boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Spong prawdopodobnie rywalem Usyka (http://www.boxing.pl/forum/newsy/56603-spong-prawdopodobnie-rywalem-usyka.html)

Tejksio 30-08-19 16:51

Spong prawdopodobnie rywalem Usyka

Od dłuższego czasu trwają poszukiwania przeciwnika dla Ołeksandra Usyka (16-0, 12 KO), dla którego będzie to debiut w wadze ciężkiej. I wygląda na to, że dobiegają końca. Rywalem utytułowanego Ukraińca ma zostać Tyrone Spong (13-0, 12 KO).

Do tej pory jako rywale dla ukraińskiego championa anonsowani byli kolejno Carlos Takam i Andriej Fiedosow. Ostatecznie żadna z tych opcji nie doszła do skutku. Wydaje się, że tym razem powinno to się zmienić. Na chwilę obecną w grze pozostali Spong oraz Bryant Jennings, ale to Holender wydaje się być faworytem w tym wyścigu.

Niepokonany Sponge to były zawodnik MMA i kick-boxingu. Szczególnie kojarzony jest z tą drugą dyscypliną, w której pokazał się z bardzo dobrej strony. Wspomniane sporty porzucił ostatecznie na rzecz boksu w 2015 roku. Nie zaznał jeszcze goryczy porażki, ale próżno szukać w jego rekordzie wielkich nazwisk. Teraz prawdopodobnie otrzyma szansę by to zmienić.

Jeżeli negocjacje przebiegną zgodnie z planem, obaj zawodnicy spotkają się 12 października w Chicago, w stanie Illinois. Na gali mają zaprezentować się także Murat Gassijew i mistrz świata WBA w kategorii półciężkiej - Dmitrij Biwoł.

Źródło: boxing247.com
Zdjęcie: boxingscene

Lojalny Kibic (thekudiq) 30-08-19 18:57

Słabiutko, nawet biorąc pod uwagę że to 1 walka Usyka w HW, wcześniejsze opcje dużo ciekawsze.

Pierwszy_i_ostatni 30-08-19 19:10

Cienizna, a zegar tyka. Zawodnikowi takiego formatu nie przystoi brać jakiegoś anonima, nawet na przecierkę. Robienie ze sparingu poważnej walki? Wolne żarty. Równie dobrze mógłby wziąć Najmana i zawalczyć o ten śmieszny pasek WKU.

mat.d 30-08-19 19:12

Rozczarowanie, nawet jak na debiut. Usyk to absolutny top p4p. Każdy rywal choćby nie z szerokiego topu bedzie roczarowujący w jego przypadku. Takam był skrojony na ten debiut. I dla kibica, i dla Usyka - szczególnie jeśli ma sie czegoś dowiedziec o nowej dywizji. Carlos na pewno przywitałby go ambitnie. Ukrainiec fizycznie musiałby sie niezle napocic. Takam spychal samego Chisore, specjaliste od naporu. Tur z prawdziwego zdarzenia z Francuza.

Lojalny Kibic (thekudiq) 30-08-19 20:09

Cytat:

Napisał Pierwszy_i_ostatni (Post 603353)
Cienizna, a zegar tyka. Zawodnikowi takiego formatu nie przystoi brać jakiegoś anonima, nawet na przecierkę. Robienie ze sparingu poważnej walki? Wolne żarty. Równie dobrze mógłby wziąć Najmana i zawalczyć o ten śmieszny pasek WKU.

WKU było w K1, nie przeszłoby. :happy:

Szymon Aleksandrowicz 30-08-19 20:56

Cytat:

Napisał Lojalny Kibic (thekudiq) (Post 603352)
Słabiutko, nawet biorąc pod uwagę że to 1 walka Usyka w HW, wcześniejsze opcje dużo ciekawsze.

Też tak to widzę. Kiepsko. SZKODA, że nie doszło do starcia z Takamem. Nie wiem też dlaczego Ataman nie chce walczyć z Rosjanami i odrzucił Fedosova.

puciu 30-08-19 21:28

Niby lipa ...z drugiej strony linearny bierze juz 3 z rzedu kasztaniaka do walki. Z tej perspektywy powrot po kontuzji nawet ze sponge bobem miesci sie w granicach rozsadku. W cw usyk tez ostrożnie sie rozkrecal, wiec to raczej nie strach a mocne odrdzewienie

Szymon Aleksandrowicz 30-08-19 21:48

Cytat:

Napisał puciu (Post 603360)
Niby lipa ...z drugiej strony linearny bierze juz 3 z rzedu kasztaniaka do walki. Z tej perspektywy powrot po kontuzji nawet ze sponge bobem miesci sie w granicach rozsadku. W cw usyk tez ostrożnie sie rozkrecal, wiec to raczej nie strach a mocne odrdzewienie

Drugiego nie trzeciego.

Pierwszy_i_ostatni 30-08-19 22:05

Cytat:

Napisał Lojalny Kibic (thekudiq) (Post 603355)
WKU było w K1, nie przeszłoby. :happy:

Faktycznie, masz rację.

linderoth 31-08-19 01:04

Szkoda jednak, że nie z Takamem. No ale z kim by nie wyszedł to oglądać Usyka to sama przyjemność. Mam tylko taką cichą nadzieję, że po tej pierwszej walce dadzą mu kogoś konkretnego. Może śmiesznie to zabrzmi, ale z dwumetrowców to chciałbym aby ubił Price hehe;] Ale obóz Usyka celuje pewnie wyżej. Tylko kogo, skoro cała czołówka zarezerwowana?

kubuś 31-08-19 05:59

Cytat:

Napisał Pierwszy_i_ostatni (Post 603362)
Faktycznie, masz rację.

wku może być chyba gdziekolwiek, wystarczy sie przerejestrować/zmienić profil czy coś tam.. to federacja widmo.

Mr.KO 31-08-19 16:59

W K-1 Spong okopał by Usyka i znokautował. W boksie bez szans.

kubuś 31-08-19 17:44

Cytat:

Napisał Mr.KO (Post 603412)
W K-1 Spong okopał by Usyka i znokautował. W boksie bez szans.

niekoniecznie, w K1 nogi nie robiły aż takiej różnicy żeby dobry pięściarz nie dał sobie rady chociaż z najlepszymi bym na Usyka nie stawiał. Spong to jednak klasyczny kicker, bokser dosyć przeciętny, duzo słabszy niż Fiedosow czy Takam. To jest rywal dobry dla Szpilki a nie Usyka.

Tejksio 03-09-19 16:27

Informacja została już oficjalnie potwierdzona. Usyk zawalczy ze Spongem.

szmagel 04-09-19 01:28

Nie znam typa kompletnie, a Myszkin mówi że gość 3/4 kariery siedział w półciężkiej. Dużo broniłem Furyego ale tutaj nie ma jak. Niech tylko dobrze zrobią badania antydopingowe bo czuje że ten Spong jest nieźle radioaktywny

nawet podobny do innego sterydziaża ze swojego kraju, Overeema
http://www.fight24.pl/wp-content/Tyrone-Spong1.jpg

Szymon Aleksandrowicz 04-09-19 08:53

Cytat:

Napisał szmagel (Post 603547)
Nie znam typa kompletnie, a Myszkin mówi że gość 3/4 kariery siedział w półciężkiej. Dużo broniłem Furyego ale tutaj nie ma jak. Niech tylko dobrze zrobią badania antydopingowe bo czuje że ten Spong jest nieźle radioaktywny

Półciężka w Glory, w której ostatnio Spong walczył miała limit 95 kg. Świetny kickbokser. Bokser taki sobie.

Rockefeller 04-09-19 09:24

Usyk sobie zrobi worek treningowy z tego koksika i na lajcie wejdzie do wagi ciezkiej.
Pytanie, czemu tak dlugo bylo nam czekac na jego powrót? Wszak minie niemal rok, od walki z Bellew. Szkoda tego roku, kiedy jest sie w prime time.

wariat3000 04-09-19 12:43

fatalna walka, tylko na zrzucenie rdzy. nie dosc ze slaby zawodnik to jeszcze mniejszy od ukrainca.

obstawiam ze po spongu usyk odczeka 1-2 miesiace i znowu wyjdzie do ringu.

Lojalny Kibic (thekudiq) 04-09-19 16:06

Cytat:

Napisał kubuś (Post 603414)
niekoniecznie, w K1 nogi nie robiły aż takiej różnicy żeby dobry pięściarz nie dał sobie rady chociaż z najlepszymi bym na Usyka nie stawiał. Spong to jednak klasyczny kicker, bokser dosyć przeciętny, duzo słabszy niż Fiedosow czy Takam. To jest rywal dobry dla Szpilki a nie Usyka.

Dla Artura dobry na 2 walkę po przecierce. :)

szmagel 08-10-19 02:50

Cytat:

Napisał szmagel (Post 603547)

no i złapany na dopingu, jakoś mnie to nie dziwi

Lojalny Kibic (thekudiq) 08-10-19 07:12

Coś niema szczęscia Usyk na tą pierwszą walkę, dobrze że boksuje z kimś innym bo już myślałem że znowu przełożą.

kubuś 08-10-19 08:18

a z kim w końcu boksuje? na boxrecu dalej jest Spong

Lojalny Kibic (thekudiq) 08-10-19 08:47

Cytat:

Napisał kubuś (Post 604559)
a z kim w końcu boksuje? na boxrecu dalej jest Spong

Hearn mówił że miał kilka zastępstw, ogłoszenie najpóźniej do wieczora.

Sykes 08-10-19 11:26

Był Takam i sporo jęczenia... potem Spong i tu słusznie jeszcze więcej... najlepiej byłoby ponownie przełożyć debiut na późniejszy termin, bo na ostatni moment to będzie jeszcze ktoś "mocniejszy" niż Surinamczyk.

szmagel 08-10-19 11:29

może polski wiking xd

Lojalny Kibic (thekudiq) 08-10-19 11:32

Cytat:

Napisał szmagel (Post 604565)
może polski wiking xd

Waszka by to przyjął. :)

kubuś 08-10-19 12:11

Cytat:

Napisał Lojalny Kibic (thekudiq) (Post 604566)
Waszka by to przyjął. :)

litości, to już lepiej przez pół godziny obijać worek treningowy w gymie

Lojalny Kibic (thekudiq) 08-10-19 12:27

Cytat:

Napisał kubuś (Post 604570)
litości, to już lepiej przez pół godziny obijać worek treningowy w gymie

To nie do mnie. Sensu takiej walki niema ale wszyscy znamy Mariusza. Nie spodziewam się nikogo lepszego od Sponga.

robercik 08-10-19 12:29

Po cholere tam testy vada. Co za bezsens. Biora Sponga niewiadomo skad, a teraz zdziwieni. Dobrze ze nie dojdzie do tej walki, bo roznica poziomow jest ogromna. Do tego Spong to maly ciezki. Usyk zwiazal sie z Hearnem, a ten nie ma na niego pomyslu. Ciekawe czy Usykowi sie w ogole chce, skoro w gre wchodza zawodnicy z zaplecza jako rywale.

kubakj 08-10-19 12:33

Chisore dawac

wariat3000 08-10-19 13:04

mialo byc podbijanie ciezkiej i szybka walka o pas a skonczy sie na jednym pojedynku w 2019, z zastepca zastepcy joourneymana.

przejrzalem rankingi i jest mega lipa, nie wiem kogo hearn ma na swojej liscie ale to bedzie naprawde no name. schwarz i hunter byliby sensowni ale dopiero co walczyli.

liverpoolczyk 08-10-19 13:11

Pierwszy rywal w ciężkiej może być słabszy, tym bardziej, że przerwa Usyka już się niepokojąco wydłużyła. Dla mnie nie ma żadnego problemu. Spong nic nie zrobiłby Ukraińcowi, bo jest zbyt wolny i brakuje mu umiejętności, natomiast facet ma mentalność zwycięzcy, nie jest przyzwyczajony do przegrywania i na pewno wyszedłby wygrać. Była szansa, że chociaż początek będzie ciekawy. Widziałem, że trenuje z dużą pasją.

W sytuacji, gdy Spong wypada, a do walki są 4 dni, niech będzie ktokolwiek, kto da Usykowi rundy. Odwołanie walki po długim obozie byłoby totalnie demobilizujące.

Sykes 08-10-19 13:16

Gassiev "wraca" w grudniu, debiut w ciężkiej dla obu jak znalazł ;) Pół żartem, pół serio, ale to miałoby większy sens niż ten Spong...

liverpoolczyk 08-10-19 13:22

Swoją drogą, po Jarrellu i Dillianie, trzeci w tym roku były kickbokser, który nie przechodzi kontroli antydopingowej

szmagel 08-10-19 13:31

Cytat:

Napisał kubakj (Post 604573)
Chisore dawac

Chisora będzie walczył z Pricem

https://pbs.twimg.com/media/EGWzU0QXoAIe3mI?format=jpg

Michael Scofield 08-10-19 13:35

Po trzech walkach w 2018, w tym roku Usyk nie stoczył żadnej walki, wiadomo jak było z Takamem ale teraz to już przesada, niech już stoczy ten pierwszy pojedynek w ciężkiej z kimkolwiek, zwłaszcza że 3x obozy za nim.

robercik 09-10-19 04:03

Rywalem Usyka w debiucie w HW bedzie Chazz Witherspoon. W sumie zastepstwo niezle, duzy, silny rywal. Jednak ciekawe jak z formą u Amerykanina. Czy byl on rezerwowym w treningu wiadomym od poczatku, czy dowiedzial sie o walce dopiero po wpadce dopingowej Sponga.

kubakj 09-10-19 16:20

Ja Usyka nie widze w HW. On ma wate w rekawicach. Nie wiem jak on mialby przesuwac ciezkich, bo znokautowac to ich nie ma jak.

Chyba, ze to ma byc kariera jak Byrd, ze ciagle mali HW i pacanki i uciekanie przez 12 rund. Ale pasa to on nie wygra.

Rockefeller 09-10-19 16:53

Cytat:

Napisał kubakj (Post 604690)
Ja Usyka nie widze w HW. On ma wate w rekawicach. Nie wiem jak on mialby przesuwac ciezkich, bo znokautowac to ich nie ma jak.

Chyba, ze to ma byc kariera jak Byrd, ze ciagle mali HW i pacanki i uciekanie przez 12 rund. Ale pasa to on nie wygra.

Teoretycznie tak. Ale ja bym poczekal. Gosc byl kapitalny w CW i taki Haye ze swoim dorobkiem w tym limicie sie chowa przy Usyku. Z reszta sam Hayemaker dobrze skomentowal, ze Usyk nie powinien sztucznie nabijac masy, tylko boksowac ze swoja naturalna waga, tak by nie utracil swojej szybkosci/mobilnosci.

kubuś 09-10-19 21:58

Cytat:

Napisał kubakj (Post 604690)

nie ma waty, to mit. On ma dużo lepsze predyspozycje do HW niż Haye, Adamek czy Cunn. Ma odpowiedni styl i umie się dostosować. Takich miszczów jakwspomniany Byrd czy Ruiz zrobiłby bez problemu. Obecnie poziom HW w ścisłej czołowce jest dosyć wysoki a gabaryty tych najlepszych faktycznie imponujące. Niemniej Usyk zapowiadasię na b poważnego gracza

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:06.