boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 15-08-19, 16:11   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Michalczewski w Universum

Niedawno dowiedzieliśmy się, że rozdająca niegdyś karty w niemieckim boksie grupa Universum wznawia działalność po latach przerwy. Jej celem jest podniesienie gwałtownie spadającego poziomu niemieckich gal, a pomóc w tym ma m.in. kontakt z telewizją ZDF. Jak się okazuje, jedną z głównych postaci tego projektu ma być Dariusz Michalczewski (48-2, 38 KO).

Popularny "Tiger" swoje największe sukcesy w zawodowej karierze święcił właśnie jako jej zawodnik. Teraz wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zostanie w niej dyrektorem sportowym. W rozmowie z sport.tvp.pl opowiada o wielu aspektach związanych z obecną sytuacją i swoją decyzją.

O swoim wkładzie w rozwój grupy:
- Tak naprawdę to ja wraz z Klausem Peterem Kohlem stworzyłem potęgę Universum (...) Duże kontrakty reklamowe były zawierane przy moim współudziale. Te umowy nie były podpisywane z myślą o Juanie Carlosie Gomezie, Arturze Grigoranie czy braciach Kliczko, a były parafowane pode mnie. Byłem główną osobą tej grupy.

O rozczarowaniu występem Izu Ugonoha:
- Nie siedzę w sercach tych chłopaków, tak jak nie siedziałem w głębi Izu, na którego bardzo liczyłem. Myślałem, że ma serce i charakter. Teraz już wiem, że nie można w ciemno polegać na zawodnikach, dopóki nie poznasz lepiej ich wnętrza.

O recepcie na poprawę sytuacji:
- Będę dążył przede wszystkim do tego, by wrócić do amatorskiego sportu. Tym chłopcom trzeba pomóc, by znowu stworzyć olimpijskie pięściarstwo (...) To jest wielki problem, bo chłopaki powinni mieć odpowiednie warunki do rozwoju na tym etapie kariery (...) Proszę pamiętać: nie ma zawodowstwa bez amatorstwa.

O swojej roli obecnie:
- Marketing mnie gó*** obchodzi, od tego będą inni ludzie. Dla mnie liczy się sport. Pięściarze mają być sobą, mają być pokorni, a to musi iść w parze z sukcesami sportowymi. Ja miałbym im przekazywać, jak się należy zachowywać w sporcie. Wiem to najlepiej ze wszystkich z tego otoczenia, bo znam całość od podszewki. O boksie wiem wszystko. Popatrzmy na polski rynek – niektórzy zawodnicy błyszczą na konferencjach prasowych i na ważeniu, a w boksie nic nie pokazują.

Źródło: sport.tvp.pl
Zdjęcie: forumgwiazd.com.pl

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-08-19, 16:48   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Dobra wiadomość. Nie udało się Darkowi stworzyć własnej grupy, ale jeśli projekt wypali zakładam, że będzie chciał pomóc też naszym chłopakom w karierze. Na stanowisku Dyrektora Sportowego będzie miał duże możliwości. Trzymam kciuki, bo jak byśmy nie psioczyli na niemiecki boks Universum robiło dużo fajnych gal w naszej części kontynentu.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-08-19, 16:57   #3 (permalink)
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie

Szefem grupy jest promotor tureckiego pochodzenia Ismail Ozen, żonaty z 6 lat od siebie starszą Janiną Otto, pochodzącą z rodziny właścicieli dużej firmy handlowej (w przeszłości domu wysyłkowego Otto). A więc kapitał na prowadzenie interesu jest i to solidny. Głównym trenerem ma być były mistrz świata WBO w lekkiej Artur Grigorian, a podobno pomoc zdeklarował również 77-letni już Ulli Wegner.

Czy cokolwiek z tego wyjdzie? Bardzo bym chciał, bo nieźle byłoby czasami obejrzeć jakąś ciekawą galę z Niemiec, gdzie zawodowy boks znalazł się w głębokim kryzysie. Będzie to jednak trudne. Nie widać bokserów, którzy mogliby pociągnąć grupę i przyciągnąć widzów. Młodych talentów wśród rodowitych Niemców jak na lekarstwo, a do "farbowanych lisów" chyba tamtejsi kibice stracili już przekonanie i sympatię. Na razie nowe Universum opiera się na kilku bokserach pochodzenia armeńskiego lub albańskiego o dość przeciętnej skali talentu. Chodzi o braci Harutyunyanów i braci Kraftów (Avdimetajów). Myślę, że Michalczewski ma szanse skaperować do Universum najwyżej aktualnie przez Boxrec notowanego niemieckiego pięściarza, mistrza świata IBO w półśredniej Sebastiana Formellę, który jest polskiego pochodzenia. Problemem może być natomiast pozyskiwanie bokserów o tureckich korzeniach ze względu na opozycyjne zaangażowanie Ozena w stosunku do rządzącego w Turcji prezydenta Erdogana. Gdy chciał przedłużyć ważność swojego paszportu w tureckiej ambasadzie, to nie tylko mu nie przedłużyli, ale nawet nie oddali.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-08-19, 17:09   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Tiger zyje starymi czasami. Po zakonczeniu kariery, z jego megalomania zaden temat w boksie nie wypalil i nie wypali.
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-08-19, 18:58   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Z innej bajki - Stępień nadal uważa że został oszukany. Z ciekawszych rzeczy które były w wywiadzie u konkurencji na przykład to: "Czy taktyka na rewanż byłaby inna, niż przed pierwszą walką?
Ciężko powiedzieć, ponieważ nie robimy z trenerem sztywnych założeń przed walką. Po prostu wychodzę i analizujemy na bieżąco, co robi rywal. Dostosowujemy się do niego i taktyka wychodzi w walce. Ja mam swoje atuty, które staram się wykorzystać i boksować na luzie. Nie spinać się na pojedyncze akcje czy ciosy. Przed pierwszą walką z Markiem nie mieliśmy sztywnego planu taktycznego i przed ewentualnym rewanżem raczej to się nie zmieni."

Nie ustalają taktyki przed walką. Zamiast przeanalizować przeciwnika i przygotować się na niego wcześniej, wolą robić to już w ringu. Jak dla mnie to jest niepoważne.
DzikiDzwon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-08-19, 21:01   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Dariusz Wspaniały po prostu. Facet jest takim megalomanem, że w encyklopedii przy tym haśle powinni dawać jego zdjęcie
Big Daddy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-08-19, 21:31   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Gdzieś to już słyszałem ale powodzenia.
Lojalny Kibic (thekudiq) jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-08-19, 23:44   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Do darka nic nie mam, ale z tymi wypowiedziami wyzej ja sie zastanawiam jak on tego tigera (napoj) ogarnal. Mu sie wydaje ze bedzie dyrektorem sportowy. Jak malysz w skokach ...chuja robi pare wywiado z dupy a interes i tak aie kreci ba sa talenty + treneiro z topu swiatowego plus gigaga kasa od sponsorow. Tu bedzie na odwrot brak talentow + z dupy trener plus cos sypna na rozruch a potem bez wynikow dno i frustracja.

Zycze mu dobrze ale czuje ze sie zdziwi jak z izu.
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-08-19, 00:02   #9 (permalink)
champion

Nominowany 5 razy w 2 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał DzikiDzwon Zobacz post
Z innej bajki - Stępień nadal uważa że został oszukany. Z ciekawszych rzeczy które były w wywiadzie u konkurencji na przykład to: "Czy taktyka na rewanż byłaby inna, niż przed pierwszą walką?
Ciężko powiedzieć, ponieważ nie robimy z trenerem sztywnych założeń przed walką. Po prostu wychodzę i analizujemy na bieżąco, co robi rywal. Dostosowujemy się do niego i taktyka wychodzi w walce. Ja mam swoje atuty, które staram się wykorzystać i boksować na luzie. Nie spinać się na pojedyncze akcje czy ciosy. Przed pierwszą walką z Markiem nie mieliśmy sztywnego planu taktycznego i przed ewentualnym rewanżem raczej to się nie zmieni."

Nie ustalają taktyki przed walką. Zamiast przeanalizować przeciwnika i przygotować się na niego wcześniej, wolą robić to już w ringu. Jak dla mnie to jest niepoważne.
Walkę z Matyją ewidentnie wygrał. Ale ten brak pomysłu było niestety widać wyraźnie.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-08-19, 00:57   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał DzikiDzwon Zobacz post

Przecież wytłumaczył ,że na bierzaco analizuje co wychodzi na tym przeciwniku ,ma swoje atutu i walczy w sposób ktory mu pasuje i nie patrzy zbytnio na przeciwnika. Jest to pewien sposob , ale tak moga walczyc mistrzowie ,dobrze ułożeni. Czy Stępień ma tak wysoki poziom to nie wiem ,bo z nikim konkretnym nie walczył ale walczy dosc ciekawie jak Polski poziom.

Co do Darka...to niech wreszcie beda jakies wymierne efekty jego pasji a nie tylko szum bo on jakis projekt rozpoczyna.
Otworzył szkółkę bokserską dawno temu i jakies efekty przyniosło.
BezStraha jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania