boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   WIECZÓR BOKSU: Alvarez vs Kowaliow (http://www.boxing.pl/forum/newsy/56790-wiecza-r-boksu-alvarez-vs-kowaliow.html)

Roman Wojewoda 02-11-19 15:10

WIECZÓR BOKSU: Alvarez vs Kowaliow
 
Przed nami kolejny emocjonujący wieczór ze sportami walkami. Zaczynamy od gali w Manchesterze, gdzie zobaczymy pojedynek Martina Bakole, Anthonego Crolli czy Katie Taylor. Start od godziny 20 na Polsat Sport.

O godzinie 2 w nocy rozpocznie się transmisja gali w Las Vegas, podczas której Saul Alvarez spróbuje odebrać pas WBO w kategorii półciężkiej Siergiejowi Kowaliowowi, jednak Rosjanin z pewnością nie zamierza ułatwiać mu tego zadania. Wydarzenie również pokaże Polsat Sport.

Zapraszamy do oglądania, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami oraz typowania wyników dzisiejszych walk.

Źródło: Redakcja

Lotnik 02-11-19 16:59

Mój typ to wygrana Canelo przez nokaut w 6-8 rundzie. Chyba, że walka walka będzie dla niego ciężka to wygra decyzją sędziów.
Canelo nie dobrałby sobie przeciwnika z którym nie byłby faworytem. Meksykanin poprawił w ostatnim czasie dużo w swoim boksie, szczególnie ruchliwość. Do tego dobrze bije na dół, ma twardą szczękę i jest inteligentny w ringu. Dołóżmy, że na punkty nie sposób z nim wygrać (wyjątek FMJ). Jak dla mnie Canelo będzie miał łatwiej niż z GGG.
Sergiej jest po prime i nie ma tej pewności siebie, rywale już się go nie boją. Kowaliow nie zatrzyma rudego swoim jabem. Krusher może wygrać tylko przez nokaut i zapewne zdaje sobie z tego sprawę.

Kuba Rychlik 02-11-19 18:30

Kibicuję Kowaliowowi. dlh i spółka upatrzyli sobie go jako cenny skalp, ale może się mocno zdziwić. pięściarze tej klasy nie dają tak łatwo dupy.

Tejksio 02-11-19 18:35

Z Alvarezem to jest ten problem, że czasem naprawdę jest ciężko coś przewidywać, bo jego przeciwnicy są w jakiś sposób ograniczani/dyskryminowani i nie wiadomo ile zachowają ze swojej optymalnej formy, a jeżeli całą, to czy w ogóle im się to przyda. Kowaliow z ostatnich walk jest moim faworytem. Jeżeli będzie w zbliżonej dyspozycji, stawiam na niego.

Nelson 02-11-19 18:40

Alvarez na punkty, nie widzę tego inaczej.

szmagel 02-11-19 18:44

ja mam gdzies wynik niech wygra lepszy, ten limit 185 to żaden bonus dla rudego i koniec tematu. Rudego nie lubie aale doceniam, drugi to rusek ale też doceniam.

Szymon Aleksandrowicz 02-11-19 19:10

Bakole już w ringu. Polsat Sport Fight

Szymon Aleksandrowicz 02-11-19 19:20

Szybka robota Martina Bakole. Ma wielkolud na prawdę szybkie ręce i spory już repertuar ciosów.

liverpoolczyk 02-11-19 19:31

Myślę, że Kowaliow, ze względu na uniki (head and body movement) i umiejętność pracy gardą Canelo, będzie miał duże problemy z celnością. Poza tym, nie mam przekonania, że jest w stanie zranić Meksykanina. Alvarez nie będzie biernie oczekiwał na akcje Rosjanina, tylko umiarkowanie napierając, w sposób aktywny będzie szukał kontry. Rosjanin nie lubi walczyć na wstecznym, a ostatnia walka z Yarde'm pokazała wyraźnie, że regres sportowej formy Kowaliowa jest faktem. Dla mnie, najbardziej zauważalna jest mniejsza ruchliwość Kowala, która ma niestety liczne negatywne konsekwencje. Mówiąc wprost, łatwiej go "złapać"... Canelo bardzo lubi przepuścić atak i momentalnie skontrować prawym overhandem. Meksyk będzie szukał tej akcji, podobnie jak kombinacji z ciosami w tułów.
Spodziewam się uczciwej i wyraźnej punktowej wygranej Alvareza. Całkiem możliwa jest też czasówka.

Nie mniej jednak, trzymam kciuki za Kowaliowa. Mam nadzieję, że wbrew wielu przesłankom zaszokuje bokserski świat i udowodni, że wciąż jest Krusherem. A więc... Dawaj Krusher!!! :) :) Jakby tak złapał Canelo mocnym ciosem i poszedł serią... Ajaj, ale byłoby pięknie :) :)

Marek Cudek 02-11-19 23:43

Głos logiki: większa wszechstronność, lepsza szczęka, bardzo dobra defensywa, kontry, solidny jab (prawie równie dobry jak Kowaliowa) i to, że zazwyczaj Canelo nie traci mocy, boksując w wyższych kategoriach - to wszystko przemawia za nim. Przed czasem lub na punkty z nokdaunami. Ta walka będzie przełomem, po wygranej z Kowaliowem nie ma przeszkód, żeby Canelo uznawać za czołówkę P4P. A Alvarez podobno szykuje się już na cruiser!

Głos intuicji: Kowaliow się spręży i stoczy najlepszą walkę od swego prime. 7 kg różnicy i zbyt szybkie budowanie siły i masy przez Canelo dadzą o sobie znać i Sierioża będzie miał swój Big Time.

;)
Strasznie trudna walka do typowania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.