boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 23-08-19, 09:12   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 2 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Fury: Ortiz był w swoim prime 45 lat temu

Tyson Fury nie obawia się o niespodziewaną porażkę Deontaya Wildera, która mogła by spowodować opóźnienie ich rewanżowego starcia, zaplanowanego na luty 2020. Brytyjczyk twierdzi, że kontakty na walkę są już podpisane i rewanż odbędzie się na pewno. W grudniu 2018 roku podczas pierwszej walki w Staples Center, w Los Angeles, padł kontrowersyjny remis.

- Nie sądzę, żeby Ortiz miał jakiekolwiek szanse na zwycięstwo, ponieważ Luis Ortiz ma 147 lat i już dawno temu minął jego najlepszy czas. Uważam, że jego 'prime time' był prawdopodobnie 45 lat temu więc Deontay powinien poradzić sobie bez problemu. Jeżeli już kiedyś kogoś znokautowałeś, to jesteś już w jego umyśle, on wchodzi do walki mentalnie jako ten przegrany - skomentował następną walkę byłego rywala Tyson Fury.

Walka rewanżowa Luis Ortiz vs Deontay Wilder odbędzie się w listopadzie.

Roman Wojewoda jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-08-19, 10:04   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Furemu światło już także zgaslo i to jest w jego umyśle.
Na jego szczęście szybko się obudził z tego kd w 12 rundzie.
Ale wie również, że na wiele osób jego gierki psychologiczne działają, więc non stop coś nawija negatywnego o swoich największych oponentach(AJ, Wilder). Ortiz może mieć 150 lat, ale i tak jest poważniejszym rywalem niż Schwarz i Wallin razem wzięci xd
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-08-19, 10:12   #3 (permalink)
challenger

Domyślnie

Przynajmniej można się pośmiać. A tak btw, ciekawe ile naprawdę lat ma Ortiz?
Lojalny Kibic (thekudiq) jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-08-19, 10:27   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Obyś w rewanżu z Wilderem nie wstał. Liczę, że ustrzeli cię jak kaczkę nad jeziorem i urwie ci ten pusty łeb. Wyśmiewasz wiek Ortiza, ale nie masz odwagi do niego wyjść tylko bierzesz jakichś patałochowatych niemiaszków bez krzty ikry i zacięcia. Seferi, Pianeta, Schwarz, Wallin, to twój poziom, miszczu.
Pierwszy_i_ostatni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-08-19, 11:07   #5 (permalink)
challenger

Domyślnie

Czy Wilder siedzi także w głowie Furego ?
omen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-08-19, 12:10   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał omen Zobacz post
Czy Wilder siedzi także w głowie Furego ?

Raczej na odwrót, fury miał być kolejnym paralitykiem w rekordzie Bobera...gruby przećpany, zardzewiały bokserko...tym czasem ten ładował wszystko co miał i mało sam nie został uśpiony. Z drugiej strony to fury karmi się teraz bimbasami z 3 ligi ...wiec coś tam chyba musiało się stać po kopułką....z 3 fury od lat przeplata serie kelnerów z dobrymi nazwiskami...wiec może to u niego normalny stan.
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-08-19, 14:40   #7 (permalink)
contender

Domyślnie

Kiedyś Fury mówił że z Ortizem nikt nie chce walczyć bo jest niebezpieczny.Caly Tayson plecie co mu ślina na język przyniesie.
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-08-19, 16:39   #8 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mr.KO Zobacz post
Kiedyś Fury mówił że z Ortizem nikt nie chce walczyć bo jest niebezpieczny.Caly Tayson plecie co mu ślina na język przyniesie.
"Najlepsi pięściarze wagi ciężkiej to wcale nie ci z pierwszych stron gazet. Weźmy takiego Luisa Ortiza – to światowej klasy mańkut z Kuby, ale nie dam mu szansy. Jest zbyt niebezpieczny i na walce z nim dużo nie zarobię. Chcę mierzyć się z tymi, którzy mają największą wartość marketingową" - Tyson Fury (źródło https://sport.tvp.pl/23258875/king-k...celuje-w-tytul)
Tak, tylko to było w 2015 roku. A wiadomo jak to Fury, lubi dużo gadać . Ale tą wypowiedzią z 2k15 miał sporo racji. Szkoda, że nie dał szansy Ortizowi.

Co do wieku to zacytuję swoją wypowiedź plus trochę uzupełnię (megalomania ), ale serio ten temat bardzo lubię i jestem ciekawy czy to możliwe.

Swego czasu poświęciłem trochę czasu aby zbadać na tyle ile da się to zrobić będąc w Polsce i mając do dyspozycji tylko internet ( nie znam też niestety języka hiszpańskiego, co też trochę utrudnia ). Zrobiłem to bo bardzo lubię Luisa Ortiza (kibicuję mu w nadchodzącym rewanżu), a sama sprawa "dziwnej metryki" mnie zaciekawiła.

Uważam mocno prawdopodobne jest, że Luis Ortiz jest starszy niż oficjalnie (oficjalna data urodzin to 29 marca 1979)

Na początku: warto dowiedzieć się co sam Ortiz o tym sądzi ?
https://www.youtube.com/watch?v=YoczSh7B-pE

Postaram się napisać w punktach pewne zagadnienia i odczucia, choć ŻADNE Z NICH NIE JEST DOWODEM. Niektóre obalają tę teorie inne zostawiają pole do spekulacji:
I) Wygląd :
- Luis Ortiz nie wygląda na młodego faceta to na pewno. Każdy starzeje się w innym tempie, zależy to od genów, stylu życia, stresów i przebiegu życia, niemniej jednak nie wygląda on na swój wiek (rok temu jak po walce z Wilderem pokazałem jego zdjęcie znajomym, jeden z nich stwierdził że facet jest stary i prawdopodobne jest ze ma więcej niż wtedy prawie 39 lat)
- warto zwrócić uwagę na nogi i kolana Ortiza, moim zdaniem u Kubańczyka wyglądają tak jak u osób starszych (wiem, że brzmi to komediowo ale serio u starszych osób wyglądają one tak bardziej "sucho " ???)
- na wygląd Ortiza może w znacznym stopniu wpływać nadciśnienie, ale i tak wygląda dość staro

II) Nadciśnienie:
Przed 40 rokiem życia będąc sportowcem? Wiem, że pewnie ktoś powie że to np. od sterydów ( przerost mięśnia sercowego itp.), i ta choroba też zależy od genetyki itp. Ale raz, że dla mnie sprawa dopingu u Ortiza zawsze była mocno podejrzana, dwa to kolejny element mglistej układanki .

III)Ludzie z branży ( najmocniejszy "argument") :
Tak z głowy : Fury, Chris Byrd, Shannon Briggs, Miller, Kowancki, Whyte ( stwierdził, że ma 1000 lat , choć to mógł być żart ), Rick Glaser, wszyscy mówią że coś jest na rzeczy i Ortiz jest starszy. Znajdzie się więcej takich głosów.
Ostatnio do grona dołączył Bermane Stiverne - stwierdził że Ortiz ma jakieś 47, 48 lat.
(https://www.youtube.com/watch?v=5AXQxDuP7Zk fragment 1:26:10)
Ogólnie można powiedzieć, że ekipa "gada bzdury". Ale ci ludzie przecież mogli się widzieć na zawodach amatorskich, jakiś obozach, ogólnie "siedzą w branży".

IV) Głosy kibiców/ internautów:
-W internecie sporo jest filmików, komentarzy, wątków na na jakiś forach gdzie ludzie twierdzą że Ortiz jest po 40stce. Nie wiadomo czy to prawda, gdzieś nawet czytałem że ktoś chodził (czy może osoba z rodziny) do szkoły z Ortizem i ma więcej niż oficjalny wiek.
Ale to są tylko czyjeś komentarze, mogą to być wymysły.
- przed walką z Wilderem wyczytałem, że Ortiz ma koło 41 lat ponieważ tak twierdził zawodnik UFC który z nim razem trenował. Niestety imienia zapomniałem a komentarzu nie mogę znaleźć. Problem w tym, że w UFC jest biały Amerykanin ( ur. w 1975) o nazwisku Ortiz i ktoś mógł pomylić jednego z drugim.
- gdzieś też czytałem że Żona Ortiza wygląda na starszą osobę, więc niby prawdopodobnie jest podobnego wieku co Ortiz. Na Facebook'u żona Luisa ma ustawioną datę urodzenia jako 1980

V) Kariera amatorska, nie jest do końca znana:
- 349 - 19 to jego rekord amatorski z Boxrec.
- 5 pojedynków z Odlanierem Solisme - pierwszy z nich odbył się w 2001 roku. Źródło : https://web.archive.org/web/20091026...net/solis.html
- na mistrzostwach świata w 2005 roku w Rosji, transmisja TV ( jest na YT) pokazała że ma 26 lat ( to zgadza sie z oficjalną datą urodzenia ). Warto zwrócić uwagę, że wygląda tam normalnie na 26 lat
- na stronie " boxing-scoop. com /show_boxer.php? boxer_ID=6756 " [ dziś już nieaktywna i może zawirusowana, nie polecam wchodzić] pokazane jest że pierwsze walki są z lat 98/99 i dalszych (np. walka z Felixem Savonem z 98). Ogólnie jest tam tylko urywek jego walk od lat 1998-2008 plus pięć walk innego boksera o tym samym imieniu i nazwisku z roku 84 ( ktoś połączył rekord Kubańczyka z rekordem Luisa Ortiza z Portoryko, boksera wagi lekkiej) .
-Ogólnie to sporo walk - 368.

VI) Muhammad Ali
- w jednym z wywiadów Ortiz powiedział, że oglądał walki Ali'ego na starym telewizorze wraz z ojcem. Ostatnia walka Aliego jest z grudnia 1981. Jednak Luis powiedział, że ogladał to na TV z VCR czyli z magnetowidem, więc nie jest to żaden "dowód"

Więcej zagadnień chwilowo nie kojarzę.

Podsumowując, jest możliwe, że Luis ma troszkę więcej lat niż oficjalnie. Wtedy cofnięcie metryki musiało by być jeszcze przed/ w czasie kariery amatorskiej, a nie po przybyciu z Kuby do USA.
Nie wiem do końca co to miało by mieć na celu, ale nie jest to rzecz niemożliwa.
Pamiętajmy też, że Kuba to nie jest "zwykły kraj" , szczególnie w latach '70.
Kiedyś czytałem, że pewnie bokser zniszczył swój akt urodzenia aby dodać sobie 2 lata wieku aby szybciej móc walczyć na zawodowstwie. Tylko to przypadek podwyższenia wieku a nie jego cofnięcia.
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-08-19, 16:59   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Coś mi znajomo wyglądał ten news, a to Tyson się powtórzył, więc trochę dublujemy temat: http://www.boxing.pl/forum/newsy/563...kautuje-2.html. Głos zza podwójnej gardy, po co robisz kopiuj-wklej?
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-08-19, 17:11   #10 (permalink)
bum

Domyślnie

Wiem, że słabe jest kopiowanie samego siebie, ale chciałem poznać nowe opinie o tej teorii szczególnie że bardzo lubię Ortiza a ta teoria jeszcze podkręca atmosferę
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania