boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 20-09-19, 17:13   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 2 razy w 2 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Szpilka z Hiszpanii: zapuściłem się do 118 kg

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że powrót na ring Artura Szpilki (22-4, 15 KO) będzie miał miejsce 26 października w Sosnowcu, a jego przeciwnikiem będzie mało znany Fabio Tuiach (29-6, 16 KO). Obecnie polski pięściarz wagi ciężkiej przebywa w Hiszpanii, gdzie na obozie szlifuje formę ze swoim trenerem Romanem Anuczinem. W krótkiej rozmowie z TVP Sport opowiedział o swoich wrażeniach.

- Treningi są naprawdę ciężkie. Zapuściłem się i to jest teraz moja największa trudność. Żeby zrzucić te kilogramy i dojść do jakiejś tam formy, to zajmie mi to trochę. Dlatego uważam, że ten wyjazd to był strzał w dziesiątkę i skupienie się na treningu z trenerem [...] Byłem tak zapuszczony, że ważyłem 118 kg i teraz nawet nie tyle pracuję nad kondycją, bo jej w ogóle nie, tylko nad tym, by doprowadzić się do ładu.

- Waga szybko mi spada. Trzeba uporządkować dietę, już do 110 mi zeszło, także spokojnie, myślę, że na walkę będzie dużo mniej, bo w takim stanie jak teraz nie wyobrażam sobie tego w żaden sposób.

- Cieszę się, że ta walka mi się tak szybko ułożyła, że nie musiałem czekać, bo prawdopodobnie ważyłbym 130 kilo, co na pewno dobrze o mnie nie świadczy. Potrzebowałem takiego kopa, chociaż jeszcze go nie ma, jeżeli mam być z wami szczery.

- [Tuiach] to jest zawodnik w miarę poukładany, nie jakiś tam bum, który wychodzi i się przewraca. Wiadomo, że to jakiś superwirtuoz nie jest, to jest waga ciężka i tam jeden cios decyduje o wszystkim [...] Dla niego to jest walka żeby się pokazać, a dla mnie o wszystko.

Do walki nieco ponad miesiąc, więc raczej nie można się spodziewać w niej Szpilki w szczytowej formie. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie ona przynajmniej przyzwoita, bo wpadka z pięściarzem klasy Fabio Tuiacha, przy całym szacunku dla Włocha, oznaczałaby prawdopodobnie koniec kariery Polaka na poważnym poziomie.

Źródło: redakcja, TVP Sport
Zdjęcie: Szymon Starnawski/Polska Press

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-09-19, 17:53   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

[Tuiach] to jest zawodnik w miarę poukładany, nie jakiś tam bum, który wychodzi i się przewraca
Dobrze, że Ajtuja nie opuszcza poczucie humoru. Włoch jest beznadziejnie słaby, ale jeśli nie przyjedzie tylko na wycieczkę to istnieje jakaś szansa, że może coś tam wsadzi i znowu będzie panika, ale mimo słabości Ajtuja to raczej nierealny scenariusz. Takiego kotleta powinien ubić jedną ręką.
Pierwszy_i_ostatni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-09-19, 18:18   #3 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Szpilka ....

Na poważnie, to on już dawno jest poza strefą jakichkolwiek walk o coś. Ale w Polsce będzie atrakcją dopóki żyje. Dla mnie idealnym gate-keeperem na tym poziomie jest Price, kto z nim przegrywa, jest co najwyżej w średniej półce (miejsca 30-50). A nie sądzę, żeby Szpilka mógł z nim wygrać. Wiadomo, styl się liczy, itp. komunały, ale jeśli ktoś nie może się dobrać do Price'a, to raczej ma mało atutów. Podobnie zresztą jest z Wachem. No z Wachem trzeba po prostu wygrywać przekonująco, choćby na punkty.
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-09-19, 19:24   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Czyli na walkę około 110 pewnie....
Lojalny Kibic (thekudiq) jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-09-19, 19:27   #5 (permalink)
bum

Domyślnie

Artur bardzo dużo zrobił dla polskiego od strony marketingowej. To właśnie jego komentarze, jego wypowiedzi przyciągały ludzi do boksu. Ludzie różnie na niego reagują, ale z pewnością wzbudza zainteresowanie a przez to i sam boks też również na tym zyskuje. Co do jego kariery sportowej, to mocno się zawiodłem oglądając go na stadionie narodowym na żywo. Nie tego oczekiwałem przychodząc na boks. Od tego czasu przestałem mieć złudzenia, że odniesie jeszcze sportowe sukcesy.
Kuba Rychlik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-09-19, 21:05   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

"...bo wpadka z pięściarzem klasy Fabio Tuiacha, przy całym szacunku dla Włocha, oznaczałaby prawdopodobnie koniec kariery Polaka na poważnym poziomie..."

fajne to
.
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-09-19, 23:17   #7 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuba Rychlik Zobacz post
Artur bardzo dużo zrobił dla polskiego od strony marketingowej. To właśnie jego komentarze, jego wypowiedzi przyciągały ludzi do boksu. Ludzie różnie na niego reagują, ale z pewnością wzbudza zainteresowanie a przez to i sam boks też również na tym zyskuje. [...]
Nieważne ile mówi, ale czy warto go słuchać. Doda też dużo mówi. On jest zjawiskiem od strony autopromocji, lokalnym, ale jest. Ale wolałbym, żeby więcej mówili ci, którzy mają coś do powiedzenia.
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-09-19, 06:50   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Umówmy się że większość kibiców/kiboli Artura to dressy/ludzie z niższych sfer, co było widać na walce z Wachem, z Chisorą już nie było dużo Polaków w Londynie, moim zdaniem jest to bardziej popularność internetowo/facebookwa niż taka jak ma Gołota, Adamek, Diablo czy Michalczewski.
Lojalny Kibic (thekudiq) jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-09-19, 08:55   #9 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuba Rychlik Zobacz post
Artur bardzo dużo zrobił dla polskiego od strony marketingowej. To właśnie jego komentarze, jego wypowiedzi przyciągały ludzi do boksu. Ludzie różnie na niego reagują, ale z pewnością wzbudza zainteresowanie a przez to i sam boks też również na tym zyskuje. Co do jego kariery sportowej, to mocno się zawiodłem oglądając go na stadionie narodowym na żywo. Nie tego oczekiwałem przychodząc na boks. Od tego czasu przestałem mieć złudzenia, że odniesie jeszcze sportowe sukcesy.
Marketing dla patologii, teksty typu "dojadę cię" itp.
Na nim mogą wzorować się najwyżej jakieś dresy o niezdrowych pobudkach.
To nie jest wzór sportowca, ktoś kogo warto naśladować, ani od strony sportowej, ani ludzkiej.
omen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-09-19, 09:30   #10 (permalink)
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał omen Zobacz post
Marketing dla patologii, teksty typu "dojadę cię" itp.
Na nim mogą wzorować się najwyżej jakieś dresy o niezdrowych pobudkach.
To nie jest wzór sportowca, ktoś kogo warto naśladować, ani od strony sportowej, ani ludzkiej.
Dokładnie tak. Jeżeli kogoś przyciągnął, to hołotę najgorszego sortu, natomiast normalnych kibiców raczej od boksu odstręczył. Myślę, że także potencjalnych młodych bokserów, którzy nie chcieliby być z nim porównywani. Generalnie zainteresowanie boksem w Polsce w czasie rozwoju jego "kariery" bardzo spadło, ale za to już bym go nie winił, bo były poważniejsze przyczyny.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania