boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 27-10-19, 08:46   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Ekspresowe nokauty w Sosnowcu, Szpilka zapowiada zejście do junior ciężkiej

Gala gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu nie obfitowała w interesujące zestawienia, co przełożyło się na czas trwania poszczególnych pojedynków.

Zaczęło się od czterorundowego starcia debiutującego Sebastiana Chojeckiego (1-0, 0 KO) z Przemysławem Biniendą (2-26, 2 KO) w limicie kategorii półciężkiej. Po udanej pierwszej rundzie debiutanta, w kolejnych do głosu zaczął dochodzić Binienda, widząc ewidentne problemy kondycyjne Chojeckiego. Ostatecznie dwóch sędziów wskazało 39:37 dla Chojeckiego a jeden 39:37 dla Biniendy. Chojecki musi pracować nad kondycją, jeżeli chce zwyciężać.

W kolejnych walkach zobaczyliśmy nowych debiutantów, 18-letniego UkraińcaDenisa Krotiuka (1-0, 1 KO) i 24-letniego Kamila Bednarka (1-0, 1 KO). Rywale nie zachwycili i obaj szybko znokautowali przeciwników, którzy nie zasłużyli swoją postawą nawet na wymienienie z nazwiska.

29-letni Marek Matyja (17-1-2, 7 KO) miał zmierzyć się wczoraj z Pawłem Stępniem, z którym zremisował na gali w w Rzeszowie. Do rewanżu jednak nie doszło, ponieważ młodszy z bokserów zgłosił kontuzję. Na zastępstwo ściągnięto Francuza Tony'ego Averlanta (27-12-2, 5 KO), który w swojej karierze boksował już raz w Polsce, ulegając Pawłowi Głażewskiemu 8 lat temu w Kielcach. Od pierwszego gongu pojedynek toczył się w dystansie. Francuz skupiał się na ciosach prostych zarówno z lewej, jak i prawej ręki, natomiast Marek Matyja lokował swoje ciosy głównie na korpusie rywala, pamiętając, że ostatnie porażki przed czasem Averlant odniósł po ciosach na doły. W drugiej rundzie Averlant znalazł się na deskach, co wynikało jednak z uderzenia Matyi poniżej pasa. Arbiter ringowy uznał, że było to w ferworze walki i nie odjął Matyi punktu. W kolejnych rundach Francuz skupiał się na ochronie korpusu, co wykorzystał Polak, który potężnym prawym sierpowym na głowę posłał rywala na deski w czwartej rundzie. Averlant wstał na osiem i zdołał dokończyć rundę, wyprowadzając serię ciosów na zamkniętego przy linach Matyję, który uniknął większości z nich poprzez szczelną gardę. W powtórkach można było dostrzec grymas na twarzy Francuza, który doznał kontuzji prawej dłoni. W szóstej odsłonie Matyja ponownie rzucił na deski rywala, który po tym zdarzeniu postanowił zrezygnować z dalszej rywalizacji, tłumacząc się kontuzją ręki. Tym samym przez TKO w 6. rundzie zwyciężył Marek Matyja.

Fiodor Czerkaszyn (14-0, 9 KO) miał w osobie Guido Nicolasa Pitto (26-7-2, 8 KO) znaleźć najtrudniejsze wyzwanie w karierze. Argentyńczyk wyszedł do walki przestraszony i zamiast dać Ukraińcowi cenne rundy to wystawił się na pośmiewisko. Narożnik Pitto, widząc bezradność swojego pięściarza, rzucił ręcznik i poddał walkę jeszcze przed końcem pierwszej rundy.

30-letni Artur Szpilka (23-4, 16 KO) nie miał problemów z 40-letnim Włochem Fabio Tuiachem (29-7, 16 KO), który od początku nie wyglądał na zawodowego pięściarza. Szpilka posłał rywala na deski po lewym sierpowym na szczękę. Ambitny acz niezdarny przybysz z Italii powstał i sugerował, że chce dalej walczyć ze Szpilką. Po wznowieniu i kolejnych ciosach, których Tuiach zdawał się nie widzieć, sędzia ringowy postanowił, że dość już tej zabawy i zakończył missmatch.

Po walce zwycięzca zapowiedział, że planuje na stałe przenieść się do kategorii junior ciężkiej, w której zaczynał swoją przygodę z zawodowymi ringami.

- Skoro teraz będziemy w jednej wadze, to chętnie spotkam się z Włodarczykiem. A jeśli wcześniej nie dopadnie go Krzysiek Głowacki, potem moim celem będzie walka z Mairisem Briedisem - powiedział o swoich przyszłych celach Artur Szpilka.

Źródło: Redakcja
Zdjęcie: stsport.pl

Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-10-19, 08:52   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Szpilka coś przebąkiwał w wywiadzie po walce, że najpierw catchweight a potem walka o tytuł. Pomijając, że to niemożliwe, to on z jednej strony nie ma żadnego szacunku do Wasyla, a z drugiej oczekuje od niego cudów. Czyli w sumie czuje się jego szefem
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-10-19, 09:15   #3 (permalink)
prospect

Domyślnie

Dostał starego daremniaka z Włoch a świętuje jakby tytuł mistrza HW zdobył nie mogę na nieudacznika patrzeć darmozjad jeden historia zatoczyła koło kiedyś sprowadzili mu ukraińca który nie dość że nie nie był w stanie walczyć to jeszcze nie miał nawet butów do ringu teraz dostał jakiegoś starego amatora z pod sklepu z alkoholem krew mnie zalewa jak na to patrzę
ZYGA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-10-19, 09:39   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

O ile się nie przesłyszałem to po wszystkim gadał coś o celowaniu w Briedisa. Nie wiem na ile to jest propaganda i chęć ślizgania się na nośnym temacie czy, aż na tyle brak mu rozsądku i jakiegokolwiek myślenia. Przecież Briedis samymi klinczami, by go poprzestawiał i bardzo szybko odebrał smak na dalszą rywalizację, a może nawet zdrowie urywając obie ręce. Odklejony typ od rzeczywistości. Prasować naleśniki to każdy potrafi tylko potem zaczynają się schody, ale już braknie wymówek na tłumaczenie kolejnych kompromitacji. Kasa tam mniejsza, szansa na pas czy wyrobienie mocnej pozycji też żadna, więc po co, by mu to było? Jakiś umowny limit i walka z Włodarczykiem ma jakąś tam racje bytu, ale gadanie coś o pasach? Pomyleniec.
Pierwszy_i_ostatni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-10-19, 12:42   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Szpilka myśli, że w cruiser będzie puncherem i fizycznym potworem.

Co do wagi-nie wierzę w cruiser. szpila po walce mówił że chce zaczynać obozy z 98kg, zrzucac podczas przygotowan a potem się odwadniac na ważenie.

Ciężko mi sobie wyobrazić Artura z 98kg między walkami, skoro w dniu walki w najwyższej fizycznej formie wnosi 101-102. natomiast trzymam za to kciuki bo to dobry pomysl, zwlaszcza w kontekscie obecnej sytuacji w cruiser.

jezeli faktycznie doszloby do walki szpilka-diablo w limicie cruiser i artur by wygral, to nie zdziwilby mnie eliminator w kolejnej walce, bo diablo jest 3 w wbc.

jak wyjasni sie kwestia makabu-glowacki to bedziemy madrzejsi ale przy dobrych wiatrach to nawet cieslak moze zaraz dostac title shota lub eliminator.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-10-19, 18:05   #6 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał wariat3000 Zobacz post
Szpilka myśli, że w cruiser będzie puncherem i fizycznym potworem.

Co do wagi-nie wierzę w cruiser. szpila po walce mówił że chce zaczynać obozy z 98kg, zrzucac podczas przygotowan a potem się odwadniac na ważenie.

Ciężko mi sobie wyobrazić Artura z 98kg między walkami, skoro w dniu walki w najwyższej fizycznej formie wnosi 101-102. natomiast trzymam za to kciuki bo to dobry pomysl, zwlaszcza w kontekscie obecnej sytuacji w cruiser.

jezeli faktycznie doszloby do walki szpilka-diablo w limicie cruiser i artur by wygral, to nie zdziwilby mnie eliminator w kolejnej walce, bo diablo jest 3 w wbc.

jak wyjasni sie kwestia makabu-glowacki to bedziemy madrzejsi ale przy dobrych wiatrach to nawet cieslak moze zaraz dostac title shota lub eliminator.
Masz rację, co do tej jego wagi - marne szanse.
Natomiast zupełnie nie wiem po co nam jakikolwiek eliminator dla Szpilki. To nie jest artysta pięści i nie widzę go w żadnej wadze. Powiem tak, drewniany często Masternak miał więcej talentu, umiejętności i predyspozycji do tego by nawet wywalczyć pas, zabrakło mu niewiele, ale jemu można było śmiało kibicować, bo chłop nie miał za sobą nokautów od prawdziwych ciężkich.
Niech już sobie walczą z Diablo, ale pozycja Włodarczyka jest sporo za wysoka i zwycięzcę czeka niebawem kolejna, raczej bolesna weryfikacja.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-10-19, 18:28   #7 (permalink)
champion

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Masz rację, co do tej jego wagi - marne szanse.
Natomiast zupełnie nie wiem po co nam jakikolwiek eliminator dla Szpilki. To nie jest artysta pięści i nie widzę go w żadnej wadze. Powiem tak, drewniany często Masternak miał więcej talentu, umiejętności i predyspozycji do tego by nawet wywalczyć pas, zabrakło mu niewiele, ale jemu można było śmiało kibicować, bo chłop nie miał za sobą nokautów od prawdziwych ciężkich.
Niech już sobie walczą z Diablo, ale pozycja Włodarczyka jest sporo za wysoka i zwycięzcę czeka niebawem kolejna, raczej bolesna weryfikacja.
Szpilka to kura znoszaca złote jaja i jak tylko wygra z kimś z rankingów to Wasyl będzie go pchal na rzeź na titleshoty. No ale mówimy o walkach w Cruiser a 3 miesiące temu szpilka ważył 120kg, na razie to sci fi.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-10-19, 19:55   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 3 razy w 3 Tematach
Domyślnie

Wytłumaczy mi ktoś skąd taki zachwyt w polskim środowisku bokserskim tym pomysłem? Dla mnie to głupota, wynikająca z bezradności i braku pomysłu. Chłopak między walkami hula sobie ze stu kilkunastoma kg, od lat regularnie notuje ponad 100 na wadze i jest to dla niego optymalne, co widać. Zbudował masę mięśniową na określonym poziomie, jego organizm już się przystosował i nagle po 10 latach ot tak sobie zejdzie do junior ciężkiej, jakby to było całkiem naturalne? Może mnie ktoś oświeci, bo albo ja się nie znam, albo nasza boksersko-ekspercka elita zgłupiała.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-10-19, 22:24   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Wytłumaczy mi ktoś skąd taki zachwyt w polskim środowisku bokserskim tym pomysłem? Dla mnie to głupota, wynikająca z bezradności i braku pomysłu. Chłopak między walkami hula sobie ze stu kilkunastoma kg, od lat regularnie notuje ponad 100 na wadze i jest to dla niego optymalne, co widać. Zbudował masę mięśniową na określonym poziomie, jego organizm już się przystosował i nagle po 10 latach ot tak sobie zejdzie do junior ciężkiej, jakby to było całkiem naturalne? Może mnie ktoś oświeci, bo albo ja się nie znam, albo nasza boksersko-ekspercka elita zgłupiała.
Idea jest prosta, jest za słaby fizycznie na ciężką, więc niech się odwadnia przed walkami i próbuje w cruiser. Problem w tym, że pewnie mu nie starczy siły woli na trzymanie wagi, cruiser jest o wiele mniej lukratywną wagą, a do tego dobrze obsadzoną.
DzikiDzwon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-10-19, 22:57   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Pomyślcie, ile Szpilka musiałby osiągnąć w CW, by zarobić tyle, co już zarobił w HW. W ciężkiej jest spalony, więc czas najwyższy, by przypomnieć o sobie mediom i Januszom i stąd taka decyzja. To strasznie naiwne, ale wiele osób naprawdę będzie miało nadzieje, że on w końcu znalazł swoje miejsce i teraz pokaże na co go stać

Gadanie Wasyla o tym, że Chisora to był koń i Szpilka z góry nie miał z nim żadnych szans Przypomnijmy sobie co mówił, gdy Szpilka był w gazie.

Jakoś Haye ważący 15 kg (!) mniej niż nasz as nie miał problemów, by poskładać młodszego Chisorę. (i przypomnijmy sobie też jak dobrze sobie radził w CW) Jakoś Wilder ważący poniżej stówy nie ma problemów, by zdominować HW. Przykładów na zawodników ważących dużo mniej niż średnia czołówki ciężkiej i radzących sobie bardzo dobrze jest sporo. To jest nic innego jak pierdolenie.

Szpilka to jednak świetny biznesmen. On ma 30 lat i już jest milionerem. Na jego miejscu zadbałbym jednak o wizerunek, bo finansowo on teraz walczy o to, żeby za 10 istnieć jako influencer. Wielu może to śmieszyć, ale jedna duża kampania reklamowa, gdzie gościu nie musi za bardzo się namęczyć, to wypłata jak na niezłej gali.
Dobierałbym cruiserów o małej sile rażenia. Potem przyjął jakąś walkę o pas i spróbował. Ale wyprawa do CW nie ma prawa się udać.
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania