boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 28-10-19, 18:59   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Brązowy medalista olimpijski z Londynu zadebiutuje jako wrestler

W 2012 roku podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Anthony Ogogo (11-1, 7 KO) zdobył brązowy medal w wadze średniej . W 1/16 pokonał Dominikańczyka Juniora Castillo, w 1/8 wygrał z Ukraińcem Jewhenem Chytrowem, a w ćwierćfinale pokonał Niemca Stefana Hartela. Ogogo dopiero w półfinale przegrał z Brazylijczykiem Esquiva Falcão Florentino.

Niecały rok później Brytyjczyk przeszedł na zawodowstwo i przez kolejne 3 lata zanotował serię 11 zwycięstw, występując na profesjonalnych ringach w limicie kategorii średniej. Po walce z Waynem Reedem, w lipcu 2014 roku, Ogogo wymagał operacji, z uwagi na zerwane ścięgno Achillesa, co skutkowało roczną przerwą. Dokładnie 22 października 2016 roku stoczył pojedynek z rodakiem, Craigiem Cunninghamem (19-3, 3 KO). Mierzący 180 cm mańkut posłał utalentowanego Ogogo na deski w drugiej rundzie i przeważał w walce. Po ósmej rundzie narożnik niepokonanego zawodnika zdecydował o poddaniu swojego podopiecznego, który skarżył się na ograniczone pole widzenia i rozmazany obraz.

Po walce okazało się, że Brytyjczyk doznał bolesnego złamania oczodołu, co ponownie wyhamowało jego karierę. W ciągu ostatnich lat przeszedł dwie operacje lewego oka i bezpowrotnie stracił w nim wzrok. Zrezygnowany zawodnik ogłosił koniec swojej sportowej kariery dopiero w marcu bieżącego roku. W rozmowie z EPD24 kilka tygodni temu powiedział, że rozważa karierę wrestlera.

- Poważnie zastanawiam się nad zostaniem zawodowym wrestlerem, mógłbym dołączyć do jednej z dużych federacji i robić coś, co zawsze mi się podobało - powiedział w rozmowie z dziennikarzami 31-letni zawodnik - Cieszyło mnie to jako dzieciaka, choć wtedy jeszcze nie wiedziałem, że te walki są reżyserowane. Gdy dorastałem to myślałem, że wyrosnę z oglądania wrestlingu, jednak wychodzi na to, że pokochałem go bardziej - podsumował Anthony Ogogo.

26 października wiceprezydent federacji All Elite Wrestling, Cody Rhodes, ogłosił że jego AEW pozyskało byłego boksera, Anthony'ego Ogogo i będzie występował na ich galach. Podczas sobotniej gali wyzwał na pojedynek Maxwella Jacoba Friedmana, znanego jako MJF, co możecie zobaczyć na poniższym nagraniu.

Źródło: Redakcja, Twitter

Roman Wojewoda jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania