boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 31-10-19, 11:55   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Hopkins: Canelo będzie miał z Kowaliowem ręce pełne roboty

Były mistrz świata w dwóch kategoriach wagowych Bernard Hopkins (55-8-2, 32 KO) uważa, że w sobotniej walce o tytuł WBO kategorii półciężkiej, Saul Alvarez (52-1-2, 35 KO) będzie miał ręce pełne roboty, kiedy wkroczy między liny z Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO).

54-letni "Kat" wie o czym mówi, ponieważ w 2014 roku przegrał z kretesem z Rosjaninem, który zdominował go w każdej z dwunastu rund, posyłając na deski już w pierwszej. Gwoli ścisłości należy dodać, że Hopkins był wówczas dwa miesiące przed swoimi pięćdziesiątymi urodzinami.

W 2006 roku 41-letni wówczas Hopkins postanowił podbić kategorię półciężką i podobnie jak "Canelo", przeskoczyć o dwie kategorie wagowe w górę. Na gali w Atlantic City wypunktował po dwunastu rundach jednostronnej potyczki Antonio Tarvera i zdobył mniej znaczący pas IBO. Zwycięstwo nad "Magic Manem" otworzyło Hopkinsowi szansę na drugą młodość, jednak pas WBC zdobył dopiero pięć lat później, pokonując Jeana Pascala.

Dzisiaj "Kat" jest jednym z udziałowców w grupie promotorskiej Oscara de la Hoi - Golden Boy Promotions, która kieruje karierą m.in. Saula Alvareza.

- Mam bardzo głęboki szacunek do Canelo, ponieważ sam w swojej historii sięgałem po najwyższe laury, teraz widzę, że Saul ma tego samego ducha zwycięzcy, którego ja miałem. Wiem, że jest w tej chwili totalnie skoncentrowany na walce z najlepszymi - stąd walka z "Krusherem". Dzięki takim starciom boks staje się tematem codziennych rozmów w domach, kawiarniach, podobnie jak to jest z innymi wielkimi wydarzeniami w sporcie, playoffami w NBA, finałem NFL, golfem, teraz mówi się o boksie - wyjawił swoje przemyślenia Bernard Hopkins, który dzierży rekord najstarszego mistrza świata w historii boksu zawodowego.

Źródło: Redakcja, boxingscene

Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-10-19, 20:28   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Canelo w życiu by nie wyszedł do tamtego Kovaleva, porównania do Hopkinsa są śmieszne. Jak jest taki kozak to niech walczy z Beterbievem, albo Warda z emerytury woła.
Bardzo dobry piesciarz, ale walczący tylko pod ochronnym kloszem i tak zostanie przez większość zapamietany.
Big Daddy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-11-19, 14:17   #3 (permalink)
bum

Domyślnie

Dokładnie,mam nadzieję że rudzielec dostanie ko.
Pio_ggg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-11-19, 02:03   #4 (permalink)
bum

Domyślnie

Według mnie Canelo wygra wyraźnie ... Będzie po prostu za szybki dla Sergieja Do tego dochodzi do poranne ważenie, zdecydowanie na korzyść rudego. Tak to widzę a co będzie to sie okaże. Ja stawiam Canelo na pkt
andro10x jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-11-19, 08:49   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Nie jestem taki pewny czy porwanie się Hopkinsa na Kowaliowa było większym wyzwaniem niż to co teraz robi Canelo. Owszem Hopkins miał te swoje 50 lat, ale to był regularnie walczący, super doświadczony półciężki z warunkami odpowiednimi na półciężką (chyba nawet jest wyższy od Rosjanina). Tymczasem Canelo skacze 2 wagi w górę, ma lekko ponad 170 cm. wzrostu i z marszu walczy z facetem, który jest w ścisłym topie i który właśnie rozbił bardzo obiecującego prospekta. Trochę wychodzi tutaj jakieś dziwne założenie rodem z komiksów, że jeśli Krusher nie ściera na pył swoich przeciwników to musi być już mocno past prime i w ogóle to już nie to samo. Tymczasem on jest ciągle bardzo mocny, wygrywa i na pewno nie widzę jego szans tak marnie jak bukmacherzy. Rozum podpowiada, że team Canelo wie co robi, ale z drugiej strony widzę Kowaliowa, który nie zwykł przegrywać, jest bardzo twardy, ciągle ma do dyspozycji petardę w pięści i ma dużą przewagę warunków fizycznych. Canelo tymczasem musi dotlenić dodatkową furę miesa co moim zdaniem odbije się na jego kondycji w drugiej połowie pojedynku. Gdybym miał obstawić to 55:45 dla Rosjanina.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-11-19, 19:25   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 3 razy w 3 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał darulka Zobacz post
Nie jestem taki pewny czy porwanie się Hopkinsa na Kowaliowa było większym wyzwaniem niż to co teraz robi Canelo. Owszem Hopkins miał te swoje 50 lat, ale to był regularnie walczący, super doświadczony półciężki z warunkami odpowiednimi na półciężką (chyba nawet jest wyższy od Rosjanina). Tymczasem Canelo skacze 2 wagi w górę, ma lekko ponad 170 cm. wzrostu i z marszu walczy z facetem, który jest w ścisłym topie i który właśnie rozbił bardzo obiecującego prospekta. Trochę wychodzi tutaj jakieś dziwne założenie rodem z komiksów, że jeśli Krusher nie ściera na pył swoich przeciwników to musi być już mocno past prime i w ogóle to już nie to samo. Tymczasem on jest ciągle bardzo mocny, wygrywa i na pewno nie widzę jego szans tak marnie jak bukmacherzy. Rozum podpowiada, że team Canelo wie co robi, ale z drugiej strony widzę Kowaliowa, który nie zwykł przegrywać, jest bardzo twardy, ciągle ma do dyspozycji petardę w pięści i ma dużą przewagę warunków fizycznych. Canelo tymczasem musi dotlenić dodatkową furę miesa co moim zdaniem odbije się na jego kondycji w drugiej połowie pojedynku. Gdybym miał obstawić to 55:45 dla Rosjanina.
Dokładnie. Kibice mają to do siebie, że bardzo często popadają ze skrajności w skrajność. A to przecież zawodnik, który z żadnym z pozostałych mistrzów nie stoi na straconej pozycji. Wątpliwości budzą jak zwykle okoliczności. Krótki obóz Rosjanina i dodatkowy zapis. Niby niewiele, ale daje do myślenia. Stawiałem na Kowaliowa, ale gdzieś z tyłu pali się lampka, którą zazwyczaj trudno mi zignorować. Jeżeli wyjdzie jednak w optymalnej dyspozycji, nie osłabiony, stawiam na niego.

A co do tego kto podjął większe wyzwanie, to myślę, że skala jest podobna. Stary Hopkins wychodzi do będącego w szczycie formy niszczyciela, siejącego postrach w półciężkiej. Alvarez, który z pewnością nie należy do tego limitu, walczy z past Kowaliowem, ale cały czas mocnym i groźnym. Oba pomysły dość szalone, ale wracamy tu do wcześniejszej dyskusji. Gdyby Hopkinsowi się udało, byłby fenomenem nie do pobicia i wszyscy oklaskiwaliby go do końca jego dni i dłużej. Jak Alvarez zwycięży, wrócimy do tych "ale". Prawdziwi mistrzowie nie muszą szukać nieuczciwych przewag, bo są wystarczająco mocni. Nieuczciwych w praktyce, bo wiadomo, że na papierze jest wszystko w porządku.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania