boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 01-12-19, 10:32   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Zardzewiały "Diablo" wypunktował Taylora Mabikę

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (58-4-1, 39 KO) pokonał na punkty Gabończyka Taylora Mabikę (19-5-1, 10 KO) podczas Gali KnockOut Boxing Night #9 w Zakopanem. To zwycięstwo otwiera Polakowi drogę do pojedynku o wakujący pas federacji WBC z Ilungą Makabu, jednak trzeba otwarcie przyznać, że forma jaką były mistrz świata pokazał minionej nocy nie wróży optymistycznie.

"Diablo" walczył dopiero drugi raz w tym roku, jednak należy pamiętać, że po pokonaniu Alexandru Jura w marcu przeszedł dwie interwencje chirurgiczne i otwarcie przyznawał, że przez wiele tygodni nie mógł trenować, co niestety odbiło się na jego dyspozycji.

Swoją 63 walkę w zawodowej karierze Włodarczyk zaczął bardzo spokojnie, rywal również nie szarżował, typowe badanie przeciwnika. W drugiej rundzie więcej zamieszania i celnych ciosów (których w całej walce było jak na lekarstwo...) wyprowadził Gabończyk i to jemu powinno się zapisać 10 punktów. Dopiero w czwartej rundzie zobaczyliśmy dobrą akcję ze strony Polaka, który skontrował Mabikę potężnym prawym prostym i poprawił mocnym lewym podbródkowym. Niestety, to tyle emocji w walce. Do samego końca oglądaliśmy mało interesujące trzymanie Mabiki na dystans, dobrą defensywę Włodarczyka i zbyt rzadkie poczynania ofensywne z obu stron. Nie był to spektakularny pojedynek naszego zawodnika, ale jednogłośnie wygrał na punkty (98:92, 97:93 i 96:94).

Mabika to silny zawodnik, ale nie odczułem jego ciosów. Nie chciałem go dobijać za wszelką cenę, a mogłem zakończyć ten pojedynek przed czasem – powiedział "Diablo" po walce w rozmowie z reporterem TVP Sport.

Pozostałe pojedynki

We wcześniejszych walkach też nie zabrakło ciekawych wątków. Dobry boks pokazał Kamil Bednarek, który pewnie pokonał solidnego Siergieja Żuka. Z kolei walka Przemysława Zyśka z Denisem Kriegerem trwała zaledwie dwie minuty. Ten pierwszy zakończył pojedynek nokautem.

Z kolei Mateusz Tryc dość pewnie pokonał Shakeela Phinna. Damian Kiwior wygrał na punkty z Ivanem Njegacem, ale trzeba przyznać, że jego rywal był mizerny i powinien był zakończyć ten pojedynek przed czasem. Kolejny raz walkę przed czasem zakończył Fiodor Czerkaszyn, który w trzeciej rundzie znkokautował Mathiasa Eklunda. Denis Krotiuk zmierzył się z Damianem Drabikiem i wygrał ten pojedynek na punkty.

Źródło: Redakcja

Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-19, 11:00   #2 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

"Nie chciałem go dobijać za wszelką cenę, a mogłem zakończyć ten pojedynek przed czasem"... Krzychu, o czym Ty za przeproszeniem pierdzielisz?
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-19, 11:27   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Oj Diobeł, Diobeł, kabareciarzu. Dobrze, że sędziów miałeś po swojej stronie, bo jeszcze byś to wtopił. Makabu Cię rozjedzie bez mrugnięcia okiem.
Pierwszy_i_ostatni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-19, 11:44   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cała ta gala to farsa i kabaret. Nie wiem kto był słabszy? Przeciwnicy pięściarzy Wasyla czy komentatorzy gali. Absolutna żenada.
Gdzie ten Wasyl wyszukuje tych przeciwników? Przecież ten Fin który walczył z Czerkaszynem nie potrafił prawidłowo wyprowadzić lewego prostego. A komentatorzy mówią że to świetna walka i nauka dla Czerkaszyna.
Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Trochę w stylu Wiadomości. Propaganda sukcesu
wasylo2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-19, 12:50   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Solidna, dobra walka Tryca, który miał przed sobą pierwszego mocniejszego rywala na zawodostwie.
Fiodor miał za słabego rywala, by cokolwiek tutaj powiedzieć, czego wcześniej byśmy nie wiedzieli. Zrobił sobie co chciał.
A Krzysiu? Nikt mu boksowac nie broni, ale eliminator wbc dla niego to kpina większa, niż nazywanie Marcina Najmana sportowcem xd
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-19, 12:52   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał wasylo2 Zobacz post
Cała ta gala to farsa i kabaret. Nie wiem kto był słabszy? Przeciwnicy pięściarzy Wasyla czy komentatorzy gali. Absolutna żenada.
Gdzie ten Wasyl wyszukuje tych przeciwników? Przecież ten Fin który walczył z Czerkaszynem nie potrafił prawidłowo wyprowadzić lewego prostego. A komentatorzy mówią że to świetna walka i nauka dla Czerkaszyna.
Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Trochę w stylu Wiadomości. Propaganda sukcesu
Teraz to jest przegięcie w drugą stronę. Świetna nauka w tym sensie, że Czerkaszyn może sobie przećwiczyć pewne akcje. Było jasne, że Fin jest niższej klasy bokserem od Pitto i Cappera. Z kolei Żuk, który walczył z Bednarkiem, to twardy zawodnik (do tej pory nie leżał na deskach), który umie więcej, niż pokazuje jego bilans.

Cieszy mnie, że jednak nie jest tak źle, jak się zanosiło. Czerkaszyn, Bednarek i Ślusarczyk to młode chłopaki, w których warto inwestować. Teraz wszystko zależy od nich.

A Włodarczyk? Cóż, czego mieliśmy się spodziewać? Wiadomo było, że celem jest jeszcze jedna dobrze płatna walka, najlepiej mistrzowska. I tak się stanie. Nie zobaczymy Włodara z Czachkijewa czy Cunninghama. A potem Szpilka, Masternak, jest trochę do zarobienia na naszych śmieciach. I emerytura.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-19, 13:25   #7 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Dla mnie Włodarczyk nie wygrał tej walki. Wbrew temu co mówili komentatorzy, Mabika trafiał częściej, był aktywniejszy i ogólnie lepszy technicznie. Albo ja oglądałem inną walkę albo komentatorzy.

Cytat:
Napisał Rockefeller Zobacz post
A Krzysiu? Nikt mu boksowac nie broni, ale eliminator wbc dla niego to kpina większa, niż nazywanie Marcina Najmana sportowcem xd
Walka Włodara z Mabiką nie była żadnym eliminatorem. Polak został wyznaczony do walki o pas z Makabu pare dni temu, wg mediów.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-19, 13:50   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Nie wiem skąd to oburzenie i skąd te nagłówki, że to nie wystarczy na Makabu. Przecież to oczywiste, że nie wystarczy i że Diablo nie pokona Makabu. Po prostu nie te lata. Kiedy ostatnio Diablo walczył na poziomie? Przed Drozdem? To było w 2014 Zresztą, czy w formie z Czakijewa on by pokonał Makabu - też mam wątpliwości.
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-19, 14:07   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał robercik Zobacz post
Dla mnie Włodarczyk nie wygrał tej walki. Wbrew temu co mówili komentatorzy, Mabika trafiał częściej, był aktywniejszy i ogólnie lepszy technicznie. Albo ja oglądałem inną walkę albo komentatorzy.

Walka z Włodara z Mabiką nie była żadnym eliminatorem. Polak został wyznaczony do walki o pas z Makabu pare dni temu, wg mediów.
Wiem.
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-19, 16:15   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wojtek Mistrzu Zobacz post
Nie wiem skąd to oburzenie i skąd te nagłówki, że to nie wystarczy na Makabu. Przecież to oczywiste, że nie wystarczy i że Diablo nie pokona Makabu. Po prostu nie te lata. Kiedy ostatnio Diablo walczył na poziomie? Przed Drozdem? To było w 2014 Zresztą, czy w formie z Czakijewa on by pokonał Makabu - też mam wątpliwości.
jakie nagłówki?
Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania