boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 19-10-19, 12:46   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 3 razy w 3 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Beterbijew zastopował Gwozdyka

Dziś nad ranem w Filadelfii doszło do hitowego pojedynku w kategorii półciężkiej pomiędzy Arturem Beterbijewem (15-0, 15 KO) a Ołeksandrem Gwozdykiem (17-1, 14 KO). Ostatecznie Rosjanin zdołał zastopować w 10 rundzie swojego rywala i dzięki temu został posiadaczem pasów WBC oraz IBF.

Od samego początku walka przebiegała zgodnie z tym, czego mogliśmy się spodziewać. Gwozdyk starał się wydłużać dystans lewym prostym, umiejętnie się poruszać i unikać wymian w półdystansie. Do tego dokładał ciosy proste z prawej ręki, przede wszystkim obijając korpus przeciwnika. Beterbijew próbował skracać ring, trafiał również sztywnym lewym prostym, od czasu do czasu doprowadzając mocniejszy cios do głowy Ukraińca, miał jednak sporo kłopotów z jego ruchliwością. Warto wspomnieć, że w pierwszej odsłonie doszło do nietypowego wydarzenia. W samej końcówce Gwozdyk znalazł się na deskach. Sędzia postanowił go liczyć, ale w przerwie między rundami nokdaun został finalnie anulowany, co było słuszną decyzją.

Z czasem Charkowianin czuł się coraz bardziej pewnie. W trzeciej odsłonie doprowadził do celu świetną kombinację lewy-prawy sierpowy, poprawiając jeszcze prawym na korpus, w czwartej całkowicie panował nad wydarzeniami, trafiając w różnych płaszczyznach na górę i na dół.

Mistrz WBC nie zamierzał jednak oddawać pola. Konsekwentnie wywierana presja i ciosy na tułów powoli zaczynały przynosić efekt, gdyż oponent wyraźnie zaczynał je odczuwać. Ukrainiec wyraźnie przeżywał trudne momenty, ale pozbierał się i w następnym starciu doskonale kilka razy skontrował prawym prostym, zgarniając je dla siebie.

Później obaj starali nadal wykonywać ustalone założenia. "The Nail" starał się bić krótkie kombinacje, nie dopuszczając do większych spięć, Rosjanin wręcz przeciwnie. Nie unikał sytuacji "cios za cios", do tego cały czas skutecznie trafiał na tułów, co jak się wkrótce okazało, miało to decydujący wpływ na końcowy wynik.

Od pierwszym sekund dziewiątej rundy Beterbijew, zgodnie z instrukcjami z narożnika, ruszył bardzo agresywnie do przodu, nawet kosztem przyjęcia kolejnych uderzeń. Doprowadzał do celu coraz więcej ciosów, zarówno na korpus, jak i na głowę. Jego przewaga rosła z upływem czasu, a wyraźnie przeżywający kryzys Gwozdyk coraz częściej decydował się na klincz.

Był to jednak początek końca. Potężnie bijący Rosjanin postanowił kontynuować ofensywę w następnej odsłonie. Szczególnie w oczy rzucały się mocne prawe sierpowe, po których Ukrainiec został zmuszony w końcu do przyklęknięcia. Kolejne serie ciosów z obu rąk sprawiły, że sędzia po kolejnych dwóch liczeniach zdecydował się przerwać walkę. Tym samym poznaliśmy nowego zunifikowanego mistrza w wadze półciężkiej.

W innej ciekawej konfrontacji doświadczony Luis Collazo (39-8, 20 KO) uległ jednogłośnie na punkty niepokonanemu Kudratiłło Abdukachorowowi (17-0, 9 KO). Sędziowie nie mieli wątpliwości, punktując 99-91, 97-93 i 92-98 na korzyść Uzbeka. Przy czym należy dodać, że drugą połowę walki Collazo walczył z kontuzją lewej ręki, co z pewnością miało duży wpływ na jego poczynania.

Źródło: redakcja
Zdjęcie: Mikey Williams/Top Rank

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-10-19, 13:50   #2 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Kurcze bylem przekonany że walka jest z soboty na niedzielę no i zamiast tego pół nocy oglądałem serial. Wygrał tak jak myślałem Beterbijew i z tego co czytam to wyglądał dość pewnie. Ciekaw jestem kto następny ale ścisła czołówka w lhw wygląda mocarnie. Oby w kolejnym roku doszło do unifikacji z Biwołem, a precież w grze może jeszcze być Kowaliow
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-10-19, 16:15   #3 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Świetna walka. Artur to na prawdę mocarz i przewaga techniczna Ukraińca na nic się zdała.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-10-19, 16:58   #4 (permalink)
bum

Domyślnie

Fajna walka. Ta siła Beterbijeva była odczuwalna przed monitorem;] Pod koniec Gwozdyk już wykończony tymi ciosami na dół. Teraz Better Bijew mam nadzieje ogarnie całą wagę i zostanie niekwestionowanym mistrzem. Długa droga do tego.
linderoth jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-10-19, 17:15   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Swietna forma Beterbijeva. Myślę że ciężko bedzie mu zunifikować wszystkie pasy. Ma juz 34 lata i Bivoł może go przeczekać. Mimo wieku duża siła i determinacja.
Było widać że...
Siła , moc ciosu , wytrzymałość > technika , szybkość, mobilność
Oczywiście bez wielkich dysproporcji.
Dlatego nie wróżę Usykowi kariery w HW jesli sie nie przystosuje do tej wagi.
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-10-19, 21:01   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Kurcze bylem przekonany że walka jest z soboty na niedzielę no i zamiast tego pół nocy oglądałem serial. Wygrał tak jak myślałem Beterbijew i z tego co czytam to wyglądał dość pewnie. Ciekaw jestem kto następny ale ścisła czołówka w lhw wygląda mocarnie. Oby w kolejnym roku doszło do unifikacji z Biwołem, a precież w grze może jeszcze być Kowaliow
Teraz będzie starcie z Fanlongiem Mengiem w Chinach na początku przyszłego roku. O ile pamięć mnie nie myli, niepokonany Chińczyk jest obowiązkowym.

stare 19-10-19, 21:19   #7 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Teraz będzie starcie z Fanlongiem Mengiem w Chinach na początku przyszłego roku. O ile pamięć mnie nie myli, niepokonany Chińczyk jest obowiązkowym.
eh to pozostaje liczyć że po nim może jakaś unifikacja.

ten chińczyk to miewam że do zrobienia w 3 rundy co?

swoją drogą to czytam że do momentu przerwania walki Gwozdyk prowadzil na kartach. Myślałem że obraz walki był klarowniejszy na strone Betrbiejewa
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-10-19, 00:11   #8 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:

swoją drogą to czytam że do momentu przerwania walki Gwozdyk prowadzil na kartach. Myślałem że obraz walki był klarowniejszy na strone Betrbiejewa
Ja po 5 rundach miałem w punktacji 50 do 44 dla Rosjanina i przestałem liczyć z założenie, że Ukrainiec tej walki na punkty już praktycznie wygrać nie może.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-10-19, 20:26   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:

Co do Chińczyka, to może Darek by się wypowiedział, bo o ile pamiętam, to on wie coś więcej w temacie. Ja Azjaty w akcji nie widziałem.

A Gwozdyk? Osobiście zgadzam się z punktacją. Moim zdaniem to on realizował lepiej swój plan. Najlepszym tego dowodem jest to, że Beterbijew w narożniku między ósmą a dziewiątą rundą dostał bardzo zdecydowane instrukcje: Cztery ostatnie rundy mają być twoje! Efekt wszyscy widzieliśmy.

stare 21-10-19, 16:30   #10 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał BezStraha Zobacz post
Swietna forma Beterbijeva. Myślę że ciężko bedzie mu zunifikować wszystkie pasy. Ma juz 34 lata i Bivoł może go przeczekać. Mimo wieku duża siła i determinacja.
Było widać że...
Siła , moc ciosu , wytrzymałość > technika , szybkość, mobilność
Oczywiście bez wielkich dysproporcji.
Dlatego nie wróżę Usykowi kariery w HW jesli sie nie przystosuje do tej wagi.
Nieuzasadniony wniosek. Usyk był średniawy siłowo i w CW, a zdominował zupełnie tę kategorię. On się nie przystosuje i raczej zrobi krok w tył, zrzuci trochę. Tylko jako motyl ma jakiekolwiek szanse.

Zgadzam się też z tymi, którzy twierdzą, że Fury będzie dla Usyka najgroźniejszy. Najtrudniej go przeczytać, a nadal ma cios mocniejszy niż Usyk i dużo lepsze warunki.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania