stare 17-10-19, 18:13   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 3 razy w 3 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Gamboa - Davis niemal pewne 28 grudnia

Najprawdopodobniej 3 dni przed końcem roku dojdzie do skutku pojedynek, na który zanosiło się od dłuższego czasu. Niepokonany Gervonta Davis (22-0, 21 KO) ma zmierzyć się z Yuriorkisem Gamboą (30-2, 18 KO). W stawce potyczki znajdzie się "zwykły" pas federacji WBA w wadze lekkiej, a transmisją zajmie się telewizja Showtime.

Dla Davisa będzie to debiut w nowej dywizji. Młody zawodnik od dłuższego czasu miał problemy z uzyskiwaniem limitu 130 funtów i ten ruch wydawał się naturalny, co sam zresztą zapowiadał. Nie ulega jednak wątpliwości, że samo starcie to głównie ruch marketingowy. 38-letni Kubańczyk, niegdyś kapitalny pięściarz, najlepsze lata ma już dawno za sobą. Posiada jednak wciąż rozpoznawalne nazwisko i ewentualne zwycięstwo zapewniłoby "Tankowi" większą rozpoznawalność w świecie boksu.

W swoich ostatnich walkach obydwaj zaprezentowali się publiczności na tej samej gali. Davis już w drugiej rundzie przełamał Ricardo Nuneza (21-3, 19 KO), broniąc tytułu mistrza świata w kategorii superpiórkowej wspomnianej już federacji, natomiast Gamboa równie szybko uporał się z cenionym, ale niemal nieaktywnym w ostatnim czasie Romanem Martinezem (30-4-3, 18 KO).

Inną ciekawą batalią, a może i ciekawszą niż główne danie wieczoru ma być zapowiadana już jakiś czas temu konfrontacja pomiędzy Jeanem Pascalem (34-6-1, 20 KO) a Badou Jackiem (22-2-3, 13 KO). W tym przypadku bokserzy również zmierzą się o pas WBA "regular", w wadze półciężkiej, należący obecnie do Kanadyjczyka.

Źródło: redakcja, boxingnews24.com
Zdjęcie: Showtime

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-10-19, 18:53   #2 (permalink)
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie

To może być bardzo ciekawa walka. Po okresie regresu Gamboa od 2 lat przeżywa "drugą młodość" i demonstruje dobrą formę. Będzie poważnym testem dla Davisa.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-10-19, 19:06   #3 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Obstawiam Davisa do 7 rundy, Gamboa wcześniej kilka razy liczony
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-10-19, 17:41   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
To może być bardzo ciekawa walka. Po okresie regresu Gamboa od 2 lat przeżywa "drugą młodość" i demonstruje dobrą formę. Będzie poważnym testem dla Davisa.
Cóż, jak widać mam inne zdanie. Gamboa powinien jeszcze mieć w dodatku na koncie przegraną z Sosą. Jestem przekonany, że to będzie egzekucja, dłuższa czy krótsza, nieważne. Przewiduję jednostronny pojedynek, zakończony czasówką.

stare 18-10-19, 18:21   #5 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Gamboa może i trochę się odbudowal, ale jest past i Davis moze obejść się w dość brutalny sposób. Jeśli miałbym stawiać to Davis TKO.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-10-19, 18:22   #6 (permalink)
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Cóż, jak widać mam inne zdanie. Gamboa powinien jeszcze mieć w dodatku na koncie przegraną z Sosą. Jestem przekonany, że to będzie egzekucja, dłuższa czy krótsza, nieważne. Przewiduję jednostronny pojedynek, zakończony czasówką.
Walki z Sosą nie oglądałem lub nie pamiętam. Być może przeceniam szybka wygraną Kubańczyka nad Romanem Martinezem. Może to nie Gamboa był taki dobry, a Martinez taki słaby. W każdym razie uważam zestawienie Gervonty z Yuriorkisem za interesujące. Davis jest niewątpliwym faworytem, ale dla mnie bokserem jeszcze nie do końca sprawdzonym.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-10-19, 13:01   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Walki z Sosą nie oglądałem lub nie pamiętam. Być może przeceniam szybka wygraną Kubańczyka nad Romanem Martinezem. Może to nie Gamboa był taki dobry, a Martinez taki słaby. W każdym razie uważam zestawienie Gervonty z Yuriorkisem za interesujące. Davis jest niewątpliwym faworytem, ale dla mnie bokserem jeszcze nie do końca sprawdzonym.
Chciałbym żeby faktycznie tak się stało, bo byłoby to z korzyścią dla kibica, ale po prostu nie mam złudzeń. W mojej opinii to próba podniesienia rozpoznawalności Davisa możliwie niskim kosztem. Mayweather nawet nie ukrywa, że priorytetem nie są wielkie sportowo pojedynki, więc nie spodziewam się w najbliższym czasie Łomaczenki czy Berchelta naprzeciwko Tanka.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania