boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 29-10-19, 20:38   #1 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Dietetyk Szpilki: Artur jest w optymalnym wieku, aby zdecydować się na taką zmianę

Jacek Feldman - dietetyk Artura Szpilki (23-4, 16 KO), udzielił ostatnio wywiadu Rafałowi Mandesowi z TVPSPORT.PL w którym opowiedział o początkach współpracy ze "Szpilką" i o planach zejścia Artura do kategorii junior ciężkiej.

- Spotykaliśmy się w WCA, gdzie przyjmuję klientów, a Artur trenuje. Był świadkiem jak rozmawiam z innymi zawodnikami, jak robimy wagę. Ja mu kiedyś przekazałem, że ma predyspozycje, by walczyć w junior ciężkiej, zaczął przyswajać to, ale to nie była tylko moja uwaga, wiele osób mu to mówiło. W końcu od rozmów przeszło do konkretów, on mi przedstawił swój punktów widzenia, ja mu swój i tak się zaczęło.

Jak wrócił z obozu z Hiszpanii wykonaliśmy badania w tym analizę składu ciała. Po tych badaniach stwierdziłem, że jest to wykonalne i mieści się w normach, które są wyznaczone zarówno przeze mnie i środowisko naukowe dietetyków w sportach walki na świecie, z którymi współpracuję. Artur jest w optymalnym wieku, aby zdecydować się na taką zmianę. Nie odczuwa jeszcze skutków kariery, ma kilka ciężkich walk za sobą, ale nie widać za bardzo symptomów tych trudów w jego przypadku. Z pracą mózgu wszystko jest ok, dlatego droga jest otwarta do realizacji tych celów, które sobie założył. [...]

Moim celem jest przestawienie jego nawyków żywieniowych w skali długoterminowej, żeby pomiędzy walkami nie ważył 105-110 kg, a nie przekraczał znacznie 100 kg. Zatem jeśli zacznie obóz przygotowawczy ważąc około 100 kg i poprzez redukcję długotrwałą będzie osiągał masę ciała 98 kg, to na początku tygodnia przed walką najedzony i nawodniony Szpilka nie będzie miał żadnego problemu z zejściem z 98 kg do limitu, czyli 90,7 kg.[...]

Artur biorąc pod uwagę jego predyspozycje i wymiary jest skrojony pod wagę junior ciężką i zapewniam, że wszystko co chce zrobić, jest zgodne z tym, jak pracuję za zawodnikami od lat i jak pracują najlepsi specjaliści na świecie, czyli mieści się w bezpiecznych zakresach normy. Wielokrotnie podejmowałem się pomagać zawodnikom ze znacznie większą ilością kilogramów do utracenia. Być może obawy biorą się z tego, że niektórzy nie wierzą, że Artur będzie w stanie zachować dyscyplinę, ale z punktu widzenia fizjologicznego nie ma mowy o żadnym
osłabieniu w ringu.

Źródło: Rafał Mandes/TVP Sport

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-10-19, 20:58   #2 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie W boksie dzieje się naprawdę sporo

Nie ma o czym pisać, tylko o tej karykaturze boksera?
Kiecal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-10-19, 21:27   #3 (permalink)
mom
prospect

Domyślnie

chyba zadna to rewelacja , przeciez walczyl juz w cruiser
mom jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-10-19, 21:28   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kiecal Zobacz post
A można bardziej merytorycznie?

1. Redakcja jest otwarta dla każdego, kto ma ochotę i jakąś wiedzę. Możesz pisać jak chcesz.
2. Tak się składa, że to polski portal, zawsze będziemy pisać o polskim boksie, a tak się składa, że trudno jest wymienić więcej niż pięciu lepszych od Szpilki pięściarzy w PL (mam na myśli tych aktywnych), nie mówiąc już o popularności.

stare 29-10-19, 21:49   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
a tak się składa, że trudno jest wymienić więcej niż pięciu lepszych od Szpilki pięściarzy w PL (mam na myśli tych aktywnych)
to jakaś słaba zarzutka ma być XD? Szpinkowski jeżeli chodzi o jego sportową karierę wboksie to jedna noga jest w gorbie a druga stoi na skorce od banana. Dla mnie od lat nic juz nie reprezentuje, ale widac na wielu ten łysy marketing działa dalej. Kazdy dosłowanie każdy kto nie jest przekupiony aby arta nie zlac i nie odstaje od niego drastycznie poziomem bedzie dla niego zagrozeniem dech i w konsekwencji k.o
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-10-19, 21:55   #6 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

to może taż zakażmy pisać o Gołocie?

daj już se puciu siana bo co się wspomni Szpilke to masz jakiś dziwny ból dupy
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-10-19, 22:16   #7 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kiecal Zobacz post
Ciesz sie ze ktos jeszcze w ogole tu pisze i ma checi utrzymywania tej strony przy zyciu.
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-10-19, 22:56   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

byl skrojony, byl. wszyscy o tym mowili.
Rob swoje, zarabiaj, zbieraj doswiadczenie bo moze pojawi sie mlody adept z aspiracjami i wtedy sie przydasz na powaznie.
Taszun jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-10-19, 23:09   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
A można bardziej merytorycznie?

1. Redakcja jest otwarta dla każdego, kto ma ochotę i jakąś wiedzę. Możesz pisać jak chcesz.
2. Tak się składa, że to polski portal, zawsze będziemy pisać o polskim boksie, a tak się składa, że trudno jest wymienić więcej niż pięciu lepszych od Szpilki pięściarzy w PL (mam na myśli tych aktywnych), nie mówiąc już o popularności.
Ad. 2 z ciekawości spróbuję (kolejność przypadkowa):
1. Masternak
2. Głowacki
3. Sulęcki
4. Włodarczyk
5. Kownacki

Chyba tyle. Do tego wcale nie mam pewności czy Włodarczyk na ten moment faktycznie jest lepszy od Szpilki, ale na pewno w ostatnich walkach wypadał lepiej niż Artur.
DzikiDzwon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-10-19, 02:24   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał puciu Zobacz post
to jakaś słaba zarzutka ma być XD? Szpinkowski jeżeli chodzi o jego sportową karierę wboksie to jedna noga jest w gorbie a druga stoi na skorce od banana. Dla mnie od lat nic juz nie reprezentuje, ale widac na wielu ten łysy marketing działa dalej. Kazdy dosłowanie każdy kto nie jest przekupiony aby arta nie zlac i nie odstaje od niego drastycznie poziomem bedzie dla niego zagrozeniem dech i w konsekwencji k.o
Wiesz, że nie jestem jego fanem. Ale wymień mi więcej niż aktywnie boksujących pięciu gości z lepszym resume. Wiesz przecież, że jest nędza.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania