boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 07-08-19, 22:55   #1 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Kownacki: Za mało boksowałem, a za dużo się biłem.

Adam Kownacki (20-0, 15 KO) nie ma wątpliwości, że jego kłopoty w boju z Chrisem Arreolą (38-6, 33 KO) były spowodowane zbędnym i gwałtownym zrzucaniem wagi tuż przed walką. Nie jest też do końca zadowolony ze swojego sposobu boksowania, choć docenia spryt i wolę zwycięstwa walecznego Amerykanina. Wywiad przeprowadził znany ze współpracy z boxing.pl Marek Deryło.

Marek Deryło: Jaką notę wystawił pan sobie po sobotnim zwycięstwie na punkty nad Chrisem Arreolą?

Adam Kownacki: Sześć na dziesięć. Albo siedem.

Bo nie było nokautu i żona musiała się stresować?

Dla mnie to też był wielki stres. Musiałem walczyć miesiąc przed jej porodem, więc chciałem skończyć z Arreolą jak najszybciej. Po trzeciej rundzie jednak zorientowałem się, że on się nie przewróci.

Jak to wytłumaczyć? 38-letni pięściarz, który w ostatnich trzech latach stoczył (przed sobotnią walką) tylko dwa pojedynki. Mogło się wydawać, że przyjedzie do Brooklynu po ostatnią – względnie dużą – wypłatę w karierze.

A był chyba w życiowej formie. Mówił, że chce jeszcze walczyć o mistrzostwo świata wagi ciężkiej, i teraz myślę, że nie żartował. Na trybuny zaprosił całą rodzinę, z małym synkiem włącznie. Był niesamowicie zmotywowany. Bez przerwy kombinował, jak mnie osłabić. W ringu wyszło jego wielkie doświadczenie. I przebiegłość. Tak przetrwał pierwsze rundy – klinczował w najważniejszych momentach, przyciskał mnie do lin i ustawiał się tak, bym nie mógł czysto trafić. Przez 12 rund z takim cwaniakiem można się strasznie dużo nauczyć.

Werdykt Tomasza Adamka – i nie tylko jego – był po walce bardzo prosty. Trzeba schudnąć, nie ma rady. Przypomniał, jak trenowaliście razem w Polsce przed walką Kownacki – Szpilka. (wtedy Kownacki ważył nie 121 kg, czyli najwięcej w karierze, tylko 110. Teraz Adamek zwrócił uwagę na mizerną pracę nóg).

Spokojnie. Ja mam swój sztab szkoleniowy, który jest ze mną na co dzień na sali treningowej. Plan był taki, bym to ja w różnych przepychankach przestawiał w ringu Arreolę, a nie on mnie. Poza tym, ja znam swój organizm. Bardzo nie lubię szukać wymówek, jednak teraz widzę, że moim największym błędem przed starciem z Arreolą było to, że ostatnie dni przed walką, tzn. przed ważeniem, chciałem zrzucić trochę kilogramów. Niedużo, ale jednak. To mnie dobiło, nie wolno tak robić. No, ale ja nie chciałem, żeby waga pokazała zbyt dużo. Ci, którzy widzieli, jak dobrze sobie radzę na sparingach, nie mogli zrozumieć, dlaczego się głodzę. Przez to straciłem dużo energii, może też dlatego brakowało mi dynamiki w najważniejszych momentach?

Może więc Adamek ma rację, tylko kilogramy trzeba zrzucać dużo wcześniej niż tydzień przed walką?

Przede wszystkim to muszę w ringu czuć się dobrze. Oczywiście, już teraz to wiem, nie wolno kombinować z wagą w ostatnich dniach. Ale Geralda Washingtona znokautowałem już na początku drugiej rundy, a ważyłem niecałe cztery kilogramy mniej. Czułem się w ringu znakomicie. Może też tym razem przystępowałem do treningów za bardzo zapuszczony, bo Washingtona pokonałem w styczniu, a później przyjechałem do Polski na wakacje, podczas których promowałem swoją markę. Nie myślałem o formie sportowej i później chyba za dużo musiałem nadrabiać.

Zostawmy już wagę. Chcę zapytać o kwestie czysto bokserskie. Trener wytykał jakieś błędy?

Za mało boksowałem, a za dużo się biłem. Były momenty – zbyt mało – w których trzymałem Arreolę na dystans, używałem lewego prostego, a w obronie stosowałem więcej uników głową. Nad tym muszę pracować.

Jakie są szanse na to, że pan się wmiesza do walki o główne tytuły wagi ciężkiej?

Próbujemy atakować i IBF, gdzie mistrzem jest Andy Ruiz jr, i WBC, gdzie mistrzem jest Deontay Wilder. Walka z nim byłaby chyba największym wydarzeniem. Jednak ma on teraz toczyć rewanże z Luisem Ortizem i Tysonem Furym. A w IBF najpierw będzie rewanż Joshua – Ruiz, a szansę walki ze zwycięzcą ma otrzymać Bułgar Kubrat Pulew, bo jest już obowiązkowym pretendentem.

Źródło: Marek Deryło/Sport.pl

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-19, 06:37   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Arreola na pewno nie był w życiowej formie, ten z 2009-2013 byłby dużo groźniejszy dla Adama, fajnie że widzi swoje błędy, na walkę o MŚ niestety będzie musiał trochę poczekać, chyba że znów ktoś złapię kontuzję i przyjdzie oferta last minute. Waga zdecydowania za duża, czekam na następną walkę.
Lojalny Kibic (thekudiq) jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-19, 06:41   #3 (permalink)
prospect

Domyślnie

Dwoi się i troi byle tylko nie przyznać, że spasł się strasznie i nie wyszło mu to na dobre. W dodatku, jeśli rzeczywiście chciał tuż przed walką zrzucić "kilka" kilogramów, to o jakim sztabie szkoleniowym on mówi? Amatorszczyzna i tyle. Gość powinien zejść spokojnie 10kg i postarać się zrobić to na siłowni - wtedy można by myśleć o dynamice i sile, a nie przepychaniu się i przestawianiu w ringu. Jeśli trafi na Wildera, to ten przecież zrobi wszystko, by nie pozwolić się mu zbliżać za bardzo i wyklepie ten worek tłuszczu do zera.
supervixen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-19, 06:48   #4 (permalink)
prospect

Domyślnie

Adama dalej swoje.Waga powinna wynosić 110 kg i tyle.Jeżeli jego sztab trenerski nie przykłada do tego uwagi to trzeba go zmienić.
rambo2010 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-19, 07:14   #5 (permalink)
prospect

Domyślnie

Ale to Adam wybiera sobie sztab a nie odwrotnie. Więc jak lubi jeść i obecny mu tego nie zabrania to zmian nie będzie. Myślę, że Kownacki jest na tyle bystrym gościem, że zna swoje ograniczenia i to mówienie o mistrzu to tylko takie gadanie. Ta pierwsza dziesiątka to już wysokie progi i realny poziom tego pięściarza.
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-19, 08:18   #6 (permalink)
prospect

Domyślnie

Chycki nie dał by mu jeść
rambo2010 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-19, 08:36   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Jak on zamiar promować jakieś marki to marnie to widzę. Jedyną marką jaka on ma jest on sam. Widać że rośnie celebryta z przerosnietym ego ,którego nie można skrytykować, a czlapie po ringu jak emeryt przy szybkim i energicznym Aureoli.
Jak już teraz się ma zamiar zajmować mnóstwem innych rzeczy niż boks to będzie jego koniec.
Będzie już niedługo promował markę z Kinga Rusin i opowiadał w programach sniadaniowych o tym jak...był bokserem.
Bardzo go lubię ale z takim podejściem i bez poważnego sztabu ,to obecnie MS nie zdobędzie.
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-19, 08:58   #8 (permalink)
contender

Domyślnie

No i chuj bombki strzelił Adam nie potrafi przyjąć krytyki, nie chce dopuścić do siebie myśli, ze jego waga faktycznie może mieć na coś wpływ bo przecież na sparingach szło wyśmienicie, dopóki nie zrzucił tych kilku kilo pare dni przed walką

Od której walki Adam nie musi już zapierdalać na budowie? Od szpili czy od Kiladze? To jest od 1,5 roku do 2 lat czasu tylko na boks, treningi. Poza obozami on naprawdę nie musi się zakatowywać - wystarczy ze 4 razy w tygodniu pojawiłby się w gymie i zrobił solidny 1,5 h trening i chociaż 4 razy w tygodniu jogging po te smieszne 10 km np. z rana. To jest raptem 10 godzin wysiłku w tygodniu ... Reszte czasu może sobie poświecić rodzinie, sponsorom, reklamom i chuj wie czemu jeszcze, ja po prostu nie wierze komuś, kto mówi, że waga rośnie a on niby dalej zapierdala ciężko. Sam przyznał, że nie myślał o formie sportowej po walce z Washingtonem (czyli pewnie tak jak po każdej walce) - od stycznia do obozu przed Arreolą co robił ? NIC KURWA xD dlatego zaczynał obóz z takiego pułapu jaki było widać na zdjeciach.

Przy całej mojej sympatii do Adama to on jednak nie potrafi żyć trybem średnio aktywnego człowieka, bo nawet nie powiem sportowca. W chuj brakuje mu dyscypliny i caly czas mysli ze każdego zajedzie tym prymitywnym pressingiem z nogami z tyłu. Gdzie trener, gdzie jakieś przygotowanie taktyczne i fizyczne? Zeby za kimś zapierdalać 12 rund to trzeba mieć formę, a Adam powoli zaczyna przybierać formę kuli... Niedługo to ktoś prędzej go zajedzie niż on kogoś, bo 38 letni rozbity Arreola po milionie kontuzji to nie jest żaden wyznacznik, choćby nieźle przygotowany.

Powinien go ktoś uświadomić, że stylu może i nie zmieni, ale parametry przy takiej filozofii boksu są kluczowe - dynamika, kondycja, praca nóg do totalnej poprawy. Wychodzi w złej formie to walka się przedłuża, łyka więcej ciosów i jest coraz bardziej rozbity. Szkoda głowy i zdrowia jeśli ma tak podchodzić do tematu. Jak już chce być taką polską nadzieją to niech pokaże że mu zależy a nie wpierdala bez opamiętania i robi z siebie takiego poczciwego miśka. Krytyka wynika z tego, że duża czesc fanów faktycznie uwierzyła ze cos z tego moze byc i szkoda jak Adam sam zaprzepaszcza te i tak niewielkie ale zawsze jakieś szanse które miał.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-19, 08:59   #9 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo2010 Zobacz post
Chycki nie dał by mu jeść

Pamiętam jak na obozie z Góralem narzekał że steki o polowe mniejsze niż w Ameryce, jeść by mu to dał ale mniejsze porcje i zdrowiej. Umówmy się, ze Szpilką wyglądał najlepiej ale dalej daleki był to wygląd który powinien mieć i wątpię że na walkę mistrzowską będzie dużo lepiej.
Lojalny Kibic (thekudiq) jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-19, 10:23   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Poziom nieprofesjonalizmu Adama jest wręcz zatrważający. Niby zawodowo sportowiec, który nie ma jakiejkolwiek samokontroli czy wiedzy dietetycznej,chęci dbania o cokolwiek. Ale nawet jeśli on nie ma to powinien mieć jego "sztab", żona może zrobić posiłek, wziąć catering jak są tak zawaleni robotą.....no nie wiem....Facet może żyć tylko boksem, od około 2-3 lat nie musi pracować, to co on robi na co dzień? Można sobie tylko wyobrazić, po prostu nie robi nic tylko żre steki czy hamburgery z frytkami. Pamiętacie ile razy mówił tak wiem, ważę za dużo, chciałbym tyle i tyle, teraz to już na pewno i....z walki na walkę jest coraz gorzej. Rekordy przyjętych ciosów, męczarnie z jednorękim Arreolą, jego rozstrzela każdy zawodnik z czołówki. Mi się wydaje, że jemu by się przydał zimny prysznic w postaci porażki, wtedy może się obudzi i weźmie za siebie. Mówi, że musi czuć się dobrze, rozumiem, że w walce ze Szpilą czuł się źle, skoro potrzebuje 10 kg więcej? Tłumaczenie dyspozycji zrzucaniem wagi w jego ustach brzmi tak kuriozalnie i idiotycznie, że szkoda gadać.....Już widzę z jakiego pułapu będzie startował teraz po urodzeniu dziecka, poświętuje, obeżre się i opije jak świnia i będzie miał ze 135 kg........zatrważające...
legos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania