boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Nikodem Jeżewski zawalczy o pas EBU-EU (http://www.boxing.pl/forum/newsy/56808-nikodem-jea-ewski-zawalczy-o-pas-ebu-eu.html)

Archonus 11-11-19 13:18

Nikodem Jeżewski zawalczy o pas EBU-EU
 

Federacja EBU wyznaczyła Nikodema Jeżewskiego (17-0-1, 9 KO) i Tommy'ego McCarthy'ego (16-2, 8 KO) do walki o wakujący tytuł Unii Europejskiej (EBU-EU) wagi cruiser. Obozy Polaka i Brytyjczyka mają czas do końca listopada na osiągnięcie porozumienia.

- Pierwotnie to Jeżewski i Turchi mieli zmierzyć się o mistrzostwo Unii Europejskiej, lecz kłopoty zdrowotne Nikodema sprawiły, że wcześniej zorganizowano walkę Włocha z Anglikiem o pas International WBC. Wynik jest pewnego rodzaju niespodzianką, ale pokazuje, że McCarthy’ego stać na wygrywanie na wyjazdach z trudnym rywalem, do tego mańkutem. Z pewnością Jeżewskiego czeka bardzo trudne wyzwanie, ale takich potrzebujemy. Będę próbować dojść do porozumienia z promotorem Tommy'ego, aby walka o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej odbyła się w Polsce 29 lutego. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby tak się stało. To byłby jego pierwszy, ale znaczący krok w międzynarodowej karierze - stwierdził szef Rocky Boxing Promotion Krystian Każyszka.

Źródło: polsatsport.pl
Zdjęcie: Newspix, Łukasz Sobala


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.