boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 28-08-19, 16:36   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 2 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Łomaczenko: Jestem numerem jeden bez podziału na kategorie wagowe

Mistrz świata w trzeciej już kategorii wagowej, Wasyl Łomaczenko (13-1, 10 KO), powiedział, że nie zamierza boksować do czterdziestki tak jak wspaniały Manny Pacquiao. W tym wieku Ukrainiec planuje już tylko i wyłącznie relaks poprzez wędkowanie oraz polowania.

Dwukrotny mistrz olimpijski planuje w najbliższą sobotę dołożyć do swojej kolekcji następny tytuł, tj. pas WBC w kategorii lekkiej. Jego rywalem będzie Luke Campbell (20-2, 16 KO), który na igrzyskach olimpijskich w Londynie również zdobył złoty medal (w kategorii wagowej do 56 kg, Łomaczenko w kategorii wagowej do 60 kg), a obecnie został wyznaczony do walki o wakujący tytuł WBC jako rywal Ukraińca. Tytuł ten pozostawał w rękach Mikey'a Garcii, który postanowił zmienić kategorię wagową i zmierzył się z Errolem Spencem Jr, przegrywając po dwunastu rundach w marcu tego roku.

- Moim życiowym marzeniem jest zapisać nazwisko Łomaczenko złotymi zgłoskami w annałach historii boksu. To dlatego przeszedł na zawodowstwo, to dlatego już w drugiej walce spróbowałem swoich sił w walce o tytuł. Jestem tym, który najszybciej zdobył pasy mistrzowskie w trzech kategoriach wagowych - skomentował swoje sukcesy dwukrotny mistrz olimpijski - Wszyscy mistrzowie mają wielkie ego. Myślę, że to ja jestem najlepszy bez podziału na kategorie wagowe. Terence Crawford myśli, że on jest najlepszy. Canelo też myśli, że jest najlepszy. Ja uważam, że Crawford jest na drugim miejscu a Alvarez na trzeci. Żaden z nas nie akceptuje porażek. - podsumował ranking P4P Wasyl Łomaczenko.

Według bukmacherów Ukrainiec jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w sobotniej walce z Campbellem. Transmisja wielkiego bokserskiego wydarzenia już w sobotę w TVP Sport, W stawce aż trzy pasy mistrza świata w wersji WBA, WBO i WBC w wadze lekkiej.

Źródło: Redakcja, boxingscene

Roman Wojewoda jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-08-19, 19:00   #2 (permalink)
Felietonista

Nominowany 257 razy w 63 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 21
Domyślnie

Chyba Łomaczence zaszumiała w głowie woda sodowa. Dziwne, że w gronie najlepszych nie zauważył swojego rodaka Usyka.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-08-19, 19:41   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Sportowiec musi być pewny siebie i musi mieć serce do walki, Wasyl to ma a dodatkowo jest fantastyczny w ringu. Nie widzę powodów do fałszywej skromności, a jak zunifikuje lekką, co jest bardzo prawdopodobne to oczywiste że będzie brany jako kandydat na lidera P4P.
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-08-19, 19:48   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 2 Tematach
Domyślnie

Mam do niego niesamowity szacunek za to jak zdeklasował Rigondeaux, choć niestety widać było różnice wagowe i wiek. El Chacal nie miał żadnego pomysłu jak zlikwidować atuty świetnego Ukraińca.

Jedna skaza, którą będę pamiętał - brak rewanżu z Salido. Niby niepotrzebny... ale jednak niesmak został.
Roman Wojewoda jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-08-19, 20:02   #5 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

ja z kolei za Rigo nie ma szacunku, wręcz przeciwnie. To był mismatch, pobił mniejszego i tyle. Łoma miał wartosciowsze zwycięstwa, czekam na więcej i mega fight z Garcią
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-08-19, 20:10   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Z tymi megafajtami to może być problem, bo ani Davis ani Garcia nie palą się do walki z Wasylem i nawet tego specjalnie nie ukrywają w wyqiadach. Bardziej prawdopodobna jest walka ze zwycięzcą walki Commey vs Lopez o pełną unifikację lekkiej.
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-08-19, 21:23   #7 (permalink)
Felietonista

Nominowany 257 razy w 63 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 21
Domyślnie

Łomaczenko nie zunifikował ani piórkowej, ani super piórkowej. Był jedynie pojedynczym mistrzem tych kategorii. Do zunifikowania lekkiej (dość słabo w tej chwili obsadzonej) też brakuje mu jeszcze 2 zwycięstw nad Campbellem i Commeyem/Lopezem. A taki Usyk wagę cruiser posprzątał dokładnie i nie zostawił żadnych wątpliwości, że jest zdecydowanie najlepszy. Jak już jest ta głupia moda na mierzenie wielkości boksera ilością kategorii, to powinny być zaliczane jedynie te kategorie, w których bokser bezsprzecznie udowodnił, że jest najlepszy. A nie w ten sposób, że pokonał najsłabszego z 4 mistrzów, poszedł wyżej i znowu to samo. Nie mówiąc już o tym, że bokserzy z najwyższych kategorii są z góry pozbawieni szans w takiej rywalizacji. To jest sztucznie wylansowane zjawisko, które przeminie i żaden Broner nie będzie uważany za większego boksera od Alego, Tysona, KLiczków, bo był mistrzem 4 kategorii, a oni tylko jednej.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-08-19, 05:35   #8 (permalink)
challenger

Domyślnie

Na pewno jest w TOP3, każdy sobie interpretuje na jakiej pozycji, wielki bokser! A co rewanżu z Salido, nie chciał mu dać a jak potem się obudził to przegrał kilka walk i wiedział że gładko przegra, no ale racja niesmak pozostał.
Lojalny Kibic (thekudiq) jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-08-19, 06:55   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Bije go w głowę woda sodowa. Jest momentami genialny ale Pedraza pokazal ze mozna z nim walczyć i obijac go.
Rigo to bylo w sumie nieporozumienie ,zero oporu. Ten Ukr z nikim nie walczył z topowych bokserów. Linares nie wydaje sie byc wielkim bokserem. Obecnie to ZERO wielkich walk i mistrzowskich przeciwnikow. Jak ktos moze sie mienic P4P jak nie walczyl z nikim kto również by aspirowal do tego miana choc byłby w pobliżu. Jakby zawalczyl z Garcia czy Inoue i wygrał to dopiero mógłby zacząć mowic cos takiego.
Zakonczy kariere nie majac 20 walk , do tego porażkę bez rewanżu i żadnego znaczacego przeciwnika. P4P? ...chyba tam na stepach w krainie U.
BezStraha jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-08-19, 07:31   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Kto wie czy nie jest w ogóle najlepszym ever, nikt tak nie połaczył wielkich sukcesów w boksie olimpijskim i na profi. Jego rekord amatorski to w ogóle jakiś kosmos ale na pewno byłby lepszym zawodowcem gdyby został nim 4 lata wcześniej. Kto wie czy nie zrobił tego będąć juz troche past a i tak bawi się rywalami.
Co do tego ile pasów i w jakich kategoriach sie nie wypowiadam. Dziwie się że w ogóle te kwestie są podnoszone na fachowym forum. Pasy od momencie powstania były z założenia chwytem marketingowym, fasadą, jak dobry garnitur dla biznesmena. Łoma wygrywa z topowymi bokserami w wielkim stylu, myśle że jest w top 3 a czy lepszy od Crawforda.. mam watpliwości. Nie mam że jest dużo lepszy i od Usyka, i od Canelo. W ogóle jego wypowiedź bardzo mi się spodobała. Bez zbędnego pierdolenia czy też udawania skromnisia, wyłożył wszystko szczerze tak jak na to patrzy.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania