boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 31-08-19, 22:07   #41 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał BezStraha Zobacz post
Dziwne że nikt nie bierze w tym zestawieniu GGG. Wieksosc twierdzi że nie przegrał w tych dwoch walkach z Saulem. Pierwszą wrecz wygrał....tez tak uważam. Moim zdanie GGG dwa razy wiecej osiągnął w zawodowym boksie niż Loma. Przede wszystkim w tym ranking powinno byc jako elemant P4P ile razy bokser obronił tytuł. GGG spokojnie w pierwszej 5.
Moze dlatego, ze to sam ukr porownuje sie z alwarezem i pomija takie nazwiska jak usyk czy wlasnie ggg.

puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-08-19, 22:40   #42 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Dziwne że nikt nie bierze w tym zestawieniu GGG. Wieksosc twierdzi że nie przegrał w tych dwoch walkach z Saulem. Pierwszą wrecz wygrał....tez tak uważam. Moim zdanie GGG dwa razy wiecej osiągnął w zawodowym boksie niż Loma. Przede wszystkim w tym ranking powinno byc jako elemant P4P ile razy bokser obronił tytuł. GGG spokojnie w pierwszej 5.
Dzięki za spostrzegawczość Panie Kolego.Prawdą jest że w ostatnim wpisie Ggg mi umknął ale w poprzednim nie przeoczyłem kazachskiego panczera co można sprawdzić.Doceniam ostatniego średniego dominatora i uznaję jego dwumecz z meksykiem za nierostrzygnięty
Julek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-09-19, 14:58   #43 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał Julek Zobacz post
Proszę najpierw nakreślić kryteria jakimi się Pan kieruje a chętnie wymienię uwagi i wnioski(tylko jutro, Oki?).Uzasadnienie też miłe widziane.
Naturalnie że oceniając całokształt kariery to na ten czas między Manym a Łomą jest przepaść porównywalna z tą jaka dzieli np Dzikusa z Alabamy a Holmsem albo Spence i Roya Jonesa.Dlatego sakramencką niesprawiedliwością byłoby uwzględniać to w tworzeniu rankingu p4p który odnosi się do "tu i teraz”.Myślę sobie że ogląd tego co miało miejsce w ostatnich kilku latach to uczciwe spojrzenie.I w związku z powyższym bardziej imponuje mi to czego dokonali(czyt kogo pokonali)Usyk Crawford Saul oraz po przemyśleniu bez zająknięcia wciskam tu Pacquiao.Łomę,jak już napisałem wrzucam do jednego worka np z Spencem.Lubię dywagacje z serii co byłoby gdyby i kto ma większy talent.Tworząc ranking wolę oceniać to wyczytałem z odbytych pojedynków.W związku z tym,subiektywnie.Wartość pokonanych przeciwników oraz styl samych wygranych.Jeżeli Panie Redaktorze kryteria mamy różne to trudno będzie osiągnąć modus vivendi.
Meksyk nie jest bankowo geniuszem?Znam opinie wielu mających inne zdanie i nie są to żadne placki co znają boks tylko teoretycznie a trenują dzieciaków od dekad.Kto ma rację?Odobiście i w przeciwieństwie do Pana nie potrafię odp na to pytanie.
Już pisałem to wcześniej. Moje kryteria to:
1. Resume
2. Umiejętności
3. Trofea (przede wszystkim pasy).
Ważny też jest styl i jakie zwycięstwa zostały odniesione ostatnio. Gołowkin wyglądał w walkach z Alvarezem tak sobie. W pierwszej nie mógł dobrać się do Meksyka, ale do samego końca bezmyślnie starał się w kółko robić to samo. Brak umiejętności dostosowania się do niesprzyjającej sytuacji i moim zdaniem remis jest sprawiedliwy. W drugiej walce miałem 115:113 dla Kazacha, ale też bez błysku. Ostatnie znaczące zwycięstwo to 2,5 roku temu nad Jacobsem, po wyrównanej walce. Poza tym nie ma pasa.
Łomaczenko natomiast kontynuuje zwycięski marsz. Czaruje, jest mistrzem trzeciej kategorii wagowej i idzie po kolejnych.
Alvarez z kolei powinien mieć kilka porażek więcej. Lara, Gołowkin 2, Cotto. To są moim zdaniem przegrane walki. Do tego wyrównane starcie z Troutem. Dziwnym zbiegiem okoliczności wygrał wszystkie. Wiadomo czemu. Ukrainiec tego nie potrzebuje, broni się umiejętnościami.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-09-19, 15:08   #44 (permalink)
champion

Nominowany 103 razy w 24 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał pain.exe Zobacz post

Czy loma zasługuje na 1 P4P ? Nie wiem. Tak jak napisaliscie - gdyby walczył w półsredniej to nie byłoby wątpliwosci, a tak niższe kategorie sa lekceważone w chuj. Usyk zasługuje na pierwszą piątke a kto wie czy nie 3. Canelo wysoko, ale nie wiem dlaczego miałbym go umieszczac na topie skoro 2 walki z ggg powinien przejebac, a sedziowie zrobili robote - oceniamy po swojemu czy przytakujemy skorumpowanym biznesmanom?

W ciężkiej nie ma tak naprawde żadnego lidera obecnie - jest 4 zawodników Wilder, Fury, Joshua i tymczasowo Ruiz jr. Dopoki nie zawalcza w roznych konfiguracjach to nic im sie nie należy, może gdyby Fury drugi raz napierdolił Wilderowi to wskoczyłby do czubu p4p.

W niedalekiej przyszlosci w TOP 5 P4P bedzie sie wymieniac Inoue, i myśle ze Loma, Crawford zagoszcza tam na stałe, mysle ze niedlugo dolaczy tam też spence jr i ten kto pokaze kto rzadzi w HW.
W punkt!

Cytat:
Dokładnie, Gołowkin jeszcze nie przegrał walki. Co prawda porusza się w jednej kategorii, ale nie unika nikogo i wygrywa wszystko dość przekonująco.

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Łomaczenko nie zunifikował ani piórkowej, ani super piórkowej. Był jedynie pojedynczym mistrzem tych kategorii. Do zunifikowania lekkiej (dość słabo w tej chwili obsadzonej) też brakuje mu jeszcze 2 zwycięstw nad Campbellem i Commeyem/Lopezem. A taki Usyk wagę cruiser posprzątał dokładnie i nie zostawił żadnych wątpliwości, że jest zdecydowanie najlepszy. Jak już jest ta głupia moda na mierzenie wielkości boksera ilością kategorii, to powinny być zaliczane jedynie te kategorie, w których bokser bezsprzecznie udowodnił, że jest najlepszy. A nie w ten sposób, że pokonał najsłabszego z 4 mistrzów, poszedł wyżej i znowu to samo. Nie mówiąc już o tym, że bokserzy z najwyższych kategorii są z góry pozbawieni szans w takiej rywalizacji. To jest sztucznie wylansowane zjawisko, które przeminie i żaden Broner nie będzie uważany za większego boksera od Alego, Tysona, KLiczków, bo był mistrzem 4 kategorii, a oni tylko jednej.
Bardzo cenna refleksja. Fajnie by było, jakby te P4P traktowano wyłącznie jako zabawę lub zmieniono kryteria na bardziej rozsądne.
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania