stare 18-10-19, 18:02   #21 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 3 razy w 3 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Też nie jestem do końca przekonany. Tzn. nie twierdzę, że grubość czaszki nie ma znaczenia, ale w mojej opinii jest to jeden z czynników, składających się na podatność na urazy, a nie główna przyczyna.

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-10-19, 19:17   #22 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Skrócenie dystansu byłoby ciekawym rozwiązaniem dla mnie. Najwyżej zrobić ilość rund nieparzystych i zakazać remisów w rundach, tak właśnie żeby standardem były walki np.7-rundowe. Jakieś walki lepszych zawodników i eliminatory 9-rundowe. I najwyżej walka mistrzowska 10 rund. I w sumie można wydłużyć przerwę między rundami z minuty na dwie.
robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-10-19, 19:47   #23 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Też mi się nie wydaje żeby 1mm czy 2mm w czaszce robilo różnice kiedy to obrywa tak czuły i delikatny narząd jak mózg.

Zmiany w regułach gry? skracanie rund czy ich zmniejszenie? można próbować ale to dalej nic nie da w momencie kiedy to już taki sport że się przyjmuje ciosy na głowe od gości którzy to trenują całe życie.

Rygorystyczne badania medyczne przed i po walce, a nawet w trakcie obozów, antydopingowe, wydawanie licencji itd. To jest klucz bo dziś co rusz słychać jakie są braki w tych aspektach...

Czy kogoś by zdziwił news że gość który w sobote zmarł po walce, w czasie sparingów miał jakiś mikrowylew, a i tak został dopuszczony do walki? bo mnie ani troche
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-10-19, 21:22   #24 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Przykra sprawa, ten rok w boksie jest wyjątkowo pechowy. O wielu takich przypadkach nie słyszymy np w Meksyku czy Argentynie to zdarza się dosyć często. Jak na moje oko powinno być więcej badań, i mniejsza ilość rund. chociaż kiedyś walczyli po15 to teraz czasy się zmieniły, wjedzie Ci gostek na dopingu i zrobi Ci krzywdę nie ważne jak dobry jesteś. Spoczywaj w pokoju Patrick[*].
Michael Scofield jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-10-19, 13:11   #25 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 3 razy w 3 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Też mi się nie wydaje żeby 1mm czy 2mm w czaszce robilo różnice kiedy to obrywa tak czuły i delikatny narząd jak mózg.

Zmiany w regułach gry? skracanie rund czy ich zmniejszenie? można próbować ale to dalej nic nie da w momencie kiedy to już taki sport że się przyjmuje ciosy na głowe od gości którzy to trenują całe życie.

Rygorystyczne badania medyczne przed i po walce, a nawet w trakcie obozów, antydopingowe, wydawanie licencji itd. To jest klucz bo dziś co rusz słychać jakie są braki w tych aspektach...

Czy kogoś by zdziwił news że gość który w sobote zmarł po walce, w czasie sparingów miał jakiś mikrowylew, a i tak został dopuszczony do walki? bo mnie ani troche
Też uważam, że klucz to egzekwowanie/ulepszanie przepisów. To tak, jak w piłce (nożnej, ręcznej czy koszykowej). Na niższych szczeblach zbiera się karty od wszystkich i znajomy lekarz podbija. Tutaj zapewne jest podobnie. Wiadomo, wszystkiego nie da się ściśle kontrolować, ale bardziej rygorystyczne przepisy mogą sprawić, że ktoś się dwa razy zastanowi, zanim narazi własny tyłek.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-10-19, 12:22   #26 (permalink)
champion

Domyślnie

ekstramalnie wysokie kary za doping, zmniejszenie rund do 10 i regularne badania zeby utrzymac licencje. a teraz mamy skandalicznie niskie kary za doping, i wydawanie licencji zawodnikom typu mccall.

kevin johnson tez moze zle skonczyc.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-10-19, 12:48   #27 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał wariat3000 Zobacz post
kevin johnson tez moze zle skonczyc.
O tym samym pomyślałem jak zobaczyłem że wychodzi do takiego dzika jak Bakole tydzień po ostatniej walce. Nie powinno się do takiego czegoś dopuszczać, zwłaszcza kiedy z góry wiadomo że 40 letni dziadek jest tylko dostarczycielem zwycięstw. To jest już jeżdżenie po bandzie

Swoją drogą czy u niego jest tak źle z kasą że musi wychodzić do takich walk? Rok emu 6 walk w tym z takimi jak Dubois, Hrgovic, Ruiz Jr....

stare 21-10-19, 14:24   #28 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
O tym samym pomyślałem jak zobaczyłem że wychodzi do takiego dzika jak Bakole tydzień po ostatniej walce. Nie powinno się do takiego czegoś dopuszczać, zwłaszcza kiedy z góry wiadomo że 40 letni dziadek jest tylko dostarczycielem zwycięstw. To jest już jeżdżenie po bandzie

Swoją drogą czy u niego jest tak źle z kasą że musi wychodzić do takich walk? Rok emu 6 walk w tym z takimi jak Dubois, Hrgovic, Ruiz Jr....
10 pojedynkow w 2018 i 2019. wiekszosc walk to bylo swiniobicie na pelnym dystansie...

nie wiem czy kingpin ma problemy finansowe ale on sam przyznal ostatnio, ze powazna kariere skonczyl definitywnie po AJ. teraz tylko odcina kupony i zarabia poki moze.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-11-19, 10:31   #29 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Filmik pokazujący co dzieje się z mózgiem po uderzeniu w głowę https://vine.co/v/eUXxn20mKZW/
DzikiDzwon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-19, 19:48   #30 (permalink)
champion

Domyślnie

No niestety ale wczoraj zmarł kolejny bokser. Dwight Ritchie sparował z Zerafą, dostał cios na korpus, upadł i już się nie obudził. Zmarł w szpitalu tego samego dnia.

Kolejną walkę miał mieć za miesiąc, poprzednią przegrał na pkt z synem Tszyu
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania