwilami sensowna a chwilami zupełnie od czapy.Jego topka jego zasady.Wilder ma coś(siłę ciosu i dobry czas wagi ciężkiej)która może go uplasować nawet w zaszczytnej dyszce.
Do tej chwili Dziki ma w bilansie kilka ciekawych nazwisk,gdzie był niejednokrotnie skreślany.Niemały kawałek czasu też dzierży tytuł.Ma duże braki w elemencie techniki ale mimo braku(że tak to określę)klas podstawowych bardzo dobrze odnajduje się na studiach.Ciekawy przypadek.Młodziutki Foreman chociaż miał naturalnie inną charakterystykę też wyglądał chwilami nie najlepiej od strony technicznej to samo Vit Kliczko.John Ruiz to również był nietypowy mistrz.Widocznie technika,oraz dziwny styl w niektórych przypadkach jest sprawą drugorzędną nawet gdy popatrzymy na ostatnie kilka dziesięcioleci.
Julek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-12-19, 22:55   #18 (permalink)
contender

Domyślnie

John Ruiz to akurat jeden z gorszych mistrzów w HW wszechczasów. Czyli w sumie dobre porównanie, bo obaj czerpali korzysci ze wszystkiego tylko nie z techniki bokserskiej. Porównanie do młodego Foremana to profanacja, jedyne podobieństwo to mocny cios i to że Foreman tez czasem lubił swingowac ciosami, ale przynajmniej to były czyste ciosy i jako młody człowiek podejmował wyzwania z najgroźniejszymi i wygrywał (lyle, frazier, norton), z alim przegrał. To tak jakby wilder dzisiaj zawalczył z AJ, ruizem i parkerem w ciągu pierwszych 7 lat kariery. Przez te lata najmocniejszym przeciwnikiem leshuna to był wlasciwie kto? stiverne? Duhaupas? a moze szpilka ? :D

Tejksio nie wiem jak można wypunktować walkę Furego z Wilderem na remis. Ni chuja mi to nie wychodzi. Poza 2 rundami z nokdaunami to deontay był wrecz ośmieszany przez furego i nie miał tak naprawde ani jednego momentu, jego czyste ciosy przez kilka rund moznaby policzyc na palcach jednej reki, on tam nic czysto nie trafił na przestrzeni calej walki poza tymi nokdaunami.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-12-19, 08:27   #19 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał pain.exe Zobacz post
John Ruiz to akurat jeden z gorszych mistrzów w HW wszechczasów. Czyli w sumie dobre porównanie, bo obaj czerpali korzysci ze wszystkiego tylko nie z techniki bokserskiej. Porównanie do młodego Foremana to profanacja, jedyne podobieństwo to mocny cios i to że Foreman tez czasem lubił swingowac ciosami, ale przynajmniej to były czyste ciosy i jako młody człowiek podejmował wyzwania z najgroźniejszymi i wygrywał (lyle, frazier, norton), z alim przegrał. To tak jakby wilder dzisiaj zawalczył z AJ, ruizem i parkerem w ciągu pierwszych 7 lat kariery. Przez te lata najmocniejszym przeciwnikiem leshuna to był wlasciwie kto? stiverne? Duhaupas? a moze szpilka ? :D

Tejksio nie wiem jak można wypunktować walkę Furego z Wilderem na remis. Ni chuja mi to nie wychodzi. Poza 2 rundami z nokdaunami to deontay był wrecz ośmieszany przez furego i nie miał tak naprawde ani jednego momentu, jego czyste ciosy przez kilka rund moznaby policzyc na palcach jednej reki, on tam nic czysto nie trafił na przestrzeni calej walki poza tymi nokdaunami.
wilder mimo medalu olimpijskiego byl masakrycznie surowy na poczatku kariery, on nie nabijal rekordu tylko po prostu uczyl sie boksu. dlatego pokornie jezdzil na obozy wladimira czy haye`a gdzie go obijali niemilosiernie. przeciez wilder nawet juz po zdobyciu pasa mial komiczne walki gdzie tylko machal cepami. teraz ewidentnie jest w prime- bo dojrzal.

joshua od poczatku byl bardzo ulozony w ringu, zawsze mial naturalny talent do skladania plynnych kombinacji.

co do foremana to to przeciez byly inne czasy, absurdalne jesli porowna sie z dzisiejszymi. foreman w pierwszym roku kariery stoczyl 20 pojedynkow, czesto mial 3-4 walki w miesiacu. raz mial nawet dwie w 72h. poza tym george byl zlotym medalista olimpijskim, znokautowal wszystkich rywali poza naszym luckiem trela, mial swietne zaplecze.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-12-19, 09:42   #20 (permalink)
contender

Domyślnie

wariat - dlatego napisałem że porownanie jakiegoś tam Wildera do żywej legendy Foremana jest bardzo nietrafione, nie tylko ze wzgledu na czasy, ale i na przepaść w każdym aspekcie boksu, kiedyś taki wilder nigdy by sie nie dostal na IO, poziom był po prostu dużo wyższy, w taką pokrakę nikt by kurwa nie zainwestował, a to że ktoś taki jak Deontay miał w ogóle możliwosc rozwoju, obijania bumów zeby nauczyc sie boksu to jakies kuriozum, kiedys nie do pomyslenia zeby poważny promotor wkladal w takiego typa kase, bo miał w zapleczu 10 lepszych którzy od razu lepiej rokowali. Wilder kariere rozpoczal w bardzo slabym momencie wagi ciezkiej, dlatego mogli sobie pozwolic na takie prowadzenie kariery, aczkolwiek kosztowało go to reputacje, przybicie łatki bumobija na dłuugo.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania